Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 19:44   #1
Neki čudni fenomeni, pojave...

Neznam dali je vec bila slicna tema ...

znaci dali se nekome od vas događa da ste negdje u bilokakvoj okolini, nesto radite ili gledate, a u perifernim vidu vam stalno nesto prolazi mice se, neke sjene lete stvari se micu, a dok pogledate u tom smjeru opet sve isto...

vecinom mi preletavaju neke sjene po sobi ili gdje se vec nalazim ili u ogledalu najcesce vidim nesto zatamnjeno prolazi ili dok vidim da se stvari pomicu pokusavam gledati i periferno ih lagano pratim i zaista se pomicu po nekoliko centimetara ili ponekad cak odu iz vidokruga ali cim pogledam sve isto opet...

Znam da bi neki trazili objasnjenje u defokusaciji pogleda i smanjivanju vidokruga dok se dugo gleda u neku tocku, ali kod toga oko vise nebi moglo zapazati takve pokrete...mozda znate i sami iz iskustva

Zadnje uređivanje Akujiki : 18.09.2014. at 21:11.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:11   #2
Jesi koristi travu?rakiju?jer ovo izgleda nestvarno nije da trollam.
__________________
Izbjegavaj nevolje skinut će ti glavu.
Gangster Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 21:05   #3
Jesam koristil i travu ali onda su skros drugacije stvari od ovoga...


Ovo kaj sam napisal mi se dogadja cjeli zivot, neznam probaj i ti malo duze gledati u neku tocku da vidis kako sve nestaje u periferiji, ali ta pomicanja sjena su vidjeli i drugi ljudi i puno ljudi kolko mi je poznato...

imam ja neku svoju teoriju o tome ali me zanimaju i druga misljenja i iskustva ljudi

Zadnje uređivanje Akujiki : 18.09.2014. at 21:12.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 21:28   #4
Da, dogodilo mi se jedanput, dvaput
XcXc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 05:19   #5
Uočio sam nešto takvog par puta, ali ne znam o čemu se radi.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:47   #6
Neznam moja teorija je da su to nekakva energetska kretanja, mozda dudovi, mozda neka preklapanja dimenzija koja se ne vide golim okom ali se vide perifernim vidom i defokusiranim vidom jer je taj vid spojeni na neku drugu razinu svjesti...Valjda
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:59   #7
I meni se to cesto dogada i isla sam obratiti paznju na to.
Svaki put kad sam ulovila kretnju perifernim vidom isla sam istrazivat sta bi se to moglo kretat.
U nekoliko slucaja je bila igra sjena (tipa auto prolati i zasvjetli kroz prozor ne puno ali malo dovoljno da opazim)
Par puta bi bio lagani vjetric, a pre cesto puta nisam nasla uzrok.
Takoder sam radila i to da sam nakon sto sam ulovila pokret u perifernom vidu, ostala u polozaju i promatrala kretnju.
Dosla sam do zakljucka kada god nesto ulovim moj mozak to nije izmislio i zbilja se nesto pomaklo.

Osobito nocu, posto putem do kuce sam putovala jednim ne osvjetljenim dijelom perifernim vidom sam vidjela 10 puta bolje i preciznije nego kada bih gledala direktnim pogledom.
Nocu po sobi tako sam testirala i sjene po zidovima i kuci koje bi vidjela na taj nacin i zatim se dizala i palila svjetla da se uvjerim sta je to.

Ugl... svaka kretna zapazena na taj nacin je stvarna kretnja.

Bas zgodno da ima i takva tema jer je i mene to jedno vrijeme jako zanimalo.
Cesto puta hvatam pokrete i sjenke, nekad ustanovim sta je i odakle pa sam se igrala inspektora i trazila sve moguce nacine odakle i sta... i samo mogu reci da sam zakljucila, ne... nije umisljeno.

Probaj nocu gledat objekte tako da ne gledas izravno u njih nego par cm od njih, vidjet ces ih 10X bolja i preciznije nego ako gledas izravno.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:03   #8
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Neznam moja teorija je da su to nekakva energetska kretanja, mozda dudovi, mozda neka preklapanja dimenzija koja se ne vide golim okom ali se vide perifernim vidom i defokusiranim vidom jer je taj vid spojeni na neku drugu razinu svjesti...Valjda
hmmm, osjecas li kada prisutnost necega u prostoriji?
Npr... osobito kada si apsolutno sam, jer kada je oko tebe masa, taj osjecaj ces logicki prepisat masi.

Npr... kad se tusiras...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:11   #9
Pa da večinom sam sam u sobi i to predvečer kad vidim najviše kretnji ponekad čak ispred sebe skoro 20 cm od mene i ponekad se sav ježim čim duže promatram...sigurno ima neke prisutnosti nečega.
Ponekad mi to stalno ide po cjeli dan da vec mislim da imam problema sa vidom ali ipak nemam...

Drago mi je i jako zanimljivo da i ti imas slično iskustvo

Zadnje uređivanje Akujiki : 20.09.2014. at 20:23.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:25   #10
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Pa da večinom sam sam u sobi i to predvečer kad vidim najviše kretnji ponekad čak ispred sebe skoro 20 cm od mene i ponekad se sav ježim čim duže promatram...
ponekad mi to stalno ide po cjeli dan da vec mislim da imam problema sa vidom ali ipak nemam...

