Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2005., 15:10   #81
Hvala
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 08:35   #82
koji hladnjak

Kupujem frizider. Sto bi mi preporucili. Treba biti velik, sto veci, to bolji, ali s nekom normalnom cijenom (oko 3 ili 4 tisuce kuna).
Nasao sam ovaj
http://www.ambient.hr/index.php?forw...m.php&id=26031

No ne znam nista o toj marki ariston. Jel netko cuo ili ima kakva iskustva sa aristonom.
Imate li sto druga za preporucit u tom rangu.
Jos imam jedan zahtjev, a to je da nebi htio bijeli frizider. Sviđa mi se ovakav INOX, ali moze i neka druga boja, samo ne bijeli.
I zna li netko di ima veliki izbor i dobre cijene bijele tehnike?
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 08:58   #83
Pevec, Merkur, Mercatone, itd... Prošeći malo i vidi. Ima dosta veliki izbor i da se naći povoljno. Naravno, ovo sve vrijedi ako si iz Zagreba.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 09:01   #84
Re: koji hladnjak

Quote:
korisnik kaže:
Kupujem frizider. .....
Neka ti zamrzivač bude dolje, a hladnjak gore. Nemoj napraviti pogrješku kao ja.
__________________
Viš' vraga!!!
:zivili:
Vrganj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 09:02   #85
Ma jesam iz okolice Zagreba i bio sam u Pevecu neki dan i nije bas neki izbor. Imaju puno gorenje frizidera, al ostalo slabo, nisam nasao nista sto mi se svidja. Zapravo bio mi je OK jedan Candy-jev al sam negdje cuo da ne kupujem Candy da se to kvari. Ima li tko iskustva? U Mercatone mislim ici slijedeci tjedan pa cu vidjet ima li sto.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 09:07   #86
Imam LG-a i super sam zadovoljan. No frost technology . I svi drugi koji imaju LG su isto jako zadovoljni koliko čujem tako da ti ga toplo preporučujem. Jedino kaj si dosta sužavaš izbor obzirom da nećeš bijeli. Inače ima dosta dobar izbor u Super Konzumu u Novom Zagrebu. Na cesti prema Gorici. Mislim da su to Utrine ili Travno. Na katu Konzuma je Elypso. Ima puno bijele tehnike pa odi i tamo pogledati.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 12:38   #87
Re: koji hladnjak

Quote:
korisnik kaže:
Kupujem frizider. Sto bi mi preporucili. Treba biti velik, sto veci, to bolji, ali s nekom normalnom cijenom (oko 3 ili 4 tisuce kuna).
Nasao sam ovaj
http://www.ambient.hr/index.php?forw...m.php&id=26031

No ne znam nista o toj marki ariston. Jel netko cuo ili ima kakva iskustva sa aristonom.
Imate li sto druga za preporucit u tom rangu.
Jos imam jedan zahtjev, a to je da nebi htio bijeli frizider. Sviđa mi se ovakav INOX, ali moze i neka druga boja, samo ne bijeli.
I zna li netko di ima veliki izbor i dobre cijene bijele tehnike?
ariston je cini mi se talijanska/francuska marka......nemrem se sjetiti...

koristila sam je(tocnije njihovu vesh masinu i sudjericu).....jako rasirena u francuskoj i italiji..onak izdrzljivi i solidni "narodski" brand......znam da su u elektrolux-voj grupaciji ak to sta znaci...

mislim da ti je bitniji element pri odabiru vidjeti da li se ima ovlastenog servisera i slicno pri ruci....
ajd zamisli kupish nekaj..i vozish na servis recimo u sloveniju ili slicno....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 19:40   #88
Re: koji hladnjak

Quote:
korisnik kaže:
Kupujem frizider. Sto bi mi preporucili. Treba biti velik, sto veci, to bolji, ali s nekom normalnom cijenom (oko 3 ili 4 tisuce kuna).
Nasao sam ovaj
http://www.ambient.hr/index.php?forw...m.php&id=26031

