Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2010., 12:04   #1121
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post

Meni ovaj dezić nije premasan. Soda djeluje sasvim ok, pogotovo s obzirom na sve one štetne sastojke kojih se nađe u klasičnim dezićima.
Osim toga, ja ni nemam puno izbora, jer me doslovno boli kada stavim klasični dezić.
Nisam probala izbaciti sastojak, no mislim da se može.
Na žalost, omjere u gramima ne mogu napisati jer sam ga i sama radila "odoka".

Treba se znati i opusti i prepustiti kreativnosti pri izradi prirodne kozmetike (uostalom zar nije ista stvar i sa kuhanjem, a to su po meni dvije vrlo slične discipline ).
Hvala na odgovoru. I znam kako ti je, mene isto boli. A mislila sam da sam jedina
ChocolateFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 19:02   #1122
Ne znam gdje da pitam ali zanima me da li postoji kakva mješavina biljnih i eteričnih ulja koja bi bila dobra za zaštitu psa od buha? H
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:04   #1123
kupila sam oshadhijevo ulje divlje ruze i ljesnjakovo ulje. znam da je vjerojatno vec bilo govora o tome, ali... u kojem omjeru da ih najbolje mijesam? dal' da dodam stogod?
inace sam koristila alverdeove ampule s ruzinim uljem i bile su mi apsolutnomegafantasticne (nit' premasne, nit' su mi isusivale ili zatezale lice), pa ako ih je netko isprobao i zna pogoditi nesto slicno?

koza mi je osjetljiva, dosad je bila dehidrirana, ali sad je manje, iako zna pokazivat' lose znakove. takodjer, kak' je ljeto, malo mi se masti t-zona. lice mi se dosta znoji. prhutanja nemam, akne nemam, dermatoze nemam osim povremenog suhog crvenila oko usta. na t-zoni mi se povremeno javi samo par pristica, i to ako stavim kremu koju zbog masnoce stavljam samo zimi, ili ako se izrazito lose hranim. ali u principu imam dosta cist ten. pudere ne koristim i opcenito se ne sminkam.

---

takodjer, zanima me je li netko mozda probao diaderma ulje mrkve i kako vam je odgovarala ta kombinacija? (ok, znam, ne svidja vam se maslinovo ulje i ''flavor'' )
olea europea oil, prunus amygdalus dulcis oil, carthamus tinctorius oil, arachis hypogaea oil, zea mays germ oil, persea gratissima oil, glycine soja oil, daucus carota extract, flavor (da, flavor oliti aroma ), arnica montana extract, hamamelis virginiana extract, chamomilla recutita extract, salvia officinalis extract, ledum palustre extract, benzyl benzoate, cinnamyl alcohol, citronellol, coumarin, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool.
imam blagoslov za lice ili da ga sprasim za kozu tijela?

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 10:40   #1124
Jezabel,
probaj pomiješati ulja u omjeru 50:50. Ukoliko ti taj omjer bude presuh uvijek možeš dodati još malo ploda divlje ruže, a bude li ti premastan dodaš još lješnjaka. Ovako samo prema opisu se ne može sa sigurnošću utvrditi koji bi ti točno omjer odgovarao. Dakle, igraj se sa uljima.
Ne moraš za sada ništa dodavati, koristi mješavinu 3 tjedna, pa nakon toga javi kako si zadovoljna, na temelju toga se eventualno može dodati još neko biljno ili esencijalno ulje u tu mješavinu.

Što se tiče tvog drugog pitanja nije mi jasno na temelju čega se to ulje zove ulje mrkve kad u njemu ima svega i svačega. Možeš li to koristiti , možeš ali ima i pametnijih opcija.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 11:30   #1125
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Jezabel,
probaj pomiješati ulja u omjeru 50:50. Ukoliko ti taj omjer bude presuh uvijek možeš dodati još malo ploda divlje ruže, a bude li ti premastan dodaš još lješnjaka. Ovako samo prema opisu se ne može sa sigurnošću utvrditi koji bi ti točno omjer odgovarao. Dakle, igraj se sa uljima.
Ne moraš za sada ništa dodavati, koristi mješavinu 3 tjedna, pa nakon toga javi kako si zadovoljna, na temelju toga se eventualno može dodati još neko biljno ili esencijalno ulje u tu mješavinu.