Drago mi je i jako zanimljivo da i ti imas slično iskustvo
Probaj za sad tome pristupit sa znanstvenog stajalista.
Znaci, istrazuj tu pojavu, odakle sta i sl, kako nebi prerano donjeli neke zakljucke.
Sljedeci put kad se to dogodi, pazljivo rekonstruiraj sto si radio, kako sta stoji svijetlo, sijene, tv komp... sve sve sve... ako treba radi tocno ono sto si radio, na isti nacin i promatraj.
I mene zanima isto...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:49   #11
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Probaj za sad tome pristupit sa znanstvenog stajalista.
Znaci, istrazuj tu pojavu, odakle sta i sl, kako nebi prerano donjeli neke zakljucke.
Sljedeci put kad se to dogodi, pazljivo rekonstruiraj sto si radio, kako sta stoji svijetlo, sijene, tv komp... sve sve sve... ako treba radi tocno ono sto si radio, na isti nacin i promatraj.
I mene zanima isto...
Hm evo baš sam isprobavao pratiti to malo sad jer meni se to dogadja svaki dan svakih par minuta ili ponekad svakih par sekundi...

Za neke pojave i pomake ponekad je odgovorno samo neko čudno preklapanje svjetla i sjene, ali mi nije nikad jasno po danu dok se to dogadja i refleksije u ogledalu koda da neko prolazi...
E sad sam se sjetio najgore kaj me najviše "plaši" je kad imam zatvorena vrata kupaone i upaljeno svjetlo i ispod vrata vidim kak se svjetlost prekida koda da je neko u kupaoni koda da stoji u kupaoni...Joj sad se sav jezim dok se to sjetim, inace baš to se dogaža malo rjeđe...sve drugo stalno svaki dan.
Sigurno su neke pojave uzrokovane kutevima svjetlosti, mozda neka isparavanja, propuh i te neke stvari logičke...ali dok neke stvari skros nestanu ili se pomiču u perifernom vidu za to baš nebi bilo nekog sličnog logičkog objašnjenja...
Ja ne vjerujem u logiku, mislim da logika ne postoji u univerzumu samo u ljudskoj percepciji...

Zadnje uređivanje Akujiki : 20.09.2014. at 21:59.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:06   #12
Aha, tu sam te cekala.
Kupaona da.
I ja imam slicna iskustva. sa time da ja to ne dozivljavam svaki dan, vec periodicno...
Ima jedan period kad me za pocetak pocinju progonit ideje, misli, ne mogu spavat, mislim samo o svemiru, Bogu, duhovima, padaju mi takve ideje lude napamet, zelim. citati, experimentirati, tada dozivljavam paralize sna, lude snove, luicidne snove, nesto nalik astralnoj proekciji, strah me tvrditi da to bas je to, budim se i lijezem sa mislima koje su lude za svakog... U tim periodima osjecam prisutnost , vidim sjenke... u tim periodima me ne zanima ljubav, ni sex, ni nista osim istine...

A onda kao da mi se tjelo i mozak iscrpi i sve nestane, mogu spavat, pocnem mislit i o drugim stvarima a tada nema ni tog osjecaja da je netko samnom.
Tada me nije strah mraka, ni snova ni nicega...
Tada sam sto bi narod reka... normalna.
Perifernim vidom sta opazim i dokazem sta je.

no to uvjek raste u meni i samo ceka sljedecu fazu kada ce niknut a cim sam tu na alternativi izgleda da je blizu da opet krene, poceli su snovi svaki dan i sad ce se svasta od mene moci cut

Moguce je da hvatas nesto "ne prirodno" no mene je uvjek.strah tvrdit to... jos te ludim proglase.
Tako da ne pricaj bas svima.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:15   #13
Npr... skuzila sam da je rijec o fazama i po tome sto kada nema tog osjecaja prisudstva.
Ko da sam.glupa jbt, kad citam te stvari koje sam ja pisala (zapisujem svoje misli) kao da ni nisu moje, cak i tu po forumu sta pisem, o bogu svemiru i td... mos me j... ali to kao da ja nisam pisala ni mislila.

A kad sve to pisem ruke mi se ohlade do nistice led ledene i kao da iz mene hoce izac... ja ne znam sta... jednostavno tada trazim masu i zelim pripovjedat bez obzira sto ce ko rec jer ja to moram.
Onda se i tresem i pripovjedanje se nastavlja u glavi... jednostavno ko da ja nisam ja.


To nije.bas normalno.
Jer npr sad kad sam normalna to me cak i ne zanima toliko.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:33   #14
Ma ja niti ne pričam to nikome evo sad tu prvi put...

Ja mislim da je sve normalno samo je stvar necije percepcije i osobnih stavova i ogranicenja koga ce proglasiti ludim...Kad je netko otvoren prema svemu onda je sve normalno.

