Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2011., 20:49   #201
Znaš li možda ima li kakva druga brodska veza sa Škotskom ili gdje je mogu naći? Hvala.
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:08   #202
Ako sam dobro shvatio ti želiš iz Norveške na Farske otoke?

Možda ti ovo može pomoći: Bergen-Histhals (DK)-Torshavn, dva odvojena broda.

http://www.ocean24.de/portal/ocean24en/app/content
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 00:24   #203
Bacam se na proučavanje. Hvala
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:12   #204
Molim za pomoć Vas koji ste bili Oslu ili po fjordovimaZa desetak dana biti ću samo jedan dan u Oslu.Možete li mi reći koliko je vremenski udaljena skakaonica Holmenkollen,tj. koliko vremena moram ostaviti i za to obići. Da li dnevna karta
vrijedi i za metro do skakaonice.Kakvo je sada vrijeme i kako se trebam obući po danu ? Kratki rukavi??

I još molim da li se s obzirom na globalno zatopljenje isplati posjetiti ledenjak Briksdal ?
Da li se Pulpit Rock više isplati obići busom i pješice ili s morske strane brodom?
Ako imate još kakve korisne informacije ,šaljite ih. Hvala.
LIJAPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 20:04   #205
Prije par dana se vratili iz Osla. Grrad me oduševio! Bila sam se pripala jer su nei pisali da je dosadno, ali nema ni d od dosade. Do 11 ipo navečer je sunce i grad živi punim plućima, nezaboravan doživljaj. Ima dosta toga za vidjeti...
Nama je bilo izrazito dobro vrime 24 stupnja, ali ipak su trebali dugi rukavi za predvečer. Po danu bi bili u kratkima tako da smo čak pocrnili malo
Ljudi baš znaju uživati, obavezno posjetite Vigeland park, ljudi sjede, pričaju, pjevaju...
Do skakaonice možeš dnevnom kartom, imaš metro, ali mi smo požalili što smo je kupili jer se može jednostavno ući u metro i švercati. Sve je super, osim cijena.
Vidila sam Tallinn, Rigu, Helsinki, Gdansk, obožavam te gradove. Oslo nije razočarao
Jajo Pajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 20:49   #206
Quote:
LIJAPA kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć Vas koji ste bili Oslu ili po fjordovimaZa desetak dana biti ću samo jedan dan u Oslu.Možete li mi reći koliko je vremenski udaljena skakaonica Holmenkollen,tj. koliko vremena moram ostaviti i za to obići. Da li dnevna karta
vrijedi i za metro do skakaonice.Kakvo je sada vrijeme i kako se trebam obući po danu ? Kratki rukavi??

I još molim da li se s obzirom na globalno zatopljenje isplati posjetiti ledenjak Briksdal ?
Da li se Pulpit Rock više isplati obići busom i pješice ili s morske strane brodom?
Ako imate još kakve korisne informacije ,šaljite ih. Hvala.
Za skakaonicu ostavi cca 2.5-3h sa prijevozom i obilaskom. U sklopu skakaonice je i muzej pa možeš i to pogledati. Za prijevoz sam koristio komb. tramvaj i bus jer je metro ( želj. ) bio u remontu. Inače bi ti savjetovao da svakako nađeš vremena za Vigeland park, pogotovo ako bude dobro vrijeme. Ja sam koristio Oslo pass, ali pretpostavljam da dnevna karta vrijedi, jer je bus gradska linija koja ide do gore. Pogled sa vrha je fantastičan pa dobro naoštri fotoaparat.


Tapatalk
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 10:56   #207
Mene je Oslo ostavilo ravnodušnim.
Centar mi je bio dosadnjikav. Prosjaci te salijaću sa svih strana. Cijene su nadrealne - tako-out esspreso 26kn, karta za metro u jednom smjeru 27kn, pivica 0,33 70kn, big mac meni 100kn. Dućani se počinu zatvarati nakon 18:00 i nakon toga po glavnoj trgovačkoj ulici počinje patrolirati policija, doslovno s maricama - meni ništa nije bilo jasno.

Svidilo mi se što je dan bio do ponoći, fora je što možeš kasno navečer šetati fotkati - uz takvo osvjetljenje fotke stvarno predivno ispadaju. Pogotovo luka koja me impresionirala, kao i tvrđava koja je isto cool.

Atmosfera mi je bila onako nordijsko-depresivno-odmjerena. Pogledao sam postav u Munchovom muzeju i nakon toga mi je puno stvari o Norvežanima bilo puno jasnije. Meni osobno odličan muzej, za razliku od Nacionalne galerije koja je dosadna i povremeno naginje kiču, bar kad je riječ o nordijskim pejsažistima.

Naravno, sve ovisi o ukusima - ne mogu reći da je Oslo ružan grad, ali mene ta sterilnost tjera na anksioznost, a još kad za svaku stvar platiš 3-5 puta više nego kod nas osjećaš se kao da te netko konstantno pljačka.

