Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 11:57   #61
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Meni se jednom dogodilo. Napisao sam im da pošiljka nije dostavljena. Onda ti oni stave novce natrag na račun, pa si ih ponovo uzmu i pošalju ti knjigu.

A stigao ti je mail da su ih poslali i datum oko kojeg bi trebalo doći? Jer malo jesu sporiji u zadnje vrijeme. U biti, jučer mi je stigla pošiljka, a nekoliko dana prije toga druga, koja je naručena desetak dana nakon ove koja mi je stigla jučer.
Ok! Hvala!
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:19   #62
naručujem si po prvi put knjige s amazon.com s opcijom slanja: standard international shipping i sad me zanima što se dogodi ako taj dan kad poštar donese paket s knjigama nikoga nema doma..... jel poštar ostavi onaj žuti papir s obavjesti da odem u poštu ili knjige ostavi npr. na kasliću (gdje postoji velika mogućnost da mi to netko ukrade )
Vienna_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:00   #63
Quote:
Vienna_vg kaže: Pogledaj post
naručujem si po prvi put knjige s amazon.com s opcijom slanja: standard international shipping i sad me zanima što se dogodi ako taj dan kad poštar donese paket s knjigama nikoga nema doma..... jel poštar ostavi onaj žuti papir s obavjesti da odem u poštu ili knjige ostavi npr. na kasliću (gdje postoji velika mogućnost da mi to netko ukrade )
Trebao bi ostaviti papirić, ali zavisi od poštara do poštara. Možda najbolje da mu natukneš da ti dolazi pošiljka iz Amazona, pa da je ne tegli simo-tamo, nego da ti samo ponese i ostavi papirić. Njemu će bit drago što brineš o njegovoj kičmi, a ti nećeš brinut hoće li ti neko zdimit knjigu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 01:26   #64
e imam još jedno pitanje. znam da se na knjige ne plaća pdv i carina, no zanima me jel se ipak može dogoviti da me kod preuzimanja pošiljke iznenade neki dodatni troškovi.....??? na jednoj drugoj temi o online shopingu su spominjali troškove špeditera. ja sad u prvoj narudžbi mislim uzeti tri knjige. jel igdje igra ulogu ukupna težina paketa?
Vienna_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 09:49   #65
Quote:
Vienna_vg kaže: Pogledaj post
e imam još jedno pitanje. znam da se na knjige ne plaća pdv i carina, no zanima me jel se ipak može dogoviti da me kod preuzimanja pošiljke iznenade neki dodatni troškovi.....??? na jednoj drugoj temi o online shopingu su spominjali troškove špeditera. ja sad u prvoj narudžbi mislim uzeti tri knjige. jel igdje igra ulogu ukupna težina paketa?
Igra. Konačna cijena ti nije zbroj cijene te tri knjige, nego taj zbroj plus shipping and handling. Ali to ti se sve napiše na Amazonu u procesu narudžbe.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:39   #66
Na knjige se ne place PDV, no treba paziti pri narudžbama sa Amazona da ne naručite i koji DVD ili CD. Meni su u tome slučaju carinili cca 50 % puta. No sama carina nije toliki problem koliko pojedinci koji nekad znaju odoka nabiti poprilicnu svotu.

Inače sa Amazonom nikada nisam imao problema. Istina je da su u posljednje vrijeme povećali cijene dostave. Najbrža dostava dolazi za 2 dana, iduća po redu dolazi za 6-10 dana. Vrijeme navedeno kod njih je uvijek maksimalno odokativno.

Najbrža dostava ima jednu malu prednost jer vam daje uvid gdje vam se pošiljka trenutno nalazi. Do sada mi nisu stigle samo 2 pošiljke i svaki put su zapele u našoj BAJNOJ carini. Također pri najbržoj dostavi pošiljka ne dolazi poštom nego nekom od kurirskih službi. Tako da će vas nazvati ako niste doma. Čak donose i na posao ako vas ne pronađu doma.

Knjige sa Amazona je moguće naručivati i preko Algoritma. No tu postoji mala caka. Algoritam vam ne zaračunava popuste na knjige koje dobijate od Amazona. Popusti su uglavnom oko 30 % (znaju cesto varirati manje ili vise). Beletristiku se isplati kupovati preko Algoritma dok je skuplje knjige bolje kupovati preko Amazona.

Ako vam knjige ne dođu u zakazanom vremenu + određeni downtime možete zatražiti povrat novca ili slanje novih knjiga. Nije za vjerovati no nikada mi nisu pravili probleme oko slanja novih knjiga. Korisnička služba je uvijek dostupna a na mail upite odgovaraju u roku od nekoliko sati.

Da se malo vratim na cijene. Cijene handlinga su pale no cijene shipinga su porasle. Mislim, da je najsporija dostava ostala ista, srednja je samo malo narasla dok je najskuplja skočila skoro 100 %.
damageControl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 01:42   #67
Okej, pročitao sam topic i sad dvojim trebam li naručiti dvije knjige direktno s amazona ili da odem u Algoritam i preko njih? Stvar je u tome da (hvala bogu ) nemam kreditnu karticu i da bih nekoga morao žicati, a Algoritmu mogu i debitnom..

Dvije knjige, jedna 10, druga 16 dolara, naručiti preko amazona ili algoritma?
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 02:46   #68
Quote:
Ariston kaže: Pogledaj post
Okej, pročitao sam topic i sad dvojim trebam li naručiti dvije knjige direktno s amazona ili da odem u Algoritam i preko njih? Stvar je u tome da (hvala bogu ) nemam kreditnu karticu i da bih nekoga morao žicati, a Algoritmu mogu i debitnom..

