Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 17:06   #1
sprava "veslanje"

na koju skupinu misica djeluje sprava za veslanje "na suhom" ,te kako i koliko ju je najbolje prakticirati? vjezbam vec duze vremena ali to cudo uvijek zaobilazim.
i ima li neko pravilo za kombinaciju obroka i vjezbanja.tipa,je li bolje jesti prije ili poslije vjezbanja i sl.?
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:07   #2
To je ergometar, pogadja uglavnom ledja, straznji rameni misic i biceps.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:44   #3
meni osobno jedan od drazih ergometara
al za pravilan rad treba znati teniku - nije samo "primi i navlaci" princip jer se mozes i ozlijediti.
u principu radi cijelo tijelo-post prije je naveo neke dijelove al mislim da je zaboravio jedan vazan dio - noge - koje imaju veliku ulogu
snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:35   #4
s obzirom da sam veslao nekih 6 godina dosta ozbiljno reč ću da je 60 posto veslanja rad nogu
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 00:12   #5
Dugo sam trenirala veslanje, ali ergometar zimi sam mrzila iz dubine duše, zvala sam ga sprava za mučenje, i te kako koristi puno skupina mišića, kao što je netko rekao, većinom noge, zatim leđa, a tek posljednje ruke. Dobar je jer kombinira aerobni i anaerobni trening
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:43   #6
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Dugo sam trenirala veslanje, ali ergometar zimi sam mrzila iz dubine duše, zvala sam ga sprava za mučenje, i te kako koristi puno skupina mišića, kao što je netko rekao, većinom noge, zatim leđa, a tek posljednje ruke. Dobar je jer kombinira aerobni i anaerobni trening
ovo zadnje je ko da kažeš da je svijetlo upaljeno i ugašeno istovremeno...
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:51   #7
Quote:
oldschool_zemljanin kaže: Pogledaj post
ovo zadnje je ko da kažeš da je svijetlo upaljeno i ugašeno istovremeno...
čuj, žena neće trenirati za natjecanje, njoj ergometar može poslužiti za malo popraviti mišiće leđa, ruku, nogu, a uz put će se dobro uspuhati i potrošiti koju kaloriju. Nakon treninga bolit će je neki mišići u leđima za koje nije ni znala da postoje.

Što sam loše rekla - umjesto čistog "pumpanja" na nekoj od sprava - što bi bio anaerobni dio (koje joj vjerujem nije primarno jer većina žena koje poznam ne voli nabijati vidljivu mišićnu masu), zatim vožnje bicikle, stepera ili trčanja - što bi bio aerobni dio, na ergometru može dobiti i jedno i drugo.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 01:50   #8
Tinkili bas tako,cisto rekeracijski mi treba.razgibati ledja zvuci super,ali nisam primjetila da me nesto boli osim ramena.imas li neki savjet, kako,sto i koliko te koje su najvece greske pri vjezbanju.do sada sam vjezbala po 15 minuta na na opterecenju 6(ili sta je to vec)od max 9.zapravo uopce ne primjetim neku razliku izmedju 6 i 9 ali ajd kao da ne pretjerujem i 6 je ok.grijesim li?
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:02   #9
Hm, ne znam ovako preko neta napisat, možda ne bi bilo loše da nekog od instruktora u sali uhvatiš da ti pokaže tehniku - tako da većinu opterećenja preuzmu noge i leđa. Bitno je da su leđa ispravljena, da se ne držiš pogrbljeno i da ideš polako po novi zaveslaj.
(Meni ti pokreti idu nekako automatski i bez razmišljanja zbog zbog puno godina provedenih na vodi i beskrajnog uvježbavanja tehnike, ali mislim da je dobro da ti netko u živo pokaže kako ispravno "vući" na ergometru).
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 02:01   #10
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
čuj, žena neće trenirati za natjecanje, njoj ergometar može poslužiti za malo popraviti mišiće leđa, ruku, nogu, a uz put će se dobro uspuhati i potrošiti koju kaloriju. Nakon treninga bolit će je neki mišići u leđima za koje nije ni znala da postoje.

Što sam loše rekla - umjesto čistog "pumpanja" na nekoj od sprava - što bi bio anaerobni dio (koje joj vjerujem nije primarno jer većina žena koje poznam ne voli nabijati vidljivu mišićnu masu), zatim vožnje bicikle, stepera ili trčanja - što bi bio aerobni dio, na ergometru može dobiti i jedno i drugo.
ajmeeeeee... kako ti objasnit 2+2, kad ti kažeš da je 5.
a instruktori u teretanama znaju na ergometar koliko ja znam radit goblene.
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:57   #11
Nisi napisao ni jedan argument kojim dokazuješ da griješim, a izgleda da se s mojim tvrdnjama slažu i drugi sportaši na forumu, evo link jedne starije rasprave pa čitaj (jasnaP, jedna cura je opisivala i tehniku): https://www.forum.hr/showthread.php?p=111639

više o ergometru s wikipedije: http://hr.wikipedia.org/wiki/Vesla%C4%8Dki_ergometar
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:12   #12
Ti ne kuzis sto ti on govori. Neka vjezba moze biti ili aerobna ili anaerobna, ne oboje. Mozda je moguce na ergometru raditi i aerobno i anaerobno, ali ne u isto vrijeme.

Ako nastavis tvrditi suprotno znaci da ne znas razliku izmedju aerobnog i anaerobnog vjezbanja.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:00   #13
Točno...

Nek cura trenira, bolje je u svakom slučaju od sjedanja na kauču i gledanja sapunica
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:17   #14
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Točno...
Tebe sam ispravio.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:29   #15
Znam....
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.