Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2004., 20:30   #41
ako hočeš, mogu ja pitat svoju frizerku kako se zovu boje koje ona koristi jer su meni super. na moju prije izblajhanu kosu sve boje su se ispirale, i prije godinu dana me pofarbala s tim bojama, i dan danas je boja ostala ista. a izrast mi farba normalno, a moja kosa je skoro pa crna, i super mi se primi.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 21:56   #42
ne kuzim zasto bi se blajhala, frizeri svasta mogu smješat da ispadne tvoja prirodna boja.
ja imam smedu kosu , inace na nju stavljma plave pramneove. jedno vrijeme me puklo pa sam tila pustit prirodnu kosu , otisla sam kod mog frizera i on mi je kosu prošarao smedim pramenovima koji su izgledali jako prirodno,
a sad sam opet stavila puno plavih pramenova, najbolje se ipak tako osjecam
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 00:49   #43
Quote:
Iva kaže:
ako hočeš, mogu ja pitat svoju frizerku kako se zovu boje koje ona koristi jer su meni super. na moju prije izblajhanu kosu sve boje su se ispirale, i prije godinu dana me pofarbala s tim bojama, i dan danas je boja ostala ista. a izrast mi farba normalno, a moja kosa je skoro pa crna, i super mi se primi.
ma ne moras se muciti, nije problem.
kako nisam neki maher sto se sminke itd tice nisam znala da se tamna kosa moze posvijetlit bez blajha, samo me to zanimalo. jos cu pricekaj malo da mi izrasze koj centimetar moje prirodne boje i onda cu otic do frizerke i pitat kaj se da ucinit a da je bez blajhanja.
hvala ti!
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 00:52   #44
Quote:
piccola kaže:
ne kuzim zasto bi se blajhala, frizeri svasta mogu smješat da ispadne tvoja prirodna boja.
ja imam smedu kosu , inace na nju stavljma plave pramneove. jedno vrijeme me puklo pa sam tila pustit prirodnu kosu , otisla sam kod mog frizera i on mi je kosu prošarao smedim pramenovima koji su izgledali jako prirodno,
a sad sam opet stavila puno plavih pramenova, najbolje se ipak tako osjecam
bash sam sad ivi rekla da nisam znala da se moze sa tamnijeg u svijetlo ici bez blajha a to me zanimalo jel.
mislila sam, posto imam tamno smedju kosu, skoro crnu, a moja prirodna je neka sivo smedja boga pitaj kakva, uglavnom svijetliiija od ove sada da ju jedino mogu vratit blajhom jer je tamnij ejace od svijetlog jel.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 09:00   #45
Ja sam se isto farbala u crno neko vrijeme a prirodno mi je kosa recimo srednje smeđa, prema svjetlijoj... i onda kad sam se htjela vratiti svojoj prirodnoj boji, odem kod frizera (ovo je bilo prije cca 5 godina) i on me oblajha cijelu tako da sam bila skroz žuta i onda me farbao u tu neku moju prirodnu boju (on je to zvao "dishwater blonde" ). Trajalo je cijelo popodne (nekoliko tura blajha, pa nekoliko tura boje) i naravno uništilo mi kosu tako da sam se mjesec dana nakon toga ošišala skroz na kratko

Što god radila, ne daj da ti naprave ovo što je ovaj napravio meni... Sad da me se pita, radije bih čekala da izraste bar toliko da je mogu ošišati (kad sam se šišala ovako i onako) a onu prelaznu fazu bi nekako preživjela. Bolje nego uništiti si i kosu i vlasište.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 09:05   #46
Quote:
vrabac kaže:
Ja sam se isto farbala u crno neko vrijeme a prirodno mi je kosa recimo srednje smeđa, prema svjetlijoj... i onda kad sam se htjela vratiti svojoj prirodnoj boji, odem kod frizera (ovo je bilo prije cca 5 godina) i on me oblajha cijelu tako da sam bila skroz žuta i onda me farbao u tu neku moju prirodnu boju (on je to zvao "dishwater blonde" ). Trajalo je cijelo popodne (nekoliko tura blajha, pa nekoliko tura boje) i naravno uništilo mi kosu tako da sam se mjesec dana nakon toga ošišala skroz na kratko

