Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 20:58   #61
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
ja moram sakriti neke stvari od svoje bake jel voli ići okolo po selu na kavu
E da ona dohvati Busha i seoska loža odusto bi od svega
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:28   #62
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
ma, mnogo ih koristi taj simbol, stavljajuči ga u svoj kontekst, vjerovatno preuzeto iz nečega svim im zajedničkoga, jer iz mnogo izvora bi mogli povuči paralele, tu bi mogli razglabat danima, ali u ovom kontekstu je to vjerovatno ''all-seeing eye'' tj. oko velikog nam brata kojem ništa nemože pobjeći i koji voli nadgledati svoje ''stado''...
Kršćanska religija tog "velikog brata" zove Bog.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:31   #63
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Kršćanska religija tog "velikog brata" zove Bog.
ne, ne, ne, oni su veliki brat u jednom kontekstu ali nisu ovaj BB o kojem se tu govori, a on je mnogo, mnogo veči i mnogo, mnogo više vidi.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:35   #64
Ali kršćani su najviše koristili taj simbol "svevideće oko". Mogu ti uslikati svoju crkvu, pa zaključi ima li veze s masonima i ostalima.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:39   #65
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ali kršćani su najviše koristili taj simbol "svevideće oko". Mogu ti uslikati svoju crkvu, pa zaključi ima li veze s masonima i ostalima.
jasno, sličnom varijantom, ali ona masonska je mnogo sveprisutna. stanje je danas takvo da više nemožeš biti siguran u ništa.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:41   #66
Masoni ili Illuminati su dodali piramidu, na mojoj crkvi je samo oko u trokutu.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:44   #67
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Masoni ili Illuminati su dodali piramidu, na mojoj crkvi je samo oko u trokutu.
nisu dodali nego preuzeli, kao što je i crkva preuzela oko. ima mnogo izvora iz kojih je preuzeto, pa ostavimo svakom da otkrije za sebe...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:44   #68
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ali kršćani su najviše koristili taj simbol "svevideće oko". Mogu ti uslikati svoju crkvu, pa zaključi ima li veze s masonima i ostalima.
Oko simbolizira Sunce. Pitaj malo svecenika zasto ima paganske simbole na crkvi?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 00:20   #69
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
a od kud ljudi s tvojim argumentima crpe svoje znanje?? iz wikipedije??
moš' se ti zajebavat a opet nemaš dume o tome.
ajd josh jednom:

"pa jasna je stvar da ljudi ne mogu dugo cuvat tajne. a ovoliko puno ljudi i kroz vjekove - ha,ha,ha - ne mo gu ce
a oni ipak cuvaju tajnu - kako?? ; tajne daklkem nit nema.tajna je samo nit vodilja za svakog od njih ponaosob"


sto je tebe u ovom mom postu ponukalo, podsjetilo na bilo kakvo crpljenje znanja a narochito iz wikipedije ??
a zajebavao se ja ili ne cinjenica je da ljudi ne mogu dugo cuvat tajne.
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 00:24   #70
Quote:
kosta vujic kaže: Pogledaj post
ajd josh jednom:

"pa jasna je stvar da ljudi ne mogu dugo cuvat tajne. a ovoliko puno ljudi i kroz vjekove - ha,ha,ha - ne mo gu ce
a oni ipak cuvaju tajnu - kako?? ; tajne daklkem nit nema.tajna je samo nit vodilja za svakog od njih ponaosob"


sto je tebe u ovom mom postu ponukalo, podsjetilo na bilo kakvo crpljenje znanja a narochito iz wikipedije ??
a zajebavao se ja ili ne cinjenica je da ljudi ne mogu dugo cuvat tajne.
aha, wikipedija!!

činjenica je ta di mi pušimo ko obični građani al tebe ne smeta ništ, tebi je dobro...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 00:24   #71
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Oko simbolizira Sunce. Pitaj malo svecenika zasto ima paganske simbole na crkvi?
Netko je ovo već rekao, ali ću ponoviti: Svevideće oko je simbol u značenju veliki brat. Koristili su ga Egipćani, kršćani su ga dodali u trokut kao simbol Sv. Trojstva, a masoni su onda još dodali piramidu i ostalo.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 11:26   #72
Pojam svevideće oko u Egiptu nije postao, zato nemoj mjesati zavjere sa solarnim i lunarnim kultovima starih kultura. Znaci to tvoje "oko koje sve vidi" je, u Egiptu, nista drugo nego Sunce (desno oko) odnosno Mjesec (lijevo oko).

Kako je krscanstvo "hibridna religija" (kao Judaizam i Islam) nastala prvenstveno iz prastarih kultova Sunca, Mjeseca i Saturna preuzelo je dosta ikonografije tih istih kultova. Ali kad bi neka druga grupacija koristila takve simbole krscani bi ih prozvali paganskim. Klasika.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare

Zadnje uređivanje r0nin : 12.05.2007. at 12:02.
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 19:15   #73
U egipatskoj mitologiji postojalo je svevideće oko boga Horusa. Siguran sam da skoro svaka religija negdje ima element boga kojemu se ništa ne može sakriti, pa dakle i kršćani. Kao što sam rekao, kršćani su dodali trokut u značenju tri božanske osobe, te su ga ponekad naglašavali crticama na stranicama trokuta ili crtama povučenima iz središta trokuta, kao da oko sja.

