Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 19:24   #1
Bitcoin

Molim vas mi date link od posta na ovom forumu gdje je bas detaljno objasnjeno oko tih bitcoin-a? A ako nema i ako neko ima vremena ili mu je dosadno a zna nesto o tome neka objasni. Jer ja imam jednu halu koja dobiva struju od opcine(grada) i smijem moji prijatelji i ja to koristiti(platili smo polog od 50e za godinu dana kao za tulume) i stavio bih svoj stari kompjuter koji skuplja prasinu(nije katastrofa kladim se da je bolji od pola vas ali to sada nije vazno) pa bih mozda kupio te bitcoine ili kako se vec to radi...
iCroatianN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 19:55   #2
Quote:
iCroatianN kaže: Pogledaj post
Molim vas mi date link od posta na ovom forumu gdje je bas detaljno objasnjeno oko tih bitcoin-a? A ako nema i ako neko ima vremena ili mu je dosadno a zna nesto o tome neka objasni. Jer ja imam jednu halu koja dobiva struju od opcine(grada) i smijem moji prijatelji i ja to koristiti(platili smo polog od 50e za godinu dana kao za tulume) i stavio bih svoj stari kompjuter koji skuplja prasinu(nije katastrofa kladim se da je bolji od pola vas ali to sada nije vazno) pa bih mozda kupio te bitcoine ili kako se vec to radi...
Kladim se da ti necu reci a znam vise od svih vas
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 19:59   #3
https://www.forum.hr/showthread.php?t=804192
https://www.forum.hr/showthread.php?t=771933

misliš minao?

ne vrijedi ti sa kompom, to moraš kupiti minere

i moraš imati kapital

jedan antminer s3 košta 220$ a moraš još platit power supply i carinu

a mineri gutaju pun qurac struje, jesi siguran da ti iz općine ne bi srali za ogromnu potrošnju?

ako je potrebno vodit ću te kroz cijeli proces, ali moraš imati kapital za opremu ^
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević

Zadnje uređivanje Kiki114 : 13.10.2014. at 20:11.
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 20:50   #4
A bez ulaganja bih ja jer sam u ovih tri mjeseca kupio komp od 6.000kn i mob od 4000... Mogao bih ja starce trazit pare ali mi je iskreno glupo toliko novca trosit kada sve to ide preko "roditeljevih ledja". Prije sam zaradjivao radeci hakove za cod mw,combat arms, counter strike ali dosadilo mi je sve to kodiranje, enkriptiranje... Onda svaki dan provjeriti jeli sve ok.. Pa mucit se za server logs(da ne pokupi ban u igri)... Kakvih ima besplatnih nacina za to?

2. Ex_1 ne trebas pomoc, postujem to ako ti ne zelis dijeliti svoje znanje takav sam i ja bio kao mali ali ne trebas mi zato to nabijati na nos po cemu odmah vidim da si najvjerojatnije mali balavac. Ako sam pogrijesio iz sveg ti se srca ispricavam i nadam se da nece biti svadje izmedju nas dvoje.

3. Hvala ti puno Kiki, ako ti treba kakva pomoc da ti idem reffer linkove ili nesto slobodno javi u poruci...

P.S najvjerojatnije cete zanimati pa da se poslije ne svadjamo imam 24godine i zivim u kuci sa rositeljima i bavim se sportom(kosarkom) i vodim roditeljev hotel(turizam na moru) tako da me ne podcjenjujes odmah ex_1


Edit: Ovo sto sam pitao kokih ima besplatnih nacina u prvom tekstu mislio sam za bitcoin a i ne zanima me samo kako ga zaraditi nego sto zapravo znaci, gdje mogu gledati njegovu vrijednost, gdje mogu prodati za prave pare, sto mogu kupovati time...
iCroatianN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:09   #5
Quote:
2. Ex_1 ne trebas pomoc, postujem to ako ti ne zelis dijeliti svoje znanje takav sam i ja bio kao mali ali ne trebas mi zato to nabijati na nos po cemu odmah vidim da si najvjerojatnije mali balavac. Ako sam pogrijesio iz sveg ti se srca ispricavam i nadam se da nece biti svadje izmedju nas dvoje.
brijem da si pogriješio

