Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 15:35   #61
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Moje samopouzdanje je odavno uništio...
Zlostavljane žene sa uništenim samopouzdanjem ne dolaze na Forum tražiti savjete

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
sve sam napravila, odrekla se sebe, podredila se njemu i dijetetu u potpunosti a opet ne ide....
I šta, sad treba ti dići spomenik zato što si "sve" napravila?! Meni se čini da ti sebe voliš gledati kao žrtvu, po cijenu svega.

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
On nije imao od koga naučiti voljeti, jer otac je zlostavljao njega i mamu, a kasnije opet očuh njega psihički....I sve računam da će se to sa vremenom naučiti..
To mu nije opravdanje. Ljudi koji su bili zlostavljani, danas su najnormalniji obiteljski ljudi kojima je obitelj na prvom mjestu.
Zašto bi naučio kad ima super ženu koja to sve guta i uživa u braku s njim

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja dok se nisam našla u takvoj situaciji....
Yeh, right

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
jer ona je jedno sretno dijete, kojemu nastojim pružit maksimum od svega, a to što ja nisam sretna je sasvim druga stvar...
Jesi li ti bila sretno dijete dok si odrastala u braku svojih roditelja ?!

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Eto to i je još najveći problem, što je moja mama stalno mučala i trpila živčane ispade moga oca ,vrijeđanja i slično...i rekla sam njoj nedavno, zato je meni teško i otić radi tvog ponašanja u braku i jer si mi govorila da treba mučati i trpiti....
Nije to najveći problem, najveći problem je to što ti voliš izigravati žrtvu. A imaš i krivca kojeg u svakom trenutku možeš okriviti za svoj jadni život - svoju mamu
Jadno.

I moja mama je takva, pa ja ipak ne bih to trpila nizašta na svijetu

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
I ja kad bi ga i ostavila morala bi se vratiti mojima jer ne bih mogla u podstanare, a ne želim da mi malena sluša ono što može i doma, izderavanje i vrijeđanje....
Dakle, iz čiste komocije, jer ti se NE DA u podstanare, ti dozvoljavaš da tvoje dijete odrasta u paklu?! Bravo
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:26   #62
Kao 1.Za ovo za zlostavljanje žena a dolaze na foruma kakvi to trebaju ovdje dolaziti,samo happy..jelte?
ovo je ružno,i da ipak dolaze,a znaš zašto?jer moraju se negdje istresti jer te bol,tuga i nevjerica tjera da se jadaš nepoznatima a ne možeš to reći onima koje voliš..jer se sramiš,jer misliš da si ti kriva za sve to što se događa jer ti je mozak ispran.Tko to nije prošao ne zna šta je to..lako je moralizirati ..a drugo proživljavati..
2.On je bio zlostavljan,da i nisu normalni ljudi,oprosti..
jer su i sami bili žrtva i jer su pokupili taj obrazac ponašanja jer ne znaju za drugačije.Nj.mužu treba stručna pomoć a ne osuda..
3.ne izigrava ona žrtvu, ne zna drugačije,jer je to jedino što zna...jadno je,da ali je istina.

4.ona neće ići zbog djeteta živjeti drugdje,jer kao misli na nju,oprosti Ženo ali to mi je zadnje na pameti,radije ću živjeti u podrumu i imati svoj mir..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:30   #63


Buhuhuhu šmrc šmrc...nije imao sretno djetinjsto pa sa 30 godina ima pravo tražiti da mu se lijeva juha u tanjur jer jadan ne može sam jer...to je taaaaaak ponižavajuće Također ne mora ništa u kući pomoći,ženu zagrliti i slično.Molim te...daj
On ju iskorištava i izigrava budalu.Nije uopće bedast.Ne zna fol da ženi treba nježnosti i pažnje?Ma zna ali ne želi joj to pružiti jer ga zaboli đon za nju..a kada treba seks onda to zna??Pa nije ona žena samo za čin oplodnje kao kod veterinara i sluškinja bez prava .
Zato jer je kao dijete bio psiho maltretiran?Dobro kužim za nježnost ali čime je to bio maltretiran da ne zna da nije normalno tražiti da mu ona čak lijeva juhu u tanjur jer on to nije drugačije naučio.A kaj kada nije doma tko mu onda to radi?Kaj kada na stol dobije zdjelu variva ili bolonjez kada je na poslu ili kod rodbine?Kolege ili rođakinje mu sipaju supicu ?Sunce majo nesposobno.
Tip je manipulator ,grubijan i ljenčuga a ona je...ma neću.
Ima tu valjda žena koje ne žele svjesno biti patnice i čekati da sunce zasja pod zemljom u rudniku.Trebamo možda savjetovati nekoga tko stvarno želi savjet.