Što se tiče tvog drugog pitanja nije mi jasno na temelju čega se to ulje zove ulje mrkve kad u njemu ima svega i svačega. Možeš li to koristiti , možeš ali ima i pametnijih opcija.
hvala ti!
ma da, blesavo su ga nazvali, mozda zbog boje i jer ima kap mrkve unutra. zapravo ne znam zasto sam ga kupila, mozda zato sto nije preskupo , pa me zanimalo jel' jos netko probao.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 22:38   #1126
Čičkovo ulje: stavite suhog i sitno narezanog korijena ili sjemenki čička, otprilike za jednu šaku i prelijte ga s malo 90 postotnim alkoholom. Mora odstajati 2 tjedna. Nakon toga ulijte pola litre maslinova ulja, pokrijte gazom staklenku i neka odstoji još mjesec dana, nakon toga je spremno za upotrebu.
ovo sam iskopala na netu,posto se ja ne kuzim mi moze netko rec zasto treba stajat u alkoholu to mi nije jasno ,i dal je ok recept tenx
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:08   #1127
Pozdrav svima!
Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitat,ali trebao bi mi savjet u vezi mješavine ulja.Naime,prije otprilike godinu dana sam koristila Primavera jojobino ulje,u periodu mjesec i pol dana,i bila sam toliko zadovoljna efektom.Probavši sve marke od Estee Lauder do L'occitanea,niti na kraj pameti mi nije bilo da ću najzaodovoljnija biti običnim jojoba uljem.Ali,nakon mjesec i pol dana korištenja jojobinog ulja koža mi je počela dobivati reakciju na istog u vidu blago isušene površine kože lica,sitnih i pokoji veći prištić,začepljenih pora i crvenila .Tako mi je bilo žao što sam bila primorena prestati koristiti jojoba ulje,jer mi apsolutno NIŠTA nije davalo efekt kao ono,u tih mjesec i pol dana.E sad,ovdje čitam da nisam jedina koja je jednako reagirala na jojobino ulje,i da je potrebno ga miješati sa drugim uljima.Evo jučer sam ponovno kupila Primaverino jojoba ulje,pa bih zamolila nekog za savjet (Phyto?) sa kojim još uljem da ga miješam obzirom na tip kože.
Moja koža je malo komplicirana,i premda generalno uopće ne izgleda loše,ali ja primjećujem sitnice .Dakle,moja koža je umjereno masnog tipa,ali vrlo dehidrirana,i sa proširenim porama.Doduše,pore mi nisu kao krateri,ali recimo da su "srednje" ili umjerene veličine,što mi najviše smeta.Također,koža mi je i vrlo osjetljiva i reaktivna,tanka i bijela koža koja se lako zacrveni.Imam i mitesera,ali ne pretjerano puno jer koristim dnevno Daily Microfoliant od Dermalogice,ali ih ipak imam na nosu.Također,koža mi je vrlo sklona začepljivanju pora tako da ne bih stavljala neko ulje koje lako čepi pore.Imam i crvenih flekica,ali to su više flekice kao posljedica iritacije kože i moje vlastito maltretiranje iste.E da,imam 27 godina .Najviše od svega mi smetaju te moje pore,koje opet ponavljam nisu one velike,ali semi-proširene pa bih volila onog tko mi odluči dati savjet da uzme u obzir tu moju želju za sužavanjem pora.
Čitala sam ovdje da je ulje lješnjaka super za pore,te da ulje koštica grožđa je super za hidrataciju.Da li je to ok za moj tip kože?Također,htjela sam jučer kupit Primaverin hidrolat od hamamelisa ali sam vidila da sadrži alkohol,pa sam ipak odustala.Da li mi netko može preporučit gdje da nabavim hamamelisov hidrolat ali bez alkohola (koji je navodno dobar za sužavanje pora)?
Evo zamolila bih nekog da mi složi kakav recept mješavine ulja za moj tip kože.
I ispričavam se na dugom postu
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 19:31   #1128
Imam pitanje za stručnjake Phyto,Merlinu,Starletu i ostale....namjeravam uzet čaj od koprive i sa njim nakon pranja isprati kosu,namjeravam dodati eterično ulje ružmarina,na 4dcl koliko smijem kapnuti eteričnog ulja ružmarina??Help
__________________
Balašević "Voleš jednom u životu sad bogatu il sirotu,to ne bira pamet nego srce"
Mayalenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 21:27   #1129
Quote:
BsBForever kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitat,ali trebao bi mi savjet u vezi mješavine ulja.Naime,prije otprilike godinu dana sam koristila Primavera jojobino ulje,u periodu mjesec i pol dana,i bila sam toliko zadovoljna efektom.Probavši sve marke od Estee Lauder do L'occitanea,niti na kraj pameti mi nije bilo da ću najzaodovoljnija biti običnim jojoba uljem.Ali,nakon mjesec i pol dana korištenja jojobinog ulja koža mi je počela dobivati reakciju na istog u vidu blago isušene površine kože lica,sitnih i pokoji veći prištić,začepljenih pora i crvenila .Tako mi je bilo žao što sam bila primorena prestati koristiti jojoba ulje,jer mi apsolutno NIŠTA nije davalo efekt kao ono,u tih mjesec i pol dana.E sad,ovdje čitam da nisam jedina koja je jednako reagirala na jojobino ulje,i da je potrebno ga miješati sa drugim uljima.Evo jučer sam ponovno kupila Primaverino jojoba ulje,pa bih zamolila nekog za savjet (Phyto?) sa kojim još uljem da ga miješam obzirom na tip kože.
