Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2009., 20:03   #41
Je li netko ima iskustva kad mentor nije s faksa na kojem se studira?

Nadjoh ovo na netu - Mentor može biti s neke druge institucije ili fakulteta, mora imati najmanje doktorat znanosti, i tada student mora naći i komentora na fakultetu na kojem se studira.
remplir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:32   #42
Može li mi reći netko da li je ok ako sam ja preko svog korisničkog imena prijavila rad na internetu i preko onog pina ušla u dio gdje mentor upisuje te kopirala mentorov izvještaj jer profa nije mogla preko svog pristupiti uopće? nakon što sam to napravila piše da je rad potvrđen. poslala sam mail sveučilištu da vidim da li je to u redu, ali ne znam da li će mi odgovoriti. Pa bih molila nekoga tko ima iskustva s tim da mi odgovori ako zna
*mateja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 12:43   #43
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
Postoje dvije kategorije Rektorove nagrade.
Vi ste ovdje uglavnom spominjali onu za radove.
Osim te, postoji Rektorova nagrada koja se svake godine dodijeljuje najboljim studentima (e sad, to "najbolje" je relativno pa se u biti gleda prosjek položenih ispita) .
Dakle, sa svakog faksa u sklopu sveučilišta biraju se po dva najbolja studenta
Na splitskom sveučilištu nas je ove godine dvadesetak (manje od 0.1% ukupnog broja studoša) dobilo tu nagradu
Ja ne kažem da smo zato genijalci. Samo smo marljivi
to ne postoji na zagrebačkom sveučilištu
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 14:28   #44
sorry što dižem temu iz historije...ali imam 1 pitanje ako netko možda zna...
ovih dana prijavljujemo rad za Rektorovu na fax ...hoćemo li onda dobiti taj pin koji mentoru treba za online prijavu ili to dobijemo kad mi prijavimo svoj dio?
naš mentor je po prvi put mentor pa baš i nije najbolje upućen...
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 03:32   #45
hej ljudi, vidim da je rok za prijavu 2.5., da li dotad mora biti napisan rad ili je to samo rok za prijavu teme?
Merkur696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:09   #46
Može li mi tko reći koliko otprilike stranica mora imati rad koji se piše za Rektorovu nagradu?
pip pirrip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 21:31   #47
e jel zna netko gdje se podiže potvrda o dodijeljenoj rektorovoj nagradi? ... treba mi za stipendiju, a nemam pojma di se to podiže, bilo bi lijepo ak netko zna da napiše, hvala
sedmaod9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 20:15   #48
Pitanje - koliko se rektorovih nagrada ukupno dodijeli svake godine, tj. zanima me je li to nešto što dobije samo jedan rad/projekt ili ih može i više dobiti?
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 21:57   #49
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
Pitanje - koliko se rektorovih nagrada ukupno dodijeli svake godine, tj. zanima me je li to nešto što dobije samo jedan rad/projekt ili ih može i više dobiti?
Kojih (u kojem gradu?)? U Zagrebu barem po nekoliko desetaka. Sad sam prošlogodišnjih nabrojala stotinjak, i to bez Posebnih.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 20:20   #50
Je li nekome od ovogodisnjih dobitnika uplacen novac od nagrade? Hvala!
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:10   #51
Talking

Vidim da na mome Sveucilistu u Zadru su uvjeti za rektorovu nagradu nesto drugaciji. Svake godine ih se dodjeluje pet za prethodnu ak. godinu, ali kandidati mogu biti samo studenti zavrsnih godina.
Uvjeti su: prosjek, objavljeni znanstveni radovi, konferencije, struni radovi, clanstvo u vjecima ili povjerenstvima, tečajevi.