No ne znam nista o toj marki ariston. Jel netko cuo ili ima kakva iskustva sa aristonom.
imam takav evo već mjesec dana...
to je ormar, a ne hladnjak i nema što u njega ne stane...
dugo smo tražili, birali, proučavali cijene, karakteristike, proizvođače, servise...
i uzeli ovakav (na moju žalost) bijeli...za gotovinu je bio 2.800 kn, pa je muž (škrtica jedna!) rekao kako boja i nije bitna..ali, dobro, uklopilo se...
servis imamo, LG, i sve ok..
hladi ludo, smrzava, imaš fresh box i on jako dobro dođe, posebnu kutiju za sir i sl. stvari ali onako zgodnu pomičnu, pa donje ladice za čuvanje povrća, kutija za maslac, sa strane male police za kojekakve sitnice, za jaja (po meni malo..), široke su ove pregrade i stane boca Cole od 2,5 l bez problema, unutrašnjost je estetski zgodna, kombinacija stakla što vrlo lijepo izgleda i plave boje...
no frost je, i eto...
najviše mi se sviđa što je na kotačićima iliti točkićima, pa ga lako mičeš ako treba...
usput, bilo ga je jaaakoo teško donijeti na 4 kat bez lifta...odavde ide samo kroz prozor
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 22:22   #89
Najvaznije kod kupnje frig. je da kupis ono sto ti je funkcionalno.
Kvalitet , je danas manje vise sve isti jer svi ugradjuju kompresore od par svijetskih firmi.
Vazno je da kupis sa 1 kompresorom , ako ledenicu , duboko, koristis stalno.
Sa 2 kompresora , ako je koristis povremeno.
Ostalo je samo sminka i marketing.
Da i najvaznije : sto zena odabere.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 21:32   #90
Re: Re: koji hladnjak

Quote:
Vrganj kaže:
Neka ti zamrzivač bude dolje, a hladnjak gore. Nemoj napraviti pogrješku kao ja.
A kakva je greška ako je obrnuto
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 21:53   #91
Koja? Pa u pravilu koristis vise hladnjak nego zamrzivac, a stalno saginjanje nije baš prezdravo


--------------------------------------

www.elipso.hr

Indesit, Electrolux, LG, Ariston, Whirlpool, ... su marke

Gorenje je ok, al ja ne volim zapadne nam susjede

Nemoj uzet najjeftinije, gledaj da je en. klasa A ili max B, da imas par godina garancije i tako.

Nekako iz iskustva i iz pricanja candy nebi preporucio, ni bosch koji je odličan, ali preskup, ali ako imaš para to je super izbor

BTW. Ja nebi kupovao u Pevecu, ni u Mercatoneu, jer imaju ona jeftina talijanska electrozeta sranja....
Pogledaj u Merkuru jel ima sta


np: Dj Lee - Fight Hard "Future Trance Vol. 33 cd1"
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 22:16   #92
gorenje
tu imas dosta hladnjaka

ja imam ovaj old school s tim da još ima one divne precke za boce.


Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Koja? Pa u pravilu koristis vise hladnjak nego zamrzivac, a stalno saginjanje nije baš prezdravo

pa nije bas da ljudi provode vise od 10 minuta ispred hladnjaka pa da se moraju actually brinut za saginjanjei
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 22:32   #93
Quote:
NoWa kaže:
pa nije bas da ljudi provode vise od 10 minuta ispred hladnjaka pa da se moraju actually brinut za saginjanjei
jesi sigurna
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 14:46   #94
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Koja? Pa u pravilu koristis vise hladnjak nego zamrzivac, a stalno saginjanje nije baš prezdravo


--------------------------------------

www.elipso.hr

Indesit, Electrolux, LG, Ariston, Whirlpool, ... su marke

Gorenje je ok, al ja ne volim zapadne nam susjede

Nemoj uzet najjeftinije, gledaj da je en. klasa A ili max B, da imas par godina garancije i tako.