Quote:
3. Hvala ti puno Kiki, ako ti treba kakva pomoc da ti idem reffer linkove ili nesto slobodno javi u poruci...
nema referral linkova u bitcoinu, nema centralnog autoriteta da ti netko nabija cijenu sa svojim feeovima

eventualno bih ti mogao dati referral link na stranicu sa minerima ali te stranice su skuplje..
ove puno jeftinije nemaju referrala a bolje mi je da ti prođeš jeftinije

Quote:
Edit: Ovo sto sam pitao kokih ima besplatnih nacina u prvom tekstu mislio sam za bitcoin a i ne zanima me samo kako ga zaraditi nego sto zapravo znaci, gdje mogu gledati njegovu vrijednost, gdje mogu prodati za prave pare, sto mogu kupovati time...
Mjenjačnica
https://www.bitstamp.net/

tu ga možeš kupiti,prodati

i pratiti vrijednost


možeš kupovati što god hoćeš s njime

od lamborghinija do newegga

što zapravo znači hm

pogledaj

https://www.youtube.com/watch?v=Um63OQz3bjo

Znaš kako se vrši moderna pljačka?

Tipa 100 ljudi posjeduje svaki 1$

Dakle postoji sveukupno 100$

S 1$ možeš kupiti kilu zlata

Vlada odluči natiskati još 100$

Oni su tako pokrali 100 ljudi za 50% njihove imovine

I teoretski sa 2$ se može kupiti kila zlata

Oni su tako ukrali 50 kila zlata

Ovo je samo primjer, ali stvarno gledano svaka vlada svijeta potkrada svoje građane printanjem novca

Što je više proizvoda u opticaju to mu ja manje vrijednost, stvaraju novac sebi u rukama a kradu ga od građana

Bitcoin ima ograničen supply, nikada ga neće biti više od 21 milijun

Znači 21 milijun je ukupna brojka Bitcoina koliko će ga ikada biti

U ovim vremenima krize u svakoj državi se može dogoditi inflacija i ljudi se boje gubitka svojih novaca

U bitcoinu takvog nečeg nema

Nadalje, nema nekoga tko će stalno nadzirati vaše financije, tko će vam nabijati kamate i naplaćivati fee po transakcijama

Bitcoin je i anoniman, tj. ne u potpunosti, ali ako se zna rukovati njime nemoguće je pratiti ljude koji ne žele biti praćeni

Primjer ovakvog slučaja je WikiLeaks, s kojim nijedna veća korporacija [Visa itd.] nisu htijele surađivati, no u borbi protiv korupcije WikiLeaks prima bitcoin

Nedavno je i Wikipedia počela primati donacije u bitcoinu, a i BrainTree koji je u vlasništvu PayPala

Kratki odgovor zašto ljudi investiraju u bitcoin je:

- decentralizacija
- finite supply [anti inflacija]

A kako se bitcoin širi svuda, sa konačnim brojem bitcoina, vrijednost dugoročno nema kamo ići osim gore
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 02:16   #6
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=804192
a mineri gutaju pun qurac struje, jesi siguran da ti iz općine ne bi srali za ogromnu potrošnju?

ako je potrebno vodit ću te kroz cijeli proces, ali moraš imati kapital za opremu ^
Ne kužim se baš u te stvari......ali bili se to nekako moglo riješiti preko solarnog napajanja ,mislim na one ćelije što ljudi obično stavljaju po krovovima da bi imali "free" struju

P.S ozbiljno pitam
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:48   #7
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
Ne kužim se baš u te stvari......ali bili se to nekako moglo riješiti preko solarnog napajanja ,mislim na one ćelije što ljudi obično stavljaju po krovovima da bi imali "free" struju

