Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2012., 20:59   #41
Quote:
OriginalnoIme kaže: Pogledaj post
Poprilično je stara tema, ali pokušat' ću, možda ima nekolicina aktivnih članova.
Imam problem sa ispucalim kapilarima već 4 godine - nalaze se na licu, točnije na nosu. Htjela sam upitati za slijedeći recept (dobila sam ga, a ne znam je li dobar, pa bih htjelad a mi netko kaže):
30 ml b.u. lješnjaka
15 kapi e.u. čempresa
15 kapi e.u. limuna

Vi, koji imate iskustva sa ovime, što mislite o ovom receptu? jeste li ga već isprobali/čuli za njega?

Hvala!
Limun je fototoksičan, pa nije najbolji izbor za lice.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 12:45   #42
Da li netko može preporučiti dobrog aromaterapeuta? Htjela bi pripravak protiv popucalih kapilara na nogama.
HotStuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 12:00   #43
Budući se takav pripravak koristi dugo vrijeme da bi dao rezultate, pod tim mislim bar godinu dana, uvijek ti je isplativije sama nabaviti i napraviti mješavinu za kapilare budući će te jedna flašica od 100 ml, budeš li ju naručivala od aromaterapeuta doći skupo a biti će ti dovoljna tek za mjesec, dva njege.

Znači moja preporuka ti je da si mješavinu napraviš sama.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 11:02   #44
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Budući se takav pripravak koristi dugo vrijeme da bi dao rezultate, pod tim mislim bar godinu dana, uvijek ti je isplativije sama nabaviti i napraviti mješavinu za kapilare budući će te jedna flašica od 100 ml, budeš li ju naručivala od aromaterapeuta doći skupo a biti će ti dovoljna tek za mjesec, dva njege.

Znači moja preporuka ti je da si mješavinu napraviš sama.

Aha. Hvala ti na odgovoru . Problem je jedino što ja nikad nisam pravila nikakve mješavine, a nemam ni neku recepturu za tu mješavinu. Čitala sam neke tvoje postove i vidim da si stručnjak u tome, pa jel bi mi mogla preporučiti neki recept koji se pokazao učinkovitim i dati neke osnovne upute kako da napravim to sama (na što moram paziti prilikom miješanja, kako čuvati priravak itd.)? Svašta sam pronašla na netu, ali nije mi to ništa provjereno. Nebi voljela bezveze baciti novac. Hvala ti!
HotStuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 11:14   #45
Quote:
HotStuff kaže: Pogledaj post
Aha. Hvala ti na odgovoru . Problem je jedino što ja nikad nisam pravila nikakve mješavine, a nemam ni neku recepturu za tu mješavinu. Čitala sam neke tvoje postove i vidim da si stručnjak u tome, pa jel bi mi mogla preporučiti neki recept koji se pokazao učinkovitim i dati neke osnovne upute kako da napravim to sama (na što moram paziti prilikom miješanja, kako čuvati priravak itd.)? Svašta sam pronašla na netu, ali nije mi to ništa provjereno. Nebi voljela bezveze baciti novac. Hvala ti!
I kako to djeluje na kapilare? Hoće se one nakon duljeg vremena korištenja povući ili je to više prevencija?
HotStuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:15   #46
i ja bih si rado neš smućkala...ali sam izgubljena u mooru informacija...
jel ovaj recept dobar?
30 ml b.u. lješnjaka
15 kapi e.u. čempresa
15 kapi e.u. limuna

ima li neki bolji? našla sam da je netko spomenuo neki receptić od Merline koji je efikasan, ali ga ja ne mogu naći
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:01   #47
Quote:
lalalaland kaže: Pogledaj post
i ja bih si rado neš smućkala...ali sam izgubljena u mooru informacija...
jel ovaj recept dobar?
30 ml b.u. lješnjaka
15 kapi e.u. čempresa
15 kapi e.u. limuna

ima li neki bolji? našla sam da je netko spomenuo neki receptić od Merline koji je efikasan, ali ga ja ne mogu naći
Da, taj recept je dobar za nešto, a ne znamo što misliš tretirati (lice, tijelo?, različiti postotci se stavljaju na lice u odnosu na tijelo).
Trenutno, kad je sunce sve jače i jače treba paziti i na fototoksična eterična ulja ( u ovom receptu to je limun - ako kožu izložiš suncu dobit ćeš fleke od sunca- hiperpigmentaciju) Treba paziti što se stavlja na kožu.

