Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 15:57   #21
Na toj planini je vanzemaljska baza.Jedna od mnogih na planeti Zemlji.
Ovi su naletili previše blizu ili su nešto vidjeli što nisu smjeli vidjeti i alieni ih sjebali sa sondama.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 16:48   #22
999 - prema narodnoj legendi pogiba 9-orica iz naroda mansi, 1959. pogiba 9-orica planinara i 1991. pogiba također 9 ljudi u padu aviona, sve tri nesriće su se desile u neposrednoj blizini prolaza.
__________________
go
-timski- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:55   #23
Jako mi je creepy i cudno sve to.
Cujem da uskoro snimaju hollywoodski film na tu temu (sto po meni nije dobro jer ridikuliziraju dogadjaj).
Bit ce kao ''Fire in the Sky''.
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 01:33   #24
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Aha, Yeti ih je na kraju odlučio malo ozračiti...


Inače, da su u pitanju divlje zvijeri, sigurno bi ih pojeli, a ne ostavili raskomadana tijela uokolo.
Ne ozračili su ih ispušni plinovi sa NLO lovca-presretača koji je došao sa matičnog broda koji se krije u prstenovima Saturna, inače im je namjera gonjat planinare u šatorima kad nemaju šta drugo raditi. S obzirom da su Sovjeti u pitanju mogao je biti kakav vojni eksperiment gone wrong ili slično.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 01:33   #25
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Na toj planini je vanzemaljska baza.Jedna od mnogih na planeti Zemlji.
Ovi su naletili previše blizu ili su nešto vidjeli što nisu smjeli vidjeti i alieni ih sjebali sa sondama.
A ti to znaš, kako ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 02:19   #26
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
S obzirom da su Sovjeti u pitanju mogao je biti kakav vojni eksperiment gone wrong ili slično.
A zar zbog nekog masovnog naoružanja ne bi trebalo biti još uništenog materijala osim ljudi? I one proreze na šatorima "oružje" sigurno ne bi pravilo da bi ušlo unutra, i ubilo ih. Sumnjam da je nekom projektilu bitno da li udara u otvorenu metu horizontalnu ili vertikalno...
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 16:48   #27
Postoji zapravo i vrlo jednostavno objašnjenje cijelog slučaja.
Te noći je bila snježna oluja,i iznad šatora je vjetar napravio nanos snijega,koji se,kako je šator bio na kosini,obrušio na njihov šator i zatrpao ih.Otud i unutarnje ozljede,sa malo vanjskih tragova,tipična stvar kod takvih situacija.Pregriženi jezik je isto posljedica te traume.Razrezali su šator i u panici pobjegli van.Tip na kojem su nađeni tragovi radioaktivnh čestica;Jurij Krivoničenko,radio je kao inžinjer u Kombinatu broj 817,poslje nazvanom Mayak,jednom od najvećih sovjetskih nuklearnih postrojenja.

Tko razumije ruski neka pogleda zadnjih 10-tak minuta ovog filmića:

http://www.youtube.com/watch?v=BPh5DndwoTs
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 17:20   #28
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
A zar zbog nekog masovnog naoružanja ne bi trebalo biti još uništenog materijala osim ljudi? I one proreze na šatorima "oružje" sigurno ne bi pravilo da bi ušlo unutra, i ubilo ih. Sumnjam da je nekom projektilu bitno da li udara u otvorenu metu horizontalnu ili vertikalno...
Spomenuo projektil nisam odakle tebi ne znam. Mislio sam na eksperiment tipa univerzalni vojnik
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:15   #29
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Postoji zapravo i vrlo jednostavno objašnjenje cijelog slučaja.
Te noći je bila snježna oluja,i iznad šatora je vjetar napravio nanos snijega,koji se,kako je šator bio na kosini,obrušio na njihov šator i zatrpao ih.Otud i unutarnje ozljede,sa malo vanjskih tragova,tipična stvar kod takvih situacija.Pregriženi jezik je isto posljedica te traume.Razrezali su šator i u panici pobjegli van.Tip na kojem su nađeni tragovi radioaktivnh čestica;Jurij Krivoničenko,radio je kao inžinjer u Kombinatu broj 817,poslje nazvanom Mayak,jednom od najvećih sovjetskih nuklearnih postrojenja.

Tko razumije ruski neka pogleda zadnjih 10-tak minuta ovog filmića:

http://www.youtube.com/watch?v=BPh5DndwoTs
Vidi, vidi, a na tom kombinatu Mayak je bila 1957 katastrofa skoro kao Černobylska:

http://nuclear.tatar.mtss.ru/fa230907.htm
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 21:51   #30
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Spomenuo projektil nisam odakle tebi ne znam. Mislio sam na eksperiment tipa univerzalni vojnik
Nije bilo tragova otisaka, osim žrtava.