Angel uvijek se čudim ljudima koji staju na stranu lažnih žrtava i manipulatora opravdavajući ih djelomice ah teško djetinjstvo ,kada fino staju na stranu onih koji se do kraja života izvlače na tate,stričeve i očuhe a najčešće to čine žene ako su u pitanju muškarci.Valjda sindrom Majke Tereze i onoga"ah vi ga ne razumijete imao je stvarno teško djetinjstvo koje mu sprečava da opere suđe,kaže lijepu riječ,poljubi ženu i poigra se sa djetetom "
Znaš kaj?Mnogi su ga imali pa se ne ponašaju kao idioti bez srca.Kaj sa njima?
Jadna takva žena uz takvog muškarčinu.Sebičnjak do grla.

Zadnje uređivanje pozitivax : 04.05.2010. at 23:36.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 00:09   #64
[QUOTE=Angel2;26471248]
2.On je bio zlostavljan,da i nisu normalni ljudi,oprosti..
jer su i sami bili žrtva i jer su pokupili taj obrazac ponašanja jer ne znaju za drugačije.Nj.mužu treba stručna pomoć a ne osuda..


To što je on bio "zlostavljan" ne daje mu pravo da zlostavlja druge oko sebe. A kad več zna da je bio zlostavljan onda i on zna da zlostavlja, zar ne? Izvlačim zaključak - on zna šta radi. Pomoć? pa da trebala bi mu pomoć, samo pitanja je kakva i obično se može pomoći čovjeku koji to želi. Po autoričinoj priči (ovo se sve može uzeti pod rezervu jer ipak ne znamo granice fikcije i zbilje) čovjek koji svjesno zlostavlja i traži besplatnu sluškinju teško jako teško traži i uopće misli da treba pomoć. On to jednostavno podrazumijeva. Osuda? pa nitko nije tu da sudi ali može pomoći mišljenje da dijete teško da može biti sretno u takvoj obitelji.
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 08:55   #65
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Kao 1.Za ovo za zlostavljanje žena a dolaze na foruma kakvi to trebaju ovdje dolaziti,samo happy..jelte?
ovo je ružno,i da ipak dolaze,a znaš zašto?jer moraju se negdje istresti jer te bol,tuga i nevjerica tjera da se jadaš nepoznatima a ne možeš to reći onima koje voliš..jer se sramiš,jer misliš da si ti kriva za sve to što se događa jer ti je mozak ispran.Tko to nije prošao ne zna šta je to..lako je moralizirati ..a drugo proživljavati..
ajde pročitaj ponovo što sam napisala

Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
2.On je bio zlostavljan,da i nisu normalni ljudi,oprosti..
jer su i sami bili žrtva i jer su pokupili taj obrazac ponašanja jer ne znaju za drugačije.Nj.mužu treba stručna pomoć a ne osuda..
I opet - pročitaj ponovno moj tekst. Ima gomila ljudi koji su danas NORMALNI obiteljski ljudi, a bili su zlostavljani.
Ne, njemu ne treba pomoć jer je on svjestan šta radi. Dakle, može i sam potražiti pomoć. Ako želi.

Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
3.ne izigrava ona žrtvu, ne zna drugačije,jer je to jedino što zna...jadno je,da ali je istina.
Da ne izigrava žrtvu ne bi tu pisala kako je, jadna, sve dala od sebe i ne bi se hvalila time kako je rekla majci da je ona kriva za to što ona trpi. Šmrc, šmrc, ja sam jadna.
Ako je već svjesna toga da trpi i ako zna tko je kriv za to (mo'š se mislit'), onda nije žrtva nego je samo izigrava.


Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
4.ona neće ići zbog djeteta živjeti drugdje,jer kao misli na nju,oprosti Ženo ali to mi je zadnje na pameti,radije ću živjeti u podrumu i imati svoj mir..
Ajd jedna pametna i od tebe
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 09:29   #66
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post




Angel uvijek se čudim ljudima koji staju na stranu lažnih žrtava i manipulatora opravdavajući ih djelomice ah teško djetinjstvo ,kada fino staju na stranu onih koji se do kraja života izvlače na tate,stričeve i očuhe a najčešće to čine žene ako su u pitanju muškarci.Valjda sindrom Majke Tereze i onoga"ah vi ga ne razumijete imao je stvarno teško djetinjstvo koje mu sprečava da opere suđe,kaže lijepu riječ,poljubi ženu i poigra se sa djetetom "
Znaš kaj?Mnogi su ga imali pa se ne ponašaju kao idioti bez srca.Kaj sa njima?
Jadna takva žena uz takvog muškarčinu.Sebičnjak do grla.


tko kaže da stajem na nj.stranu,alo???pročitaj sve moje postove..jesi bila ikad u toj situaciji??ja jesam,da..i znam taj obrazac ponašanja..jeste nasilnik je,da,treba pomoć,sad zna li da je to u redu ili ne on zna,ono što sam htjela reći jeste to da mnogi ljudi se tako ponašaju jer su vidjeli tokom svog života i jednostavno su pokupili taj obrazac ponašanja i ne znaju za drugačije..Nije u redu tko kaže da jeste,loše je da...i nije normalno,svaka priča ima i drugu stranu za koju mi ne znamo...zar ne?
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.

Zadnje uređivanje Angel2 : 05.05.2010. at 09:48.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 09:35   #67
nemam pojma,a koji dobar nick.pročitaj ti moje postove..i stojim iza svake svoje riječi..Teško da će netko to shvatiti tko nije bio u tom paklu,taj sistem zlostavljanja,razmišljanja ,prebacivanja,krivnje....To je sindrom zlostavljena žene koja ne misli svojom glavom jer joj je mozak ispran...Da,žali seovdje,šta je loše u tome..treba šutjeti i dalje ne?ponekad je lakše ovako nepoznatim se ljudima ispričati,to što ga brani i sl,ponavljam je tipičan način zlostavljane žrtve koja misli da je ona kriva za to što joj se događa.Netko se uspije trgnuti iz toga,netko nažalost ne,ma koliko god taj život bio jadan i loš,mnoge žene mu se vraćaju je nemaju neke opcije i mogućnosti...a strah je glavni razlog vraćanju..nije sve bijelo u životu..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 10:11   #68
problem je što zlostavljač iz određenih razloga (odgoj, utjecaji, obrazovanje...) ne može shvatiti svoje ponašanje, nerijetko takve osobe nisu sposobne shvatiti ljubav i odnose u vezi i obitelji. ljudi, to se liječi!

neke žene nesvjesno postaju suučesnici, gube samopouzdanje (ako su ga i imale), ponovo zbog odgoja, obrazovanja...meni je isto tako, teško razumjeti kako netko može trpiti uvrede i/ili batine. ne mogu ih kriviti, svatko se drugačije ponaša u nekoj situaciji.

važno je da priznaju problem i guraju dalje, prema boljem životu.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:52   #69
Ljudi trebalo bi malo smiriti strasti. Tema je zamišljena više kao konkretna pomoć žrtvama nasilja, ne kao rasprava u beskraj kako im je vrijeme napustiti nasilne partnere uz nabrajanje zbog čega.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:08   #70
Slažem se Cordelia,moja isprika jer me ova tema ponijela,s obzirom da znam kako je biti žrtva nije za zamjeriti mi previše..moja isprika.Ako autorici treba savjet,pomoć neka me kontaktira na pp..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:11   #71
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Ljudi trebalo bi malo smiriti strasti. Tema je zamišljena više kao konkretna pomoć žrtvama nasilja, ne kao rasprava u beskraj kako im je vrijeme napustiti nasilne partnere uz nabrajanje zbog čega.
Ja i mislim da je konkretna pomoć nekome "otvoriti" mu oči, jer NIJE u redu trpiti nasilje i tjerati dijete da to sve trpi.
A ako "smirivanje strasti" znači da klimamo glavama i tapšamo žrtvu po ramenu, govoreći da će sve biti u redu, onda je ova tema čisti promašaj

Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
nemam pojma,a koji dobar nick.
ti stvarno vjeruješ u to da si se ti prva sjetila pokušati spustiti mi tako?


Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Teško da će netko to shvatiti tko nije bio u tom paklu,taj sistem zlostavljanja,razmišljanja ,prebacivanja,krivnje....
Oh, bila sam ja tamo. S druge strane. Gledala sve što se događa. I baš zato sam više nego kompetentna davati savjete.

Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
To je sindrom zlostavljena žene koja ne misli svojom glavom jer joj je mozak ispran...
Žena koja pati od sindroma zlostavljane žene i kojoj je mozak ispran, neće na forumu priznati da zna kako to nije u redu i neće svaljivati krivicu na svoju majku, jer ona to sada trpi zato što je to vidjela od svoje majke!