Moja koža je malo komplicirana,i premda generalno uopće ne izgleda loše,ali ja primjećujem sitnice .Dakle,moja koža je umjereno masnog tipa,ali vrlo dehidrirana,i sa proširenim porama.Doduše,pore mi nisu kao krateri,ali recimo da su "srednje" ili umjerene veličine,što mi najviše smeta.Također,koža mi je i vrlo osjetljiva i reaktivna,tanka i bijela koža koja se lako zacrveni.Imam i mitesera,ali ne pretjerano puno jer koristim dnevno Daily Microfoliant od Dermalogice,ali ih ipak imam na nosu.Također,koža mi je vrlo sklona začepljivanju pora tako da ne bih stavljala neko ulje koje lako čepi pore.Imam i crvenih flekica,ali to su više flekice kao posljedica iritacije kože i moje vlastito maltretiranje iste.E da,imam 27 godina .Najviše od svega mi smetaju te moje pore,koje opet ponavljam nisu one velike,ali semi-proširene pa bih volila onog tko mi odluči dati savjet da uzme u obzir tu moju želju za sužavanjem pora.
Čitala sam ovdje da je ulje lješnjaka super za pore,te da ulje koštica grožđa je super za hidrataciju.Da li je to ok za moj tip kože?Također,htjela sam jučer kupit Primaverin hidrolat od hamamelisa ali sam vidila da sadrži alkohol,pa sam ipak odustala.Da li mi netko može preporučit gdje da nabavim hamamelisov hidrolat ali bez alkohola (koji je navodno dobar za sužavanje pora)?
Evo zamolila bih nekog da mi složi kakav recept mješavine ulja za moj tip kože.
I ispričavam se na dugom postu
Nitko?
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 22:14   #1130
Postoji Oshadhi hidrolat Hamamelis. Ne sadrži alkohol i cijena je oko 100 kn za 200 ml. Možeš ga kupiti u Bio Terri u Vlaškoj 7.
sade1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 01:02   #1131
Quote:
BsBForever kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitat,ali trebao bi mi savjet u vezi mješavine ulja.Naime,prije otprilike godinu dana sam koristila Primavera jojobino ulje,u periodu mjesec i pol dana,i bila sam toliko zadovoljna efektom.Probavši sve marke od Estee Lauder do L'occitanea,niti na kraj pameti mi nije bilo da ću najzaodovoljnija biti običnim jojoba uljem.Ali,nakon mjesec i pol dana korištenja jojobinog ulja koža mi je počela dobivati reakciju na istog u vidu blago isušene površine kože lica,sitnih i pokoji veći prištić,začepljenih pora i crvenila .Tako mi je bilo žao što sam bila primorena prestati koristiti jojoba ulje,jer mi apsolutno NIŠTA nije davalo efekt kao ono,u tih mjesec i pol dana.E sad,ovdje čitam da nisam jedina koja je jednako reagirala na jojobino ulje,i da je potrebno ga miješati sa drugim uljima.Evo jučer sam ponovno kupila Primaverino jojoba ulje,pa bih zamolila nekog za savjet (Phyto?) sa kojim još uljem da ga miješam obzirom na tip kože.
Moja koža je malo komplicirana,i premda generalno uopće ne izgleda loše,ali ja primjećujem sitnice .Dakle,moja koža je umjereno masnog tipa,ali vrlo dehidrirana,i sa proširenim porama.Doduše,pore mi nisu kao krateri,ali recimo da su "srednje" ili umjerene veličine,što mi najviše smeta.Također,koža mi je i vrlo osjetljiva i reaktivna,tanka i bijela koža koja se lako zacrveni.Imam i mitesera,ali ne pretjerano puno jer koristim dnevno Daily Microfoliant od Dermalogice,ali ih ipak imam na nosu.Također,koža mi je vrlo sklona začepljivanju pora tako da ne bih stavljala neko ulje koje lako čepi pore.Imam i crvenih flekica,ali to su više flekice kao posljedica iritacije kože i moje vlastito maltretiranje iste.E da,imam 27 godina .Najviše od svega mi smetaju te moje pore,koje opet ponavljam nisu one velike,ali semi-proširene pa bih volila onog tko mi odluči dati savjet da uzme u obzir tu moju želju za sužavanjem pora.
Čitala sam ovdje da je ulje lješnjaka super za pore,te da ulje koštica grožđa je super za hidrataciju.Da li je to ok za moj tip kože?Također,htjela sam jučer kupit Primaverin hidrolat od hamamelisa ali sam vidila da sadrži alkohol,pa sam ipak odustala.Da li mi netko može preporučit gdje da nabavim hamamelisov hidrolat ali bez alkohola (koji je navodno dobar za sužavanje pora)?
Evo zamolila bih nekog da mi složi kakav recept mješavine ulja za moj tip kože.
I ispričavam se na dugom postu
oke, nisam stručnjak, ali pomoći ću koliko mogu iz mogo osobnog iskustva, jer imamo sličnu kožu, samo što ti se neću usuditi složiti nikakvu mješavinu za lice