Uglavnom, ne bih se vratio....osim možda da imam hrpu love, onda bih možda išao u prirodu i po fjordovima, al bih zaobišao Oslo.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 12:13   #208
[QUOTE=Robierre;34249384]Mene je Oslo ostavilo ravnodušnim.
Centar mi je bio dosadnjikav. Prosjaci te salijaću sa svih strana. Cijene su nadrealne - tako-out esspreso 26kn, karta za metro u jednom smjeru 27kn, pivica 0,33 70kn, big mac meni 100kn. Dućani se počinu zatvarati nakon 18:00 i nakon toga po glavnoj trgovačkoj ulici počinje patrolirati policija, doslovno s maricama - meni ništa nije bilo jasno.

Ne varaju ono tebe s cijenama, nego imaju 6 puta veću plaću, a mi jadnici iz Hrvatske moramo bit spremni na to ako tamo idemo.
Dućani se svi zatvaraju u 9, ne u 6 i ja nisam vidila ni jednu policijsku patrolu.

Nama je bilo super vrijeme pa je i to utjecalo da ga doživimo kao lijep grad.
Jajo Pajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 13:44   #209
Quote:
Jajo Pajo kaže: Pogledaj post

Ne varaju ono tebe s cijenama, nego imaju 6 puta veću plaću, a mi jadnici iz Hrvatske moramo bit spremni na to ako tamo idemo.
Dućani se svi zatvaraju u 9, ne u 6 i ja nisam vidila ni jednu policijsku patrolu.

Nama je bilo super vrijeme pa je i to utjecalo da ga doživimo kao lijep grad.
Ja sam bio za vikend, ne znam kako je radnim danom što se tiče dućana.
Prisutnost policije na svakom koraku mi je još pojačalo taj neki dojam uređenosti do krajnjih granica. Naravno, alkohol, cigarete - to je već poznata priča s nordijskim zemljama. Nigdje nisam vidio tako DOOOBRU ponudu alkohola kao u djutiću na aerodromu u Oslu. Imam osjećaj da bi tamo svi bili alkoholičari da ih takvim prohibicijama ne odvraćaju. Ja prvi bi prošvikao da moram tamo živiti, NHF.

Što se tiče cijena, to je šok i drugim Europljanima koji tamo dođu, pa čak i Švicarcima. S njihovim plaćama su te cjene normalne, ali za nas je to an rubu podnošljivosti. Što ćeš uopće raditi u nekoj zemlji u kojoj si ne možeš priuštiti ni hamburger.

Vrijeme je za mog boravka bilo jako promjenjivo (prije par tjedana sam bio). Doslovno se svaki sat mijenjalo - od sunca, jakog vjetra, kiše, pa opet vedro i tako. Povremeno ekstremno hladno za doba godine - oko 10 stupnjeva...ja sam se vratio malo prehlađen.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:52   #210
Mislim da oni i jesu svi alkoholičari, iz dućana iznose samo nenormalne količine alkohola.
U pravu si za cijene, ali ja ću radije njima ostavit nego našim prevarantima na otocima koji te oderu...Mi smo jeftino kupili kartu sa Ryanairom iz Zadra, a ručavali bi u parku di i stotine drugih ljudi. Npr. nas dvoje smo za 150 kn ručali manistru i pečeno pile. Piće je preskupo i ostalo sve, ali kad se sve zbroji (put, hrana, smještaj) potrošili smo 2000 kn po osobi i bili smješteni u odličnom hotelu. Toliko potrošimo i kad odemo npr na Brač, Vis, Korčulu...

Zavisi što želiš, ako si došao samo radi provoda onda se nećeš dobro provesti jer ćeš gledati kako ti pare nestaju na prvom piću itd, mi smo došli viditi grad i uživati i imali smo šta pogledati, a uživali smo po parkovima, sjedili na Opera House....
Jajo Pajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 00:42   #211
Ma sve je to OK...kažem: nije mi žao da sam otišao...ja volim svako putovanje.

