Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 23:01   #61
Fissan stria massage salbe-ja tu kremu tražim kao ozblo sunce!koristila sam ju u prvoj trudnoći i nisam dobila niti jednu striju,sada sam opet trudna i ne mogu nikako doći do te kreme inače sam su dobivala iz Njemačke,ali ima i u austriji samo što ja više nemam nikoga tamo da mi ju pošalje.Ako ima netko da može doći do njih neka mi se javi
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 06:24   #62
M bez brige cure,mene je čitavu prvu trudnoću pratio svrbež-pogotovo po nogama,a nisam dobila strije niti sam imala šećer.Evo sad sam opet rudna u 6mj. i od početka mm šizi jer me non-stop mora češkati.
Za kožu mi je najbolja bila kremica od baylove-a mislim da se zove mama i baš je za strije ima je u dm-u ,a košta nekih 15-tak kuna
to i sad koristim kao i u prvoj trudnoći i kao što sam već rekla sa jom ih u prvoj trudnoći nisam imala,a bome za sada im još nema tragova
__________________
ponosna mama-MIA 15.02.2009.
39+ 99% dečko
patrika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:27   #63
Unhappy Osip po rukama i nogama????pomagajte!!!

evo curke da vas pitam, sigurnija sam nego kod doktora
Evo sad sam 37 tj. i od tamo negdi 36.-og mi se pojavio neki osip po rukama i nogama (samo potkoljenice)...crveni se i svrbi...bila sam kod dr.i dobila tekući puder...pomoglo je prvi put no sad vidim da se opet vraća...
Kužim da mi je koža osjetljivija, imam i herpes na usnici već tjednima...i ječmenac sam imala...uf al koga god pitam nitko ništa
Stvarno mi je pun ku svih tih gadarija

Jel ima netko neku ideju????
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:35   #64
vidim da si iz Broda: da se nisi slučajno kupala u Savi zezam se... ja sam isto imala takav osip, par put, može biti da je od sunca, a može biti da je od nove odjeće... tako meni bilo, ne znam kako se zove bolest... uglavnom, imaš kao neki početni medaljon, jedna veća crvena fleka, a ostale su manje točkice... u tom slučaju najbolje da se ne tuširaš par dana... tako meni dr rekla
__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?
zdenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:48   #65
možda od vrućina?
al kad spominješ herpes-bit će da ti je malo imunitet oslabio- probaj ga malo "nabildat" .. rooibos čajevi, med, vitamini,velike kure vitamina B (ja sam uzimala b kompleks od plive u većim količinama-herpes se povukao jako brzo i već duuugo ga nema) i matična mliječ...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:49   #66
kako točno izgleda osip?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:53   #67
točno to je moja frendica imala, isto joj se pojavilo pred kraj trudnoće
nema pomoći
u drugoj trudnoći joj se javilo već u 4. mejsecu i eno je, sva izgrebana i crvena
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:09   #68
ja sam ga nedavno imala, ali meni je alergija na sunce. Jesi bila na suncu? Pijem par dana Ca-C Sandorz 1000, malo stavljam mokre obloge i prođe.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:38   #69
Je u Brodu sam i kupala se ja u Savi jučer ali osip je bio i prije kupanja, pa je prošao pa je sad opet kao počeo laganini...a dobra je i Sava kad nemogu kući na more
Nemam neke velike točke, sve su sitne skroz, jedva se vide kad se skroz približiš a izdaleka izgleda samo kao crvenilo...i svrbi...i mislim da se pojačava kad se češkam ili budem na suncu
Pijem prenatal još od početka trudnoće, a sad i magnezij protiv grčeva u nogama...al probat ću i ovo što vi curke predlažete...možda i herpes napokon prođe....
U svakom slučaju hvala...čitala sam puno o tim osipima, pa čak i da se neke krvne pretrage moraju nekad radit za žuć (ja mislim) i o herpesu pa se sva isprepadala od toga uf...
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:46   #70
ajde držimo palčeve da je ipak zbog sunca. Meni budu isto tako, sitne točkice a crvene i svrbiii...(a uopće se ne sunčam)
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 01:10   #71
ma ne sunčam se ni ja ...i već sam samoj sebi smješna kad se natrackam sa tekućim puderom...ko za maškare, sva bijela hahah....aj bar je nešto smišno
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 09:45   #72
Ja sam iala to u prvoj trudnoci,pojavilo mi se pred kraj trudnoce i povecalo kad sam rodila
Grozota!Bila sam u ranama od cesanja....Ko da su me koprivom tukli...Nista nije pomoglo ni ljekovi ni inekcije...
To ima veze sa jetrom...Nemogu sad nac link al pokusacu,zaboravila sam kak se to zove...
Odo sad potrazit pa stavim tu.
Zove se kolestaza....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??

