Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 12:47   #201
Operacija sinusa i rinoplastika

Bok ljudi, vidim da se kužite u mnoge stvari pa ajde da i ja postavim pitanje, možda će mi netko znati odgovoriti.
Od 9 mjeseca prošle godine sam svaki mjesec bila prehlađena (dakle to je 6 mj za redom), a probleme sa sinusima imam od malena (sad imam 25 god).
Dal bi možda trebala operirati sinuse?
Također nisam baš zadovoljna izgledmo nosa pa me zanima dal se te dvije operacije (operacija sinusa i estetska operacija nosa) mogu napraviti odjednom ili je ipak potrebno obavit svaku posebno
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:49   #202
Quote:
espinada kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, vidim da se kužite u mnoge stvari pa ajde da i ja postavim pitanje, možda će mi netko znati odgovoriti.
Od 9 mjeseca prošle godine sam svaki mjesec bila prehlađena (dakle to je 6 mj za redom), a probleme sa sinusima imam od malena (sad imam 25 god).
Dal bi možda trebala operirati sinuse?
Također nisam baš zadovoljna izgledmo nosa pa me zanima dal se te dvije operacije (operacija sinusa i estetska operacija nosa) mogu napraviti odjednom ili je ipak potrebno obavit svaku posebno
1. Traži od svoje doktorice uputnicu za ORL i odi na pregled.
2. Mogu se obe napravit odjednom.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:55   #203
Da, naravno, najbolje ću nakon slikanja vidjet dal mi je potrebna operacija sinusa. .
Znači, obje operacije se mogu napravit odjednom? Super! Dal to rade i privatnici tipa Glumičić, Kincl. . . ili je najbolje sve obavit u bolnici? Koju bolnicu bi mi predložili?
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:07   #204
Quote:
espinada kaže: Pogledaj post
Da, naravno, najbolje ću nakon slikanja vidjet dal mi je potrebna operacija sinusa. .
Znači, obje operacije se mogu napravit odjednom? Super! Dal to rade i privatnici tipa Glumičić, Kincl. . . ili je najbolje sve obavit u bolnici? Koju bolnicu bi mi predložili?
Kakvo slikanje, mene je otorinac odmah nakon pregleda naručio za operaciju i za svaki slučaj napravio bris nosa, CT sam radio neposredno prije operacije kad sam već stigao u bolnicu. Budući da i ti imaš već duže problema moguće da će ti biti slični scenarij. Ali obavezno idi direkt kod otorinca da te ne bi sjebali mutavi doktori opće prakse pokušavajući ti to izliječiti antibioticima.

Ako ti već ide operirat sinuse 'usput' mu je i korigirat nos, meni je ispravio septum nosa za koji nisam ni znao da je bio potrgan kad sam imao godinu i pol.

Preporuka Dr. Grgić, Vinogradska
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:46   #205
Hvala ti Musatom na preporuci doktora!
I kolko se na kraju to sve plati? Mislim, za takvo nešto mi ni malo neće biti žao dati novce, ali ipak, da znam. . .
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:10   #206
Najednostavnije je otiči svojem doktoru opće prakse zatražiti uputnicu za pregled kod otorinca u nekoj od bolnica i čuti njegovo mišljenje.

E sada da razjasnimo jednu stvar ako se operiraju sinusi NIKAKO nije usput napraviti i estetsku operaciju nosa(osim ako za to nepostoji medicinsko opravdani razlog)

Po tehnici usput bi se mogla operirati i npr. žuč pa več kad je kirurg tu napraviti i liposukcija,

Treba jasno reči da je korekcija nosa estetska operacija koja se plača
(osim u iznimnim slučajevima) kaj tu konkretno nije slučaj.

Nikako ti nebi preporučio uopče da pitaš u bolnicama dali se to može obaviti u isto vrijeme.

Ako se odlučiš za bilo kojeg privatnog estetskog kirurga onda je to druga priča.Cijene jako variraju i svakako se prije treba raspitati.Okvirno od 8000-13000 kn ovisno o kojoj vrsti korekcije nosa se radi.(ima ih nekoliko)
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 16:25   #207
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
E sada da razjasnimo jednu stvar ako se operiraju sinusi NIKAKO nije usput napraviti i estetsku operaciju nosa(osim ako za to nepostoji medicinsko opravdani razlog)

Po tehnici usput bi se mogla operirati i npr. žuč pa več kad je kirurg tu napraviti i liposukcija


Mislim da ipak ovisi o vrsti operacije, i normalno o doktorima i o dogovoru...

Ja sam radila dvije operacije u roku pola godine. Prvu jer je bila hitna, čišćenje u svrhu zaustavljanja upale, te drugu, koja je u biti bila plastika kanala, i onda sam mogla (da sam se stigla dogovorit, predlagao mi doktor, ) usput odradit i vanjsku plastku , ali nisam imala vremena....

Ovisi.. ovisi...
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 18:26   #208
To svakako da ovisi ali koji faktori utječu na to to več nespada pod ovaj podforum.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:07   #209
moja susjeda je to htjela , ali doktor joj je rekao da se to nemože od jednom, prvo jedna operacija septuma, pa druga..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:27   #210
Sinusi, živac ili...?