Osim ovoga navedenog u ovom receptu postoji još eteričnih i biljnih ulja koja su efikasna i kaja nisu fototksična pa se mogu korititi i u sunčanim godišnjim dobima. Fototoksična se mogu koristiiti tijekom noći.

Eterično ulje limuna možeš staviti u noćnu njegu, a možeš osim čempresa koristiti i sjeme mrkve, smilje, bušin, lavandin abrial, njemačka kamilica
Bazna ulja koja se mogu koristiti su šafranika, lješnjak ili macerat nevena u lješnjaku, apsolut neven, macerat stolisnila ...našlo bi se još toga.

Koncentracije za lokalno mazanje kapilara na području bedara i listova mogu biti 5-10% (recimo 3% sjemena mrkve, 3% limuna, 2% lavandin abriala, 1% niauli cineol). S tim se mažu samo kapilare - limun je fototoksičan.

Sve ovisii o tome što ti treba- lice ili tijelo, pa si u okviru preporučenih postotaka napraviš mješavinu.
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 09:22   #48
blesava ja nisam specificirala da se radi o nožicama
hvala puno na pojašnjenju ...znam da treba dugo dugo mackati dok se ne dobiju rezultati...ja sam spremna na to!
znači mogu uzeti bilo koje od navedenih baznih ulja i smućkati s 10% eteričnih. Koliko se puta dnevno maže? Je'l dovoljno navečer ili bi trebalo i ujutro?
I ako navečer namažem mješavinu koja ima e.u. limuna mogu ujutro na sunce (je'l prošlo dovoljno vremena da se upije)- ne mislim na suuunčanje nego npr. hop na bajk s potfrknutim hlačama?
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:34   #49
Noge s popucalim kapilarama i problematičnim vidljivim venama nisu za izlaganje suncu bez obzira na mackanje, to bi trebalo izbjeći maksimalno.
Ako koristiš brzoupijajuće bu, upit će se, a ako ne, možeš ostati masna i do jutra, pa razmisli. Od upijanja bi trebalo bar 4 sata proći.
Dovoljno je ujutro i navečer mackati. a dobro je i oralno uzimati dosta tekućine što pomaže da kapilare nisu tako krhke i slabašne, možda ti nedostaje u organizmu vitamina K, a poželjno je uzimati i vitamin C, no trebalabi najprije utvrditi pretragama da li se radi o nedostatku nekog vitamina. Onako općenito dobro je uzimati i nebulizat lista vinove loze recimo Dr. Theiss kapsule za vene, uzmaju se 2-3 kapsule dnevno.
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:53   #50
ma bježim ja od sunca ko od crnog vraga..iako jedino ako malo potamnim se ne vide kapilare, ali meni je to tako teško postići da odustajem u startu od sunčanja!
i da... trebala bi taj neki testing za vitamine da bude jasna situacija jer mi i nokti počelu ludovat..pucat..ne ono malo sam puko neg nenormalno pucanje..na glupost!
i potražit ću theissove kapsule!
uglavnom hvala na svim savjetima..sad bum vredna i primila se mućkanja, mackanja, kapsulanja, cuganja...valda sam sve nabrojala
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 13:35   #51
lalalaland...osjećam potrebu da samo jojš jednom naglasim, mada vjerujem da nisi previdjela, no neće štetiti ako ponovim da slučajno ne bude zabune, evo ponavljam gore napisani jedan dio: Koncentracije za lokalno mazanje kapilara na području bedara i listova mogu biti 5-10% (recimo 3% sjemena mrkve, 3% limuna, 2% lavandin abriala, 1% niauli cineol). S tim se mažu samo kapilare - limun je fototoksičan.
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:19   #52
neka si ti to još jednom naglasila...nama laicima treba ponoviti da se ne zaigramo
neću uopće staviti limun da se ja ne bih zaboravila pa na sunce pa sto vragova, limun bum za zimu ostavila (iskombinirat ću b.u. lješnjaka sa čempresom i mrkvom i ako još nešto od predloženog nađem, pa bu valda ok)...
još jednom hvala punooo
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 11:49   #53
lalalaland...ma nema na čemu,
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:47   #54
Hvala ti happines sto si me na ovaj topic uputila