Meni je na kraju bilo fora u Oslu, neke stvari ću pamtiti...al da bih se želio vratiti - baš i ne.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:10   #212
Znate li neki hostel ili drugi jeftini smještaj u Bergenu koji dopušta m/ž u sobi...Izludit ću s odvojenim sobama...
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 22:16   #213
Quote:
merlinka kaže: Pogledaj post
Znate li neki hostel ili drugi jeftini smještaj u Bergenu koji dopušta m/ž u sobi...Izludit ću s odvojenim sobama...
Ne znam da li je to norveška praksa, ali ja sam u Oslu bio u mixed m-ž hostelu.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 00:08   #214
S Oslom je ok situacija, tamo smo u Ankeru. Ali, Bergen...nije mi jasna ta politika.
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 10:08   #215
a dajte vi meni recte kako do posla u norveskoj u ugostiteljstvu sa hr dokumentima
padobranac zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 09:42   #216
buduci da sam bila poslovno u 3 i u 5 mjesecu po 5 dana u Oslu, evo malih preporuka.
Mene je grad odusevio!
Definitvno jedan od najljepsih grada koje sam posjetila, a jako puno putujem.
Karte sam nasla preko neta, prvi put povratana iz Splita oko 300 eura jer sam kupovala 2 dana prije puta, a drugi put 160 eura povratana
Bila sam smjestena u Thon hotel Stefan 3 * ,pa ajmo reci prakticki minuticu udaljen hoda od glavne shopping ulice Karl Johans Gate! Ljudi u hotelu su bili divni, usluga je odlicna, nazalost jedino cijena je za hrv prilike prevelika, po nocenju 1000 kn za jednokrevetnu sobu + dorucak.
Prvi put kad sam dosla u 3 mj me docekao snijeg i kojih -10,ali ja neznam meni to uopce nije hladno ...gadnije mi je kad puse bura u Splitu i bude nula...lol...a drugi put u 5 mj bilo je predivno vrijeme, 5 mj svi vise manje u kratkim rukavima, srecom potrefilo me da sam bila u gradu na njihov dan drzavnosti..totalna ludara, cijene u trgpovina odjecom i obucom su bile snizene dva dana prije ( kad ce se to dogoditi u Hrv ??)), svaki dan su nesto dijeli po ulicama...opce veselje!
Netko gore je naveo da policija stalno patrolira i da samo skitnice secu...vidila 2-3 skitnice, i 2-3 policijska auta sto je sasvim normalno..
Sve je uzasno skupa za nase prilike, u super marketu coca cola o,5 17 NOK pa cak do 25 NOK, starbucks caffe oko 30 NOK, nekakvi sendvici ( slicno nasim toplima ) oko 70 NOK skuuuupo..mcdonalds je presmijesno skup! ali su me iznenadile cijene u trgovinama odjece, meni cak i nije bilo toliko skupo, oni koje malo prate modu pa njihove marke tipa Gina Tricok, Monki su povoljne, ja sam tamo grabila ko luda...H&M, isto tako puno veca ponuda nego u hrvatskoj i plus nalaze se bar 5 ducana u 300 m...LOL..i svaki pun.!
Na aerodromu u duty free-u nisam nista kupovala ( sva sreca ) jer su im tamo parfemi skuplji nego u parfumerijama u centru grada, mami sam kupila YSL u centru i to oko 100NOK jeftinije nego na aerodromu ..lol..ali da kad sletis u Oslo, prvo sto ekipa radi je trk po alkohol i to ko horda alkoholicara grabi...presmijesni su...sto zapravo ono i hsvacam da su od 5petka do nedjelje potpuno pijani svi na ulicama i deru se ko budale ..ali su jako simpaticni ljudi i jako pristupacni, i zadivljena sam cinjenicom da bilo pricala sam 7godisnjom curicom ili starijim djedom svi jako dobro pricaju engleski.
Zanimljivo je da sam susrela dosta nasih iseljenika tamo, ono dok bi ja pricala na tel na hrv neko bi mi upao evo nasa mala ahhahahahha..izlazila sam sa frendom hrvatom koji vec godinama zivi u Oslu i nocni zivot im je fantastican, sva sreca da nisam placala pice u clubu inace bi otisla kuci siromasna..prestrasne cu cijene pica!
Ali sve u svemu planiram opet ici jer sam zaljubljena u Oslo! Grad je divan i vrijedan je posjeta i svakog vaseg ulozenog novca!
ps. norvezani seeee predobro oblace.)))))))
STani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 10:24   #217
cu nju joj sestro pa ja pitam kako otic gore nac posao stan a ne ici pazariti ako imas koji savjet kako se snaci gore ili neko na forumu nek napise posto sam diplomirani kuvar i strastveni picoljubac tj pica majstor .hvala
padobranac zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 12:10   #218
Ti očito ne možeš shvatiti da si fulao podforum. Turizam nema veze sa zapošljavanjem i sasvim normalno je da se ovdje piše o turističkim dojmovima. Izvoli otići na podforum ''dijaspora'' gdje pišu ljudi koji su gore otišli raditi i tamo postavi pitanje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:09   #219
Nekad bi to stari aaston po kratkom postupku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 08:08   #220
Quote:
padobranac zd kaže: Pogledaj post
cu nju joj sestro pa ja pitam kako otic gore nac posao stan a ne ici pazariti ako imas koji savjet kako se snaci gore ili neko na forumu nek napise posto sam diplomirani kuvar i strastveni picoljubac tj pica majstor .hvala
majstore, a da se jednostavno javis u ambasadu i upitas kakva je procedura u vezi zaposljavanja.
STani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.