Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 12:53   #201
Quote:
Tipi kaže: Pogledaj post
Vozio sam, prosli auto je bio SDI. Nikad, N I K A D, *N*I*K*A*D* nisam zaostajao u prometu, na autocesti sam drzao tempo bez obzira na uspone, a pretjecao sam sve sto sam pozeleo pretjeci. Makedonija, Hrvatska, Srbija, Grcka, Turska, Bosna... na svim putevima ista prica. Na zaobilaznici oko Soluna uvjek sam vozio na najbrzoj traci, nikome ne smetajuci (naprotiv, ja sam povremeno blindirao onima ispred sebe). I sta to znaci? Mozda je u mom auto bio TDI, a greskom su mi ga prodali kao SDI???

Ono sto tehnoloski snobovi ne shvataju je da je konjaza izraz maksimalne teoretski moguce snage, a to nam skoro nista ne govori o prosecnoj snazi. A prosecna snaga je ono sto je bitno u svakodnevnoj voznji. SDI sa svojom maksimalnom snagom od 64 konja ima vise prosecne snage od mnogih benzinaca sa daleko vise maksimalnih konja.

Na svim usponima sam bio brzi od benzinaca sa daleko vise konja od mojih 64. Naravno, ako ubace u nizu brzinu (trecu?) bili bi malo brzi od mene, ali bi onda trosili mnogo vise goriva, pa tako u realnoj realnosti sam bio brzi.

Ajde ne pretjeruj. To je moguće ako uspoređuješ SDI-a i benzinca od 70-ak konja. Vozio sam Pola SDI i to je bila mrtva krava što se tiče ubrzanja. Bio sam samo ja u autu i po staroj državnoj cesti na zadnjem usponu gdje se ceste račvaju na dvije trake nisam imao snage bus preteknuti. Mislim, preteknuo sam ga, ali tek nakon uspona, dok se iza mene napravila kolona od desetak automobila.
Taj motor je i u Polu i Golfu za mirnu, štedljivu vožnju. A isto tako što očekivati od 64 ks i preko 17 sekundi do npr. 100 kmh?. Naravno, to je tromo i nitko ne može reći da SDI lijepo ubrzava, jer ne ubrzava tako. Jedino osobe koje nisu nikada vozile dizelaša ili benzinca s npr. 90 ks.
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 13:26   #202
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Mene inace zanima u konkretnom slucaju golfa 4, kolika je bila razlika u cijenu SDI i TDI modela.
Mislim da je razlika bila oko 1000 eura ili 1100 možda, tu negdje uglavnom..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 13:31   #203
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
Ajde ne pretjeruj. To je moguće ako uspoređuješ SDI-a i benzinca od 70-ak konja. Vozio sam Pola SDI i to je bila mrtva krava što se tiče ubrzanja. Bio sam samo ja u autu i po staroj državnoj cesti na zadnjem usponu gdje se ceste račvaju na dvije trake nisam imao snage bus preteknuti. Mislim, preteknuo sam ga, ali tek nakon uspona, dok se iza mene napravila kolona od desetak automobila.
Taj motor je i u Polu i Golfu za mirnu, štedljivu vožnju. A isto tako što očekivati od 64 ks i preko 17 sekundi do npr. 100 kmh?. Naravno, to je tromo i nitko ne može reći da SDI lijepo ubrzava, jer ne ubrzava tako. Jedino osobe koje nisu nikada vozile dizelaša ili benzinca s npr. 90 ks.
Da zeznuti su ti kriteriji ubrzanja. Npr meni je 1.9 tdi sa 90 ks iznimno spor( da je u nekom polu vjerojatno bi bio nešto bolji) i s tim se svi mogu složit, no provozam jednom nekog lika i on kaže, uh što to leti, naravno da se podrazumijeva da čovjek nije vozio auto od 150 i više konja kad mu se za ovaj učinilo da leti.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 14:36   #204
Quote:
Tipi kaže: Pogledaj post
Da, iritira druge vozace jer vozac SDI-ja prevaljuje rastojanje u istom vremenu kao i drugi vozaci, pritom troseci otprilike duplo manje goriva.
potpisujem!
boys123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 14:50   #205
Potpisuj sta os, ja vozim auto koji trosi 11 u gradu i 7 na otvorenoj ( Fiat Marea 1.6 16v) . I nisam zavidan nimalo. Al ocu rec razlika je bila soma eura izmedu sdi i tdi. Zaista ne kuzim tko je mogao kupit Sdi pored dobrog pouzdanog i dosta brzeg tdi-a.