Isto tako neće tvrditi da je ona dala sve od sebe i svega se odrekla, a ništa zauzvart nije dobila.

Ne, žena ispranog mozga će reći da je ona kriva zato što ju on tuče jer nije nešto napravila kako treba. I reći će da ga ne može ostaviti jer se boji za sebe i za dijete. A ne da ga ne može ostaviti jer joj se ne ide u podstanarstvo.

Zato i isključivo zato želim da se razjasni da dotična NIJE žrtva, jer će netko sa stvarnim problemom nasilja doći na ovu temu i reći "Pa vidiš, ako ova sve to trpi, zašto e bi ja. A ona još i radi i ima se kome vratiti."

Kapiš??


Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Da,žali seovdje,šta je loše u tome..treba šutjeti i dalje ne?ponekad je lakše ovako nepoznatim se ljudima ispričati,to što ga brani i sl,ponavljam je tipičan način zlostavljane žrtve koja misli da je ona kriva za to što joj se događa.Netko se uspije trgnuti iz toga,netko nažalost ne,ma koliko god taj život bio jadan i loš,mnoge žene mu se vraćaju je nemaju neke opcije i mogućnosti...a strah je glavni razlog vraćanju..nije sve bijelo u životu..
Ne, ne treba šutjeti, baš naprotiv, ali ne treba ni očekivati da će ju ljudi tapšati po ramenu i govoriti da je takav život super.



Edit - Cordelia, ne želim se svađati i provocirati, samo želim jasno razlučiti što je stvarna žrtva, a što ne. Upravo zbog svih onih koji će potražiti pomoć na ovoj temi.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:51   #72
Osjetljiva tema... i sigurna sam da ju čita mnogo žena a i muškaraca. (da ne generaliziramo i žene znaju maltretirati ali rjeđe).
Čitaju i osobe koje valjda ni same sebi ne žele priznati da su zlostavljane.
Oni koji su na "svojoj koži" osjetili znaju kako je to.

Nema potrebe za onim klišejima: kako ovo i ono, šta si radila dosad i sl.
Pa ne mislite valjda da na početku veze lik ubija Boga u ženi.. pa nisu baš tak blesavi.. to ide postepeno..
ok, da ne duljim. ZA NASILJE I OMALOVAŽAVANJE NEMA OPRAVDANJA.

Na vama je da odlučite hoćete li se pokrenuti!!!

Opravdanja tipa: bio/la je dobar/ra,voli me (ne voli vas sigurno), zlostavljanje od strane xy, alkohol, nedostatak novaca i sl. su samo VAŠA opravdanja.
Tamo gdje su djeca to je još veći alarm.

Nije to nikakva sramota da se nekom povjerite, samo nemojte to držati u sebi jer obično ne bude BOLJE nego samo GORE.
I niste vi kao žrtva KRIVI zato što ste ga/ju "IZAZVALI".

p.s. dobila sam udarac u glavu koji sam odmah prijavila policiji i hitnoj.
I od onda je mir.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:55   #73
Na ovoj temi, kao i na svim temama ovog foruma, bit će i istinitih i manje istinitih priča.
Ako vam neka priča "smrdi" – preskočite je.
Zanemarite/prijavite moguće trolove, jer tema nije namijenjena njima i nema smisla da se njima bavite.
Zadnja stvar koja je onima koje pišu istinu potrebna, jest davanje kvalifikacija na uvid kako bi se zadovoljilo nečije kriterije za žrtvu.

Istražne radnje oko kredibiliteta sugovornika bit će tretirane kao trolanje i kartonirane bez upozorenja.
Pitanja i ostale komentara možete poslati na pm ili raspraviti na ovoj temi, no daljnje natezanje oko moderatorskih uputa na ovoj temi bit će kartonirano
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 17:55   #74
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
J

Oh, bila sam ja tamo. S druge strane. Gledala sve što se događa. I baš zato sam više nego kompetentna davati savjete.
Ti si gledala,ja sam to osjetila na svojoj koži.pa znam kako to ide..neću se sa tobom prepucavati jer se tu ne radi ni o tebi ni o meni,ako imaš sa mnom problem javi se na pp...Ovdje smo da pomognemo onima kojima je to potrebno ,ni ja ni ti ni drugi nećemo odlučivati tko je ovdje žrtva a tko ne a najmanje osuđivati,eto zašto mnoge žene šute i trpe,baš zbog ovog stava ona/ one nije /nisu žrtva,ooo jeste žrtva,žrtva svoga uma koji je ispran i muževa koji ih tlače,jer postoje mnoge vrste nasilja..nije samo fizički,postoje i emocionalno,socijalno..i psihički...i sve je to nasilje i zlostavljanje..Imaju opciju otići ,potražiti pomoć,ako netko želi pomoć ili upute neka me kontaktira na pp,rado ću pomoći ako mogu..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:47   #75
http://www.mup.hr/1127.aspx

