Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2006., 18:08   #1
Trg Francuske Republike postaje Trg Franje Tuđmana

Napokon

http://www.vjesnik.hr/html/2006/08/1....asp?r=zag&c=1

Ne sumljam da će se sada komunjare, jugonostalgičari, srbi i slična braća uzrujati i dignuti graju do neba, ali naš prvi predsjednik je uistinu zaslužio da njegovo ime ponese jedan od važnijih gradskih trgova.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 18:59   #2
nego sta,zasluzio je da ima trg umjesto smrdljivih francuza
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 19:13   #3
Šta, ostaje Trg Maršala Tita? Odlično.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 20:42   #4
Quote:
walther-P38 kaže:
Trg Francuske Republike postaje Trg Franje Tuđmana
A je li taj trg veličinom i ljepotom dostaojan prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana?

Inače čestitam Zagrepčanima što su konačno dozvolili da se u glavnom gradu svih Hrvata jedan trg zove imenom prvog hrvatskog predsjednika.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 20:53   #5
..da su zagrepcani imalo fer trebali bi imat bar pet njegovih trgova. to je najmanje sto mogu ucinit da mu se oduze.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 21:19   #6
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
A je li taj trg veličinom i ljepotom dostaojan prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana?

Inače čestitam Zagrepčanima što su konačno dozvolili da se u glavnom gradu svih Hrvata jedan trg zove imenom prvog hrvatskog predsjednika.
pa to je trg na kojem psi i macke vrse svoje zivotinjske potrebe tako da ja
mislim da je dostojan liku franje tudjmana
da mu ne bi mozda roosveltov dali, neka bude sretan da nije dobio onu pisuriju kod nsb-a
a to sto su zagrepcani dozvolili, dozvolio je bandic koji pikira na mesicevu fotelju jednog lijepog dana, pa sad vrsi analnu politiku te se uvlaci u supak desnoj opciji, ja ne znam ni jednog zagrecana koji bi mu dao trg nakon sto je u maniri najgorih juznoamerickih diktatora godinama gazio demokratsku volju gradana zagreba i slao interventne jedinice na slabe i maloljetnike
fico_TDI_GTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 21:22   #7
Trg Francuske republike je ogromna, zelena površina u zapadnom dijelu grada, omiljeno okupljalište penzića boćara, ponekad svrati koji luna park, mnogi su prosvjedi ondje održani ili otamo krenuli, a park je ipak najdraži šetačima pasa i romantičnim parovima

najvažnija je stvar, da kad smo se nečeg morali odreć da bi Franjo dobio trg, nismo se odrekli ni Tita ni Roosevelta, nego francuske republike (revolucije smo se odrekli već prethodno)
Mag Mell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 21:24   #8
kao pravi, nepatvoreni i iskreni ljevicar i apsolutni ne-cjenitelj lika i djela dr F. T., na ovo mogu reci samo: KONACNO!

Prepucavanje s davanjem trga covjeku koji je bio prvi predsjednik drzave kojoj je ovaj grad bio glavni, glumatanje i desnicarenje s trgom J. B Tita, izmisljanje mlake vode s trgovima koji jos ne postoje, a u gradu cijelo vrijeme postoji trg koji ima simbolicno i povijesno znacenje, u centru je, ima poprilicno bzvz ime: nevjerojatno da im je toliko trebalo!!!

Jos samo da se netko sjeti maknut onog "marsala" i nazvat trg kod hnk trgom "Josipa Broza Tita" i mislim da je farsa s imenima trgova u Zagrebu rijesena do sljedeceg rata...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 21:58   #9
jedino mjesto u ovoj zemlji gdje se moglo bez prethodne najave prosvjedovati, dobiva ime po Franji Tuđmanu. Koja ironija!
Perun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:36   #10
a jesu mu i dali trg!!!e imal netko slikicu tog trga,eto bas nisam nikad u tom kraju bio,a bas mi se neda iz dubrave klapat na crnomerac samo da bih vidio kak to izgleda.mogli su trg zrtava fasizma po njemu nazvat ili kvaternikov trg ,barem bi bio u centru.
livadinka.kukuric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:38   #11
Quote:
kemik kaže:

Jos samo da se netko sjeti maknut onog "marsala" i nazvat trg kod hnk trgom "Josipa Broza Tita" i mislim da je farsa s imenima trgova u Zagrebu rijesena do sljedeceg rata...
jel bi ti to drugu Josipu oduzela titulu maršala. Ili to možda nije ista osoba...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:49   #12
Keglbajs bu uvek Keglbajs.
Bez obzira kako se zvao.

Svi smo znali da će Tuđman dobiti ulicu ili trg, ovo je dobro rješenje. Bilo je daleko glupljih prijedloga, a rasprave, svađe i natezanja će napokon završit.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:52   #13
Perun prestani s oftopičarenjem i spamom..
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:53   #14
Quote:
livadinka.kukuric kaže:
a jesu mu i dali trg!!!e imal netko slikicu tog trga,eto bas nisam nikad u tom kraju bio,a bas mi se neda iz dubrave klapat na crnomerac samo da bih vidio kak to izgleda.mogli su trg zrtava fasizma po njemu nazvat ili kvaternikov trg ,barem bi bio u centru.
Kvatric nije nis "veci" centar od Trga F.R., udaljenost od Trga je ista. Al Trg F.R. je samo goli park, nije bas bajno uredjen.
pinta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:55   #15
"nakon što to potvrdi Gradska skupština"

Dakle, još postoji opcija da dobije trg JBT, te će stanovnici tog trga morati mjenjati dokumente..

Neznam o čemu vi raspravljate ovdje?

__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:58   #16
Quote:
pinta kaže:
Kvatric nije nis "veci" centar od Trga F.R., udaljenost od Trga je ista. Al Trg F.R. je samo goli park, nije bas bajno uredjen.

evo bas gledam plan grada,ne mozes bas reci da su isto udaljeni,kvatric je 15 minuta pjesice od trga,a di je ovaj drugi u pripizdini
livadinka.kukuric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:58   #17
Quote:
livadinka.kukuric kaže:
evo bas gledam plan grada,ne mozes bas reci da su isto udaljeni,kvatric je 15 minuta pjesice od trga,a di je ovaj drugi u pripizdini
Mag Mell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 23:00   #18
Quote:
Mag Mell kaže:
ajd dobro,bogu iza coska,da nebudes vise konfjuzd
livadinka.kukuric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 23:03   #19
Quote:
Inkvizitor kaže:
jel bi ti to drugu Josipu oduzela titulu maršala. Ili to možda nije ista osoba...
pa, ono, ne bih mu je ja oduzela, ja mu ju nisam ni dala

ali mislim da je poprilicno velka pizdarija da ga se i danas smatra Marsalom, tom cudnom titulom vojske koja je (mnogo godina kasnije) taj isti trg i raketirala. to je detaljcic, ali znam da mene svaki put taj "marsal" ubode u oko, pa ono...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 23:06   #20
Quote:
kemik kaže:
pa, ono, ne bih mu je ja oduzela, ja mu ju nisam ni dala

ali mislim da je poprilicno velka pizdarija da ga se i danas smatra Marsalom, tom cudnom titulom vojske koja je (mnogo godina kasnije) taj isti trg i raketirala. to je detaljcic, ali znam da mene svaki put taj "marsal" ubode u oko, pa ono...
Pa neće mu to ...što će mu se skinuti titula maršala na jednom trgu..izbrisati tu činjenicu koju navodiš i koja ti bode oči.

Zanimljivo..iste te argumente koje ti navodiš.. je navodio Pavle Kalinić u jednoj tv emisiji...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.