Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 16:58   #21
Quote:
miss baxuz kaže: Pogledaj post
Čula sam da zaljubljenost može trajati 2,3 godine a zatim prelazi u ljubav... Ili u ništa
možda, al onako sinusoidno, u naletima a konstantno - teško

i bolje, jbt, pregorjela bih
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 18:06   #22
Quote:
headhunter kaže: Pogledaj post
Kad se projekcije povuku ona blazena opijenost prestane jer osobu vidimo onakvu kakva jeste.
Mislim da je to uzrocno-posljedicna veza temelja a temelj je najvazniji faktor jedne gradje pa tako i veze.
Kada se moje projekcije povuku ja i dalje vidim istu osobu u koju sam se zaljubila. Nije mi tesko "zaljubiti" se ako naidjem na neke dragocjene osobe, cak i ovdje na forumu se kratko 'zaljubim' u necije iznimne karaktere kada vidim njihove velicanstvene odgovore a misli otkrivaju vise jednu osobu nego njihovi eksterijeri iako ta zaljubljenost nije na seksualnom nivou o kojem ti pricas. Svejedno, kada se zaljubim u seksualnom smislu onda se uz eksterijer takodjer zaljubim u karakter, inteligenciju, duhovitost.. osobine koje su mi ionako mnogo znacajniji faktori od vanjskih atributa i oni snaznije uvjetuju moju svjest koja kaze: da, to je ta osoba koju trebas i zelis-apsolutna zaljubljenost sljedi. S obzirom da se moja zaljubljenost temelji vecim dijelom na atributima karaktera, nakon povlacenja projekcija, ja vidim istu osobu koja je bila na pocetku jer inteligencija, duhovitost itd. te osobe ostane ista ili bar slicna. A mislim da se nakon projekcije svjesnosti o kojima ti pricas inace probude mozda zbog toga sto vecina ljudi svoj odabir partnera temelji iskljucivo na vanjskim atributima koji nisu nevazni ali vjerojatno nastane problem kada su ti atributi najvazniji temelj jedne veze.
Dativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 18:54   #23
A gdje sam ja to napisala da se radi o 'tim atributima'? Zapravo sam mislila na sve 'atribute' koji mogu dovesti do zaljubljivanja. Eto, cisto da ne bude nesporazuma
__________________
sve je moguće
headhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:03   #24
Ja bih rekla 2 godine. Iz mog iskustva (3x2 ).

I sklona sam verziji, čija god da je (meni baca na Freuda, soulwork i sl.), da se zaljubljujemo ponavljajući obrazac iz svoje familije.
Gabyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:43   #25
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Hm,ma pre kratko,ako se mene pita.
svaka čast!
sve što je lijepo,prekratko traje
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 20:21   #26
za mene min 8 godina koliko sam zaljubljen u žensku iz osnovne šk

ah, ljubav i zaljubljenost - dva različita pojma...
LazyBrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:16   #27
predugo. nažalost.
__________________
look at me!!
psychopath is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:22   #28
zaljubljenost traje dok ne prestane
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:53   #29
Quote:
headhunter kaže: Pogledaj post


Ako ste nedavno citali o zaljubljenosti kod nekog drugog psihologa/pisca, pisite..Ili svoj dozivljaj naravno
Ja sam čitala da traje i kraće. Najviše do godinu i po dana. Sve iznad toga je patologija.
__________________
that's amore
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:54   #30
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
3 godine...onda prođu oni leptirići u trbuhu...
to sam negdje procitala da traje 3 godine i nisam mogla vjerovati. Ali, mislim da i je moguce da zaljubljenost traje toliko....

ma nekima traje i 2 dana
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:09   #31
Quote:
supercunt kaže: Pogledaj post
Iz prakse,a sklona sam zaljubljivanju,oko mjesec dana histericne zasljepljenosti koja ukljucuje mahnito i ne razumno ponasanje,tipa odselit cu se sa tobom i u Romsko naselje samo me voli,onda par mjeseci stagniras u svojoj ludoj zaljubljenosto,nakon toga dode faza poricanja,ja njega ne volim,to sto mastrubiram na njegovo postojanje se cini nevazno,pa faza mrznje,proklinjem ga,unistavam sve sto me podsjeca na njega i na kraju blazena apatija,sve skupa oko pola godine:Pati draga

ahahah, kako sam se nasmijala..


