Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 20:56   #621
Quote:
Teradex kaže: Pogledaj post
kad nam je gotov pokaz...trebamo li ga opet nositi nekamo na neku ugradnju čipa ili možemo odmah s njim na punjenje na kiosk?
Koliko ja znam, napune ga odmah tamo cim se prvi put napravi.
aamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 10:21   #622
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje svima, ne vidim zasto bi Grad Zagreb vama koji dolazite studirati u Zg placao pokaz, ako cemo tako gledati, onda bi se svi socijalni slucajevi u RH (a znamo koliko ih je) trebali moci besplatno voziti ZET-om...s druge pak strane, zagrepcani koji imaju 2001 kn po clanu, na besplatni pokaz nemaju pravo iako placaju doprinose Gradu
A tko je rekao da bi to trebao Grad Zagreb? Trebalo mi Ministarstvo obrazovanja. Ako su mogli isto učiniti s učeničkim pokazima za bus (bar u Slavoniji, ne znam je li tako svuda), zašto ne mogu i studentima platiti kartu za ZET? Oprosti, ali jednostavno nije u redu da Ministarstvo studentima poručuju da samo bogati imaju pravo studirati.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:44   #623
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
A tko je rekao da bi to trebao Grad Zagreb? Trebalo mi Ministarstvo obrazovanja. Ako su mogli isto učiniti s učeničkim pokazima za bus (bar u Slavoniji, ne znam je li tako svuda), zašto ne mogu i studentima platiti kartu za ZET? Oprosti, ali jednostavno nije u redu da Ministarstvo studentima poručuju da samo bogati imaju pravo studirati.
Kao što njima sufinancira Grad Zagreb, tako vama ostalim može vaš grad/općina...
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:52   #624
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
A tko je rekao da bi to trebao Grad Zagreb? Trebalo mi Ministarstvo obrazovanja. Ako su mogli isto učiniti s učeničkim pokazima za bus (bar u Slavoniji, ne znam je li tako svuda), zašto ne mogu i studentima platiti kartu za ZET? Oprosti, ali jednostavno nije u redu da Ministarstvo studentima poručuju da samo bogati imaju pravo studirati.
A studirati ne možeš ako se ne voziš busom? Ako ćemo tako razmišljati, onda bi Ministrastvo, osim što nam svima omogućuje besplatan studij, trebalo onima koji su iz drugog grada snositi i troškove stanovanja, prehrane, prijevoza....najbolje da im dostavimo i račune za odjeću i ostale luksuze pa da u potpunosti živimo na teret države
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:48   #625
Ah, prava Linićeva škola, to je valjda sada popularno... Koa prvo, taj pojam besplatnog studija je jedna velika farsa, žalosno da to netko još uvijek ne shvaća. Kao drugo, nisam spominjala bus nigdje, govorim o tramvaju bez kojeg teško da se možeš kretati gradom kada ti je dom udaljen preko sat vremena od fakulteta. Po tvojoj logici, haj'mo gaziti sirotinju na sve moguće načine. Ponavljam - je li u redu zakinuti studente za osnovne stvari potrebne za studiranje i omogućiti *samo bogatima da studiraju*? I je li u redu grintati kako imamo malo obrazovanih, a istovremeno elitizirati visoko školstvo da si ga samo malobrojni mogu priuštiti? Oprosti, ali nije. Nitko od nas nije kriv što se rodio npr. u siromašnoj obitelji, na području gdje je većina nezaposlena, u općini koja nikad kune nije dala učenicima i studentima, što želi bolji život i biti prva visokoobrazovana osoba u svojoj obitelji. Ali po tebi, da, takve osobe su si same krive za to i dovijeka trebaju biti siromašne, szigmatizirane i ne postojati za državu. Blago nama s takvom državom i ljudima koji podržavaju takav elitistički sistem. Mora da si jedan od onih koji dođu s faksa i hlade se svežnjem novčanica... Ako nisi, onda stvarno ne razumijem tvoje motive.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 03:42   #626
Jel itko zna vrijedi li pokaz od prošle ak.godine do 30.9. ili 31.10.? I jel smanjena cijena studentskog na 100 kn ili ostaje 120? Hvala!
sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:57   #627
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Ah, prava Linićeva škola, to je valjda sada popularno... Koa prvo, taj pojam besplatnog studija je jedna velika farsa, žalosno da to netko još uvijek ne shvaća. Kao drugo, nisam spominjala bus nigdje, govorim o tramvaju bez kojeg teško da se možeš kretati gradom kada ti je dom udaljen preko sat vremena od fakulteta. Po tvojoj logici, haj'mo gaziti sirotinju na sve moguće načine. Ponavljam - je li u redu zakinuti studente za osnovne stvari potrebne za studiranje i omogućiti *samo bogatima da studiraju*? I je li u redu grintati kako imamo malo obrazovanih, a istovremeno elitizirati visoko školstvo da si ga samo malobrojni mogu priuštiti? Oprosti, ali nije. Nitko od nas nije kriv što se rodio npr. u siromašnoj obitelji, na području gdje je većina nezaposlena, u općini koja nikad kune nije dala učenicima i studentima, što želi bolji život i biti prva visokoobrazovana osoba u svojoj obitelji. Ali po tebi, da, takve osobe su si same krive za to i dovijeka trebaju biti siromašne, szigmatizirane i ne postojati za državu. Blago nama s takvom državom i ljudima koji podržavaju takav elitistički sistem. Mora da si jedan od onih koji dođu s faksa i hlade se svežnjem novčanica... Ako nisi, onda stvarno ne razumijem tvoje motive.
I što da čovjek pametno kaže na hrpetinu napisanih budalaština

