Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 19:43   #2421
Na smartphonu otključaš u postavkama, ili sigurnost ili sim kartica i tamo ti nudi opciju stavljanja pina ili uklanjanja pina
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:28   #2422
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
Na smartphonu otključaš u postavkama, ili sigurnost ili sim kartica i tamo ti nudi opciju stavljanja pina ili uklanjanja pina
Da, bilo u postavkama telefona pod security pa sim card lock, tu sam mogao i zamjeniti PIN, ali sam ga samo ugasio da ne pita više. Inače mi nikada nije tražio PIN, jer sam prije X godina to isključio, ali je sada ova nova kartica to automatski opet uključila u njemu.

btw. Za net mi je sada oznaka na vrhu mobitela ''H'' , a pod TCom pretplatom je bila ''3G'' na istom mjestu. Ova sada H bi trebala biti i brža, no na mobitelu mi ta brzina i nije toliko bitna, i jedna i druga su dovoljno brze.

Zadnje uređivanje nećeš me jahati : 01.04.2016. at 22:39.
nećeš me jahati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 19:36   #2423
Čisto brzinski, može li se prebacivanje iz Vipa u Tomato obavit u Vip centrima?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 19:54   #2424
Da, moĹľe
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:50   #2425
Quote:
moba2007 kaže: Pogledaj post
Da, moĹľe
Mene su uputili na Hrvatsku Poštu. Nisu htjeli odraditi zahtjev.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:27   #2426
moguće je da u Vipu zaposlenici imaju malus(suprotno od bonusa) za svakog korisnika koji s vipa pređe u tomato pa te zato usmjere kod vip partnera ili u poštu koji nemaju taj problem.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 01:11   #2427
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
moguće je da u Vipu zaposlenici imaju malus(suprotno od bonusa) za svakog korisnika koji s vipa pređe u tomato pa te zato usmjere kod vip partnera ili u poštu koji nemaju taj problem.
To sam i ja pretpostavio čim me preusmjerila. Bila je slatka gospođica pa joj nisam zamjerio
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 08:18   #2428
Onda se ispricavam. Odradio sam 2 prijenosa i nikakvih problema nije bilo. Mozda zato sto je u mom mjestu Vip partner, a ne bas Vip centar, mozda je i ovako kao sto cubi kaze. Jedino da probas pa da se sam uvjeris.
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 17:51   #2429
Probo, odradio. Thanks
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 08:36   #2430
Evo da se javim nakon 15-ak dana na tomato bonovima. Nezahtjevan sam korisnik ali mi svejedno smeta ovo što mi se dogadja na tomatu.
To mi se dogadjalo i na tcomu ali jednom u oko mjesec dana, a ovdje skoro svaki dan.

Radi se o tome da mi mobitel gotovo svaki dan pokaze gore u vrhu onu ikonicu kruga koja ima crtu poprijeko, što bi znacilo izgubljen signal u potpunosti. Nakon toga restartam mobitel i sve je opet ok, što bi moglo znaciti da dijelom i do mobitela na neki nacin. Ali zasto mi se onda to u T-Comu desavalo puno rijeđe....

Mobitel je samsung, model iz 2012 godine. Na njemu je jos uvijek neki android 2.3 Nikad nisam na wi-fi nego na mobile data. Jel ima bar što umjesto restarta za napraviti u toj situaciji ?
Takodjer pukao mi je jedan telefonski razgovor dvaput zaredom nakon 30-ak sekundi.

U jednom sam od vecih gradova u hrvatskoj, tako da ne mislite je do pozicije. Ne znam koliko cu jos imati strpljenja ovo trpiti.
nećeš me jahati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 09:43   #2431
Nisam nikad cuo za taj problem, mogu ti jedino rec da kad ti se to dogodi, da ne moras restartati mobitel, ukljuci pa iskljuci Zrakoplovni naÄŤin u postavkama (gasi sve bezicne mreze). Ne znam kako je na starijim androidima, ja cak imam tu postavku odmah u traci za obavijesti kad je spustim.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 10:23   #2432
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Nisam nikad cuo za taj problem, mogu ti jedino rec da kad ti se to dogodi, da ne moras restartati mobitel, ukljuci pa iskljuci Zrakoplovni naÄŤin u postavkama (gasi sve bezicne mreze). Ne znam kako je na starijim androidima, ja cak imam tu postavku odmah u traci za obavijesti kad je spustim.
Aha, super, bar to. Znam gdje je ta sklopka za airplane mode . Nisam ju jos nikada isprobao ali svakako hocu. Isprobao sam gasenje mobile data, ali ponovno ukljucivanje nije pomagalo.

