Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2013., 16:29   #3201
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
samo pusti da se štapići dooobro napiju pa ih okreni. Ja sam dodala i malo više eu ali evo mjesecima stoji i još uvijek miriši tako da
I ja sam stavila malo više eu, jučer sam okrenula štapiće nakon dva sata namakanja čisto da osjetim kako miriši i da li "radi" i već mi se odmah svidjelo, a danas sam , evo upravo maloprije okrenula štapiće ponovo jer su se sad dobro namočili i upili, baš su nabubrili, jedva sam izvukla štapiće , super, super, hvala i na ovom receptiću
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:28   #3202
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Gdje se kupe ti difuzer stapici?
da ti budem iskrena, nemam pojma jer su meni ostali od nekog poklon seta s tim difuzerom. Ali mislim da bi trebalo biti u muelleru jer sam tmo vidjela tih setova pa se nadam da ima i štaića za kupiti Ako ih nađem gdje, svakako javim ali za prvu ruku će sasvim dobro poslužiti i ražnjić štapići. Oni samo malo slabije upijaju pa i slabije mirišu ali nije to sad tako velika razlika
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:41   #3203
Quote:
nenica0204 kaže: Pogledaj post
Nisam iskusna baš ali radim si svoje kremice vć neko vrijeme pa se nadam da će ti nešto koristiti. Aloe vera i alantoin idu u vodenu fazi ali se ne zagrijavaju već se dodaju naknadno. Ulja stavljaš po potrebi svoje kože pa se drži nekih općenitih receptura za svoj tip kože i ovisi kakvu kremu želiš masniju/brzoupijajuću.. sve ovisi koja ulja si stavila. S eteričnim nemoj pretjerivati, dovoljna su 2. Emulgatora se stavlja 5-10%, ja uvijek stavljam 5% jer tekstura bude rijeđa i lakša i tako mi bolje paše.
Hvala ti na odgovoru Nenice!
Znam koja bih ulja trebala staviti, ali ne znam jel bolje stavit jedno, dva ulja ili može i više.
Zar vodena faza ne bi trebala biti zagrijana na istoj temperaturi kao i masna faza kad se ulijeva u masnu...ili ja griješim? Kad onda staviti alou i alantoin?
Još mi molim te reci jel više emulgatora znači i čvršću kremu?
žižulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 18:28   #3204
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
da ti budem iskrena, nemam pojma jer su meni ostali od nekog poklon seta s tim difuzerom. Ali mislim da bi trebalo biti u muelleru jer sam tmo vidjela tih setova pa se nadam da ima i štaića za kupiti Ako ih nađem gdje, svakako javim ali za prvu ruku će sasvim dobro poslužiti i ražnjić štapići. Oni samo malo slabije upijaju pa i slabije mirišu ali nije to sad tako velika razlika
Hihi, hvala ti. citala sam da bas ti za raznjice ne valjaju...mozda ih ima na ebayu pa ih potrazim. Ako neko ima link nek zakelji tu
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 19:52   #3205
Ja sam isto čitala da ovi za ražnjiće nisu dobri jer to je drugačija vrsta drveta. Trebaju biti baš od ratana/reeda, jer ta biljka je iznutra rupičasta, a upravo te rupice propuštaju i šire miris. Evo slika izbliza. Ima ih na ebayu - reed sticks, rattan diffuser sticks, rattan reeds..
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 20:19   #3206
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Ja sam isto čitala da ovi za ražnjiće nisu dobri jer to je drugačija vrsta drveta. Trebaju biti baš od ratana/reeda, jer ta biljka je iznutra rupičasta, a upravo te rupice propuštaju i šire miris. Evo slika izbliza. Ima ih na ebayu - reed sticks, rattan diffuser sticks, rattan reeds..
Ja i frednica se bacile u potragu, da li si vec narucivala s ebaya stapice?
Da li mozda znas gdje bi se to naslo kod nas ... ?
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 20:33   #3207
Nisam još, tek sam jučer uopće otkrila takav difuzer nakon što je elly to spomenula Tako da ne znam ni ima li ih kod nas za kupiti. Ako ništa, naručit ću ih s ebaya, baš mi je vizualno lijep takav difuzer
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 01:10   #3208
imam zelju napraviti mjesavinu za poslije suncanja, do sada sam koristila ulje sjemenki grožda i jako sam zadovoljna. kako se na plazi mazem smjesom kokos,kakao, shea, čileanska malina i buriti koja je super, onda cim dodem doma sa uljem grozdja a ulje grozdja se brzo upije onda ono u biti dodje kao nosač za dublju penetraciju ove teze smjese koja mi ostane na tijelu od suncanja.
i uglavnom sam jako zadovoljna sa uljem grozdja i zbilja taj pomalo neugodni vinski miris ishlapi brzo i ostane samo ugodan osjecaj na kozi.

medutim citajuci o uljima, vidim kako nije dobro koristiti samo jedno ulje jer da se nakon nekog vremena pokaze da ne pase. kako ja ne bih htjela da mi se to dogodi vecbih i dalje htjela korisiti ulje grozdja za tijelo i kasnije tijekom godine npr prije spavanja, zanima me koji bi bio neki dobar recept sa uljem grozdja? znaci koja biljna ulja i etericna pomijesati? voljela bih da mi odgovori terapeut.

