Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2006., 19:10   #1
Google AdSense - pitanja, problemi, rasprave

Dali mi netko moze rec razliku izmedju ovo dvoje AdSense for search - AdSense for content, i jos nesto, kod prijave jezika, dali moram stavit hrvatski jezik.
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 19:39   #2
netrebaš! Ali ako hoćeš samo izvoli!
/
__________________
I'm told to enjoy every moment, every hour, every minute. Thats what I do at fridays and saturdays. Why should I take life so seriously?
marco's is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 19:50   #3
jeli imas ti iskustva sa tim ili govoris na pamet
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 14:27   #4
htio sam i ja to stavit na svoj web page! Ali ne isplati ti se jer kada ti netko klikne na onaj "AD" dobish samo 1cent onda bi ti trebalo takvih 10000 klikova, da ti pošalju novac!!!
__________________
I'm told to enjoy every moment, every hour, every minute. Thats what I do at fridays and saturdays. Why should I take life so seriously?
marco's is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 14:49   #5
i u cemu je problem ako ih treba toliko...
nije istina da jedan klik donosi samo 1 cent, ovisi o sadrzaju na stranici i koliko je taj oglas relevantan sadrzaju. Ali to je googlov algoritam tako da je to samo jedan dio...
meni su neki klikovi znali donijeti i do 3$..
za content znaci da su oglasi vezani uz sadrzaj i vidjeti ce se pri svakom ucitavanju.
dok search znaci da implementacijom njihovog search boxa na site mozete zaraditi ako netko od korisnika pretrazuje google bazu preko vaseg sita...
iskon je najveci primjer search boxa.
i kad se prijavljujete na adsense prijavite neki site na eng.jeziku tako ce vam automatski odobriti oglase vezane uz sadrzaj i uz pretrazivanje.
ako nemate site na eng jeziku prijavite vas na hrvatskom i napravite eng.verziju kako bi vam odobrili jos i za sardzaj.
__________________
Kako oblikovati potpise
swat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 18:50   #6
Hvala swat, takvo objasnjenje mi je tribalo, bolje pitat nego patit
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 10:55   #7
Stavi engleski iako imaš stranicu na hrvatski, neće bit problema.... jedino će se malo manje prikazivat reklame, jer ak staviš na hr, imaš samo za pretraživanje. Staviš reklame ove za eng, na forum i imaš stalno reklama. Na stranici manje al ih ima, ovisi u ključnim riječima
>Gogy< is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 12:56   #8
reply

Ako imas site na hrv jeziku odustani od svega jer nis od toga.

Pucaj na eng !
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:19   #9
A i predpostavljam da bi stavio na ovaj balkan-bet stranicu?
e pa sad ja ti rpeporucam da odustanes i krenes na adbrite, kako izgleda adbrite moezs pogledat na mojoj stranici u mojem signatureu, e sad zasto en google adsense, po stranici u mojem signatureu mozes zakljuciti ciem se ja bavim, pa stoga znam dosta o gogole adsensu a i mogu ti rec zasto ga nemam na svojoj stranici, jednostavno google adsense ima rpavilnik kojeg se drze ko pijan plota, a to je da stranice, forumi nesmiju sadrzavat klaonicarske sadrzaje, kockarske sadrzaje i tako dalje, moja je sadrzavala i jso sadrzi poker sadrzaj i casina, pa eto.....
Inace nece ti oni tak skoro zabranit, nego ce te pustit da ih malo promoviras i odna ce ti samo jednom blokirat akount a pare vidjet neces.
A ako mi mozes pokazat tocno na koju stranicu zelsi postavit reklame ja ti mogu pomoc, jer zanm dosta nacina reklamiranja, imas koej palcaju per click, per view .....javi se na PM.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 23:07   #10
AdSense for search - to je trazilica koju mozes staviti na svoju stranicu. kada kroisnik pretrazuje njiome ne dobivaš ništa, ali ako klikne na sponzorirani link kada pretrazuje dobivaš pare. Klikovi su jako rijetki ovim putem ali se dobro placaju
AdSense for content - to su oglasi (kao što ih mozes vidjet na mojoj stranici) za koje te plaćaju po kliku. Također se solidno plaća po kliku, ali ako je riječ o hrvatskim stranicama oglasi nisu bas relevantni pa to ide malo slabije... ima puno slučajeva gdje uopće se ne prikazuju plaćeni oglasi na hr stranicama
što se tiče prijave, preporučavam odabrati engleski jezik, jel inače nećeš moci koristiti AdSense for content već samo AdSense for content
Ukoliko imaš namjeru koristiti Google Adsense i želiš još informacija javi mi se na PM ili mejl
Dži is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 23:09   #11
@ dada-as - naravno da google ima stroga pravila. zato su oni ozbiljna firma za razliku od onih tvoji od kojih nisi nikada (bar za sada) primio ni jedan ček
Ukoliko postuješ pravila dobro će ti biti, u suprotnom sam si kriv
Dži is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 14:12   #12
BTW ja sam primio pare od jednih, i netrebam cekat 50 dollara ili koliko vec nego me palcaju akd ja to zatrazim, ali oni samo podrzavaju forume/stranice koje se bave comercialom ili novcem opcenito.

