Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 16:02   #541
Evo danas je bio kod veterinara. Kad mu dajem hranu, kada čuje da ide u šetnju kao stari je, svi problemi prođu. No kada treba skočiti ne može, uz stepenice ne želi, u šetnji nije tako aktivan, nekada zna jauknuti, na grljenje i sl. Ne želi da ga se izvali i draga po stomaku, mada to voli i vidim da mu paše, a kamoli da legne na leđa, odma bježi. Veterinar kaže da može biti povezano uz epilepsiju ali da ne mora, ona sumnja i na kralježnicu, ima 39.5 temperaturu, dobio 4 inekcije i tabletice za sljedeća 3 dana, ako ne bude bolje idemo ponovo.
__________________
Zadnja posjeta: 8-12-2006 u 22:42 | Osvojih miliun!?
MALI-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:10   #542
S pravom sumnja na kralježnicu. Simptomi koje opisuješ upućuju na to. Kakava je vetičina pretpostavka o razlogu za temperaturu?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:43   #543
Rekla je to je blaga temperatura, generalno je sve otvoreno, točna dijagnoza nije postavljena, pipala je kralježnicu, stomak, ništa točno nije zaključila osim možda da je nešto sa kralježnicom ili vezano sa njegovom epilepsijom. I dobio je etiketu najveće maze, ne bi se čudio da je dobio temperaturu od straha, cvili a još ga nije niti ubola sa iglom

I hvala na pomaganju
__________________
Zadnja posjeta: 8-12-2006 u 22:42 | Osvojih miliun!?
MALI-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:52   #544
Pozdrav svima, imam mačka starog oko 2 mjeseca. Prije desetak dana počeo je dobivati napadaje i posumnjali smo na epilepsiju. Ni jedna mačka što je kod nas bila nije imala epi-napade pa onda isključujem da je to genetski. Jutros je drugi put bio kod veterinara i dobio je injekciju antibiotika i vitamina. Prije podne je u 20 minuta imao čak 4 napada što je drastično pogoršanje.
Micek se jako muči i razmišljamo da bi možda najbolje bilo uspavati ga.
Molio bih ako netko ima komentar.
Hvala.
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:58   #545
Quote:
Josip7 kaže: Pogledaj post
Molio bih ako netko ima komentar.
Hvala.
Ne znam za mačke, ali psima se daju antiepileptici. Je li veterinar postavio eplepsiju kao dijagnozu? Očito nije ako ga liječi antibioticima. Ne želim miceku još jedan napad, ali ako se ponovi, snimi to i pokaži snimku vetu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 14:45   #546
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne znam za mačke, ali psima se daju antiepileptici. Je li veterinar postavio eplepsiju kao dijagnozu? Očito nije ako ga liječi antibioticima. Ne želim miceku još jedan napad, ali ako se ponovi, snimi to i pokaži snimku vetu.
Nisam evo stigao išta učiniti. Otišao je nakon zadnjeg napada.
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:28   #547
Quote:
Josip7 kaže: Pogledaj post
Nisam evo stigao išta učiniti. Otišao je nakon zadnjeg napada.
Žao mi je. Nadam se samo da nije predugo trajalo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:31   #548
malac mi v zadnje vrijeme sve češće ima napade, neki dan imal je tri za redom, ak ne i više, nisam bila cijelo vrijeme kraj njega pa nisam ziher, ali mu je njuška bila cijela mokra od sline/pjene, uglavnom, zvala sam veta i budemo krenuli s terapijom i liječenjem

sad me zanima, jel mi more neko reći kakav je postupak za dobivanje lijeka za epilepsiju na recept? dal je uopće moguće dobiti ili se mora kupovati? pitam zato kaj mi je vet spomenul da je riječ o narkotiku

