Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2005., 14:09   #81
Sinusi

Ljudovi moji, uspijem spavati mozda dvije noci u tjednu jer me tako boli glava od sinusa da umirem. Zacepi mi se surla, sve mi se sljeva niz grlo i gusim se cijelu noc.

Probala sam sa onim Sinusanom jer rigam od kapljica, dajte molim vas bilo kakve savjete kak da riješim to jer me ubija.
NE dobijem sna ni malo i onda sam cijeli dan rospija i mrzim samu sebe
Chase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 17:28   #82
imamo isti probleb sa sinusima...za koji mjesec cu na operaciju...ima li ko da je operisao sinuse i da li mu je sto pomoglo poslije...kakva je sama operacija i koliko traje oporavak
wogboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 18:51   #83
Quote:
wogboy kaže:
imamo isti probleb sa sinusima...

joj pa tisi stvarno tezhak sluchaj...ti i tipkash kao dati je nos zachepljen
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 21:26   #84
Re: Sinusi

Quote:
Chase kaže:
Ljudovi moji, uspijem spavati mozda dvije noci u tjednu jer me tako boli glava od sinusa da umirem. Zacepi mi se surla, sve mi se sljeva niz grlo i gusim se cijelu noc.

Probala sam sa onim Sinusanom jer rigam od kapljica, dajte molim vas bilo kakve savjete kak da riješim to jer me ubija.
NE dobijem sna ni malo i onda sam cijeli dan rospija i mrzim samu sebe
rigaš od kapljica? ne kužim. fakat te tjeraju na riganje ili je to u značenju da ih ne voliš?
pitam, zato jer je meni obrnuto, riga mi se od količine sluzi koja mi se slijeva, dok ne ulijem kapi.

e pa ovako. trebaš svakako ići otorincu. ja imam dobra iskustva s doktorom šimunjakom u vinogradskoj (pod pretpostavkom da si iz zg).
otorincu trebaš doći s rengenom sinusa i brisom.

i onda će dalje on vidjeti!

ne mogu ti ništa drugo preporučiti jer, iz mog iskustva, kućni pripravci u jednoj fazi više ne pomažu - niti preventiva u vidu nekih vitamina, aloje, propolisa, matične mliječi, ispiranje sluznice sterimarom

niti inhalacije doma sa sinusanom.

niti kapljice.

niti antibiotici, osim ako ti ih pravilno odredi otorinac prema točnom nalazu iz brisa (a ne odokativno ocijenit da je najbolje sumamedom, kao moja bivša općologica kojoj ovim putem zahvaljujem što mi je sjebala sluznicu :2up: )
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 10:48   #85
Prokleti sinusi

postajem luda zena, vec godinama me muce ali sada je prestrasno.glava me rastura,oci su otecene,pritisak u celu i pored nosa je jeziv.
umorna sam od lijecnika ( pa...mogli bi sada probati ovo....pa cemo vidjeti), na zalost nemam ni vremena za silne pretrage (mozda da dam otkaz ) a i vi ovdje mi zvucite pametnije....
znaci, molim pomoc, savjete i iskustva.......
energy-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 12:42   #86
Mene su sinusi prestali boliti od kada pazim da apsolutno nikada ne izlazim na hladnoću ili vjetar bez tople vunene kape.
Vjerojatno to prakticiraš već odavno, ali ne košta naglasiti još jednom.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 16:31   #87
bolni sinusi - nekad je bolje, nekad glava i kosti na prednjem dijelu glave
bole, jak je pritisak, i nekako se izdrži...
-inhaliranje - par kapi eteričnog ulja eukaliptusa u kombinaciji sa još nekoliko ljekovitih biljaka u kuhanu vodu, s ručnikom nad posudu, udisati 10-tak minuta
-grijanje lampom - mislim da treba biti jačine 75 W (nisam sigurna)
-nositi kapu koja dobro pokriva čelo

i btw, pročitala sam jednom da bolni sinusi mogu biti između ostalog i posljedica zablokiranog energetskog centra na čelu (ne znam koja je to čakra), pa se, eto tako, sav stres tu nakuplja i manifestira se bolom i pritiskom u sinusima
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 19:01   #88
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
i btw, pročitala sam jednom da bolni sinusi mogu biti između ostalog i posljedica zablokiranog energetskog centra na čelu (ne znam koja je to čakra), pa se, eto tako, sav stres tu nakuplja i manifestira se bolom i pritiskom u sinusima
To je sigurno to
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 10:30   #89
Quote:
MangoAnanas kaže:
To je sigurno to
nemoj se sad pravit pametna/pametan. znaš da je sve povezano
-tijelo, psiha,,, tjelesni simptomi mogu biti rezultat psihičkih pritisaka i blokada.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 11:08   #90
Quote:
energy-x kaže:
postajem luda zena, vec godinama me muce ali sada je prestrasno.glava me rastura,oci su otecene,pritisak u celu i pored nosa je jeziv.
umorna sam od lijecnika ( pa...mogli bi sada probati ovo....pa cemo vidjeti), na zalost nemam ni vremena za silne pretrage (mozda da dam otkaz ) a i vi ovdje mi zvucite pametnije....
znaci, molim pomoc, savjete i iskustva.......
jesi li bila kod otorinca, ili samo kod lijecnika opce prakse?

meni su sinusi zivotna boljka. lanjsku sam zimu do ovog doba imala 3 upale sinusa lijecene antibioticima, pa je cak i moja doktorica opce prakse priznala da je vrijeme za posjetit otorinca.
napravila sam bris nosa i slikala sinuse. tu je utvrdjeno da nemam nikakvih fizickih problema sa sinusima - osim sto mi je zbog mnogobrojnih upala i nepravilnog lijecenja istig (tipa sumamedom) sluznica toliko zadebljala da mi vec i najblaza upalica (koju inace ne bi valjda ni osjetila) zacepljuje sinuse.

