Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 07:53   #81
Quote:
Heg kaže: Pogledaj post
Pitao sam geodeta zašto toliko naplaćuju svoje usluge.Meni nije ništa radio nego smo onako kao lege na cugi potegnuli to pitanje.Pa kad je nabrojio sve svoje troškove vidio sam dato nije puno.Utrošeno vrijeme, skupa oprema,dnevnica pomoćniku...
Ma naš kaj... Ovaj moj je došel s rukama u džepu na gradilište, iz moje građe je uzel kolce za kolčenje i krenul sa izmjerom.... Zaključak je bio da su uopće krivo međe postavljene. Ja mu kažem: pa vi ste radili parcelaciju, koji k*** Veli on: znam, ali nekaj tu ne štima. Poludil sam. To se sve ujutro događalo.... Kasnije ga ja zovem nek se sabere i dođe ponovno na grunt. Ide on mjeriti ponovno i skuži da je mjeril sve krivo.... međe su ok, ali sad mu ne paše položaj objekta... Veli: sad bum ja to sve ponovno, ma ujutro mi je bilo vruće! Koma!!!

Uglavnom, na kraju je postavil te moje kolce, i to onak šlampavo, da ih i vjetrar može srušit... Zval me drugi dan, veli gotovo... Ja pitam - koja lova? Veli on paaaa..... 4.000kn. I onda neš pil!

ps. njega sam angažiral jer je kao "domaći" i njega je prodavatelj angažiral prije nego sam ja kupio zemlju, da napravi parcelaciju.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 17:36   #82
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post

ps. njega sam angažiral jer je kao "domaći" i njega je prodavatelj angažiral prije nego sam ja kupio zemlju, da napravi parcelaciju.
Geodeti ti inače dogovorno imaju svaki svoje područje rada i nitko nikome ne ulazi u teren da bi mu rušio cijenu ili nešto slično. Ja imam prijatelja geodeta i nije mi ništa naplaćivao, već smo to rješavali nekim kontra uslugama, ali ovakav način rada mi se ne sviđa - to je kao kod mafije kada podijele grad na svoja područja i svatko je car u svojem.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 20:52   #83
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
ps. njega sam angažiral jer je kao "domaći" i njega je prodavatelj angažiral prije nego sam ja kupio zemlju, da napravi parcelaciju.
Kojeg si zel za geodeta?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:59   #84
Quote:
davor_sk kaže: Pogledaj post
Geodeti ti inače dogovorno imaju svaki svoje područje rada i nitko nikome ne ulazi u teren da bi mu rušio cijenu ili nešto slično. Ja imam prijatelja geodeta i nije mi ništa naplaćivao, već smo to rješavali nekim kontra uslugama, ali ovakav način rada mi se ne sviđa - to je kao kod mafije kada podijele grad na svoja područja i svatko je car u svojem.
Geodeti imaju svoja područja najviše zbog katastra... svaki katastar radi na svoj način i traži određene podatke tako da se u tome najbolje snalaze "domaći" geodeti... A i domaći će vas ispast jeftinije nego recimo da u Zagorje dovedete nekoga iz Zagreba...
A kaj se tiče cijena, to radite jednom u životu, dat ćete toliko love, ali imat ćete sređene papire, a valjda ste svjesni važnosti toga...
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 23:04   #85
Question Koliko košta geodet!

Ovako,oči me vise bole od čitanja raznih sličnih tema ali ne mogu naći odgovor i ako me moderator odluči zaključat...nema veze.
Ovako,kupili smo gradilište za kuću,napravili smo ugovor kod javnog biljeznika i sada zelimo(normalno) upisati se kao vlasnici u katastar ...itd itd.
Sada nam taj geodet treba izaći na "teren" odrediti točke "međa" i to sve sto je potrebno.