PS. Obdukcijski nalazi su dokazali da onakva oštećenja nisu izazvana ljudskom silom.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 22:56   #31
bokte h..o agrarna_reforma. Ja mislio da se radio o onom k......m sinu Anatoliju Dyatlovu koji je bio zapovjednik eksperimenta u NE Černobil kad je rukno reaktor.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 00:29   #32
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Postoji zapravo i vrlo jednostavno objašnjenje cijelog slučaja.
Te noći je bila snježna oluja,i iznad šatora je vjetar napravio nanos snijega,koji se,kako je šator bio na kosini,obrušio na njihov šator i zatrpao ih.Otud i unutarnje ozljede,sa malo vanjskih tragova,tipična stvar kod takvih situacija.Pregriženi jezik je isto posljedica te traume.Razrezali su šator i u panici pobjegli van.Tip na kojem su nađeni tragovi radioaktivnh čestica;Jurij Krivoničenko,radio je kao inžinjer u Kombinatu broj 817,poslje nazvanom Mayak,jednom od najvećih sovjetskih nuklearnih postrojenja.

Tko razumije ruski neka pogleda zadnjih 10-tak minuta ovog filmića:

http://www.youtube.com/watch?v=BPh5DndwoTs
Ruski ne kužim baš najbolje... nešto mi je malo jasniji od kineskog, međutim moguće je da si u pravu (tu mogućnost uvjek ostavljam). Samo mislim da je vjerojatnost da je iznesena teorija točna gotovo ravna nuli (kao da u lov zajedno krene 9 iskusnih lovaca, svakom od njih slučajno puška opali i svaki sebe nesretnim slučajem smakne - postoji mogućnost, ali jako jako tanka).
Veše tijela je bilo radioaktivno, istražitelji su gotovo sigurno isključili mogućnost lavine (možeš pogledati slike šatora, na njemu ima tek nešto malo snijega, nemoguće je da je on ikakvu ozljedu napravio a kamo li onakve). Bilo je i spaljenih tijela, u obdukciji je spomenuta narančasta koža žrtava i sivkasta kosa...
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 09:37   #33
Quote:
agrarna_reforma kaže: Pogledaj post
Ruski ne kužim baš najbolje... nešto mi je malo jasniji od kineskog, međutim moguće je da si u pravu (tu mogućnost uvjek ostavljam). Samo mislim da je vjerojatnost da je iznesena teorija točna gotovo ravna nuli (kao da u lov zajedno krene 9 iskusnih lovaca, svakom od njih slučajno puška opali i svaki sebe nesretnim slučajem smakne - postoji mogućnost, ali jako jako tanka).
Veše tijela je bilo radioaktivno, istražitelji su gotovo sigurno isključili mogućnost lavine (možeš pogledati slike šatora, na njemu ima tek nešto malo snijega, nemoguće je da je on ikakvu ozljedu napravio a kamo li onakve). Bilo je i spaljenih tijela, u obdukciji je spomenuta narančasta koža žrtava i sivkasta kosa...
Prema onom što je pričao lik u filmu, to nije klasična lavina već je takozvana "snježna daska" odnosno mini-lavina od jako čvrstog sprešanog snijega. A glede radioaktivnosti, u Rusiji ljudi mogu biti ozračeni a da o tom nemaju pojma, pogledaj onaj link koji sam stavila.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 10:18   #34
Zanimljivo je da su u prvim izvjestajima lokalni urodjenici bili osumljiceni.

I sto je jos vise weird, sanjala sam ovaj dogadjaj pocetkom godine,
a tek sam prosli mjesec zasnala za njega.
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 10:43   #35
Quote:
agrarna_reforma kaže: Pogledaj post
Ruski ne kužim baš najbolje... nešto mi je malo jasniji od kineskog, međutim moguće je da si u pravu (tu mogućnost uvjek ostavljam). Samo mislim da je vjerojatnost da je iznesena teorija točna gotovo ravna nuli (kao da u lov zajedno krene 9 iskusnih lovaca, svakom od njih slučajno puška opali i svaki sebe nesretnim slučajem smakne - postoji mogućnost, ali jako jako tanka).
Veše tijela je bilo radioaktivno, istražitelji su gotovo sigurno isključili mogućnost lavine (možeš pogledati slike šatora, na njemu ima tek nešto malo snijega, nemoguće je da je on ikakvu ozljedu napravio a kamo li onakve). Bilo je i spaljenih tijela, u obdukciji je spomenuta narančasta koža žrtava i sivkasta kosa...
ne lavina ali strah od lavine je uz podatke koje imaju teorija koja do sad najbolje drži vodu.

također jedan sajt sa zanimljivim komentarima-teorijama na kraju.
__________________
go

Zadnje uređivanje -timski- : 30.10.2012. at 10:49.
-timski- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 11:08   #36
Incident slican onom u Dyatlovom prolazu dogodio se u Amazoni:


http://www.mufon.com/bob_pratt/crabisland.html


Dakle, ribari su isli na jedan otok (Ilha de Caranguejo; Rakov otok) po neku trsku...
I u 8h navecer su isli spavati.
Kad su se probudili samo su 2 od 5 prezivjela, ostali su imali sve ozljede radijacije.
Sto je najgore, ova dva prezivjela se nisu sjecala nikakvog udara, ni eksplozije.