Na ovom linku ima dobrih savjeta i preporuka u slučaju nasilja ili prepoznavanja istog.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 00:38   #76
Dobra večer svima....

obzirom da je ovo jedna od tema i situacija u kojoj sam se nalazila,ukratko ću ispričati svoju priču kao primjer drugima,ali isto tako napomenula bih na samom početku,da me sam prije godinu dana pisala,vjerojatno bih pisala slično kao što piše Žena...stoga Ženo pročitaj ovo.Sada kada se osvrnem na 15 godina života,braka i veze sa svojim uskoro i papirno bivšim mužem to izgleda ovako. Hodali smo tri godine,ja sam iz relativno dobre obitelji,iako su mi roditelji rastavljeni,odrasla sam uz oca i pomajku i imala sam više manje sve u životu što je jednom djetetu potrbno.Moj bivši odrasto je u obitelji uz oca alkoholičara i majku koja nije htjela rastati se jer smatrala je da je to nije dobro za djecu.Otac je fizički zlostavljao i njega,nju i brata. U samom početku veze govorio je da će poštivati ženu,djete i nikada neće dignuti ruku na ženu. NAkon godinu dana veze,počele su svađe u kojima smo nekoliko puta bili pred prekidom,njegova vrjeđanja mene da sam kuja,drolja...sred ceste derao se i vrištao na mene. Sljedeći dan se ispričavao. I tako sljedeće dvije godine nastavili živjeti u takvoj vezi. Ostala sam trudna sa prvim djetetom,voljela ga unatoč svemu i udala se za njega. Dolazio je u kasne sati kući,uzimao si to pravo jer on je radio brinuo se finanacijski za nas a ja sam bila kući sa djetetom. Mislila sam to tako mora biti iako se nisam slagala sa tim i nisam bila sretna. Bunila sam se i pokušala sam to dovesti na minimum,no takve svađe završavale su vrijeđanjem i vrištanjem. Svađali smo se oko mnogih postupaka,na cesti,u autu, u kući. Primao me za vrat,u autu primio za glavu i udario u konzolu auta pred djetetom. Mala je mnogo puta plakala,vrištala...no nakon toga hiljadu isprika. Ja sam počela šutjeti i pokušavala na mnoge druge načine to sa njim rješavati.Stavljala sam takve stvari u zaborav i mislila sam nije htio bit će bolje.Možda bih ja ipak trebala ponekad i ušutjeti.Ipak on se brine o nama,dobar je ootac,malenu voli više od svega itd.Što će ljudi reči,nitko ne smoje znati da me udario jer to je moja sramota, a poneki će mu suditi zbog toga a to nisam htjela. Ipak ja ne radim,soma sam sa djeetom.Tada sam se trudila naći posao,no kakav god posao našla,njemu se nije sviđao i uvijek je našao razlog zašto da dam otkaz. kroz godine ništa se nije promjenilo osim što sam ja polako dizala ruke od njegova ponašanja i pustila da radi što hoće. Tada se počeo baviti ilegalnim poslovima što ga je dovelo toga da je bio odsutan dvije godine od nas. Ja sam tada već imala stalan posao,on je prije toga otvorio svoj posao koji je meni pao na kičmu...te sam te dvije godine ja radila i za mene i za njega i brinula se o svemu i pokušala zadržati sve konce u rukama. Vratio se i postalo je još gore,dvije godine počeli smo živjeti kao strance,svaše vrijeđanja i nikakav ćivot. Rodilo nam se drugo djete. Mala koja je već cura skoro pa u pubertetu počela je agresivno reagirati i derati se na nas da prestanemo i da nemože više to trpiti. Njemu je govorila da je čudovište. Nakon priznanja njegovog preljuba postalo je još gore,tada su počela fizička zlostavljanja do vidljivih masnica. Kada sam htjela zvati policiju razbio je telefon i moli o me da ne zovem radi djece. Više nisam znala gdje sam iako sam znala da je gotovo,no isto tako mislila sam djeci uzimam oca,on ih voli,ona vole njega itd itd. Sama sebe sam uvjeraval da se sve to može popraviti i da može biti drugačije. Nije on kriv što me udario,kriva je moja velika jezičina i zato što sam ga tjerala iz doma koji smo zajedno stvorili. Stalno sam nalazila nekakve razloge zbog kojih se nisam usudila rastati. To je ipak bio moj život koji ja živim 15 godina i nisam znala drugačije živjeti. Nisam znala drugačije i bila sam spremna nastaviti tako dalje.
Prijatelji oko mene su mi govorili,nevoli te više,bježi od toga, bojimo se za tebe,u masnica sam dolazila na posao, pala sam na 48 kg...propadala sam i umirala. prije 6 mjseci u meni se nešto okrenulo i stala sam stisla zube, isto tako moram priznati da mi je ovaj forum i djevojke na chatu za prevarene mnogo su pomogle da se dignem iz tog pakla i krenem dalje. Teško je bilo zakoračiti u novi život,no napravila sam to isključivo radi sebe i svoje djece.Nekoliko puta sam ponovila ,da bi moja djeca bila sretna moram prvo ja biti sretna. Moje djete me u svom tom periodu pitalo mama zašto se ne smiješ više, zašto nikamo neidemo. A danas nakon svega kaže,imam najcool mamu,imam najbolju mamu i opet se smiješ,opet hodamo svugdje. U 10 mjesecu samo nas dvije putujemo na krstarenje u Miami,i to samo za nas dvije. Prije neki viken sjedimo za stolom za ručak i moja malena mi kaže,znaš mama jako mi je lijepo ovako kada smo nas troje sada. Eto draga ženo...mislila sam da svojoj djeci radim uslugu što sam ostajala u braku sa njihovim ocem, a sada vidim da sam im napravila veliku uslugu time što smo se rastali. Isto tako moram napomenuti da se moj bivši puno više sada bavi sa djecom nego prije. I dalje im pruža sve što im treba u životu,i imaju roditelje koji su zadovoljni svatko na svojoj strani. Svaki dan viđaju i oca i majku i kroz ovih 6 njeseci navikli su se na takav život i puno im je bolje nego prije.l ja sam dobro,živim u miru, i svakoj osobi koliko god je to teško predložila bih da se definitivno makne od takvog odnosa ma koliko god bilo teško. Ne želim osuđivati nikoga, ni zašto netko ostaje u takvoj vezi,ni zašto neke osobe rade to što rade,no samo želim reći svakome da čovjek treba prvenstveno misliti na sebe,jer ako si ti zadovoljan i sretan,tako će i okolina oko tebe reagirati (a u to spadaju idjeca) i svima će biti bolje. Ponavljam ,najteže je napraviti prvi korak,a kasnije sve ide svojim tokom,i vrijeme prolazi.
TATOM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:36   #77
Moram se osvrniti na ove pisane gluposti, osobe koja se nikada nije našla u situaciji osobe koja to proživljava, već pasivnog promatrača, što se niti približno usporediti ne može da bi se davali savjeti i da bi se osuđivalo....