A adsense se slazem s tobom da treba postoivat pravila, ali aj nemogu psotovat rpavila ejr sam promotoir poekra i moram psiat o pokerima, i sad cu pocet odrzavat turnire pa stoga moj psoao se krsi s google adsense, a i nejgov betting je isto krsenje google adsens privacya.

E sad on moze stavir umjesto google adsense, moze stavig adbrite, ima na mojoj stranici koja je u signatureu i pogleda, text adds sma ja odabrao i anlaze se na main stranici pokraj onog eno countera, pa eto abci oko.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 21:34   #13
Više manje analiziro sam sve važnije oglašivačke tvrtke na Internetu. Jedna od njih je i AdBrite. Što se tiče njih, recimo da su dobri za vrlo posjećene stranice i to na engleskom jeziku. Ako je stranica na hrvatskom jeziku prikazivat će ti se glavnom oglasi vezani većinom uz poker. Sumnjam da ćeš olako nači nekog tko će htjeti kupiti prostor na hr stranici tako da nemoj očekivati previše... Očekuj oko 5 centi po kliku kojih pak neće biti previše
Dži is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 15:33   #14
eh pa to je normalno da neide bas s hrvatskim jezikom ove strane tvrtke koje placaju per impression, zato ejbiga treba koristiti engleski jezik.
Ja se kaos to sam vec napsiao sa google adscam(kako ih u mojem busnis svjetu zovu) necu azjebavat, da ja njiam stvaram traffic a onid a meni blokiraju racun jer je entko spomenuo riejc poker, imam adbrite koji ejs ve isto ko google samo su malo bolje orijentirani meni.

A istot ak imas razno rzane banner impressione po netu pa mozda pokusaj s time, mozda oni budu vise susretljiviji hrvatskom jeziku?Mada sumnjam, svijet nas envoili bas u businesu.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:38   #15
AdBrite nije nimalo nalik na Google AdSense. Smisao AdBritea je prodaja mjesta za Link. Sam odrediš cijenu i čekaš nekoga tko je zainteresiran da kupi to oglasno mjesto za cijenu koju si tražio na određen broj dana. Dakle daleko drugaciji pristup od Googlea. Da ne govorim o relevantnosti oglasa sto je jako vazno.
Sto se tice tvrtki koje rade na principu impresija to se isto previse ne isplati za hrvatske stranice jel se plaćaju u prosjeku 5 puta manje plaća posjetitelj iz hrv nego iz amerike. Ali ako nema nekog prevelikog izbora vrijedi pokušati
Dži is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 23:56   #16
Koliko im u googlu triba da se jave nakon prijave na AdSanse.

Pozdrav
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 12:56   #17
mislim da su ti se vec javili do sad...
__________________
Kako oblikovati potpise
swat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 13:08   #18
ja sam imala njihove reklame na sajtu... zaradila sam 50 dolara a onda je netko napravio invaild click i oslo mi sve u k.... ne smijes odabrati hrv jezik jer neces onda dobiti reklame.. moras uzeti engleski... meni su poslali odgovor isti dan...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 01:08   #19
Odabrao sam engleski i skartalo me:

Thank you for your interest in Google AdSense. Unfortunately, after
reviewing your application, we're unable to accept you into Google
AdSense at this time.

We did not approve your application for the reasons listed below.

Issues:

- Unsupported language

I sta sad napravit
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 11:21   #20
Dali da prevedem mozda pocetnu stranu na engleski, ili vec kako ste vi to rijesavali
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.