ovako otprilike izgleda moja veza i stalno se ponavlja isti obrazac, samo svaki put sam sve više sretnija i zaljubljenija ili ga volim.. nemam pojma, al su najdublji osjećaji

dunno, ja sam sad mislila da me prošla zaljubljenost pa je ispalo da sam još zatelebana ko tele. tako da, nikad ne znaš s tim ni sa samim sobom
Matilda Mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:15   #32
Da, i ja sam nasla podatak o maksimalno 3 godine. Naravno da to ovisi o milijun stvari. Npr ja sam imala te ruzicaste naocale prve zaljubljenosti prvi put tak, oko 3 godine. Cijela veza je trajala 6 godina, tu je kasnije bilo i navike, i ovisnosti, i "sta ako ne nadjem nikog drugog", "ionako su svi losi pa mogu bas i ostati s ovim", i svasta drugo. Kad sam napokon izasla iz te prve duge veze, naucila sam prepoznavati rane znakove nekih osobina koje mi ne odgovaraju (da ne kazem nesto gore), pa dalje pazim. Te znakove sam uspjevala procitati u prvih mjesec - dva, pa su me spasili daljnjeg kompliciranja zivota i patnje. Od onda se nisam zaljubljivala bas tako bezglavo u nikoga. Dok se nije pojavila sasvim posebna osoba, u koju se uopce nisam zaljubila. Ali se jako volimo. Nije bilo one faze "odselit cu s tobom u Romsko selo...", nego se razvilo povjerenje, bliskost, i prava ljubav. Nije bilo bas previse leptirica u trbuhu, vise neka toplina, osjecaj kao da sam dosla kuci. Mislim da je to ok temelj za brak, bolji od te lude zaljubljenosti.

Problem je sto mnogi ne znaju sto dalje kad spadnu ruzicaste naocale, nego nadju drugu osobu za koju opet imaju te iste naocale, i tako lete ko pcelice, od cvijeta do cvijeta... neki i cijeli zivot. Pa onda njima i zaljubljenost traje cijeli zivot. Samo se objekti mijenjaju.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:20   #33
Iskreno, zaljubljenost je meni trajala oko 7-10 dana (znaci onaj osjecaj da ti lupa srce , leptirici u zelucu , ne mozes jest ... i takve pojave) a zaljubljenost kao da se sjetis te osobe i onda pomislis kak bi nam bilo lijepo zajedno to jos traje , znaci sad je 1 godina , i mislim da ni nece proci osim ako ta osoba ne napravi nesto grozno sta se kosi sa mojim uvijerenjima
Freezeburn991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:33   #34
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Dok se nije pojavila sasvim posebna osoba, u koju se uopce nisam zaljubila. Ali se jako volimo. Nije bilo one faze "odselit cu s tobom u Romsko selo...", nego se razvilo povjerenje, bliskost, i prava ljubav. Nije bilo bas previse leptirica u trbuhu, vise neka toplina, osjecaj kao da sam dosla kuci. Mislim da je to ok temelj za brak, bolji od te lude zaljubljenosti.
naravno da si zaljubljena u tu osobu ...
poslije "leptirica" dolazi ljubav, a kod tebe se ta ljubav mozda odmah rodila

"leptirici" se vise kod tinejdzera dogadjaju
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:03   #35
Nema određenog koliko traje zaljubljenost, to traje koliko ti sudbina odredi....
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:47   #36
Wink

dugo
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 01:48   #37
po mom iskustvu traje tak dugo dok ne zbarim to, kad zbarim idemo dalje jer mi se neda previse zamarat s time sad...imam vremena...znaci 2 dana xD
stiropor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 13:25   #38
Općenito kod muškaraca čini mi se stcar finkcionira sve do serije izbacivanja sjemena iz mošnji, dok kod žena malo dulje. U tim trenutcima mislimo da osobu poznajemo i komplementiramo je, i zanimljivo nikako ne želimo vidjeti očite njegove nedostatke koje će nakon 3 godine biti možda presudne za razlaz. Poznanica ulazi i ulazi u veze točno negdje na tom prosijeku 2,5- 3g.....uvijek ih ostavlja sa nekom pričom...kako to nisam vidjela. Nekad se pitam jesmo li mi ljudi ili životinje kojima upravljaju hormoni i to je to?
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:37   #39
ja sam cesto bila zaludena nekim... ono, ne zaljubljena nego bas zaludena.. trajalo je po par tjedana, i onda mi dosadi.. xD ma, to je i kretalo iz dosade..
i sad sam napokon, prvi put zaljubljena
tEsSa 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:00   #40
svaka zaljubljenost je opsesija....što si luđi to duže traje...sreća je kad se stvar realizira pa budeš s tom osobom u koju si zaljubljen...ali šta ako veze nemaš s osobom a opsjednut si njome? to može trajati i par godina...valjda se klin klinom izbija...opsesija traje dok se ne pojavi netko drugi tko će biti žrtva tvojih moždanih čelijica......................tuga živa..............bolje da toga nema na ovom svijetu................
nucleargirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.