i još jedna stvar, malac mi gubi na kilaži, i to sam spomenula vetu, dogovorili smo susret sljedeći tjedan pa bum vidla kaj bu za dalje
malo mi je sve to nejasno, nisam još imala susret s epilepsijom kod ljubimaca (a niti ljudima) a tu nisam uspjela nać potrebne informacije, dobro nisam ni pročitala sve postove, ali svejedno ne nailazim baš na informacije koje trebam
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:02   #549
Nabadi ne bi smjeli biti česti, što rjeđe, to bolje, samo treba prilagoditi dozu. Ako malca nisi kastrirala, učini to prvom prilikom jer je svako uzbuđenje dodatni okidač za napad. Najčešće se daje Fenobarbiton, ali nerijetko i Oikamid, a vjerojatno ima još lijekova, samo ih ja ne poznajem. Kupuješ na recept koji dobiješ od veta. Bar je nekad tako bilo. Raspitaj se u ljekarni da nisu možda primijenili propise unatrag zadnjih ohoho godina otkako je moj Lakić otišao.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 21:42   #550
Nemam inače psa, iako znam dosta toga s obzirom da mi je deda bio veterinar i pomagao je susjedima kada su ga pitali za savjet u vezi liječenja kućnih ljubimaca.

Psi nemaju zdravstveno osiguranje kao ljudi. Pa naravno da moraš platiti lijek na privatni recept koji ti da veterinar, kao i svo liječenje. Jedino da se nekako snađeš pa dobiješ na ljudski recept s obzirom da se dosta naših lijekova daje i životinjama, ali ne vjerujem da će ti to dati bilo koji doktor s obzirom na sadašnje kontrole i nadzor. Pretpostavljam da je jedino liječenje na veterinarskom faksu besplatno ili barem dio liječenja jer tamo i studenti uče liječiti životinje, pa valjda ne smiju naplaćivati barem onaj dio koji studenti rade.

Kod ljudi je opasan epileptički status koji se javlja kada je pojavi nekoliko napada jedan iza drugoga. Spominješ i da pas ima česte napade u kratkom vremenu. Tako da bolje da liječenje počne što prije jer epileptički status može biti smrtonosan ili može oštetiti mozak.

Epilepsija se liječi antiepilepticima, a ne narkoticima. Narkotici su za terminalnu fazu karcinoma kod ljudi, a kod životinja ne vjerujem da se uopće dulje vrijeme primjenjuju kada se uglavnom ide na skraćivanje muka i da ne upotrijebim onaj drugi izraz, mislim da se zna na šta mislim. Životinje ne umiru u mukama kao ljudi.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini

Zadnje uređivanje prilika : 15.10.2016. at 21:57.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 14:34   #551
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nabadi ne bi smjeli biti česti, što rjeđe, to bolje, samo treba prilagoditi dozu. Ako malca nisi kastrirala, učini to prvom prilikom jer je svako uzbuđenje dodatni okidač za napad. Najčešće se daje Fenobarbiton, ali nerijetko i Oikamid, a vjerojatno ima još lijekova, samo ih ja ne poznajem. Kupuješ na recept koji dobiješ od veta. Bar je nekad tako bilo. Raspitaj se u ljekarni da nisu možda primijenili propise unatrag zadnjih ohoho godina otkako je moj Lakić otišao.
do sad su razmaci bili jako veliki između napada, ali zadnjih mjesec dana su sve češći, zato sam i zvala veta da se krene s terapijom jer je ovo prestrašno

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Nemam inače psa, iako znam dosta toga s obzirom da mi je deda bio veterinar i pomagao je susjedima kada su ga pitali za savjet u vezi liječenja kućnih ljubimaca.

Psi nemaju zdravstveno osiguranje kao ljudi. Pa naravno da moraš platiti lijek na privatni recept koji ti da veterinar, kao i svo liječenje. Jedino da se nekako snađeš pa dobiješ na ljudski recept s obzirom da se dosta naših lijekova daje i životinjama, ali ne vjerujem da će ti to dati bilo koji doktor s obzirom na sadašnje kontrole i nadzor. Pretpostavljam da je jedino liječenje na veterinarskom faksu besplatno ili barem dio liječenja jer tamo i studenti uče liječiti životinje, pa valjda ne smiju naplaćivati barem onaj dio koji studenti rade.

