Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 00:01   #81
Sto se tice Bruxellesa - samo sam prosla kroz taj grad na brzinu i vidjela prljave ulice i prljave ljude. Smece, smrad i ostale gadosti po svuda gdje sam prosla. Ali nisam mnogo ni vidjela tako da bit ce da samo nisam imala srece.
I onda kada sam dosla u Mechelen sasvim druga prica.

Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Zaboravil si vafle....prodaju se na svakom koraku i prilicno su ukusni....
Ti vafli su odlicni!
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 23:26   #82
[QUOTE=Winter;20039186]Sto se tice Bruxellesa - samo sam prosla kroz taj grad na brzinu i vidjela prljave ulice i prljave ljude. Smece, smrad i ostale gadosti po svuda gdje sam prosla. Ali nisam mnogo ni vidjela tako da bit ce da samo nisam imala srece.
I onda kada sam dosla u Mechelen sasvim druga prica.


Ja neznam u kojem si ti to dijelu grada bila,ali mi smo stvarno prošli jako puno kvartova i nigdje nije bilo smeća ni prljavih ljudi!
ali vjerovatno nisi imala sreće!
noemi rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 23:55   #83
Quote:
noemi rea kaže: Pogledaj post

Ja neznam u kojem si ti to dijelu grada bila,ali mi smo stvarno prošli jako puno kvartova i nigdje nije bilo smeća ni prljavih ljudi!
ali vjerovatno nisi imala sreće!
Nisi ti u briselu bila ak nisi vidla smece. Pa posvuda je.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 01:52   #84
Quote:
noemi rea kaže: Pogledaj post
Ja neznam u kojem si ti to dijelu grada bila,ali mi smo stvarno prošli jako puno kvartova i nigdje nije bilo smeća ni prljavih ljudi!
ali vjerovatno nisi imala sreće!
Vjerujem ti, ali eto ja ocito nisam imala srece. Da ti opisem malo, vidjela sam ljude koji bosi hodaju po ulicama, sjecam se da je bila jedna curica u kolicima koja ja ispuhala nos u ruke i onda si sve to razmazala po majici a tata joj je govorio bravo bravo; u vlaku je bio jedan nepodnosljiv smrad i smrdljivi ljudi. A sto se tice smeca to je izgledalo pomalo ovako. Ta fotka je sigurno slikana u Belgiji samo nisam sigurna da li u Charleroi ili Bruxellesu, kako god bilo prizori su bili jako slicni i ti gradovi su mi ostali u pamcenju subjektivno kao jako prljavi gradovi.
A ovdje je nekoliko slikica Mechelena koji je cista suprotnost Bruxellesu i Charleroi sto se tice cistoce.
Svakoga zanimaju drugacije stvari i neke stvari meni bas bodu oci dok ih drugi ne primjete i zbog toga drugacije dozivljavamo neki grad .
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 01:57   #85
Ah, pa draga Winter, svaki iole veliki grad ima svoje prljave uglove pune smeca. I jednake takve ljude. Ja sam to vidjela u sve i jednom velikom gradu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 02:06   #86
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ah, pa draga Winter, svaki iole veliki grad ima svoje prljave uglove pune smeca. I jednake takve ljude. Ja sam to vidjela u sve i jednom velikom gradu.
Znam Cinnamon, zato sam i rekla da su mi "ostali u pamcenju subjektivno kao jako prljavi gradovi."
A "trazila" sam i prljave uglove i u "tvom" Copenhagenu i nisam ih nasla iako ih sigurno ima.
Nisam vidjela ukupno ni desetinu Bruxellesa kao ni desetinu Copenhagena jer su veliki gradovi ali su mi skroz drugaciji dojam ostavili.
Ne kazem da su u Bruxellesu samo prljavci i smrdljivci, NE! Nego je to moj za sada sbjektivni dojam.
Tko zna mozda se slijedeci put (ako ga bude bilo) kada posjetim Bruxelles totalno odusevim.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 02:44   #87
Ja nisam bila, ali idem u petom. A Cph je često do zla boga prljav, i to baš u centru. Pokazat ću ti jednom fotke
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 02:57   #88
Belgija je super, Bruges je definitivno jedan od najljepših gradova u europi ....
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 10:56   #89
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Sto se tice Bruxellesa - samo sam prosla kroz taj grad na brzinu i vidjela prljave ulice i prljave ljude. Smece, smrad i ostale gadosti po svuda gdje sam prosla. Ali nisam mnogo ni vidjela tako da bit ce da samo nisam imala srece.
I onda kada sam dosla u Mechelen sasvim druga prica.
Winter, i ja također mogu potvrditi da je Brisel jako prljav grad. Znam, svi veliki gradovi su slični što se toga tiče, ali prošla sam gotovo cijelu Europu, osim Skandinavije, ali Brisel je posebno prljav..od smeća, prljavih pročelja, izloga,...u EU četvrti nisam mogla vjerovati, odmah nasuprot velebnih modernih zgrada EU-a nalazio se niz oronulih, derutnih, napuštenih kuća..meni je taj prizor ostao u sjećanju..da je takav slučaj kod nas odmah bi bio na naslovnici. A da..strava...bila sam u jednom internet caffeu u strogom centru..to je najprljavija prostorija koju sam ikad u životu vidjela! Zaista ne pretjerujem i ne mogu to opisati
Da ne spominjem jednu zgradu iz doba secesije koja se nalazi u svim svjetskim vodičima u kakvom je stanju bila