Nisam bas nasla konkretan odgovor, al probat cu sa oblozima arnike i smilja. nadam se da ce to barem malo ublaziti.
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:42   #55
Quote:
maja2075 kaže: Pogledaj post
Hvala ti happines sto si me na ovaj topic uputila



Nisam bas nasla konkretan odgovor, al probat cu sa oblozima arnike i smilja. nadam se da ce to barem malo ublaziti.
Pretpostavila sam da ti je ovaj topic promakao
Ma na samoj prvoj stranici imaš upute, ja sam po njima sebi napravila bu sa eu za podljev koji mi je također bio nastao isto tako od infuzije, vađenj krvi itd. Podljeve i sve moguće boje imala sam na ruci. Doma sam imala bu lješnjaka, uzela sam si onu malu bočicu od 10 ml i u nju dodala bu lješnjak i 5 kapi eu smilja i 5 kapi eu sjemena mrkve. Mazala sam više puta dnevno. Meni je super i brzo pomoglo
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 14:03   #56
A to "brzo", koliko je to otprilike? par dana, tjedan,dva? Trebala bi kupiti samo et.ulje (upoznata sam s cijenom) pa da vidim dal se isplati. Nazalost, sve dugorocno otpada. Zadnji put su joj morali cak kraj prstiju .

Ja sam primjetila da tretiranje hidrolatom smilja + arnika ispada jako skupo za ovo sto meni treba (mislim na povrsinu tretiranja). Jedva za 4 obloga, dakle dva dana
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 16:27   #57
maja2075, 4-5 dana, mislim da je tako nekako bilo.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 15:33   #58
Javljam iskustva, ako ce nekome trebati u buducnosti

Na podljeve (koji su bili crni) stavljala sam prvo tinkturu arnike i hidrolat smilja dok nije pocelo mijenjati boju, onak da posvijetli. Onda sam mazala uljem lješnjaka, et.u. smilja i sjeme mrkve i stvarno sam odusevljena djelovanjem. Neki podljevi su skroz nestali, a neki skoro pa skroz nestali.


na jedan manji podljev (promjera cca 2 cm) nisam prvo stavljala obloge vec samo mazala kombinacijom ulja i on je jos uvijek dosta tamni. Tak da (po meni) najbolja kombinacija je ovo prvo napisano.
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 21:27   #59
maja2075, super
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:10   #60
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ima jako dobrih rješenja u vidu gela s 2% escina i bromelina (iz ananasa) u gastroenteričkim kapsulama.Nažalost toga nema na našem tržištu.

Za smanjenje edema,podljeva i pospješivanje zarastanja možeš iskušati hladne obloge s tinkturom arnike (razblaži je s vodom ili hidrolatom smilja 1:5) ili s infuzom (čaj) arnike (2g na 100ml vode).Koristi se isključivo lokalno na koži.

Arnika zna izazvati alergijske reakcije (pogotovo nakon duge upotrebe) pa se mjesto nje može koristiti i infuz žutog kokotca (20g na 250ml vruće vode,više puta dnevno se koristi kao oblog).

Za bolje zarastanje rana i sprječavanje nastanka ožiljaka koristi se macerat centele.
Eterično ulje smilja je odlično za edeme,podljeve,a djeluje jako regenerativno na kožu.
Macerat centele i smilja bi trebalo koristiti 3-4 tjedna nakon operacije,nikako ranije.
može i mi netko pomoć s ovim. izludit će me doziranja navedena na pakiranjima - Arnika biljne kapi 30 mL - Suban
Piše:
Primjena - 30 kapi staviti u 2 dcl vode i koristiti kao oblog
to po mom iskustvu uopće ne djeluje

na sriću, neki dan vidjeh ovaj Phytov post.
omjer 1:5, dakle 40ml tiknture arnike : 200 ml vode/hidrolata

zašto piše 30kapi na 2dcl? to nije ni blizu omjeru koji je dao Phyto
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.