Nekako iz iskustva i iz pricanja candy nebi preporucio, ni bosch koji je odličan, ali preskup, ali ako imaš para to je super izbor

BTW. Ja nebi kupovao u Pevecu, ni u Mercatoneu, jer imaju ona jeftina talijanska electrozeta sranja....
Pogledaj u Merkuru jel ima sta


np: Dj Lee - Fight Hard "Future Trance Vol. 33 cd1"
Hvala na odgovoru.
Iz čisto praktičnih razloga, hladnjak otvaraš 20 puta na dan, a zamrzivač tri puta na tjedan. Još ako ti je u špajzi, a "gabariti" tijela u odnosu na špajzu su poveći, tada bolje ne pitati za razlog.
__________________
Viš' vraga!!!
:zivili:
Vrganj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 09:59   #95
Re: Re: koji hladnjak

Quote:
zuba kaže:
imam takav evo već mjesec dana...
to je ormar, a ne hladnjak i nema što u njega ne stane...
dugo smo tražili, birali, proučavali cijene, karakteristike, proizvođače, servise...
i uzeli ovakav (na moju žalost) bijeli...za gotovinu je bio 2.800 kn, pa je muž (škrtica jedna!) rekao kako boja i nije bitna..ali, dobro, uklopilo se...
servis imamo, LG, i sve ok..
hladi ludo, smrzava, imaš fresh box i on jako dobro dođe, posebnu kutiju za sir i sl. stvari ali onako zgodnu pomičnu, pa donje ladice za čuvanje povrća, kutija za maslac, sa strane male police za kojekakve sitnice, za jaja (po meni malo..), široke su ove pregrade i stane boca Cole od 2,5 l bez problema, unutrašnjost je estetski zgodna, kombinacija stakla što vrlo lijepo izgleda i plave boje...
no frost je, i eto...
najviše mi se sviđa što je na kotačićima iliti točkićima, pa ga lako mičeš ako treba...
usput, bilo ga je jaaakoo teško donijeti na 4 kat bez lifta...odavde ide samo kroz prozor
Gdje ste ga našli za 2800. Ak je tolka razlika u cijeni, onda bi uzeli i bijeli.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:27   #96
Evo da se i ja bacim u hladnjacke poslove i ja isto kupujem hladnjake, ali UGRADBENE. Dakle, to nije isto.

Sto mi preporucujete? Zenica mi hcoe sve police na resetke, i kaze da kada je stakleno da je to tesko za oprati kada nastane mrlja, a i neugodno se cuje zvuk stavljanja robe na policu. A ja imam smao da poslusam zenicu.

Frizider s 2 kompresora sluzi samo ako povremeno koristim ledenicu par puta godisnje.

Dakle, frizider s 1 kompresorom je jeftiniji a i morat cu znati stalno koristiti ledenicu. Na moje oci upadaju Whirlpool ART 466 oko 3700kn, ima resetkaste police i displej za pokazivanje temp i ostalo, Gorenje RKI 5294 W oko 3050kn ali ima cudnu sarku vrata kada se otvara vrata. No ima staklene police. Zatim Zanussi ZI 3102 oko 3150kn, te Electrolux ERN 2925 ima divne zelenkaste drzace boce na vratima kada se otvara no ima staklene police i kosta 4500kn sto je puno. Imate li stogod bolje od nabrojenih? Mislim da necete biti u mgoucnosti promozgati jer nemate bas puno iskustva s ugardbenim friziderima, no ako netko ima nek mi pomogne ko pravom covjeku!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:56   #97
Golden, uglavnom sta sam cula, a i savjetovali su mi isto u salonu namjestaja, izgleda da je bolje kupiti samostojeci frizider. Ovi drugi se, navodno, cesce i vise kvare. E sad, ako bas hoces ugradbeni, ono sto znam, a netko je vec napisao, Gorenje i Whirpool koriste isti kompresor, pa onda se bacis na estetiku, bar kad su ta dva u pitanju...meni osobno Whirlpool ljepsi, ali ima samo 2 godine garancije, a Gorenje u Sloveniji cak 5. Pa ako se ima nesto pokvariti, valjda ce se pokvariti u tih 5 godina, a poslije cu to ionako pribrojati prekomjernoj upotrebi.