Prije neki dan sam imala užasnu glavobolju. Prvo je počelo sa bljeskovima pred očima, a onda me krenula boljeti glava, bilo mi je muka, desni dio tjemena mi je trnuo (onaj osjećaj kao kada vam prolaze mravi po koži). To je trajalo negdje tri sata pa je popustilo jer je valjda počeo djelovati Plivadon. Prije te užasno glavobolje, glava me je polagano boljela prethodna dva dana.
No, sada osjećam da mi je dio čela iznad desnog oka lagano umrtvljen. Nije toliko strašno, mogu ga bez problema micati, ne boli, ali mi je taj dio kože manje osjetljiv od ostalog dijela lica.
Jel' te tegobe mogu biti od sinusa? Sa sinusima imam problema, često me bole (npr. kada boravim dugo u zadimljenoj prostoriji drugi dan imam bolove i sl.). Ili to može imati veze sa živcem na licu?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:13   #211
jesi možda ovih dana mokre kose bio na svježem zraku,propuhu?kad saviješ glavu da li zaboli jače nego inače?pokušaj lagano pucketat vršcima prstiju po čelu.zaboli li jače?možeš li napuhat obraze normalno?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:18   #212
Moj tata je imao takvu grdu glavobolju s desne prednje strane glave. Otišao kod doktora, rekli mu da je živac upaljen i da će proći samo od sebe i nek pije tablete protiv bolova. I prolazilo vrijeme, njega i dalje boli i kad više nije mogao ustati bez dvije tablete otišao ponovno doktoru. Slikali mu glavu i imao je jako gadnu upalu sinusa. Pio je sumamed i prošlo. No sad mu se opet vraća..
keana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:22   #213
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
jesi možda ovih dana mokre kose bio na svježem zraku,propuhu?kad saviješ glavu da li zaboli jače nego inače?pokušaj lagano pucketat vršcima prstiju po čelu.zaboli li jače?možeš li napuhat obraze normalno?
Probala sam, trenutno nemam reakciju na ništa od toga, sve je normalno.

A što se tiče kose, već godinama perem kosu ujutro prije posla. Osušim je dobro, pa nakon jedno dvadeset minuta idem van bio vjetar ili sunce, svejedno. Uvijek sam se smijala onima koji su me upozoravali da to nije dobro, ali sada sam pomalo zabrinuta.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:32   #214
Quote:
Annabel Lee kaže: Pogledaj post
Probala sam, trenutno nemam reakciju na ništa od toga, sve je normalno.

A što se tiče kose, već godinama perem kosu ujutro prije posla. Osušim je dobro, pa nakon jedno dvadeset minuta idem van bio vjetar ili sunce, svejedno. Uvijek sam se smijala onima koji su me upozoravali da to nije dobro, ali sada sam pomalo zabrinuta.
ta ti je navika jako jako losa za zdravlje.Nemozes vjerovati koliko sebi zlo cinis kad to radis.Nemoj se cuditi ako te sustignu posljedice...
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:47   #215
promijeni tu naviku
tak sam se i ja pravio pametan pa mokre glave ili tek osušene pičio biciklom u školu pa sad imam problema sa sinusima...
al dok je stari govorio, ja ga nisam slušao....pa sam najebao.
odsad ga slušam
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:51   #216
provjeravaj svakodnevno više puta pred ogledalom puhanje obraza, naboranje čela,sve pokrete usnama iako budu ok kroz tjedan dana onda si vjerojatno out of woods za ovaj put,al ona priča sa okrenutim ustima nije zajebancija ni babska priča, može se živac upalit,čak je moja kolegica ignorirala tu mogućnost kao realnu iako je to tvrdila na ispitu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 01:02   #217
Quote:
pionir kaže: Pogledaj post
promijeni tu naviku
tak sam se i ja pravio pametan pa mokre glave ili tek osušene pičio biciklom u školu pa sad imam problema sa sinusima...
al dok je stari govorio, ja ga nisam slušao....pa sam najebao.
odsad ga slušam
E, tako je i kod mene, samo što mi govore baka i mama.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 01:06   #218
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
provjeravaj svakodnevno više puta pred ogledalom puhanje obraza, naboranje čela,sve pokrete usnama iako budu ok kroz tjedan dana onda si vjerojatno out of woods za ovaj put,al ona priča sa okrenutim ustima nije zajebancija ni babska priča, može se živac upalit,čak je moja kolegica ignorirala tu mogućnost kao realnu iako je to tvrdila na ispitu
Znači, to bi utrnuće moglo biti od živca, ništa drugo ne može biti u pitanju?

Hvala na odgovoru, provjeravat' ću se, nadam se da će brzo proći i bez posljedica. A lošu naviku od sutra nastojim izbaciti.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 01:17   #219
nije to jedini mogući uzrok,al možda sa najgorim mogućim posljedicama
mala je vjerojatnost upale sinusa ako si sve uradila i nije bilo poz rezultata
glavobolja može imati 1000000....mogućih razloga, nikad ne znaš 100% što je uzrok.ako se bol ponovi idi liječniku, može se raditi o neuralgiji il migreni...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 01:26   #220
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
nije to jedini mogući uzrok,al možda sa najgorim mogućim posljedicama
mala je vjerojatnost upale sinusa ako si sve uradila i nije bilo poz rezultata
glavobolja može imati 1000000....mogućih razloga, nikad ne znaš 100% što je uzrok.ako se bol ponovi idi liječniku, može se raditi o neuralgiji il migreni...
Ja sam prvo i pomislila na migrenu, jedino mi je čudno što mi se poslije lagano umrtvio taj dio lica.
Nadam se da će sve proći dobro, stvarno se ne mogu zamisliti sa zaokrenutim ustima i sl.

Hvala!
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.