osim toga zanima me koja etericna ulja ugodnog mirisa se mogu dodavat u pripravke za suncanje? dosta toga je riskantno i fototoksicno pa se ne usudim, a opet rado bih eksperimentirala ako je moguce. znaci koja bi etericna ulja mogla staviti u smjesu za suncanje?
mala srecica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 12:50   #3209
Quote:
žižulica kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru Nenice!
Znam koja bih ulja trebala staviti, ali ne znam jel bolje stavit jedno, dva ulja ili može i više.
Zar vodena faza ne bi trebala biti zagrijana na istoj temperaturi kao i masna faza kad se ulijeva u masnu...ili ja griješim? Kad onda staviti alou i alantoin?
Još mi molim te reci jel više emulgatora znači i čvršću kremu?
I drugi put
Da, moraju biti iste temp, kada izvadiš iz kupelji dodaš alou i alantoin. Da, više emulgatora znači čvršću i gušću kremu. Meni za moju masnu kožu bolje pašu laganije teksture i rijeđa krema koja se brže upija.
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 13:59   #3210
Baš sam malo njuškala po ebayu i naišla na par zgodnih ponuda za ratan štapiće:

http://www.ebay.com/itm/171105757192...ht_1582wt_1018

Sviđaju mi se i ovi ratan cvjetići, samo ne znam kud se oni stave, ima tko kakvu ideju? Dal se oni nataknu na štapiće ili možda njih staviti u neku širu posudu? Pala mi je misao da ih zalijepim na ratan štapić

http://www.ebay.com/itm/171106571028...ht_1502wt_1018
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 15:27   #3211
Puno hvala Nenice! Nadam se da će mi dobro ispasti. Javim se kad je napravim.
žižulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 15:29   #3212
Kaj ne bi tu poslužili i oni drveni štapići koji se nalaze u podmetačima za tanjure? Čini mi se da je to ratan ili bambus.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 15:47   #3213
a gdje kupiti mineralno ulje za taj difuzor? koje je to ulje uopce?
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 15:57   #3214
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kaj ne bi tu poslužili i oni drveni štapići koji se nalaze u podmetačima za tanjure? Čini mi se da je to ratan ili bambus.
Moraju biti od ratana, tako pise na onom blogu. A od onih podmetača mislim da je to bambus.



Quote:
lida kaže: Pogledaj post
a gdje kupiti mineralno ulje za taj difuzor? koje je to ulje uopce?
Navodno, mineralno ulje je toksično i trebalo bi ga izbjegavat. Umjesto toga može se koristiti ricinusovo, bademo ili neko drugo ulje.
Kupit ću ove štapiće s ebaya, čini mi se kao zgodna stvarčica
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 16:19   #3215
Super, onda ricinus, mislim da je najjeftinije.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 18:06   #3216
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Baš sam malo njuškala po ebayu i naišla na par zgodnih ponuda za ratan štapiće:

http://www.ebay.com/itm/171105757192...ht_1582wt_1018

Sviđaju mi se i ovi ratan cvjetići, samo ne znam kud se oni stave, ima tko kakvu ideju? Dal se oni nataknu na štapiće ili možda njih staviti u neku širu posudu? Pala mi je misao da ih zalijepim na ratan štapić

http://www.ebay.com/itm/171106571028...ht_1502wt_1018

Mislim da ovi cvjetici idu u neku posudu, ali zasto ne i na stapic, divni su

Da, spominje se najvise mineralno ulje ili vodka..
Ali mineralno najbolje izbjegavati...

Po svim surfanjima i istrazivanjima sam shvatila da je najbolje da ulje tj baza bude gusto, znaci tu bi ricinus bio najbolja solucija, iako savjetuju jojobu i druga..
Jer sam skuzila da je vazna ta gustoca ulja radi toga sto se ona sporije upijaju kroz stapic pa dulje traje..
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 18:07   #3217
do sad sam uvijek radila maske s bu ljesnjaka i eu širokolisne lavande i ponekad čajevca, a sada bih voljela istraziti druge opcije.

ovo imam od ulja:

bu makadamija, avokado, jojoba, ljesnjak
eu palmarosa, š. lavanda, čajevac

znam da su svi okej za njegu masne, mješovite i problematične kože, ali zanima me u kojoj kombinaciji je njihovo djelovanje najbolje i da si uzmem još neko ulje?

hvala!
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 18:15   #3218
kako su slatki ovi cvjetići, hvala za adrese, i ja ću naručiti.

Zašto ne mineralno ulje za difuzer ? Ne ide ti na kožu, ne piješ ga, tako da , mislim, da u difuzer može ići
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 00:01   #3219
pa bankrotirat ću
imam hitecream i lanette n za spravljanje kremica, no vidim da se ovdje uglavnom spominje phytocream. jel mi može netko reći koja je razlika među njema, koji se za što koristi, koji je bolji gdje...? jedino sam do sada skužila po recepturama da phyta ide više nego recimo hitea
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:39   #3220
Idealna maska za lice
Prah psylliuma posebno je također pogodan za maske za lice. Da biste dobili gustu smjesu, pomiješajte 2 jušne žlice praha s 50 ml vode, jušnu žlicu praha neema i 10 kapi eteričnog ulja čajevca. Ostavite 15 minuta da dobro nabubri te obilno razmažite po koži lica, prethodno očišćenoj od šminke i krema. Psyllium će na sebe vezati masnoće i nečistoće a neem i čajevac će očistiti pore. Nakon 45 minuta temeljito isperite i nahranite kožu djevičanskim uljem kokosa.

Jel netko mozda probao?
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.