Mislim, meni je Brisel i dalje lijep, šarmantan, opušten grad.. sa jednim od najljepših trgova koje sam vidjela...ali da je izrazito prljav JE!
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:07   #90
Jedva cekam da se u sve to uvjerim, jer 27.5. idem za Bruxelles
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:49   #91
Quote:
arte kaže: Pogledaj post
odmah nasuprot velebnih modernih zgrada EU-a nalazio se niz oronulih, derutnih, napuštenih kuća..meni je taj prizor ostao u sjećanju..da je takav slučaj kod nas odmah bi bio na naslovnici.
Takav jedan slican prizor je i meni ostao u pamcenju. Bio je jedan ogromni stakleni neboder, stakla su bila kao ogledala, bas je izgledao predivno i mocno onako sam medju oblacima ciji se odraz vidio na tim stklima, poprimio je boju neba, ne znam kako to opisati, a ispod njega kilometar dug niz kucica nakalemljene jedna na drugu. I nisu oni nizovi kucica koji se vide i u ostaku Belgije, one simpaticne, tradicionalne, malene kucice od ciglica, nego neke stare, polu urusene, na koje su ljudi samo tako nadogradjivali pola kata ili balkone; i drze svoje stvari vani na njima, suse robu, smece po balkonima, jako neuredno i prljavo djeluju, ne zna se gdje pocinje a gdje zavrsava neciji stan, i opet ne znam kako to opisati ali rezultat je bio gori nego romska naselja u Hrvatskoj.

@Cinnamon - sretan put i nadam se da ces imati vise srece od mene s Bruxellesom
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 14:01   #92
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post

@Cinnamon - sretan put i nadam se da ces imati vise srece od mene s Bruxellesom
Ja sam prije tjedan bila u Antwerpenu i Bruggeu, bilo mi je predivno. Ocekujem da Bruxelles nije toliko romantizovan i idilican, kao ova dva. Ali ne vidim nista lose u tome da postoje i divlje strane gradova. Takvi su ljudi takodje. Kao sto ima mirisnih djevojaka u Louboutin cipelama, tako ima i prljavih nevaspitanih ljudi koji za sobom ostavljaju smece Svaki je grad ogledalo ljudi koji u njima zive i na taj nacin volim i osjetiti svim culima gdje sam to dosla
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:00   #93
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja sam prije tjedan bila u Antwerpenu i Bruggeu, bilo mi je predivno. Ocekujem da Bruxelles nije toliko romantizovan i idilican, kao ova dva. Ali ne vidim nista lose u tome da postoje i divlje strane gradova. Takvi su ljudi takodje. Kao sto ima mirisnih djevojaka u Louboutin cipelama, tako ima i prljavih nevaspitanih ljudi koji za sobom ostavljaju smece Svaki je grad ogledalo ljudi koji u njima zive i na taj nacin volim i osjetiti svim culima gdje sam to dosla
Da, i Brugge i Antw. su po pitanju urednosti Ali Brisel je druga priča...i ne naglašavam to kao neku negativnost već kao činjenicu. Recimo da sam se zbog toga prilično iznenadila, ali sad da idem ponovno ne bih na to uopće obraćala pažnju
Cinnamom, uživaj ..pa kad se vratiš javi nam tvoj doživljaj Brisela
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 19:16   #94
Ja idem na otvaranje Magritte-ovog muzeja, a ostalih par dana cu zderem Neuhaus i Godiva cokolade i pijem Blanche de Namur i ina belgijska cuda. Potom vlakom za Paris, sat vremena i 20 minuta do tamo, juhuuu. Tamo cu vjerojatno veoma brzo zaboraviti i Bruxelles i Belgiju.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 19:33   #95
Vidiš kako su percepcije različite Ja uopće nisam primjetila da je Brisel prljav To jest ako i je meni očito nije pokvario dojam. I mislim da sam bila u puno prljavijih gradova.
Brisel mi je baš sladak, nije me potpuno oborio s nogu ali svidio mi se. U čokolatinama sam se naravno davila ( i dagnjama .
Uživaj!
ps: magritte-a obožavam
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 15:20   #96
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Vidiš kako su percepcije različite Ja uopće nisam primjetila da je Brisel prljav To jest ako i je meni očito nije pokvario dojam. I mislim da sam bila u puno prljavijih gradova.