pomiješaj jojobu s uljem sjemenki grožđa, meni se sviđa ta kombinacija

a za mitesere i lako žačepljivanje pora koristim - ricinusovo ulje
jednom sam na internetu pronašla recept kojeg se držim i koji uistinu smanjuje količinu mitesera i ne začepljuje pore. dakle, ricinusovo ulje lijepo staviš malo na dlanove, protrljaš da se zagrije i tako lijepo izmasiraš lice koliko god ti osjećaš da je potrebno, onda uzmeš čisti ručnik (ja doma imam 4 samo za tu svrhuXD), smočiš ga u što topliju vodu možeš podnijeti (ali ne prevruću) i staviš ga na lice. tako nekoliko puta, na kraju će ti koža čak ostati pomalo suha i zategnuta, ako to želiš izbjeći, pomiješaj ricinus i neko bazno ulje u omjeru ricinus:bazno ulje - 30:70. iako, meni je veći gušt umasirati uljnu mješavinu na kožu onako još uvijek malo zategnutu, tada imam osjećaj da se sve bolje primilo i imam volje malo si izmasirati lice

a za obnavljanje kože i za te crvene flekice bi rekla da je dobro ulje divlje ruže
__________________
Deus et Natura
Talea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:46   #1132
Quote:
BsBForever kaže: Pogledaj post
Nitko?
Koliko ja vidim iz tvog posta pitanje si postavila točno određenoj osobi. Zato ti nitko drugi na njega niti ne odgovara. Ok sad ti Talea djelomično odgovorila .