Što god radila, ne daj da ti naprave ovo što je ovaj napravio meni... Sad da me se pita, radije bih čekala da izraste bar toliko da je mogu ošišati (kad sam se šišala ovako i onako) a onu prelaznu fazu bi nekako preživjela. Bolje nego uništiti si i kosu i vlasište.
ovo kao da sam ja pisala..gnji..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 11:54   #47
mrkvich,

koliko ja vidim tebi sve djevojke koje kazu da ti nece trebati blajhanje imaju prirodno tamnu kosu, a ti imas farbanu. a sve koje su s farbane tamne htjele preci na svjetliju su ipak radile blajhanje.
dvije moje prijateljice su iz tamno ofarbane htjele il svoju prirodnu ili svjetliju boju, nije islo bez ono decolour farbe a to ti ko blans i rezultati nisu bili bas sjajni.
samo da kazem da budes oprezna.

Sretno.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 12:38   #48
ja sam išla s farbane smeđe na farbanu medenu
i skroz se dobro primilo

jest da to nije bila farba vulgaris, ali opet nije bio blajh. a sve je bolje od blajha.

to frizerke smješaju nešto...stavi jači hidorgen, čuda...uglavnom NEEEEMOJ se blajhat!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 23:07   #49
www, jupi...znaci cekaaat da izraste...
znam da ako odem do frizera da ce oni naravno rec najskuplju varjantu...
ne zelim blajhat jer ce mi otpast te dlake na glavi kaj su mi ostale nakon svega sto sam priustila toj kosi, i n eznam kako bi reagiral blajh sa trajnom...ma ...bemu misa...
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 23:33   #50
Quote:
shree_kali kaže:
ovo kao da sam ja pisala..gnji..

---------------------------------------------------

Djevojke, da li vama vas stylist ikada kaze ne? Ja sam imala slucaj, kad mi je zena kazala moze - ali ne u mom salonu. I bas mi je drago sada, (onda sam bila ljuta) jer kad razmislim danas, kakve ideje sam ja samo imala..a zelja mi je bila da moju gustu, do pola ledja dugacku "dishwasher blond" kosu ofarbam u "infra-red" crvenu.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 23:37   #51
Quote:
mrkvich kaže:
www, jupi...znaci cekaaat da izraste...
znam da ako odem do frizera da ce oni naravno rec najskuplju varjantu...
ne zelim blajhat jer ce mi otpast te dlake na glavi kaj su mi ostale nakon svega sto sam priustila toj kosi, i n eznam kako bi reagiral blajh sa trajnom...ma ...bemu misa...
---------------------------------------------


zar ti nije minival posvijetlio kosu malo? I kakvu si farbu stavljala ranije? Ja nikada ne pristajem na permanentne boje za kosu. Meni frizer uvijek kombinira nekaj drugo, tako da mi ne dosadi. Osobito ako ti je kosa dugacka, permanentne farbe su dosta risky.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 09:08   #52
Quote:
Karmela kaže:
Djevojke, da li vama vas stylist ikada kaze ne? Ja sam imala slucaj, kad mi je zena kazala moze - ali ne u mom salonu. I bas mi je drago sada, (onda sam bila ljuta) jer kad razmislim danas, kakve ideje sam ja samo imala..a zelja mi je bila da moju gustu, do pola ledja dugacku "dishwasher blond" kosu ofarbam u "infra-red" crvenu.
Ovaj majmun ne da mi nije rekao ne, nego mi je sam predložio ranije navedenu torturu. A ja blesava mislila valjda čovjek zna šta radi. Nije rekao unaprijed da ću dobit nekoliko tura blajha na kosu, a kad je krenuo bilo je kasno za zaustavit. Naravno da se u taj salon nikad više nisam vratila. A i išla sam tamo samo zato što mi ga je cimerica preporučila

