Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2014., 14:29   #201
Krećemo malo jače

Kreirana je klupska aukcija za Petak 08.08. u 20 h

Na aukciji je tablet PIPO S3 7'' PRO
Čut ćete o ovom tabletu sve više a BUG je već jedan od pipo modela proglasio BEST BUY kupnjom s obzirom na kvalitetu, sadržaj i cijenu.

što je bitno reći.
o.Tajmer koji otkucava do nule ne pokazuje vrijeme jkraja aukcije nego vrijeme do isteka rezerviranja mjesta u aukciji

1.--Pobjednik aukcije može imati maksimalan trošak od samo 80 kuna za potpuno novi tablet od 660 kn mpc

2.-- Ograničen je broj mjesta.. na minimum 13 a maksimum 16.
To znači ako se ne popuni 13 mjesta aukcije neće biti .. bodovi se vraćaju na račun i nitko nema štete. cijena mjesta je 25 realnih bodova

4.--Aukcija nemože početi prije nego tajmer za rezervacije dođe do nule. poslije toga ja pripremim aukciju za minutu i za 10 minuta kreće.
Dakle nitko ne treba sjediti i misliti si da li će aukcija ranije krenuti ako se prije popune mjesta.
Dođeš.. rezerviraš mjesto... 3 dana unaprijed ako hočeš.... ako ti zatrebaju bodovi iz bilo kojeg razloga.. izađeš van iz rezervacije i bodovi su natrag na računu.

5.-- Nitko se ne može ubaciti naknadno u aukciju.. pobjediti može samo onaj ko je rezevirao mjesto i ušao u aukciju.

6. Svi koji ne osvoje aukciju.. a platili su mjesto.. za vrijednost tog mjesta dobijaju kupon popust sa kojim mogu dobiti sniženja robe u web shopu pa im ovaaukcija ostaje bespaltna zabava.


najbitnije:
Nema utroška ni vremena ni novca ako aukcije ne bude. ni po vas ni po mene .
jednostavno se nije popunilo dovoljan broj mjesta i bodovi se vraćaju na račun
a napravit će se nova aukcija tjedan dana kasnije ... a mislkim da vrijedi minimlanog truda samo da kliknete u aukciju i rezervirate mjesto
bodovi koji se nalaze rezervirani u aukciji .. su kao u sefu.. pod vasom su kontrolom ali ne mozete ih potrositi u nekoj drugoj aukciji dok ne izadjete iz rezervacije...
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 01:12   #202
Zašto ?

onaj gore uvijek pokvari zabavu?

danas je bilo dvije vrlo dobre aukcije (sa moje strane gledano :-))) koje su pokazale kako bi to zgledalo sa desetak dvadeset aktivnih korisnika u bilo kojem trenutku a kamoli 100-injak večernjih online korisnika ...

kiki je imao svoj dan.. realno on i još 5-ero +3 ljudi vladaju portalom jer su kupili 1 paket bodova .. ( a ova trojica osvojili ili prodali osvojeno uz 50% otkupa)
Nitko od njih nema više od 100 boldova na računu ...no sa ovim trenutnim odnosom registriranih korisnika koji nisu uplatili bodove nego samo imaju 4-8 besplatnih..
-- da ne bi bilo podignutih obrva na podatak 4-8 besplatnih.. i zašto ja imam 4 a netko ima 8...
pa netko me je sherao na svojoj facebook stranici.. netko se odavno registrirao .. netko je pomogao sa informacijom koja mi je uštedila puno druge muke ..... sve to vrijedi nekako nagraditi .. sa bespaltnim bodovima ali ne previse jer bi se narušila ravnoteža... Sam sebi izgledam blesavo i " škot" kad nekom u znak zahvalnosti poklonim DUPLO besplatnih .... a to je ustvari samo 4 extra boda.... no ne smijem više. dati jer nije u redu naspram drugih da stvorim izrazitije neravnopravne pozicije
so
ovih 7-8 ljudi imaju vlast..... no ajmo reć i zasluženo... ipak su i uložili nešto.