Kod ljudi je opasan epileptički status koji se javlja kada je pojavi nekoliko napada jedan iza drugoga. Spominješ i da pas ima česte napade u kratkom vremenu. Tako da bolje da liječenje počne što prije jer epileptički status može biti smrtonosan ili može oštetiti mozak.

Epilepsija se liječi antiepilepticima, a ne narkoticima. Narkotici su za terminalnu fazu karcinoma kod ljudi, a kod životinja ne vjerujem da se uopće dulje vrijeme primjenjuju kada se uglavnom ide na skraćivanje muka i da ne upotrijebim onaj drugi izraz, mislim da se zna na šta mislim. Životinje ne umiru u mukama kao ljudi.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
znam da psi nemaju zdravstveno, mislim da mi je radi toga kaj je komplicirani postupak za dobivanje vet i reko da treba platiti punu cijenu lijeka i uzeti u njihovoj ljekarni
budem ga još pitala kak zapravo to sve ide i koja je najisplativija opcija za dobivanje lijeka, al pitam i tu čisto da znam otprilike kaj mogu očekivati

za sad malac još nema posljedica od napada (osim kaj je poslije napada jedno vrijeme dezorijentiran), kolko sam čitala po drugim forumima, vidim da su neki psi prošli puno gore po tom pitanju
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 18:42   #552
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
znam da psi nemaju zdravstveno, mislim da mi je radi toga kaj je komplicirani postupak za dobivanje vet i reko da treba platiti punu cijenu lijeka i uzeti u njihovoj ljekarni
budem ga još pitala kak zapravo to sve ide i koja je najisplativija opcija za dobivanje lijeka, al pitam i tu čisto da znam otprilike kaj mogu očekivati
Punu cijenu lijeka ionako plaćaš kad kupuješ lijek na privatni recept. Vetu se svakako više isplati da ti sam proda lijek nego da odeš drugamo. Raspitaj se u ljekarnama koliko košta Fenobarbiton i/ili Oikamid odnosno već koje antiepileptike imaju i koje hoće prodati na recept. Znam da je u jendom trenutku bilo s time problema, ali se poslije, mislim, situacija sredila. Pa onda usporedi s vetovom cijenom - ako je u njegovoj ljekarni jeftinije, jasno da ćeš kupiti kod njega.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 20:52   #553
Quote:
prilika kaže:
Jedino da se nekako snađeš pa dobiješ na ljudski recept s obzirom da se dosta naših lijekova daje i životinjama, ali ne vjerujem da će ti to dati bilo koji doktor s obzirom na sadašnje kontrole i nadzor.
Ne, ni sada, a ni prije
Za takve lijekove se vodi posebna evidencija

Quote:
Pretpostavljam da je jedino liječenje na veterinarskom faksu besplatno ili barem dio liječenja jer tamo i studenti uče liječiti životinje, pa valjda ne smiju naplaćivati barem onaj dio koji studenti rade.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 21:51   #554
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ne, ni sada, a ni prije
Za takve lijekove se vodi posebna evidencija
Istina. Sad si me podsjetio da sam se ja prilikom kupnje uvijek morala legitimirati i apotekarka je zapisivala moje podatke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 00:51   #555
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Istina. Sad si me podsjetio da sam se ja prilikom kupnje uvijek morala legitimirati i apotekarka je zapisivala moje podatke.


Mene su za obicne Fursemid i Enap osim veterinarskog recepta trazili i podatke mog (ne pseceg) doktora.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:39   #556
Veterinar koji lijeći psa je onaj koji vam i prodaje Phenobarbiton. Osim ukoliko je izuzetnbo slabo opremljen; tada će vam ispisati privatni veterinarski recept s kojime ćete ići u humanu ljekarnu i lijek ( antiepileptik ) kupiti . Recept će vam uzeti, uzet će vaše podatke i to je to.