poslao me na nekakve inhalacije i dao antibiotske kapi i tu je napokon prestao taj niz od upala i antibiotika.

e, a najvaznije - preporucio mi je da STALNO ustrcavam aquamarise, sterimare, cak i nekakve sprejeve za nos s propolisom tako da sluznica bude stalno cista i vlazna.

otada, da kucnem u drvo
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 13:31   #91
bila sam prije godinu-dvije ali se desilo to da imam poremecaj neke Eustahijeve tube ili trube pa su skrenuli sa sinusa na to. kao sinusi nisu bas dobro ali eustahije je veci problem.
koje kapi i koji sprej sa propolisom koristis?
p.s. danas mi je frka jer mi, kada pusem nos, curi nekakva sukrvica
energy-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 14:14   #92
Quote:
energy-x kaže:
bila sam prije godinu-dvije ali se desilo to da imam poremecaj neke Eustahijeve tube ili trube pa su skrenuli sa sinusa na to. kao sinusi nisu bas dobro ali eustahije je veci problem.
koje kapi i koji sprej sa propolisom koristis?
p.s. danas mi je frka jer mi, kada pusem nos, curi nekakva sukrvica
kapi su po receptu koji mi je dao otorinac (nisam kapala od ljeta )

od sprejeva za nos koristim alternativno aquamaris, i taj s propolisom i kamilicom - mislim da je firma PROPOLSAL. ima u svakoj apoteci. upozoravam da PECE, ali samo par sekundi. (onako da ti oci zasuze).

mozda ti je samo pukla kakva kapilara pa otud krv?
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 13:09   #93
imam hipoplastičan desni sinus. prije me bolio od vjetra, zime, prehlade i inih stvari, a sad me rasturi samo prvi dan menze, ali onako luđački. konjski analgetik i san mi jedino pomognu. inhaliram se u slučaju boli uzrokovane prehladom i puno mi pomaže, a kod začepljenosti uzimam samo kapi na bazi morske soli (Nisita), jer nemaju nikakve nuspojave, a fino vlaže sluznicu i odčepljuju taj moj suženi sinus...
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 13:18   #94
..dugogodisnje ratovanje (kronicno) kontra vlastitih sinusa (znalo je biti jezivo bolno i krvavo ;( )..
Sad ih drzim pod kontrolom tako da kad vidim da me pocine "hvatati" odmah cvaknem jedan Andol i C vitamin od 500mg. Istu kombinaciju ponovim i navece bez obzira boli li me glava (najefektniji se pokaza kad se uzme prije spavanja.. valjda se sporije izlucuje iz krvotoka pa bolje djeluje ?!? )
Par puta dnevno uzmem zlicicu meda u koju nakapam 10-ak kapi propolisa.
Od kapi za nos za extra brzu intervenciju kad natekne sluznica najbolji se pokaza Nafazolin (dovoljno je samo 1-2 kapljice) ..djeluje brzo (2-3min.) i "drzi" dugo, a da pritom ne iziritira sluznicu kao neke druge (isproba sam ih SVE)..
salty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 14:37   #95
bila sam danas kod dr.(na zalost,zena je na zamjeni i jos joj je prvi radni dan u zivotu) totalno je zbunjena i uplasena.dala mi je eritromicin jer se "boji dati nesto drugo ) cini se da cu morati iskombinirati stogod od vasih savjeta i biti "sam svoj majstor". hvala svima
energy-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 10:59   #96
Najbolje otić kod otorinca da ti ispere sinuse a poslije toga zamotaj se u šal kao joint do petog mjeseca!
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:20   #97
I mene rasturaju sinusi i to u zadnje vrijeme često .Šta preporučujete za prvu pomoć a da nije analgetik, možda neke kapi? Ajde pomagajte... Povišenu temperaturu nemam al probadanje oko očiju i začepljen nos i bolovi su nemogući.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 07:33   #98
Quote:
energy-x kaže:
postajem luda zena, vec godinama me muce ali sada je prestrasno.glava me rastura,oci su otecene,pritisak u celu i pored nosa je jeziv.
umorna sam od lijecnika ( pa...mogli bi sada probati ovo....pa cemo vidjeti), na zalost nemam ni vremena za silne pretrage (mozda da dam otkaz ) a i vi ovdje mi zvucite pametnije....
znaci, molim pomoc, savjete i iskustva.......
I ja sam do prije šest sedam godina imao problema sa sinusima (glavobolja...). Išao sam na i na neko vađenje iscjedaka (nije baš ugodno) ali sve u svemu nije baš pomagalo. A kako naši stari kažu more je dobro za sve pa i za sinuse. Počao sam ljeti malo više plivati i roniti (tek toliko da zaronim) i pritom sam uvijek namjerno usisao morsku vodu. Nakon toga obično peče, šmrčeš kao kreten ali pomaže. Već godinama nemam problema sa sinusima... ne znam gdje živiš, ali iskoristi more što više možeš.
đabalebaroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 07:49   #99
Moja mama je...bez obzira shto nije vjerovala u to, ali vishe nije mogla izdrzati bol, otishla na akupunkuturu....
Prije akupunkture na rtg? slici se vidila nekakva masa, a nakon akupunkture je potpuno nestala. Njen doktor nije mogao vjerovat.
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:48   #100
Evo ti članak u kojem ti piše o tome kako ih liječiti i i spriječiti upalu prirodnim putem:

http://www.covermagazin.com/zdravlje.php?NID=94
Melita8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.