no.. kiki je danas osvojio sve tri aukcije na inat :-))) i stoga je u dobrovoljnom, egzilu sa portala na tjedan dana ..( izuzev ako se ne popuni dovojan broj mjesta za klupsku aukciju -jer za klupsku ne postoji limit ....... u što sumnjam... prerano je još ali ljudi trebaju vidjeti što mogu dobiti ako se odluče malo investirati u večernje zabave i shoping u krajnjoj liniji.

----------------
druga strana medalje..... gledam .. imam 300 ljudi na portalu.. posjeta sa fejsa i googla i preko preporuke... a nema niti jedne jedine registracije danas od jucer popodne.. **** ???? wtf...

kadli danas pokusam ja napraviti testnog korisnika i stvarno registracija prijavljuje grešku.. pa kak to sad ? ne mogu vjerovati.. samo tako odjednom
programere več čeka jutarnja sms poruka da hitno to riješe...
ali šteta je učinjena :-(

najgore od svega je što oni to uvijek srede ali nikad ne znaju razlog zašto se to pojavilo odjednom niodkuda...
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 05.08.2014. at 01:17.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 11:12   #203
nije onaj gore ....al je ovaj dolje

jedan jedini zarez, je 2 dana onemogucavao registraciju bilo koga... majko mila ..

netko je prije par dana koristio brze disposable domene sa automatskim odgovorom da bi u par minuta napravio par nickova i dobio svaki put po ta 4 besplatna boda . koje je odmah koristio u aukciji.

zbog njega sam napravio listu od 250 mail domena koje su zabranjene za registraciju... i stavio zarez onak, po defaultu... na kraju zadnje.. i taj zarez je sve shebo...

jednog dana ako sve ovo uspije... imat ću preko ovog threada lijepi log -povijest svih pii...ija s kojima sam udarao glavom u zid :-)
i gledat cu vas s visoka hihihihi ..... šalim se naravno... nisam ja taj tip.. da jesam, ne bi vi dobili niti slovo od svega ovog ..

ko lud da osim mene.. priiča o svojim poslovnim problemima ovak javno na forumu :-))
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 01:50   #204
Ovaj tjedan su iosporučeni prvi artikli osvojeni na aukcijama

medju njima su i dva forumaša :-))

a trećeg maltene moliom da napravi predracun da mu prodam ovojenu paracord survival narukvicu za 17 kuna! ( mpc 65 kn) :-))

Volio bih da je bilo više pobjednika ...da isporucim na više adresa jer ipak
više zadovoljnih ljudi više priča okolo nego manje ....kaj ne? :-))

U ovoj fazi je najvažnije stjecanje povjerenja u portal

--koji ništa od tebe ne traži
--koji te poziva da se bespaltno učlaniš i dobijes 4 besplatne ponude
--gdje nisi obavezan ništa kupiti

i zato mi je od najvećeg značaja da što više ljudi osvoji...kupi uz velike uštede u odnosu na maloprodajnu cijenu .. i dobije osvojene artikle na kućnu adresu...

............
i nije mi jasno ... al stvarno nije ... 300 ljudi dolazi na portal.... dnevno
od njih 300 .... 200 su novi
a besplatno se učlanjuje svega 1-2-3 dnevno .. e to mi nikako nije jasno

mjenjam landing page.......... sa više strana sam čuo da sam premekan.....
da je previse toga napisano
da ne naglašavam dovoljno prednosti portala...
well
poslušat ću savjet ...
baneri su vec promjenjeni a landing page je pripremljena za izradu...
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 00:42   #205
Ima li kakvih pitanja ?