Ima i frizidera koji nemaju staklo kao policu, nego neku plastiku, znaci isto kao resetke, ali nema straha da ce ti nesto propadati kroz njih. Da, da, ima tvoje zena pravo, neugodno se cuje zvuk stavljanja stvari na staklenu policu. Sad, koja je to marka i model, nemam pojma, znam da sam ih vidjela... U mom gradu, Elypso ima super prostor i izlozeno jako, jako puno aparata, puno vise nego ostali ducani. Kako citam, Elypso postoji i u Zagrebu.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:58   #98
Meni su super SMEG

Ima li to kod nas kupiti (i servisirati)?
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 07:48   #99
SMEG je dosta skup i spada u visu klasu pa ako imas toliko novaca, onda to nije los izbor.

Ja bih se radije opredijelio za dobrog i funkcionalnog i trajnijeg frizidera a ionako ce stajati iza vrata ormara pa nece se moci vidjeti naziv firme!

sara4,

nisam znao da Gorenje daju 5 godina garancije, e to mi moze prevagnuti odluku.

Znam za tvoju bojazni da se ugradbeni frizideri cesce kvare i ja sam se izrazio bojazni covjeku koji vodi firmu za namjestaje po mjeri i kaze mi covjek da ispod ugradbenog frizidera mora biti resetka te na straznjem gornjem dijelu iza frizidera mora biti otvorena resetka za cirkulaciju zraka oko frizidera. Pa kaze mi isti covjek da je isto lose staviti TV u zatvoreni ormar pa ce se cesce moci pokvariti i tako frizider se mora stavljati u ormar a da prethodno ima osigurani dotok zraka za cirkulaciju, no ne moze mi garantirati da nece se pokvariti. To ovisi o modelu, a ne o ormaru. Ako ormar nema te potrebne resetke, velika je mogucnost kvara frizidera. Pa sam se dalje odlucio da frizider bude ugardbeni pa drzimo fige nadalje!

Gorenje RKI 5294 W isto nije los, ima plasticne police umjesto staklene a da li je to dobro, ne znam, a zenica bi radije htjela resetke, tako da ne mora cesce prati sve police od stakala ili od plastike. Hm. No meni 5 godina garancije nekako mi privlaci (samo ako se daju za takav model). Ali meni ne ide u glavu one glomazne sarke kod vrata frizidera, cim se otvara prisiljava se da se brze otvara, a kada se zatvori, onda se ide brze zatvarati, nekakv cudan osjecaj kod otvaranja/zatvaranja frizidera. Meni se cini da je to minus. No cijena je 3000kn a to je neki plus. Po meni maleni favorit jeste Whirlpool ART 466 koji ima resetke i jedan kompresor ali kosta 3700kn, hm, hm...

No vidjet cu ja o tome, pa nakon izvidnice cu vam jos podastrijeti koje dobre zakljucke i savjete!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 09:29   #100
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:

nisam znao da Gorenje daju 5 godina garancije, e to mi moze prevagnuti odluku.
5 godina ti je garancija ako kupis aparate Gorenje u Sloveniji . Ako ih kupis kod nas, onda je garancija 3 godine. Mislim (nisam 100% sigurna, ali 95% jesam) da Gorenje na SVE aparate daje 5 godina garancije.

AKo zena hoce resetke, neka budu resetke.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.