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Zlostavljane žene sa uništenim samopouzdanjem ne dolaze na Forum tražiti savjete
Upravo radi toga i jesam došla
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
I šta, sad treba ti dići spomenik zato što si "sve" napravila?! Meni se čini da ti sebe voliš gledati kao žrtvu, po cijenu svega.
Ne, ja sebe ne gledam kao žrtvu! Meni ne treba dići spomenik niti to od ikoga očekujem, jer ˝sve˝ što sam napravila, napravila sam da bih pokušala održati ovaj brak na životu, jer kad sam se udala, i ušla sa njim u crkvu to nisam napravila sa stavom bit će kako bude i baš me briga hoće li funkcionirati, nego sa stavom da je to do kraja života, ako ikako to bude moglo i da ću se boriti do zadnjeg atoma snage, jer nikome nije idealno i svi imaju problema...

Što ti se za svoj brak borila ne bi??

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
To mu nije opravdanje. Ljudi koji su bili zlostavljani, danas su najnormalniji obiteljski ljudi kojima je obitelj na prvom mjestu.
Zašto bi naučio kad ima super ženu koja to sve guta i uživa u braku s njim
Naravno da mu to nije opravdanje, samo što sam ja to tek sama sebi stavila u glavu nakon duuuuugo vremena.
Ja ne uživam u braku sa njim i to mu jasno dajem do znanja.



Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Jesi li ti bila sretno dijete dok si odrastala u braku svojih roditelja ?!
Ne, zato jer je moja majka uvijek stavljala moga oca u prvi plan, da bi joj brak bio dobar i uvijek njegove želje i potrebe su bile najbitnije, a nas u drugi.... Ja sam molila Boga da se razvedu, jer nikada nisu pazili jesmo li mi u njihovoj blizini kad se svađaju, otac pogotovo, dok ja na to striktno pazim, baš radi toga jer je meni tako bilo kad sam bila dijete.... A ja nikad njegove potrebe i želje ne bih stavila ispred svojeg dijeteta, tako da bi dijete na jedan način zanemarivala radi njega ...

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Nije to najveći problem, najveći problem je to što ti voliš izigravati žrtvu. A imaš i krivca kojeg u svakom trenutku možeš okriviti za svoj jadni život - svoju mamu
Jadno.

I moja mama je takva, pa ja ipak ne bih to trpila nizašta na svijetu

Najveći problem ovdje čini mi se tvoja prevelika isfrustriranost i očito misliš da si najpametnija i da sve znaš,e pa žao mi je, ali ne znaš...

Ja ne krivim SAMO svoju mamu ,krivim samu sebe što nisam bolje gledala, i što sam samu sebe dovela u ovakvu situaciju, da budem ovisna o njemu, da se nakon svake svađe pitam u čemu sam JA pogriješila, da dopuštam onakvo ponašanje i uvrede i mrzim samu sebe jer nemam snage za izvući se iz ovoga....nju krivim radi bolesnih normi ponašanja koje mi je usadila, muči ,trpi, slušaj, ne radi kontre iz inata itd....

Da da da i ja sam govorila uvijek, nikad ali nikad neću dopustiti mama da mi bude kao tebi, i da bi trpila sve to kao ti...e pa vidi me sad...znaš onu nikad ne reci nikad... U to upadneš skroz polako, nesvjesno...jer računaš, ajde pa svi na početku braka imaju problema, bit će bolje sutra, kad se on privikne, kad ovo kad ono...uvijek se traže nekakva opravdanja...i u tome prođu godine i dani, a ti si u govnima do grla i ne znaš kako vani, niti znaš kako si se u njima našao....
I mogu ti svi govoriti, ali ti nikoga ne slušaš, jer se nadaš....
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Dakle, iz čiste komocije, jer ti se NE DA u podstanare, ti dozvoljavaš da tvoje dijete odrasta u paklu?! Bravo
Ajde ako si ti igdje pročitala u iti jednom mom postu da sam ja napisala da mi se NEDA u podstanare, skidam ti kapu, pokrivam se ušima, i više nikad na ovaj forum koračiti neću...ne razumijem zašto izvrćeš neke napisane stvari..
Iz komocije neću da idem??Pa naravno, jer mi dijete doslovce ne bih imalo pola mjeseca što jesti, da idem u podstanare...jer sama sa svojom plaćom da plaćam podstanarinu i sve šta uz to ide + njen vrtić, koji je privatni, koji btw dođe sam trećinu mi plaće, normalno da podstanarstvo isključujem...
Mojima bih se mogla vratiti, ali kako da se vratim i živim sa svojom mamom koja kad me je i fizički zlostavljao i kad je vidjela modrice rekla : A trpi, tko ti je govorio da se udaješ, tako je i meni bilo, pa nije ni mene moja mama htjela primiti nazad, to je druga stvar da te on istuče ili baš udari....

Znači trebam dopuzati sva krvava na koljnima da bih me primila nazad .. od tada ja sam joj rekla ti si luda, i za mene mrtva...

A ti bi bez obzira što recimo nemaš što jesi išla sa malenim djetetom u podstanare??

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post

I opet - pročitaj ponovno moj tekst. Ima gomila ljudi koji su danas NORMALNI obiteljski ljudi, a bili su zlostavljani.
Ne, njemu ne treba pomoć jer je on svjestan šta radi. Dakle, može i sam potražiti pomoć. Ako želi.
U tome i je stvar, on smatra da njemu pomoć ne treba.I ne želi nikakvu pomoć, jer smatra da mu nitko treći nema pravo filozofirati kako će se ponašati....i uvijek je on u pravu

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Da ne izigrava žrtvu ne bi tu pisala kako je, jadna, sve dala od sebe i ne bi se hvalila time kako je rekla majci da je ona kriva za to što ona trpi. Šmrc, šmrc, ja sam jadna.
Ako je već svjesna toga da trpi i ako zna tko je kriv za to (mo'š se mislit'), onda nije žrtva nego je samo izigrava.
Svjesna sam ja da trpim i znam tko je kriv, ali ne znam kako se iz toga izvući, jer nije ovdje sve crno bijelo kao što ti misliš...