Dvije knjige, jedna 10, druga 16 dolara, naručiti preko amazona ili algoritma?
A tko to ne prima debitne? Sve debitne koje imaju CVV broj prolaze kao i kreditne.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 17:02   #69
Ebay i Amazon

Postoji li mogućnost kupaovanja knjiga preko stranice ebay i amazona ali da dostavljaju u hrvatsku.... ako da... pomozite
__________________
... Sve što trebaš učiniti je odlučiti što uraditi s vremenom koje ti je dano..
Zaboravljeni pisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 22:23   #70
Quote:
Zaboravljeni pisac kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost kupaovanja knjiga preko stranice ebay i amazona ali da dostavljaju u hrvatsku.... ako da... pomozite
Preko ebaya ne znam, ali preko amazona redovito naručujem i bez ikakvih mi problema stižu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 20:10   #71
Zelim naruciti 2 knjige preko amazon.com i pise tamo za europu za najbrzu dostavu, koja meni treba, da je 29.99 per shipment i 5.99 per item, el to znaci da ce me dostava samo izaci 41.97$ ( 2 X 5.99 + 29.99 ) ?
pls help, stvarno se ne kuzim u to, a hitno mi trebaju te dvije knjigice :Đ
Luna16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 20:14   #72
Quote:
Luna16 kaže: Pogledaj post
Zelim naruciti 2 knjige preko amazon.com i pise tamo za europu za najbrzu dostavu, koja meni treba, da je 29.99 per shipment i 5.99 per item, el to znaci da ce me dostava samo izaci 41.97$ ( 2 X 5.99 + 29.99 ) ?
pls help, stvarno se ne kuzim u to, a hitno mi trebaju te dvije knjigice :Đ
Ukucaj koje dvije knjige želiš i lupaj CONTINUE dok ne dođeš do SUBMIT, a do tada će ti već pisati i cifra s uračunatom dostavom.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:20   #73
Quote:
Luna16 kaže: Pogledaj post
Zelim naruciti 2 knjige preko amazon.com i pise tamo za europu za najbrzu dostavu, koja meni treba, da je 29.99 per shipment i 5.99 per item, el to znaci da ce me dostava samo izaci 41.97$ ( 2 X 5.99 + 29.99 ) ?
pls help, stvarno se ne kuzim u to, a hitno mi trebaju te dvije knjigice :Đ
Ja narucujem knjige sa amazon.de bas zbog postarine koja je fiksna, znaci 6 eura bez obzira koliko knjiga narucujes. A uglavnom imaju sve (sto mene zanima) sto i amazon.com.
Pokusaj preko njih
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 23:04   #74
sad stvarno ne kužim, milion različitih odgovora... onda....

jel se plaća poštarina preko amazona.co.uk

i koliko iznosi jedna funta u kunama? oko 9 kn ???
__________________
... Sve što trebaš učiniti je odlučiti što uraditi s vremenom koje ti je dano..
Zaboravljeni pisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 00:09   #75
pogledaj na njihovoj stranici
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 18:04   #76
gledao sam i komplicirano je pa čekam da mi netko napiše odogovor... netko tko ej već kupovao jer ako pogledaš malo bolje netko kaže da je platio poštarinu netko nije... pa bih volio dostojnu informaciju koja će unijeti malo svjetla u glavi u vezi sa svim time...... jer ako je jedna funta 9 kuna onda za neke knjige prolazim puno jefitnije nego u algoritmu....
__________________
... Sve što trebaš učiniti je odlučiti što uraditi s vremenom koje ti je dano..
Zaboravljeni pisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 00:05   #77
Quote:
Zaboravljeni pisac kaže: Pogledaj post
gledao sam i komplicirano je pa čekam da mi netko napiše odogovor... netko tko ej već kupovao jer ako pogledaš malo bolje netko kaže da je platio poštarinu netko nije... pa bih volio dostojnu informaciju koja će unijeti malo svjetla u glavi u vezi sa svim time...... jer ako je jedna funta 9 kuna onda za neke knjige prolazim puno jefitnije nego u algoritmu....
Sori što ti nisam odgovorio na PM, uhvatio me u nekoj gužvi, a onda sam zaboravio. Sve u svemu, shiping and handling se plaća, više se isplati uzeti nekoliko knjiga odjednom, točne ti cifre sada ne znam reći napamet, ja kupujem preko Mastercarda pa mi se obračunava po tečaju Zagrebačke banke, u svakom slučaju te dođe jeftinije nego u Algoritmu, a kad sam zadnji put računao čak me jeftinije došlo preko američkog Amazona, nego preko britanskog.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 21:31   #78
Naćin plaćanja na amazon(engleski)!?

Dakle ovako,htjela bi jednu knjigu naručiti preko amazona uk.ali problem je u tome što se ne kužim u te kartice pa me zanima dali može proči kartica od podravske banke(heh,moja mama ima tu,a i ta ima oznaku maestro,pa se ja sad pitam(tj.vas)???)
I dali postoji mogućnost da neko ukrade podatke o kartici(i troši pare s nje) kada se kupuje preko amazona,imate kakva iskustav,please!?
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:33   #79
Zar nema baš nitko,nitko da ostavi kakav savjet?!
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:43   #80
Ne znam sad sa tom karticom koju ti spominjes (ali mislim da ne prolazi), ja redovito uzimam knjige sa Amazona.com (vise se isplati nego sa Amazon.uk) i placam Amexom, sve ok, relativno brzo stignu, mislim da tu nema straha sto se sigurnosti podataka tice.
Probaj sa Visom, Amexom, Dinersom...
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.