Prvih 7 dana mi nije bilo tih problema, vec samo zadnjih 3-4, pa je moguce da su neki trenutni radovi na mrezi koji slome liniju na kratko. Ako potraje jos 7 dana idem u vip centar po informacije.
nećeš me jahati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 00:43   #2433
Quote:
nećeš me jahati kaže: Pogledaj post
Evo da se javim nakon 15-ak dana na tomato bonovima. Nezahtjevan sam korisnik ali mi svejedno smeta ovo što mi se dogadja na tomatu.
To mi se dogadjalo i na tcomu ali jednom u oko mjesec dana, a ovdje skoro svaki dan.

Radi se o tome da mi mobitel gotovo svaki dan pokaze gore u vrhu onu ikonicu kruga koja ima crtu poprijeko, što bi znacilo izgubljen signal u potpunosti. Nakon toga restartam mobitel i sve je opet ok, što bi moglo znaciti da dijelom i do mobitela na neki nacin. Ali zasto mi se onda to u T-Comu desavalo puno rijeđe....

Mobitel je samsung, model iz 2012 godine. Na njemu je jos uvijek neki android 2.3 Nikad nisam na wi-fi nego na mobile data. Jel ima bar što umjesto restarta za napraviti u toj situaciji ?
Takodjer pukao mi je jedan telefonski razgovor dvaput zaredom nakon 30-ak sekundi.

U jednom sam od vecih gradova u hrvatskoj, tako da ne mislite je do pozicije. Ne znam koliko cu jos imati strpljenja ovo trpiti.
Započetak probaj sim karticu u drugom mobitelu barem 24 sata. Ako se dešava isto - nova sim kartica.

Ako je sve u redu - novi mobitel.

U jedno od to dvoje je 100% problem.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 17:36   #2434
Nikada ovakvih problema nisam imao doduse koristim maticnu mrezu, a ne tomato. Jedino kada sam imao ovakvih problema jest kad su nesto radili na baznoj stanici koja pokriva moje podrucje (i to 2 ili 3 puta za 2 godine).

Moguce je da SIM kartica nesto zeza pogotovo ako je mikro kartica izrezana u mini format. Moguce je opet i da telefon nesto zeza, mozda su kontakti koji citaju sim karticu osteceni. Probaj staviti SIM u drugi telefon pa testirati.
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:58   #2435
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Započetak probaj sim karticu u drugom mobitelu barem 24 sata. Ako se dešava isto - nova sim kartica.

Ako je sve u redu - novi mobitel.

U jedno od to dvoje je 100% problem.
Sad je opet prošlo 2 dana bez ikakvih pucanja i bez onog znaka precrtanog kruga. Može biti da se slučajno potrefilo 3 dana zaredom s tim problemom u jednom trenutku. Kartica nije micro, već ona najveća. Gotovo nikada ju nisam mijenjao dok je stajala tcom-ova unutra, jedino sam sada primjetio da kartica ide nekako prelako unutra, oni kontakti odozgora kao da ju slabo pritišću, do nivoa da mi se čini da bi se mogla mrdati u slučaju da se protrese mob.

Postupiti ću kako si preporučio ako opet bude dolazilo do prekidanja. Ionako sam u nabavci novog mobitela, i to nekog Xiaomi uređaja kojima je prijem signala jedna od jakih stavki.
nećeš me jahati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 01:01   #2436
u tom slučaju ćeš i tako mijenjati SIM karticu jer u njega ide mislim microSIM tako da si riješio obadva potencijalna problema.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 22:57   #2437
Koje frekvencije Tomato koristi za 3g mrežu?

Koristi li i 900 ili samo 2100?
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:14   #2438
I jednu i drugu koristi, uglavnom je 2100 u urbanim, a 900 u ruralnim sredinama
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:42   #2439
Jeli iko zna koji broj trebam uprit da kontroliram potrosnju megabajtica za brutalnu tarifu?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 21:25   #2440
Broj preostalih minuta, SMS poruka, megabajta i do kad ti tarifa traje provjeri slanjem besplatne SMS poruke sadržaja ? na broj 13411
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.