Ufolog Bob Pratt je posvetio citav zivod tom ''incidentu'' i nikad nije razrijesio.
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 12:19   #37
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna šta im se dogodilo. Možemo samo nagađati.
Kavkaz je navodno poprište međuoplodnje izmeđšu Reptilskih hominida, DRACO-a, Anukakija, kogagod, i nas ljudi-sisavaca. Navodno u tom planinskom masivu postoje brojne podzemne baze koje su vanzemaljski oplođivači napravili. Moguće je da su ih ubili neki od tih oplođivača, koji tamo možda još i danas drže stražu da se ne sazna za tajni ulaz u te baze.

Mene Kavkaz jako zanima, pa sam o njemu pokrenuo temu na nekom forumu. Koga zanima mogu mu link poslati preko pp, jer je koliko znam zabranjeno ovdje reklamirati druge forume.

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Pa evo, moguće objašnjenje.
Utaborili su se tamo gdje jesu i nekome se to eto nije svidjelo (ili možda baš je). Napao ih je (jedan ili više njih, svejedno) i planinari su pokušali pobjeći. Zašto je šator podrapan iznutra? Pa za to postoji i logično rješenje - u žurbi je jedan od planinara izderao šatorsko krilo kako bi brže izašao van, možda ni nisu mogli kroz ulaz.
Ali nakon potjere, ubojica/e ih hvata(ju) i ubija(ju) na bolesne načine. The end.

Što kažete na ovu nevjerojatnu teoriju ?
U to vrijeme ubiti nekoga radijacijom je bilo mnogo teže nego sad kad postoje kojekakvi medicinski izvori radijacije, laserske zrake i td. itd. itd. Tada to nije bilo tako lako izvesti kao sada. Zato mi teorija o oplođivačima i/ili starim alijenskim podzemnim bazama nekako zvuči primamljivo.

Zvuči mi sasvim logično ovo o šatoru izderanom iznutra jer je/su netko/neki zapriječio/zapriječili ulaz u šator i to je to.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 02.11.2012. at 12:25.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 12:38   #38
Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
A kako objasnjavas da su tragovi u snijegu samo od zrtava? Tocno svako truplo koje je pronadeno je imalo svoj trag od kud je bijezalo,
Nisu bili opremljeni ničim drugim osim planinarskom opremom.

Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
a to sto ih je ubilo nije taklo snijeg!
Vanzemaljci koji su ih zacjelo ubili nisu takli snijeg jer su najvjerojatnije koristili tihu bešumnu letjelicu na antigravitacijski pogon. Ubojstva je hipotetski mogla počiniti i vojska, ali ako bi to učinila iz helikoptera (kako nebi dotakli snijeg), ne bi im to tek tako pošlo za rukom jer bi se na okolnom snijegu vidio da ga je zamajavao vjetar od elise helikoptera. + zvuk helikoptera bi se u tim uvjetima veoma daleko čuo.

Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
Drugo,,kako objasnjavas da su tijela radioaktivna?
Zbog radijacije od nuklearnog reaktora kojim se pogonio svemirski brod napadača.

Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
I trece,kako to da su tijela izgledala kao da su bili mrtvi godinu dana?
Tijela su izgledala kao da su mrtva godinu dana zbog učinka radijacije na njih.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 12:40   #39
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Izgleda da nema razumnog objašnjenja za ovaj događaj, ali mene isto zanima kakav to clipboard imaš kad si u lito stisnija copy a tek sada paste...
Pa nije clipboard u pitanju nego je kopipejstao u WinWord ili WordPad, zbog nekog prečeg posla zanemario tekst, a onda tražeći nešto na kompu ga je opet pronašao te ga postirao.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 12:50   #40
Quote:
agrarna_reforma kaže: Pogledaj post
Ruski ne kužim baš najbolje... nešto mi je malo jasniji od kineskog, međutim moguće je da si u pravu (tu mogućnost uvjek ostavljam). Samo mislim da je vjerojatnost da je iznesena teorija točna gotovo ravna nuli
Ako je radio u kombinatu Mayak, kako su ga uopće dvije godine kasnije nakon katastrofe Černobilskih razmjera puštali da vrluda planinom, i kako se nisu bojali da im pobjegne i sve kaže narodu i/ili stranim tajnim službama.

Jednom kad si ušao u neki zatvoreni grad, što je Mayak sigurno i bio, puštali su te samo ako su s tobom van išli specijalci KGB-ovci.

Pa sad, ako su ga kao inžinjera pustili da tamo nešto obavi ili se naprosto ispuše, jerbo je čovjeku dopizdio zatvor, a ovisili su o njegovom znanju i dobroj volji za punu suradnju možda se radi o potpuno ljudskoj tajnoj operaciji.

Ali opet, sumnjam, da se nekoga čak i uz spedcijalce tek tako pšuštalo iz Mayaka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.