Ja se samo nadam da ti nećeš ovdje doći postaviti sličnu temu...ali budimo realni to je nemoguće, jer ti si ipak jedna jaka, emancipirana žena, koja nikome ne radi ustupke i ne dopušta da je itko gazi, i svaki mogući problem riješava sa lakoćom, i laka je na jeziku kad treba osuditi druge, bez da se našla u takvoj situaciji....Pričekaj dok malo odrasteš i kad stvarno nekoga zavoliš, nećeš odmah dignuti ruke kad dođu problemi, nego ćeš i sama se najesti govana i govana za dobrobit svih..ko što i većina žena radi... da mi je bar biti tako kao ti..

Zadnje uređivanje Žena : 06.05.2010. at 11:43.
Žena is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.05.2010., 11:49   #78
Quote:
TATOM kaže: Pogledaj post
Dobra večer svima....
Bok draga, eto upravo o tome ja pričam...teško da će itko to razumiti tko to nije prošao...najlakše je tuđim k***** gloginje tući...

Eto vidiš tebi je trebalo 15 godina da skupiš snage i da odeš... možda i ja jednog dana smognen snage....ako se nastavi ponašati kako ne treba
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:52   #79
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Ti si gledala,ja sam to osjetila na svojoj koži.pa znam kako to ide..neću se sa tobom prepucavati jer se tu ne radi ni o tebi ni o meni,ako imaš sa mnom problem javi se na pp...Ovdje smo da pomognemo onima kojima je to potrebno ,ni ja ni ti ni drugi nećemo odlučivati tko je ovdje žrtva a tko ne a najmanje osuđivati,eto zašto mnoge žene šute i trpe,baš zbog ovog stava ona/ one nije /nisu žrtva,ooo jeste žrtva,žrtva svoga uma koji je ispran i muževa koji ih tlače,jer postoje mnoge vrste nasilja..nije samo fizički,postoje i emocionalno,socijalno..i psihički...i sve je to nasilje i zlostavljanje..Imaju opciju otići ,potražiti pomoć,ako netko želi pomoć ili upute neka me kontaktira na pp,rado ću pomoći ako mogu..
Angel vidim da si i ti bila kao i ja u istom problemu....hvala na razumjevanju, i drago mi je da se imam nekome obratiti tko je prošao slično, ako ne čak i isto ili gore....nekome tko me razumije....
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 12:23   #80
Ženo (ajme, mijenjaj nick, imala sam jednu kokoš u bivšoj firmi, svima nam se uvijek obraćala sa "Ženo!" dramatičnim tonom, jeza me hvata kad je se podsjetim ), ja sam odrasla u obitelji u kojoj fizičkog nasilja nije bilo, ali nam zato psihičkog nikad nije usfalilo. Moj otac je bio šampion, nenadjebiv... genij vrijeđanja, potcjenjivanja, ponižavanja... I ja sam od onih koji su molili matere da odu.

Ali to nije važno.

Ono što ti želim reći je: pusti prepucavanja. I Nemam pojma i Angel su ti htjele dobro, samo svaka na svoj način. A nekad je i verbalni šamar zaista način da se nekoga osvjesti. Ja razumijem i da si ti sada osjetljiva, defanzivna, da se želiš nekako opravdati sama sebi i drugima za sve što si pretrpila, a sada shvaćaš da nisi trebala. Ali pusti to. Važno je da si sada shvatila da si zlostavljana i da konačno (nadam se) počinješ razmišljati o odlasku kao (jedinoj) opciji.

Jer on se neće promijeniti, to ti je jasno. On ne vidi potrebu, ni razlog da se mijenja. Naročito zato što mu je i uz takvo ponašanje do sada sve zapravo prolazilo. A ostaneš li s njim, ti ćeš mu zapravo potvrditi da se on može ponašati kako hoće, da te može tući, vrijeđati, valjati u blatu, sve će ostati isto.

Ako zaista odlučiš otići, uvijek postoji i način i kamo. A netko iz ženske mreže će ti sigurno pomoći i da nađeš neki posao, da se financijski osamostališ.

Samo nemoj govoriti da ostaješ s njim zbog djece. I nemoj čekati da ti djeca kažu: mama, zašto ga ne ostaviš. Jer onda je najčešće već kasno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.