Vecina vozaca SDI su smetala, nisu svi al 80 posto. Naravno da ce trosit manje kad, obaraju potrosnju rekorde . Kad ga pricepis da ide kak spada nebu on trosio 4 litre vise nego u gradu i 9.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 14:54   #206
http://yfrog.com/4jdsc03550gj
http://yfrog.com/jydsc03549gcj

eto ga...za jasmin
boys123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 14:57   #207
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Potpisuj sta os, ja vozim auto koji trosi 11 u gradu i 7 na otvorenoj ( Fiat Marea 1.6 16v) . I nisam zavidan nimalo. Al ocu rec razlika je bila soma eura izmedu sdi i tdi. Zaista ne kuzim tko je mogao kupit Sdi pored dobrog pouzdanog i dosta brzeg tdi-a.

Vecina vozaca SDI su smetala, nisu svi al 80 posto. Naravno da ce trosit manje kad, obaraju potrosnju rekorde . Kad ga pricepis da ide kak spada nebu on trosio 4 litre vise nego u gradu i 9.
Ovo je postalo prepucavanje tdi i benzinaca naspram sdi. Čovjek je tražio mišljenje o golfu IV sdi. Ako ga ovo zadovoljava što smi mi iz iskustva napisali o tim autima neka ga čovjek ljepo kupi. manja su mu davanja manje troši (kakvo je vrijeme došlo ikakve su cijene goriva) mana je registacija održavanje. Pa ako neće vozit reli Pariz Dakar bit će mu sasvim dovoljno i ovo što taj automobil nudi. Ako nije neka kupi ljutu makinu.
TAZ SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:25   #208
Smile SDI na našim cestama

Ovo su moja iskustva, a ne zanima me ni fizika ni ono što piše u knjigama.

Kupio sam SDI Golfa od budućeg punca za 30.000 kn u kolovozu 2009. (2001. godište). Auto je tada prešlo oko 115 000 km. Prije njega sam vozio Nissana Sunny od 75 KS (iz '86.).

Kada sam prvi puta sjeo za Golfa iznenadio sam se kako golf može povući u odnosu na benzinca od 75 konja. Nikakve razlike nije bilo, a možda je čak i Golf malo (mrvicu) bolje vukao.

Što se tiče vožnje na otvorenom uspio sam skinuti potropšjnu na 4,8 l. Sistem je bio napuni do kraja, pa izmjeri kilometražu prilikom ponovnog punjenja do kraja. Vozio sam od Splita do Vareša u Srednjoj Bosni preko Livna, Kupresa i Rostova itd. Te naše ceste nisu svakako za jurcanje, a najviše ga volim voziti od 2 do 2.5-3 tisuće okretaja što mi omogućuje brzinu od od 100 do 120 (u petoj u okvirima navedenih obrtaja).

Inače autom se skoro svaki drugi vikend vozim ili prema Šibeniku ili Pločama. Pretječe se kako se pretječe, prebaciš u nižu i držiš u obrtajima dok ne pređeš smetalo. Do sada nisam imao problema u pretjecanju jer dosta dobro poznajem cestu, a jedino sam imao problema kada mi onaj kojeg pretičem ne da da ga pređem jer ubrzaju usporedno sa mnom. Sreća pa je takvih iskompleksiranih šupaka malo. Auto ima solidno ubrzanje u 4-oj pri brzinama od 70 do 90 (jer obično tako pretičem u 4-oj). Za manje brzine tu je treća. Za više od 90 skoro pa i nema potreba preticati na jadranskoj magistrali.

Auto je lijeno jedino na uzbridacama (moj dojam). Za sve ostalo tu je SDI i tračak realnosti. Malo je tromije i kada je 4 putnika.

Što se tiče autoputa potegao sam ga jednom na nizbrdici (od zagvozda prema račvi) 160 km/h i to je moj maksimum šta ću ga ja vozit, jer ne volim voziti više od 3000 okretaja (a pri spomenutoj brzini je broj okretaja bio čini mi se malo više od 3500). Veća je potrošnja a i nepotrebno opterećujem mašinu.

Toliko o performansama auta.