Na veterinarskom fakultetu u zagrebu nema nikakvog besplatnog liječenja.

Što se epilepsije tice, oni (vet klinika na vet.faxu ) recimo, imaju pravilo da se phenobarbiton za njihove pacijente može podići isključivo dva puta mjesećno, također inzistiraju za svoje pacjente da imaju svakih šest mjeseci odrađen test na koncentraciju phenobarbitona u krvi + jetrene probe.

mala nemirna; ukoliko si u nekom malecnom mjestu gdje ti veterinar nije nešto opremljen ( ekg , aparat za kemiju krvi ...... ) radije otiđi s psom na detaljan pregled u neku kvalitetno opremljenu ambulantu gdje će ti psa dobro pregledati kako bi se isključile sve moguće bolesti koje mogu izazivati epi napdaje.

I ne čekaj dugo, ne čekaj duže od danas/sutra .

Psu svakako treba krv izvaditi, napraviti jetrene probe, neke parametre bubrega pogledati, napraviti ekg srca.

Kastracija koju spominju nije na odmet no sa time sačekaj nakon svih konzultacija sa veterinaroom; jer za epileptičare je i svaka narkoza podosta štetna, štetnija i opasnija nego za jednog sasvim zdravog psa.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 02:14   #557
Zna li netko može li se u Osijeku nabavi Fenobarbitol ? moj pas ima vec par godina napade ( jednom mjesečno od 7 do 15 puta u 2-3 dana ) i onda opet mjesec dana nema....pa bi joj davala samo pred napade. Bilo kakav savjet je dobrodošao
majamajami is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 03:24   #558
Quote:
majamajami kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se u Osijeku nabavi Fenobarbitol ? moj pas ima vec par godina napade ( jednom mjesečno od 7 do 15 puta u 2-3 dana ) i onda opet mjesec dana nema....pa bi joj davala samo pred napade. Bilo kakav savjet je dobrodošao
Najprije je odvedi veterinaru. Antiepileptici se daju onako kako liječnik propiše, a ne proizvoljno. Što si radila tih par godina? Gledala kako ti pas praktično pada iz napada u napad?

Bojim se da trolaš, a ovo je preozbiljna tema i preozbiljna bolest da bi se s njome zezalo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:26   #559
Quote:
majamajami kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se u Osijeku nabavi Fenobarbitol ? moj pas ima vec par godina napade ( jednom mjesečno od 7 do 15 puta u 2-3 dana ) i onda opet mjesec dana nema....pa bi joj davala samo pred napade. Bilo kakav savjet je dobrodošao
Da, ovo je ili jako loše sročen post ili je vrlo neozbijan pristup.

antiepileptici ( phenobarbiton, kalij-bromid, keppra .... ) se ne mogu kupiti nigdje sao tako, ono, dobar dan, dajte mi tri kutije. A niti se mogu davati samo tako, na svoju ruku. Jeste li vi bili sa svojim psom kod veterinara uopće ? Jednom mjesećno da pas ima napade, 7 - 15 puta kroz dva do tri dana je jebe*a katastrofa.

Biti prehlađen svaki mjesec je sranje i za ozbiljniji pregeld a kamo li ne imati epi napadaje.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 10:58   #560
Quote:
majamajami kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se u Osijeku nabavi Fenobarbitol ? moj pas ima vec par godina napade ( jednom mjesečno od 7 do 15 puta u 2-3 dana ) i onda opet mjesec dana nema....pa bi joj davala samo pred napade. Bilo kakav savjet je dobrodošao
Ne ide to tako. Prvo veterinaru, drugo vidjeti koji točno lijek, treće ne daje se "pred napad" već je potrebna koncentracija lijeka u krvi. Nakon primjene lijeka (duže vrijeme) praćenje koncentracije, jetrene proble i slično.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.