Budući da smo se maksimalno istrosili oko nekakvog ulaza...i drugih stvari,zanima me koliko kosta izlazak geodeta na teren(i to što sve mora danapravi)
Hvala!
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 16:02   #86
Quote:
izgubljena U prijevodu kaže: Pogledaj post
Ovako,oči me vise bole od čitanja raznih sličnih tema ali ne mogu naći odgovor i ako me moderator odluči zaključat...nema veze.
Ovako,kupili smo gradilište za kuću,napravili smo ugovor kod javnog biljeznika i sada zelimo(normalno) upisati se kao vlasnici u katastar ...itd itd.
Sada nam taj geodet treba izaći na "teren" odrediti točke "međa" i to sve sto je potrebno.

Budući da smo se maksimalno istrosili oko nekakvog ulaza...i drugih stvari,zanima me koliko kosta izlazak geodeta na teren(i to što sve mora danapravi)
Hvala!
Pa ti valjda znaš što ti mora napraviti? Kaj, imaš dozvolu za gradnju pa ti geodet mora iskolčiti temelje? Ili ne znaš gdje su ti granice parcele pa treba to kolčiti?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 18:08   #87
Nismo ni blizu temlja,mora doci da odredi granice parcele,iskolčit...Da bi mogli upisat 1/1 zemljište.
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 18:53   #88
Quote:
izgubljena U prijevodu kaže: Pogledaj post
Nismo ni blizu temlja,mora doci da odredi granice parcele,iskolčit...Da bi mogli upisat 1/1 zemljište.
mislim da ti je elaborat za vlasnistvo 4000-4500 kuna, kako kod koga....
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 21:40   #89
Hvala!Bar znam odprilike da se ne onesvjestim pred čovjiekom kad ma kaze cifru...
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:18   #90
Zbog rekonstrukcije kuće (još je u fazi gradnje tj. temelji su već napravljeni), sada trebam geodetsku podlogu prije nego idem arhitekti. Zanima me koliko me moze kostati geodetska podloga i o cemu cijena ovisi. Parcela je cca 600 m2.
Takodjer me zanima kada geodeta sad to sve ponovno izmjeri, pretpostavljam susjedi trebaju potpisati. Sto se desava ako jedan susjed ne zeli potpisati. Kako se onda to rjesava.
BTW: Molim komentar na slijedece....jel normalno da geodeta prije 5 godina izmjeri jednu mjeru , prema cemu se mjera zemljista/parcele upise u katastar, a da drugi geodeta sada izmjeri 100 m2 manje. Mislim, jel moze biti normalno da mi od 600 m2 sada odjednom fali 100 m2? Ili geodeta koji ce mi sada mjeriti , mora pronaci tih 600 m2 kako je i sluzbeno upisano u katastru ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 00:53   #91
Mene je geodetska podloga koštala 3000kn
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 10:07   #92
Malo me iznenadilo što mi je geodeta napomenuo da se nakon te geodetske podloge čeka u katastru cca 2 mjeseca. Ja sam mislio da nema potrebe opet u katastar tj. ustvari nije mi jasno što to uopće treba obaviti u katastru nakon obavljenog posla te geodetske podloge. Jer situacija je ta da je parcela izmjerena prije par godina kada je bivsi investitor poceo graditi, a ja sada nastavljam, ali trazim rekonstrukciju (tako mi veli arhitekt da se kaze) jer mi se ne svidja njegov plan kuce, a idem i sa nekim prosirenjima. Uglavnom, ja sam mislio da odmah nakon geodete mogu arhitekti, a zbog necega sto ne razumijem, stvar mora prije u katastar.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 17:20   #93
nemam pojma gdje šta ide, ja sam čovjeku sve platio i on sve rješava, od geodetske podloge do iskolčenja
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 19:24   #94
Htio bih pitati da li netko zna koliko bih me koštao geodet za sljedeću radnju
Imam građ. zemljište 1000 m2 (20 x 50 ) treba mi geodetska slika stanja zemljišta za arhitekta mislim da se to tako zove. Zemljište se nalazi u Petrijevcima blizu Osijeka
__________________
Male stvari život znaće!
smucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 03:22   #95
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ja sam mislio da odmah nakon geodete mogu arhitekti, a zbog necega sto ne razumijem, stvar mora prije u katastar.
Zbog novog zakona od 1.10.2007. godine prvo moraš sa podlogom u katastar, a nakon što ju nadležno tijelo ovjeri, s jednim primjerkom elaborata posebne geodetske podloge ideš arhitektu.