Recimo, ja poučena nekim prijašnjim iskustvima, ali i iz vlastitih principa, osjećaja pristojnosti ali i taštine na takva pitanjan konkretno naslovljena na nekog drugog - ne odgovaram .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:51   #1133
Mislim da nije postavila pitanje samo phytu.. Možda se u trenutku kad je pisala post nije mogla sjetiti tebe, Starlete itd..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:57   #1134
Quote:
sade1602 kaže: Pogledaj post
Postoji Oshadhi hidrolat Hamamelis. Ne sadrži alkohol i cijena je oko 100 kn za 200 ml. Možeš ga kupiti u Bio Terri u Vlaškoj 7.
Hvala na informaciji .Doduše adresa nije pomogla,jer živim u Splitu.Bemu misha,baš jučer sam naručila neka ulja preko neta koja se ne mogu naći u Splitu a imaju brand Oshadhi,tako da sam mogla odmah i hamamelis hidrolat
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:11   #1135
Quote:
Talea kaže: Pogledaj post
oke, nisam stručnjak, ali pomoći ću koliko mogu iz mogo osobnog iskustva, jer imamo sličnu kožu, samo što ti se neću usuditi složiti nikakvu mješavinu za lice

pomiješaj jojobu s uljem sjemenki grožđa, meni se sviđa ta kombinacija

a za mitesere i lako žačepljivanje pora koristim - ricinusovo ulje
jednom sam na internetu pronašla recept kojeg se držim i koji uistinu smanjuje količinu mitesera i ne začepljuje pore. dakle, ricinusovo ulje lijepo staviš malo na dlanove, protrljaš da se zagrije i tako lijepo izmasiraš lice koliko god ti osjećaš da je potrebno, onda uzmeš čisti ručnik (ja doma imam 4 samo za tu svrhuXD), smočiš ga u što topliju vodu možeš podnijeti (ali ne prevruću) i staviš ga na lice. tako nekoliko puta, na kraju će ti koža čak ostati pomalo suha i zategnuta, ako to želiš izbjeći, pomiješaj ricinus i neko bazno ulje u omjeru ricinus:bazno ulje - 30:70. iako, meni je veći gušt umasirati uljnu mješavinu na kožu onako još uvijek malo zategnutu, tada imam osjećaj da se sve bolje primilo i imam volje malo si izmasirati lice

a za obnavljanje kože i za te crvene flekice bi rekla da je dobro ulje divlje ruže
Hvala .Evo baš jučer sam naručila ulje sjemenki grožđa i lješnjakovo ulje pa ću probati nešto smućkati sama ukoliko mi ovdje nitko ne da savjet.

A to što spominješ ricinusovo ulje i tu metodu čišćenja lica;da li se to odnosi na Oil Cleansing Method (OCM) : http://www.makeupalley.com/product/s...rand/Cleansers ? Ako misliš na to,probala sam tu metodu prošle godine,i u početku sam bila oduševljena jer mi je koža bila gotovo bez pora i mitesera,ali nakon nekog vremena mi je koža postala iziritirana i isušila se jer imam između ostalog i vrlo osjetljivu kožu.A možda je to zato što bi ja svaku večer tu metodu radila i trljala bi kožu preagresivno i dosta dugo,također i upotrebljavala prevruće komprese,a i nisam koristila mješavinu ricinusovog ulja sa drugim uljima već sam koristila samo čisto jojobino ulje.A da li ti tu metodu koristiš svaku večer ili samo kao tretman?Uglavnom,bila sam prezadovoljna tom metodom dok mi se,nakon otprilike 7 dana svakodnevnog čišćenja,koža nije izirilitirala i isušila.