Sada me zanima dali mislite jeli vise vrijedi prosjek ocjena ili objavljeni radovi. Na primjer ako student ima prosjek oko 4.0 a iza sebe tipa dva izvorna znanstvena rada i dva strucna rada. Jeli smatrate da je on ispred studenta koji ima prosjek 4.8 a iza sebe ni jedan rad.
Cezar89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:26   #52
Rekao bih da jači odjek ima potencijalna znanstvena karijera manifestirana u radovima negoli prosjek koji doslovno 83,3 posto studenata može dovesti do 4,8.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 00:13   #53
Ima li ovdje forumaša koji su prijavili rad za rektovoru ali nisu dobili? Interesira me dobije li se kakvo objašnjenje zašto niste dobili? Jer mislim, činjenica jest da treba truda, a i ako mentor da zeleno svijetlo zasigurno se ne radi o bilo kakvom šrotu od rada.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 20:59   #54
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje forumaša koji su prijavili rad za rektovoru ali nisu dobili? Interesira me dobije li se kakvo objašnjenje zašto niste dobili? Jer mislim, činjenica jest da treba truda, a i ako mentor da zeleno svijetlo zasigurno se ne radi o bilo kakvom šrotu od rada.
Nisam, ali znam nekoliko ljudi - obrazloženje je da je na odsjeku/fakultetu bilo više boljih radova nego što je kvota za odsjek/fakultet, ili podjednakih radova ali su ostalima autori studenti zadnje godine pa im je to zadnja prilika.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:36   #55
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Nisam, ali znam nekoliko ljudi - obrazloženje je da je na odsjeku/fakultetu bilo više boljih radova nego što je kvota za odsjek/fakultet, ili podjednakih radova ali su ostalima autori studenti zadnje godine pa im je to zadnja prilika.
Aha, znači tako. Hvala ti, to me baš zanimalo.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 19:20   #56
Ne dobiješ nikakvo službeno objašnjenje.

Ja nisam dobila nagradu, a profesorica koja je bila u komisiji rekla mi je da moj rad bio među 10 predloženih s mog fakulteta pa su i ona i mentor bili sigurni da je dobivam... Kad ono, došli rezultati sa samo 7 podijeljenih nagrada u mom području. Strašno nekorektno s obzirom na saržaj mog rada i onih koji su dobili nagradu... Koji svake godine manje-više dolaze s jednog te istog odsjeka budući da ih progurava određena osoba na položaju
Bilo mi je žao što sam se uopće prijavljivala i trošila vrijeme na ogromno i zahtjevno istraživanje da bih bila izgurana jer neki ljudi imaju prednost nad drugima. Mislim, nije mi žao jer taj materijal mogu pretvoriti u znanstveni rad, ali žao mi je što znam kako se dijele nagrade na mom fakultetu i da su neki jednakiji od drugih. Ne kažem da je tako na svakom fakultetu, ali na mnogima je. Rektorova nagrada je smijurija - uostalom, to vidiš po ukupnom broju nagrada. Kakvu izvrsnost i posebnost pokazuje 120 nagrada na razini Sveučilišta? Da je to kriterij, dodijelila bi se možda jedna nagrada po fakultetu, ovako je to čista farsa koja služi samo da bi određeni imali zgodnu stavku u životopisu.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 01:51   #57
Ne bi ti bio u koži. Upravo mi je zbog toga sve to malo čudno. Mislim rad ipak prođe kroz ljude koji znaju što valja a što ne i onda BAM ništa.

Zadnje uređivanje SiXo : 17.09.2014. at 01:57.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:50   #58
Ma pusti, prešla sam preko toga, ali sam se barem uvjerila u ono što sam uvijek mislila - da nam je čitav sustav u k... Moj mentor mi svako malo spomene da želi da se opet prijavim s drugim radom, ali ne znam baš. Radije ću to vrijeme utrošiti na pisanje članaka.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:53   #59
Koji fax je u pitanju ?
NeverMoore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 11:24   #60
Mislim da je to sasvim nebitno - ne želim da ispadne da pljujem po nekome i javno prozivam. Tko je s dotičnog faksa, vjerojatno je iz mog prvog posta o pogurivanju studenata jednog odsjeka sve shvatio.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.