p.s.btw. to ti je arhitekt trebao reći. što se geodeta tiče on ti može izmjeriti, nacrtati i baš ga briga. arhitekti su ti kojima je za potrebe projektiranja potrebna posebna geodetska podloga, pa mi nije jasno zašto ti nije objasnio od kad je procedura takva.
dindrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 08:53   #96
Quote:
dindrlica kaže: Pogledaj post
Zbog novog zakona od 1.10.2007. godine prvo moraš sa podlogom u katastar, a nakon što ju nadležno tijelo ovjeri, s jednim primjerkom elaborata posebne geodetske podloge ideš arhitektu.

p.s.btw. to ti je arhitekt trebao reći. što se geodeta tiče on ti može izmjeriti, nacrtati i baš ga briga. arhitekti su ti kojima je za potrebe projektiranja potrebna posebna geodetska podloga, pa mi nije jasno zašto ti nije objasnio od kad je procedura takva.

Ma, nisam ti ja jos ni bio kod arhitekte, tako da nisam znao razvoj dogadjaja. A dobro, sada je vec geodetska podloga predana prije mjesec dana u katastar, ali jos nista od potvrde.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 17:41   #97
Geodet mi je napravio parcelaciju zemljišta (livada) od nekih 56000 m2, na 7 vlasnika koji smo na toj čestici bili, i pita oko 3500 kn po vlasniku, znaći ukupno oko 24000 kn, svakom je ispostavio zastebni račun ovisan o točnoj kvadraturi novonstale čestice. Da li je to ok cijena?
šok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:57   #98
Quote:
šok kaže: Pogledaj post
Geodet mi je napravio parcelaciju zemljišta (livada) od nekih 56000 m2, na 7 vlasnika koji smo na toj čestici bili, i pita oko 3500 kn po vlasniku, znaći ukupno oko 24000 kn, svakom je ispostavio zastebni račun ovisan o točnoj kvadraturi novonstale čestice. Da li je to ok cijena?
Da li je OK ili ne dalo bi se o tome, ali to je realna tržišna cijena već duže vrijeme (cca. 500€ po parceli). Čitao sam negdje da je nekim ljudima i više naplaćeno.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:49   #99
Tražim geodeta u Rijeci

Treba mi geodet koji bi mi prema katastarskom planu izmjerio jedan dio parcele (imam parcelu koja ima dvije namjene - jedan dio je građevinski, a drugi DPU). Potrebna mi je okvirna kvadratura, ne mora biti točno u kvadrat.

Kontaktirala sam jednog geodeta koji me već mjesec dana navlači - sad mora simo, sad mora tamo i nikad nema vremena da mu donesem katastarski plan. Kao da ja nisam stranka kao i svi drugi

Da li znate nekog normalnog voljnog napraviti posao?

Hvala!
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:15   #100
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Treba mi geodet koji bi mi prema katastarskom planu izmjerio jedan dio parcele (imam parcelu koja ima dvije namjene - jedan dio je građevinski, a drugi DPU). Potrebna mi je okvirna kvadratura, ne mora biti točno u kvadrat.

Kontaktirala sam jednog geodeta koji me već mjesec dana navlači - sad mora simo, sad mora tamo i nikad nema vremena da mu donesem katastarski plan. Kao da ja nisam stranka kao i svi drugi

Da li znate nekog normalnog voljnog napraviti posao?

Hvala!
Znam ja. Imaš broj na p.p.
Pozdrav
__________________
...s istoka, zapada, sjevera, ori se pisma najsvetija; Digla se naša bila zastava, koja se nikad nije pridala...
"Meni niste učinili koliko niste učinili jednom od ovih najmanjih'" (usp. Mt 25, 31-46)
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.