A da li je ulje divlje ruže komedogeno?Hoće li mi začepit pore ili ih proširit?
Hvala još jednom na odgovoru

Zadnje uređivanje BsBForever : 26.08.2010. at 13:44.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:38   #1136
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim iz tvog posta pitanje si postavila točno određenoj osobi. Zato ti nitko drugi na njega niti ne odgovara. Ok sad ti Talea djelomično odgovorila .

Recimo, ja poučena nekim prijašnjim iskustvima, ali i iz vlastitih principa, osjećaja pristojnosti ali i taštine na takva pitanjan konkretno naslovljena na nekog drugog - ne odgovaram .

Phytoa sam spomenula čisto slučajno,jer mi je "zapeo" za oko brzinski prelistavajući postove ovdje.Dakle,nisam podrobno pročitala ovaj topic tako da it's not big deal .Nije bilo sa nikakvom namjerom.

Taština je dobra stvar,ako je s razlogom .A vidim da kod tebe jest,jer sam sad proučila malo i tvoje postove.

Pa bi li mi ti mogla dati savjet obzirom na moj tip kože?Naravno,jasno mi je da sve isprobavam na vlastitu odgovornost,tako da u slučaju nekakve negativne reakcije sam jedino i isključivo ja krivac i moja koža.

Kao što rekoh,jučer sam naručila preko neta ulje lješnjaka marke Oshadhi i ulje sjemenki grožđa marke Herbarom (na Aromedica Web Shopu) pa me zanima da li je to u redu za moj tip kože i da li je kvaliteta ulja tih brandova zadovoljavajuća?

Također,ukoliko mi odlučiš dati savjet,volila bi da uzmeš u obzir osjetljivost moje kože i crvenila,ali ne crvenila tipa kuperoza ili roscea,nego to crvenilo izgleda kao da me netko lagano piknuo iglicom,dakle crvene točkice ali bez dubinskih ožiljaka.Ali to mi toliko i ne smeta koliko mi smetaju te moje semi-proširene pore pa bi volila da to uzmeš u obzir.

Zanima me koje bi mi ulje preporučila za područje oko očiju a koje ne izaziva miliju?Trenutno si ne mogu financijski priuštiti mješavinu više ulja,pa ako mi možeš reći samo jedno koje je ok za područje oko očiju?

Trebala bi mi i jedna dnevna lagana hidratantna krema,pa ako mi možeš preporučit jednu koja ne bi iritirala kožu a istovremeno mi ne bi čepila pore ni proširivala pore?Jer toliko sam krema probala da jednostavno više ne znam šta bih kupila.Kreme za masnu kožu su mi presuhe i gotovo svaka me iritira,a dok kreme malo bogtije teksture su mi premasne,čepe mi pore i čine da mi pore izgledaju još veće nego što jesu.L'occitane sa jabukom i bademom mi je bila najbolja od isprobanih (ali opet sa nekim manama),mada znam da nije ni taj brand posve prirodan.Ali trenutno si ne mogu priuštiti kremu od 300 kn a i tlaka mi ju je naručivati svaki put iz Zagreba jer u Splitu nema nigdi za kupit taj brand.

Pogle me što sam skromna haha .

Svejedno,ako mi odlučiš pomoći,svaki savjet je dobrodošao.Unaprid hvala .

Btw.Što misliš o kremama branda John Masters Organics ili o kremama marke Lavera?Ima jedna sa nevenom,a primjetila sam ne mali broj puta da mi bilo što sa nevenom paše koži,pa dal mi možeš reći svoje stručno mišljenje?