Što se tiče tehničkih nedostataka do sada sam imao jedino problem sa balansštangama i to zbog izlizanosti gumica na kraju istih pa auto klepeta po neravnim cestama. Malo mi je teže ubaciti u prvu, al ništa strašno. Ostale brzine ulaze bez problema. Pitao sam stručnjaka za to i kaže da je to normalno kod VW-ova (tvrđi mjenjač) za razliku od Nissana. MIslim da ću imati problema sa lakom na autu jer dalmatinsko sunce nema milosrđa za takve boje. Inače se radi o tamnoplavoj akrilnoj. To bi bilo moje iskustvo sa SDI motorom.
ilir.jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:38   #209
"I zaprežna kola brza su Božo
tko je po kiši kući pošo---"
S obzirom na povoljne meteo uvjete, kako teku pripreme za nastup SDI-a na slijedećoj utrci F1?"

Ljudi sarkastičan sam jer nigdje toliko lovačkih priča i gluposti još čuo nisam kao u ovome topic-u.
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:43   #210
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
"I zaprežna kola brza su Božo
tko je po kiši kući pošo---"
S obzirom na povoljne meteo uvjete, kako teku pripreme za nastup SDI-a na slijedećoj utrci F1?"

Ljudi sarkastičan sam jer nigdje toliko lovačkih priča i gluposti još čuo nisam kao u ovome topic-u.
Priznaj da nisu bitne priče, nego jednostavno ne podnosiš vw narodno vozilo?
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:50   #211
Quote:
boys123 kaže: Pogledaj post
Mozda namijenjen za neko drugo trziste ili se neko zajebaje sa slovima. Trazio sam i trazio i nepostoji golf 4 sa DI motorom. Ako neko zna koja je fora nek nam objasni
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:25   #212
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
Mozda namijenjen za neko drugo trziste ili se neko zajebaje sa slovima. Trazio sam i trazio i nepostoji golf 4 sa DI motorom. Ako neko zna koja je fora nek nam objasni
Google ništa ne izbacuje, ali sjećam se tamo kad je tek izašao golf 4 da je u ulicu došao neki s talijanskim tablicama, i sad ne sjećam se točno jel mu oznaka bila TD ili DI, ali uglavnom TDI ni SDI nije bilo (a koliko znam kod nas su se četvorke dizeli prodavali samo kao SDI i TDI), pa smo se mi isto čudili kakav je sad to golf pa smo zaključili da je očito u pitanju drugačije označavanje za neka tržišta

Pretpostavljam da se i ovdje radi o tome
PeP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 17:32   #213
Quote:
boys123 kaže: Pogledaj post
Kako saznajem to je TDI od 90ks sa najslabijom opremom, DI je lijepljeno da bi se distanciralo od TDI-ja i da ih nebi mijesali. Eto
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:40   #214
otkud ti to saznanje? jer ima 50 KW....pise u prometnoj ....nije TDI..???
boys123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:01   #215
Quote:
boys123 kaže: Pogledaj post
otkud ti to saznanje? jer ima 50 KW....pise u prometnoj ....nije TDI..???
Nasao na drugom forumu, bilo je i rijeci da je 55kw atmo dizel kao u audiju ali eto nije nijedan . A i rekao sam da neznam, i ako netko zna da objasni.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:02   #216
Jel to možda isti motor što je išao u a4 oko 98.god, 1.9 DI, samo taj je ako se ne varam imao 55kw.
vidoviti milan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:25   #217
stvarno vrlo cudno..reka bi da je otpalo slovo...al tesko da je bas isto otpalo i na autu i motoru..hmmm,dali iko zna sta je to?
boys123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:42   #218
Quote:
boys123 kaže: Pogledaj post
stvarno vrlo cudno..reka bi da je otpalo slovo...al tesko da je bas isto otpalo i na autu i motoru..hmmm,dali iko zna sta je to?
E sad to, pa ni ti neznas, haha
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:16   #219
Znam jednog lika koji je kod SDI, obojio DI slova crveno....
Vjerojatno kao upozorenje da bi auto mogao dobro prdniti i zagaditi okoliš iza sebe...

Aje da čujemo još SF SDI priča, nevjerojatne mi inspiracije budi...
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 03:30   #220
od mog tate je najbolji sdi u selu...niko nema srebrnog,,,e znas kako mu boja daje elasticnost pri ubrzanju kad ides u rikverc ajme a i skuzili smo da u rikverc manje trosi pa tata stalno tera u rikverc po gradu ,,ajme,,,al moj tata se ne zeza obavezno stavlja kacigu cim sjeda u avto...ferrari se poceo zanimat za taj sdi kazu da bi ga ufurali u f1..no moj tata neda...srebrni je ipak srebrni
tikva23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.