Inače, u "mom" salonu tu u HR radi super ženskica, jes da je mali salončić i bogu iza nogu, ali meni je super jer mi ona odma kaže šta će mi valjat a šta ne i nikad mi još nije dopustila da se uništim, uza sve moje inzistiranje
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 15:33   #53
Quote:
Karmela kaže:
zar ti nije minival posvijetlio kosu malo? I kakvu si farbu stavljala ranije? Ja nikada ne pristajem na permanentne boje za kosu. Meni frizer uvijek kombinira nekaj drugo, tako da mi ne dosadi. Osobito ako ti je kosa dugacka, permanentne farbe su dosta risky.

nije mi minival nista posvijetlio kosu...
moja prirodna ti je neka smedja, ima u sebi kao nekaj sivkasto...mama tvrdi da je boja predivna al meni je nekak...
sta ja znam...nije cesta boja...farbala sam je u crvenu neko vrijeme pa me iritiralo sto se crvena nakon nekoliko pranja ispere pa postane onak, izlizana, kao narancasta pa sam presla u nesto tamnije crvenu, pa u smedje-crvenu, pa u smedju, pa skroz tamno smedju...skoro crnu.malo sam farbala sa onim bojama kaj se ispiru, pa nikak da se isperu pa sam sa trajnom pofarbala..i do sada farbala sa trajnom pa mi na pamet doslo da malo prestanem sa bojama i vratim prirodnu boju.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 14:05   #54
Razblaživanje hidrogena od 12% u 9%

Imam litar 12% hidrogena iz moje bijelo blond faze...

Jel' postoji neki način da od njega napravim 9 postotni...?
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 14:43   #55
Re: Razblaživanje hidrogena od 12% u 9%

Quote:
Leeloo kaže:
Imam litar 12% hidrogena iz moje bijelo blond faze...

Jel' postoji neki način da od njega napravim 9 postotni...?
dodaj 333 ml destilirane vode u tu litru, i imat ces 9%-tnu otopinu
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 14:47   #56
Re: Re: Razblaživanje hidrogena od 12% u 9%

Quote:
violent_femmes9 kaže:
dodaj 333 ml destilirane vode u tu litru, i imat ces 9%-tnu otopinu
Tnx
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 08:16   #57
blans

kako se koristi? jel moram prvo posvijetliti kosu, pa je osusiti, pa onda farbati ili ga mogu pomjesati sa farbom? inace farbam se u narandzasto, a kosa mi je tamno smedja, pa bi ja to malo posvijetlila, da bude stvarno narandzasta, a ne da se nazire:-)
boyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 11:12   #58
ja nisam nikad sama radila sa blajhom, ali frizerka kad mi radi pramenove prvo stavi blajh, pa ispere (ne suši), pa onda stavlja preljev.

sratno
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 13:26   #59
ja sam susila, za svaki slucaj:-) i super je ispalo, konacno mi je boja kao na kutiji. jos samo u ponedeljak da sredim vrhove:-)
boyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 19:15   #60
Pomoc pri izbjeljivanju kose

Bok! Evo ja sam nova pa pozdrav svima na forumu . Imam jedan problemcic, pa molim za pomoc.Bojim kosu u plavo, ali nikako da se rijesim crvenog pigmenta, pa boja na kraju nije plava nego narancasto zuta. Vidim da se o tome dosta ovdje pisalo i da se spominje izbjeljivac (9% - tni,6%-tni itd) ali nigdje nisam vidjela da pise kako se to tocno koristi. Da li se to mijesa sa bojom za kosu ili koristi zasebno? I koliku kolicinu toga uopce treba staviti da bi rezultat bio ok? Zato molim sve koji se u to razumijete i kome je rezultat ispao dobar da mi detaljno objasni sto trebam raditi. Ja bih si to doma napravila jer ce me frizerka oderat onak dobro. Uopce nemam iskustva s blajhom (koristim normalnu plavu boju za kosu), pa si ne bih htjela napraviti nekakvu strahotu na glavi. Zato, pomozite !!!
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.