:-))
---------------
nego bas gledam malo statistike...
ponukan viđenim kako ljudi koji su kupili pakete bodova faktički u ovoj fazi ne mogu izgubiti ..

jer uvijek imaju dovojno bodova da pokusaju u slijedecoj aukciji i kad tad ulove aukciju .. i odluce sami dal će si uzet osvojeni artikl da im šaljem.... ili će mi ponuditi artikl na otkup za 50% moje mpc..i nadoknaditi izgubljene bodove u prethodnim aukcijama ...i biti pri bodovima za skuplje i atraktivnije artikle

onda sam htio pogledati kakve su šanse korisnika koji se registriraju i dobiju 4 besplatna boda ....
Teoretski bi šanse bile male .. ali hej pa to su besplatni bodovi ..bitno je da se okuša puls ..
NO.... našao sam već 10 situacija u ova nepuna dva tjedna u kojima su korisnici sa 4 besplatna boda osvajali i pakete bodova i aukcije za artikle ...
nudili mi otkup za 50 % mpc .. i došli do količine bodova s kojima postaju ozbiljnija konkurencija ljudima koji su bodove kupili i platilli.

Kako se to moglo dogoditi da korisnik sa 4 besplatna pobjedi onog koji ima 50-100 bodova na računu ?
1.limit tjednog osvajanja aukcija od 3.. po korisniku tjera članove sa dosta bodova da se ne ubacuju u svaku aukciju ako su već nešto prije toga osvojili jer si radije žele ostaviti prostora da se ubace u aukciju koja im je interesantnija
2. 100 ljudi 100 čudi ...100 različitih kvaliteta veza i radnji...
---nekome je pukla internet veza na pol minute i sprijecila ga da stavi ponudu
---nekom je usporen rad browsera koji nije primio podatak sa servera eureke na vrijeme zbog razno raznih situacija
3. vrijeme aukcije.. ..sadašnja iskustva govore kako je manja posjećenost aktualnim aukcijama od 18 h i od 21... i tad je konkurencija manja a od 19-20,30 je udarno vrijeme


Sve skupa na dosadašnjih 90 -ak registriranih korisnika .. oko 17 korisnika ima
sposobnost da budu konkurentni u svakoj aukciji .

sustav je takav da će kad tad biti prepoznat od korisnika kao zabavan i koristan i nadasve FER ....... MADA JEDINO JA TRENUTNO NISAM U FER POZICIJI :-)))

jer samo bilježim gubitke ublažene nekom financijskom injekcijom uplatama bodova .. ( zahvaljujem na povjerenju svima koji su uplatili do sada... nadam se da Vas nisam razočarao) .. i ne ne žalim se previše jer se nije ni moglo očekivati tisuće korisnika odjednom ... i da stoje u bankama u redovima da uplate paket bodova :-))
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 08.08.2014. at 00:55.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 09:18   #206
a čuj, rijetko šta krene fantastično od samog početka. Treba ipak malo vremena, tak da - ne brini, bit će dobro i za tebe i za korisnike (za njih je vec sada odlično)
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:55   #207
Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
a čuj, rijetko šta krene fantastično od samog početka. Treba ipak malo vremena, tak da - ne brini, bit će dobro i za tebe i za korisnike (za njih je vec sada odlično)

ma naravno... ima cajta

klupska za pipo nije uspjela ali nema stete .. nitko nije ni cekao ni izgubio ..ni ja ni članovi ..tako cu raditi i dalje ..postaviti aukciju na minimalne uvjete..koji nece prouzrociti bas deberli minus .. i kad tad ce klupska proraditi ..
ipak ce tamo biti najskuplji artikli
trenutno za iduci tjedan imam maksimum 9 korisnika za prijavu za tri drustvene igre.. pobjednik bvira koju si hoce...
upad 32 kuna ( u bodovima) ... a maksimalna izlicitirana cijena je nekih jos 10 kuna ...dakle za 42 kune ...monopoly ili risk... ( mpc 210-250 kuna ili twister sa 15 ekstra besplatnih bodova na racun ..
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 16:36   #208
evo nešto što bi moglo povećati stupanj povjerenja novoregistriranih čalnova portala prema ovom projektu.

da sad ne pisem ponovo .. skopirao sam tekst sa facebook-a


Eureka te poziva - Eureka ti poklanja !
Učlani se BESPLATNO na eureka aukcijski web shop portal...i osvoji male ali korisne artikle sa svojih 4 besplatna boda koje dobijaš za učlanjenje.