Kao prvo, nisam jedna od onih koji se hlade svežnjem novčanica, a sve i da jesam, to nema apsolutno nikakve veze s ovom raspravom niti bi se koga trebalo ticati

A kao drugo, da, imaš priliku besplatno studirati i to mi nitko ne može reći da nije istina i da, imaš pravo dobiti smještaj u domu gdje je stanarina smiješna ako je uspoređujemo s podstanarstvom i da, imaš pravo izboriti se za stipendiju ako zadovoljavaš uvjete....ostale pogodnosti tipa zarađivanje džeparca preko studentskih poslova i subvencije na prehranu u menzama, neću ni spominjati

I ne bi vjerovala, sve ovo možeš dobiti u Zagrebu gdje se svi hladimo svežnjevima novčanica i podržavamo elitistički sustav u kojem siromašni nemaju pravo obrazovati se....sve, osim eto Zetovog pokaza za koji moraš izdvojiti 100-tinjak kn (tj. ne moraš, tko te na to može prisiliti )

Ispričavam se kolegama moderatorima jer sam offtopic, ali žao mi je što su neki ljudi nezadovoljni i nezahvalni što god da im pružiš i uvijek će naći nešto što bi, po njima, još trebalo biti besplatno
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:23   #628
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
kako se može ostvariti pravo na besplatnu kartu za studente?
što se ispunjava i gdje predaje? kakve su potvrde potrebne (o prihodu kućanstva)?

i što ako izvadim tu kartu, ali diplomiram za mjesec, dva?
anyone?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:51   #629
Quote:
sarlatan kaže: Pogledaj post
Jel itko zna vrijedi li pokaz od prošle ak.godine do 30.9. ili 31.10.? I jel smanjena cijena studentskog na 100 kn ili ostaje 120? Hvala!
Godišnji pokaz vrijedi 12 mjeseci - ako si ga prošle ak. god. radio u 9. mjesecu (da ti je vrijedio i za taj mjesec) onda vrijedi do 30.9., a ako si ga radio u 10. mjesecu, onda do 31. 10. Cijene treba pratiti na službenoj stranici, ali prema ovome čini se da ostaje 120.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:00   #630
Od 1.10. bi godišnja trebala biti 1000, a mjesečna 100 kn (bar je tako neki dan bilo u novinama, a sad, bumo vidli )
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 08:48   #631
zna netko moze li se kupiti mjesecni pokaz za 10mj. jos bez one potvrde s faxa i indeksa ?
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 18:55   #632
koliko traje ta izrada pokaza?
__________________
Long distance love, does it work?
andrea_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 18:58   #633
Moj je bio gotov za tjedan dana.
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:40   #634
znaci cigani iz zeta i dalje nisu spustili cijenu na 100kn neg ostavili na 120kn, a mislio sam da su cuda moguca

@Andrea_01 meni je bio gotov odmah (mislim ja ga vec imam, al' je star 4 godine i teta me pitala ocu li mjenjat sliku i tako mi je napravila odmah novi)
morecolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 22:17   #635
Da, izgleda da će mjesečni pokazi ostati 120, a godišnji 1200 kn
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 19:03   #636
Izgleda da im opet neću plaćati.
How simple is that?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 22:26   #637
Pitanje

Srednjoškolski pokaz => dobiven i plaćem sredinom 9-og mjeseca, s mjesečnim plaćanjem => Do kada vrijedi? do 30.09. u ponoć ili ...
Ako se sada želimo prebaciti na godišnji pokaz da li to možemo i na koji način to napraviti?
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:59   #638
Jel stari pokaz sa slikom vrijedi u smislu da ne treba nova slika preko kojeg ide štambilj i naravno nova potvrda sa faksa za dobivanje studentskog pokaza. Student je prije dvije godine imao pokaz, prošle ne pa bi sad ponovno koristio se studetnskim pokazom?
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 19:32   #639
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Jel stari pokaz sa slikom vrijedi u smislu da ne treba nova slika preko kojeg ide štambilj i naravno nova potvrda sa faksa za dobivanje studentskog pokaza. Student je prije dvije godine imao pokaz, prošle ne pa bi sad ponovno koristio se studetnskim pokazom?
Može samo produžit. Ne treba mu fotka.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 19:56   #640
Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
zna netko moze li se kupiti mjesecni pokaz za 10mj. jos bez one potvrde s faxa i indeksa ?
ovo i mene zanima, jer se ne mogu upisat još barem desetak dana
a ne da mi se čekat u redu i da me pošalju doma onda bez pokaza
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.