Zadnje uređivanje mafri : 17.07.2010. at 10:01.
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 10:20   #73
imala sam pred kraj trudnoće osip po cijelom tijelu i svrbjelo je. Napravila jetrene probe i bilo je ok.
Nije bilo ljeto,nego zima
Mislim da mi je pred porod nestalo.
Meni je jedna baba rekla da sam alergična na trudnoću
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 10:33   #74
Kod mene je jetra bila katastrofa nakon poroda.trebalo je mjesec dana da se vrati u normalu i da alergija prodje.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 17:40   #75
AAAAAAAAAAAAAAAA i što ako JE jetra?????Šta da radim sad, da odem svoju dr. pitat da me šalje na pretrage????Jel to može bi nešto gadno od toga il samo prođe????odo guglati o kolestazi.....katastrofa, pa pokazala sam to već masi ginekologa pa niko niš nezna....
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 17:43   #76
Ja sam imala osip po nogama i trbuhu od ulja, bilo kojeg, s kojim sam se mazala, čak i od bademovog... užasno je svrbio, sada se mažem samo sa običnom niveom za tijelo i sve super..
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 21:39   #77
uf mislim da ipak nije...koliko sam uspjela pročitat i skužit, kolestaza je poremećaj u radu jetre i manifestira se svrbežom po dlanovima i tabanima ili čak cijelom tijelu ali bez osipa...jednostavno svrbi do ludila
E sad meni nije tako, ja imam osip po tijelu, negdje više, negdje manje, po rukama više nemam, a jedino me noge (potkoljenice) svrbe i to samo listovi
Uglavnom, mažem to sa onim tekućim puderom (kao za kozice) i od toga me prestane svrbit malo,,..
Ipak ću ovaj tj. tražit od dr. te pretragre pa da vidimo šta će reć...
Pozdrav svima, pišite ako što znate!!
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 21:43   #78
Quote:
andy7 kaže: Pogledaj post
Ja sam imala osip po nogama i trbuhu od ulja, bilo kojeg, s kojim sam se mazala, čak i od bademovog... užasno je svrbio, sada se mažem samo sa običnom niveom za tijelo i sve super..

u jbt...pa ja sam se nedavno počela mazat uljem nakon kupanja...od nivee, ono baby...zar je moguće da je od toga????
prestajem sa mazanjem pa ćemo vidit, faaaaalaaaaaa
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 21:52   #79
Thumbs up

hvala moderatorima na spajanju tema....
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 11:24   #80
Nisam još trudna, ali planiram pa me zanima sljedeće. Imam dosta proširene pore (nažalost) i problema sa miteserima, ima li kakve nade da će se stanje poboljšati u trudnoći ili ne daj Bože pogoršati?
Imam slučaj kolegice koja je uvijek muku mučila s tenom, akne, pištići i kad je zatrudnila je sve prestalo. Danas joj mali ima skoro godinu dana i nije se vratilo...pa se nadam da je možda tako i s miteserima?
Ima tko iskustva?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.