Illuminati i ostali navodni korisnici svevidećeg oka su dodali piramidu s trinaest stepenica, natpise (novus ordo seclorum, annuit coeptis) i ostalo. Ništa od toga kršćani nisu koristili, a oko gubi kršćansku simboliku kad ga se stavi u kontekst s raznim drugim stvarima.

Npr., ako nacrtaš kosu (ono čime se kosi trava), to će vjerojatno biti neki simbol zemljoradnika. Ali ako toj kosi dodaš kostur, dobio si simbol smrti koji nema veze s poljoprivredom.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 14:23   #74
naisa sam na temu pa me potaklo da malo prosurfam

http://www.lscg.org/content/masoni-mafija-P-2.html
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:28   #75
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
nisam, zamijenio si me s kuklasom, valjda, jer ja nisam spominjao rozenkreuzere...ta otvorena predavanja su im relativno mlada fora baš zbog toga da se ukloni stimatizacija sa njihovog imena koju su zasluženo ili ne navukli na sebe (više zasluženo), dakle; samo predstava za javnost, jer ulazi samo odabrani sloj ljudi mimo predavanja. što se događa iza zatvorenih vrata, to možemo samo nagađat...
Je l zna netko kad i gdje se ta predavanja održavaju?
Unaprijed zahvaljujem!
Gulliver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:08   #76
svi ti masoni, sotonisti i sl, sve je to isto s*anje, i da bush je jedan od najvećih masona, negdje sam pročito de ja njegova cijela obitelj sotonističa, navodno to su skužili jer masoni imaju neki tajni pozdrav nogama, pa rukom, pa trepnu ili neš tako, i po tome su ih prepoznali, isto tako kad je bish otvorio neku kapelicu, samo su tamo bili njegovi "sotonski" rođaci, naki nisu bili pozvani, navodno imaju neka svoje crne mise, i da je bushova ćer princeza tame, ili tak neš, kad nađem link daću vam ga
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 01:56   #77
Preporucam ovaj film: http://zeitgeistmovie.com/
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:57   #78
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:U...al_Reverse.png

Otvorite ovaj link, radi se o pozadini grba SAD-a ( SAD imaju grb s obe strane - lice i nalicje ). Pise i " Novi poredak " ispod... e bez ljutnje,ja ne volim gluposti al ovo sve meni izgleda kao neka urota koja ce nas skupo kostati, ovo oko i piramida se javlja na jos nekim novcanicama,men se cini na ukrajinskoj il tako nesto... KOLIKO JE OVAJ GRB POVEZAN SA MASONIMA I STA ZAPRAVO UOPCE PREDSTAVLJA TO OKO I TA PIRAMIDA S TRINAEST RAZINA... meni to nikako nije jasno, imam osjecaj kao da postoji neki svjetski kult zla koji pomocu moci novca zeli da zavlada cijelim covjecanstvom !!!

IMA LI SVE TO VEZE S MASONIMA ???

P.S ... Nek to napise neko ko zna neke sigurne podatke i ko proucava ove stvari, nemojte sad komentare tipa : mozda, ja mislim ... i td !!!
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 15:22   #79
a zašto bi onda ekipa davala do znanja da je svugdje? zašto to okolo crtaju? zar nije bolje spremati urotu u tajnosti, jer urote i jesu tajne?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 18:47   #80
Neznam baš previše o masonima. Moj tata ih proučava godinama, tako da nešto načujem od njega.
Ali imam jednu zanimljivu priču.
Svake godine u isto vrijeme židovi dođu u HNK.
Pripreme traju danima, zavaruju se šahtovi oko kazališta, zavaruju se milijarde prolaza do centralnog dijela kazališta, a nije moguće tako dobro poznavati raspored teatra bez mapi.
Za usporedbu, kad stiže predsjednik u HNK, niti njegovo osiguranje ne dobije mape.
i nevjerojatno je kako poznaju svaki detalj kazališta.
Nakon što pripreme teren, zaključaju se unutra i rade Bogtepitajšto cijelu noć.
Rano ujutro izađu, a odmah iza njih stiže policija (ej, policija, kao kakvi najamni radnici) da otvori sve ono što su oni zapečatili.

Niti ja, a niti itko drugi nezna što se događa unutra. Moj stari tvrdi da masonerija regrutira nove članove.

E, pa, dragi moji, zar ne mislite da je takva tajnovitost pretjerana preko svake mjere?
Ako zaista idu za filozofijom "nemamo što skrivati" čemu onda ovakve akcije, čemu pokretanje državnih organa reda i mira na noge?
Probajte vi nazvati 92 i reći murji da vam dođe nešto zavariti.
I kako je uopće moguće zauzeti nacionalnu kazališnu kuću?
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.