Ja sam uvjek otvoren za sve kaj dođe ne bojim se skoro ničega baš, kad smo svi dio svega i sve to je dio nas tak da nema razloga za strah...pogotovo ne za strah od sebe.
Mene opče ne brine kaj okolina misli i koja ograničenja nameče...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:40   #15
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Ma ja niti ne pričam to nikome evo sad tu prvi put...

Ja mislim da je sve normalno samo je stvar necije percepcije i osobnih stavova i ogranicenja koga ce proglasiti ludim...Kad je netko otvoren prema svemu onda je sve normalno.

Ja sam uvjek otvoren za sve kaj dođe ne bojim se skoro ničega baš, kad smo svi dio svega i sve to je dio nas tak da nema razloga za strah...pogotovo ne za strah od sebe.
Mene opče ne brine kaj okolina misli i koja ograničenja nameče...
Ni mene u tim periodima nije briga.
Tad MORAM reci sta imam.
Ne mogu drzat u sebi kad to kao i da nije za mene namjenjeno.

Mozda.je zaista rijec o nekakvom preklapanju dimenzija.
Probala sam ostavit kameru, ali mobitel je pre slab trebala bih imati bolju kameru.
Jer jedno garantiram a ja ne volim garantirat ako nisam sigurna sto posto, periferni vid me nikad nije prevario, uvjek sam dokazala od kud i sta i zasto bi me nekad tako prevario?
Onda kad nisam uspjevala nac sta se maklo...
samo nesto projuri, ili... hm... ne znam kako rec uopce.


Kad si pusio travu sta onda vidis?
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:48   #16
Ja ne pusim travu. Jednom sam uzela 3 dima i rekla nikad vise. Ono sto me se dojmilo i sto je najvise dobilo na znacaju je taj periferni vid.
Tako da sam u vrtoglavici i svoj muci koju sam imala jedino bila svjesna da je iza mene hrpa ljudi, osjecala sam puuuuuuno ljudi ili neceg a iza mene nitko ziv.
Cak sam ih perifernim vidom i vidjela kako plesu ili hodaju ili pitaj boga sta sam ja vidjela, a kad bih se okrenula... nitko ziv.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:53   #17
Da i ja to pokusavam snimiti stalno ali bez uspjeha...jedino smimim orbove sa puno uspjeha kad got želim...

Pa ako se vjeruje teoriji strune onda je preklapanje dimenzija moguće na skros banalne i jednostavne načine na koje nismo ni svjesni...

A dok sam pušio travu bilo je čudno i puno dugačije sve sam vidio 3D i ta pokretanja su bila ko neke 3D slike npr. kao da izrezujes određene djelove slika preklapanja nekih predmeta iz daljine i blizine, crte koje ih ocrtavaju i onda oblike koje oni stvaraju kao da su distorzije prostora i vremena i u tim distorzijama se događa miljarde univerzuma samo moraš odabrati koji želiš gledati i sve je 3D...joj neznam objasniti ali napisao sam malu knjigu u tom stanju napušenosti...to može biti dobro i vrijedno iskustvo

mislim pusio sam nekoliko puta i svaki put je bilo malo drugacije
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:00   #18
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Da i ja to pokusavam snimiti stalno ali bez uspjeha...jedino smimim orbove sa puno uspjeha kad got želim...

Pa ako se vjeruje teoriji strune onda je preklapanje dimenzija moguće na skros banalne i jednostavne načine na koje nismo ni svjesni...

A dok sam pušio travu bilo je čudno i puno dugačije sve sam vidio 3D i ta pokretanja su bila ko neke 3D slike npr. kao da izrezujes određene djelove slika preklapanja nekih predmeta iz daljine i blizine, crte koje ih ocrtavaju i onda oblike koje oni stvaraju kao da su distorzije prostora i vremena i u tim distorzijama se događa miljarde univerzuma samo moraš odabrati koji želiš gledati i sve je 3D...joj neznam objasniti ali napisao sam malu knjigu u tom stanju napušenosti...to može biti dobro i vrijedno iskustvo
I ja vjerujem u teoriju struna i zato me nebi cudilo ...
Mozda su ftekvencije cijelo.vrijeme "preklopljne" a "transformator" slike, dimenzije.je jedino nas mozak programiran da hvata samo odredenu dimenziju, a onda se dogodi... nesto u mozgu sto.mu omoguci prijem...
A mozda kako ti kazes taj periferni vid igra ulogu, cini mogucim vidjeti frekvenciju koju inaace ne hvatamo.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:10   #19
Snimio si orbove?
Jel mozes koju sliku poslat makar na pp ako ne javno? plizzzz
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:11   #20
Da bar mislim da je tako sa perifernim vidom...
ja inače jako puno pokušavam mijenjati frekvencije svijesti i ponekad na nekima stalno ima takvih čudnih stvari vizualnih...ali se to jako brzo kreću pa ih je teško hvatati i percipirati...treba eksperimentirati nemože se ništ loše dogoditi.
Sa očima i vidom percipiramo samo 5% od svih naših osjetila ( znači sa fokusiranim vidom...defokusirani vid je još nekoliko posto više možda 2% ali to je opet jako puno za vidnu percepciju)
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.