P.S. Još jednom se ispričavam na dugom postu

Zadnje uređivanje BsBForever : 26.08.2010. at 13:52.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:38   #1137
Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
Mislim da nije postavila pitanje samo phytu.. Možda se u trenutku kad je pisala post nije mogla sjetiti tebe, Starlete itd..
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 15:08   #1138
Zamolila bih vas za rješavanje nedoumice moje mame.

dakle kupila si je ulja od jojobe i avokada, koža tijela joj je suha i tu mješavinu su joj preporučili kao najbolju.
ono što ju muči je da joj je u dućanu di je kupovala jojobino ulje prodavač rekao da stavi u omjeru 10:1 u korist jojobinog, a di je kupovala avokado su joj rekli 10:1 u korist avokada i da ono prvo nije točno

I kak sad da se to izmješa
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 17:37   #1139
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
ako se voda odvaja, znači da nije dobro napravljena, pavlovićeva se mora miješat sve dok se ne ohladi, inače se faze odvajaju i možeš ju bacit.
evo ti kuharice za pavlovićevu, pa ako se želiš igrat, probaj je sama napravit, nije teško
lanolin 33,0
vazelin 33,0
voda 14,0
bademovo ulje 20,0

sve supstance odvažeš, staviš u neku posudu koju staviš na vodenu kupelj (znači posuda s vodom koju zagrijavaš ispod posude gdje su ti supstance), lagano miješaš dok se sve ne otopi. nakon što se dobije homogena smjesa, makneš posudu s vodene kupelji i miješaš do ohlađenja (ovo je jako bitno, inače će ti se faze odvojit, ko što sam već i prije rekla). nakon što se ohladi, prebaciš je u neku posudicu i to je to
evo nadam se da sam pomogla
Jednako lanolina i vazelina? Ovakvu još nisam vidla. Al zvuči dobro. Inače, mrzim magistralce. JAKO. Rispekt svima koji si sami mućkaju kozmetiku i kojima se to da...meni je to struka (vidim ko i tebi ), pa me ne zanima 3%.
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 17:59   #1140
Quote:
BsBForever kaže: Pogledaj post
A to što spominješ ricinusovo ulje i tu metodu čišćenja lica;da li se to odnosi na Oil Cleansing Method (OCM) : http://www.makeupalley.com/product/s...rand/Cleansers ? Ako misliš na to,probala sam tu metodu prošle godine,i u početku sam bila oduševljena jer mi je koža bila gotovo bez pora i mitesera,ali nakon nekog vremena mi je koža postala iziritirana i isušila se jer imam između ostalog i vrlo osjetljivu kožu.A možda je to zato što bi ja svaku večer tu metodu radila i trljala bi kožu preagresivno i dosta dugo,također i upotrebljavala prevruće komprese,a i nisam koristila mješavinu ricinusovog ulja sa drugim uljima već sam koristila samo čisto jojobino ulje.A da li ti tu metodu koristiš svaku večer ili samo kao tretman?Uglavnom,bila sam prezadovoljna tom metodom dok mi se,nakon otprilike 7 dana svakodnevnog čišćenja,koža nije izirilitirala i isušila.

A da li je ulje divlje ruže komedogeno?Hoće li mi začepit pore ili ih proširit?
Hvala još jednom na odgovoru
ulje ploda divlje ruže jest komedogeno,ali meni nikada nije tako djelovalo, valjda zato jer ga koristim samo na ožiljcima, ne na cijelom licu.

to jest OCM, ali si ga ti krivo primjenjivala. ne smiješ trljati kožu niti je tretirati prevrućom vodom, a za OCM moraš koristiti mješavinu ulja ako imaš tako osjetljivu kožu. očito ti koži sve smeta i ne smiješ je preagresivno tretirati!
dakle, lagana masaža i topla voda, bez trljanja i brisanja ručnikom, samo tapkanje
ja to koristim otprilike svako drugi dan, jer ne stignem svaki, ali i kada koristim svaki ne vidim neke promjene na gore poput ovih što si ti napisala

eh, da, ono što bi ti moglo pomoći kod tih ožiljaka od prištića je melem smilja koji možeš pronaći u aromatici, meni je maknuo jedan gadan ožiljak i pomogao mi je kod strija
__________________
Deus et Natura
Talea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.