Eto o tome sam i ja pričala,jer ja stvarno nisam nigdje vidjela tu prljavštinu o kojoj se toliko priča!a uostalom ja to uopće ne gledam na putovanjima!

Brisel mi je baš sladak, nije me potpuno oborio s nogu ali svidio mi se. U čokolatinama sam se naravno davila ( i dagnjama .
Uživaj!
ps: magritte-a obožavam
bitna je zabava i razgledati ono šte te zanima i uživati u gradu u kojem jesi!
pretpostavljam da si probala i predobre vafle!!
noemi rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 06:29   #97
Quote:
arte kaže: Pogledaj post
Da, i Brugge i Antw. su po pitanju urednosti Ali Brisel je druga priča...
To je zato jer su Flamanci uredni, a Valonci prljavi
Ono, Valonija je jedna od najnazadnijih regija EU-12.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 03:40   #98
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja idem na otvaranje Magritte-ovog muzeja, a ostalih par dana cu zderem Neuhaus i Godiva cokolade i pijem Blanche de Namur i ina belgijska cuda. Potom vlakom za Paris, sat vremena i 20 minuta do tamo, juhuuu. Tamo cu vjerojatno veoma brzo zaboraviti i Bruxelles i Belgiju.
Cinn: idem prekosutra za Adam pa Anwerp pa Bruxelles, daj, molim te, preporuke za Belgiju, znaš već kakve.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 12:43   #99
Ne znam, detalje daj... Pretpostavljam da vec znas sta ces od arkitekture

Antwerpen:
Muzeji: Fashion museum (obicno imaju dobre izlozbe), MUKHA
Dorucak: Het Dagelijks Brood, Le Pain Quotidien (u hotelu znaju adrese sigurno)
Cokolada: Neuhaus, Godiva, Burie (ova poslednja je lokalna, jako dobra) - ne ulazite u druge ducane!
Restorani: Dom sur Mer (morski plodovi, riba, dobar koncept), Zuiderterras (super pogled, dobro mjesto za rucak takodje), Hungry Henrietta
Shopping: Yohji Yamamoto, Hospital, Ann Demeulemeester, Labels, Walter van Beirendonck
Extra: Nikako nemoj zaobici Bruges!!!! Dva-tri sata tamo je dovoljno.

Bruxelles:
Restorani: Belga Queen, Restobières, Le Pain Quotidien (i oni imaju jedan)
Shopping: Stijl, Idiz Bogam, Fins de Siècles (interior design)
Muzeji: Horta museum, Musées royaux des Beaux-Art, Magritte museum
Extra: koristi tramvaje!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 03:15   #100
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ne znam, detalje daj... Pretpostavljam da vec znas sta ces od arkitekture
Znam gdje se treba obratiti!
Antwerp je vec u planu obilazak Antwerpen Six i muzeja mode, a i fotografije, cujem da je dobar.
Arhitekture je spreman popis, ali vecinom za Nizozemsku, manje je toga zanimljivog u Belgiji.
A i u Bruges idemo na dan.
Hvala! Let je ravno za šest sati, a buđenje za četiri.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.