[B]Svaki dan idući tjedan će biti po jedna aukcija za koju će se primati ponude samo sa besplatnim bodovima[ za male ali korisne artikle/B]....
Aukcije su napravljene za nove članove u cilju stjecanja i jačanja povjerenja da vide da kod nas zaista mogu osvojiti artikl i da će im isti biti dostavljen na adresu.

Cijena će se podizati po ponudi samo za 0,01 kn ( 1 lipu!!)
Pobjednik aukcije ima pravo kupiti artikl po izlicitiranoj cijeni.

Pobjednik ima 2 opcije:
1) Platiti cijenu dostave 12-15 kn i izlicitirane cijene 0,01-0,30 kn preko opće uplatnice ili internet bankarstva-(a sama izlicitirana cijena će biti u par lipa)
2) Kupiti paket bodova i platiti sa bodovima (6-6,5) cijenu dostave a tu vrijednost dostave vraćamo natrag na račun u besplatnim bodovima
Sa bodovima možeš sudjelovati u drugim aukcijama ili kupovati artikle iz web shopa...

znaci
varijanta 1 je ako želiš samo dobiti osvojen artikl... (platis cijenu dostave)
varijanta 2...ako želiš kupiti bodove ...ovaj asrtikl je potpuno besplatan i za osvajanje i za dostavu ...a bodovi ti ostaju za dalje aktivnosti na portalu



Ne obećajem brda i doline i ovi artikli nisu skupi, dapače ali želim uspostaviti kontakt i povjerenje faktički dijeleći ovakve artikle bez cilja da nešto zaradim...samo da uspostavim kontakt i povjerenje jer ono je ključ uspjeha cijelog projekta

Portal nije stvoren za brzu zaradu nego za stabilan trajan posao na zadovoljstvo korisnika i osnivača i nadam se da ćeš to i prepoznati.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 22:52   #209
paa..
bilo bi dobro.. da i vi forumaši koji ste se učlanili na eureku iznesete koju svoju budno cuvanu riječ na vidjelo o dosadasnjih 14- dana rada... :-)


btw... dok se ne popuni dovoljan broj ljudi da se odsustvo jednog ili dva česta korisnika ne primjeti...... ili dok rezultati ankete na portalu ne pokažu drugačije
raspoloženje

povecavam limit osvojenih aukcija na 5 tjedno po korisniku.


1. zato sto samo moj promet pati od trenutnog limita od 3 pobjede jer aktivne igrace stavljam na stranu a novi korisnici su sramezljivi.. i dodju 1-2 put tjedno ..nisu uplatili pakete bodova i kad potrose 4 besplatne ponude .. odu :-(

2. cim se poveca broj aktivnih korisnika... vraća se limiit

3. radit cu aukcije samo za nove koriisnike koji dobiijaju 4+1 besplatan bod
da okuse gust pobjede.... i da osvoje makar neki mali artikl faktički besplatno
jedino sto trebaju ...kad osvoje artikl :