P.S ozbiljno pitam
da

ali solarno napajanje je skupo, 100tinjak tisuća kuna min. ne gine

onda treba još pun qurac više minera da bi razbio ulog

+ dozvole i pizdarije

negdje sam čitao da neki lik ima neki mali hidrogenerator i napaja si minere iz obližnje rijeke

-----

Tehnički gledano, antmineri su isplativi i sa našim cijenama struje

Ali problem je što se kod nas naplati carina do 40%

I tu je problem..
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:51   #8
decki, prosao vam je voz. mozete evenutalno mrvice namajnati. ako i to...
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:51   #9
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
decki, prosao vam je voz. mozete evenutalno mrvice namajnati. ako i to...
je za minanje sa vlastitim kompom

ali s minerima uvijek u nekim mogućnostima treba biti profitabilno
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 01:01   #10
Nema šanse da se mineanje s tim ASIC minerima isplati. Da bi povratili nešto novca trebala bi vam godina dana, a nakon toga biste otišli u minus zbog prevelike cijene struje i težine mineanja.

Jedini dobar način je trgovanje, tj. ulaganje u neke manje Scrypt coine i nadati se da će porasti. Da uložite 1$ u neki mali coin i on naraste za 1000%, ponekad čak i više, zaradili biste 10$ bez pola muke.
VengeanceOnAll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:42   #11
Quote:
VengeanceOnAll kaže: Pogledaj post
Nema šanse da se mineanje s tim ASIC minerima isplati. Da bi povratili nešto novca trebala bi vam godina dana, a nakon toga biste otišli u minus zbog prevelike cijene struje i težine mineanja.

Jedini dobar način je trgovanje, tj. ulaganje u neke manje Scrypt coine i nadati se da će porasti. Da uložite 1$ u neki mali coin i on naraste za 1000%, ponekad čak i više, zaradili biste 10$ bez pola muke.
zašto bi morao biti asic

ja imam 2 antminera s3

kako se čini, vratit ću ulog do kraja mjeseca

a kupio sam ih 9.8
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević

Zadnje uređivanje Kiki114 : 15.10.2014. at 14:00.
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 19:31   #12
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
zašto bi morao biti asic

ja imam 2 antminera s3

kako se čini, vratit ću ulog do kraja mjeseca

a kupio sam ih 9.8
Antminer je ASIC.

U 2 mjeseca je nemoguće vratiti uloženo osim ako nemaš mašineriju do jaja, a 880gh/s uopće nije puno. Otprilike bi ti trebalo 160 dana da vratiš uloženih 3000 kuna.
VengeanceOnAll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 20:45   #13
Quote:
VengeanceOnAll kaže: Pogledaj post
Antminer je ASIC.

U 2 mjeseca je nemoguće vratiti uloženo osim ako nemaš mašineriju do jaja, a 880gh/s uopće nije puno. Otprilike bi ti trebalo 160 dana da vratiš uloženih 3000 kuna.
u principu da

ali ja nisam morao kupovati power supply, ni plaćati carinu

hostao sam na ZenMineru..

1FPwJYGZoc8UoekwU5YJ2fJjssFvMsU9jg

ovu adresu sam koristio samo za povlačanje zarade od minanja, ništa drugo

https://blockchain.info/address/1FPw...2fJjssFvMsU9jg

Total Received: 1.23BTC

A platio sam 1.47

Kupio sam 9.8

Pa ti računaj, vidiš da ću u ispod 3 mjeseca razbit ulog
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 18:15   #14
update

upravo sam prodao oba antminera za 1.21 Bitcoin

sa 1.23 koja sam dosad podigao to je 2.44 BTC zarade naspram 1.47 uloga

Dakle, u 2 mjeseca i 7 dana, 160% uloga

https://blockchain.info/address/1FPw...2fJjssFvMsU9jg
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.