---a) platiti cijenu dostave artikla ako ne maju namjeru uplacivati paket bodova
---b) kupiti paket bodova i dostava osvojenog artiikla im je takodjer besplatna
(plate dostavu bodovima ali im vraćam cijenu dostave u besplatnim bodovima)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 00:46   #210
Ja cekam narukvicu da isprobam, samo ne znam gdje naci 250kg da objesim na nju
Crypt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 11:04   #211
Quote:
Crypt kaže: Pogledaj post
Ja cekam narukvicu da isprobam, samo ne znam gdje naci 250kg da objesim na nju
nađi neki motor
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 12:01   #212
Nije mi palo na pamet, hvala
A moram pohvaliti i Poštu, jučer u 17h poslano, jutros došlo o.O
Crypt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 02:19   #213
Quote:
Crypt kaže: Pogledaj post
Nije mi palo na pamet, hvala
A moram pohvaliti i Poštu, jučer u 17h poslano, jutros došlo o.O
.................
da stvarno to me frapiralo
jos se nisam oporavio od tog šoka da je tako brzo došlo.
ja još pitam onu tam na pošti kad bi to moglo doc s obzirom da saljem u ponedeljak poslije 17 sati pa rekoh dok oni to preuzmu sutra
pa dodje u centralu
pa se porasporedi
pa posalje , pa iz nove centrale u manju
pa dodje praznik pa vikend..

kad ono crypt sutra javlja " došlo" .. .e svašta :-)))


kod nas više nisi ni za šta ziher.. .eto ni u Poštu se ne možeš zakunuti :-)))
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:38   #214
uveo sam novu mogucnost za nove korisnike.

Svi koji se novo registriraju...
ili
ljudi koji su se prije registrirali ali jos nisu upotrijebili besplatne bodove koje su dobili pri registraciji

imaju mogucnost da u aukciji za nove članove osvoje aukciju za 1 kunu !


ni za više ni za manje..ponude ne podižu cijenu aukcije..... samo sat radi.

Kad novi clan osvoji aukciju....
1. treba platiti trosak dostave (13-15 kn ovisno od velicine artikla ) i tu 1 kunu
i artikl mu se šalje na adresu

2. ako se odluci kupiti paket bodova ...i nakon toga napravi predračun za osvojeni artikl za 1 kunu.... i plati dostavu i +kunu bodovima....i dostava mu je besplatna jer mu vraćam trošak dostave u besplatnim bodovima ...natrag na račun


...
buduci da sam vec imao jednog freak-a koji je osvojio 2 takve aukcije na izmisljeni mail
kojim se inace ne koristi.. i bez korisnickih podataka...i ne upisuje korisničke podatke
( a kak da mu onda saljem artikl ??) a žica dal moze platiti za 2 artikla samo jednu dostavu
pa dal moze ta dva artikla zamjeniti za neki skuplji .. itd itd kombinacije
:-((

pravila su ova.:
1. novi korisnik moze osvojiti samo jednu takvu aukciju.
2. dostave nema dok se račun za dostavu ne plati i ne popune korisnicki podaci da znam kome saljem robu..
3.Ono sto si osvojio za jednu kunu...to ćeš i dobiti na svoju adresu :-))

svrha ovih aukcija je da fakticki besplatno podijelim 40-ak artikala manje vrijednosti ... i dostavim na 40 adresa i ida ljudi viide kak funkcionira i iaukcija.. i izrada predracuna bez obztira na cijenu... i da stvarno dobiju te artikle.
radije tu vrijednost artikala dam ljudima kroz takve fakrticki besplatne aukcije nego da uludo trosim na facebook reklame gdje ljudi klikaju bezveze ..samo da omoguce bogatom facebooku da naplati više od malih tvrtki..
( taj mi dio psihologiije nikako nije jasan)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:18   #215
ajme skoro dva mjeseca nisam nista ovdje pisao :-))

well nema se sta reci novog.. ljudi dolaze po malo..
svaki dan 5-10 ljud i dolaze..
slabo se kupuju bodovi ....:-((
aukcije se vrte..

nove clanove ..pobjednike aukcije jurim okolo sa mailovima moleci ih da popune korisnicki profil kako bih znao kome da posaljem artikl osvojeni .....

i tak .. vrijeme ide :-))
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.