Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2009., 11:02   #161
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
kako aktiviram ovo 50 besplatnih poruka i minuta??
više se ne može aktivirati prošla baka s kolačima
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 01:16   #162
a ko ima aktivirano jel moze jos koristiti, jel ima toga il su skroz ugasili?
kae sa starim tarifama jel ih gase ili ostaju jos?
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 01:24   #163
onaj tko ima, moze koristiti
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:32   #164
ja sam je na vrijeme aktivirao i svaki mjesec 50/50 redovito stiže...znam lika koji je to isto imal, ali je nekakvu drugu tarifu još uzel i automatski je izgubil besplatnih 50/50...zato čuvajte ko ima....a nisam dobil sve skupa 20 reklama....
barci5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:26   #165
Quote:
kriek kaže: Pogledaj post
Jel zna netko mozda da li se na 092 mogu primat poruke iz inozemstva, konkretno iz Engleske? Buduci da se na Tele2 ne moze, mozes slat, al primat od toma ne, a posto je ovo od VIPa kontam da bi se moglo...Ima netko iskustva?
Prijatelju bi li mi mogao pojasniti ovu svoju tvrdnju da se preko Tele 2 mreze ne mogu primati SMS poruke iz inozemstva,u tvom slucaju iz Engleske a eto slati se kao mogu? Kojeg je operatera koristila osoba od koje nisi mogao primati poruke ovdje na Tele 2,da li lokalnog Engleskog ili nekog naseg Hrvatskog dok se pak sama osoba slucajno zatekla u Engleskoj?
Ovo nije prvi put da cujem da kod Tele 2 ne stimaju medjunarodni kontakti, konkretno SMS korespondencija ,nesto slicno sam cuo da ne stima i za relaciju Hrvatska-Australija, mozes slati ali ne mozes primati,ili obratno,kako god.

Ja sam na VIP-u trenutno (sa prilicnom zeljom da se maknem odatle) i vrlo cesto saljem SMS-ove van granica Hrvatske (radi se o rodbini u Svicarskoj a oni su svi na tamosnjim operaterima) i nisam skoro nikad imao problema sa slanjem/primanjem,znalo se dogoditi ali rijetko, no VIP-ovi SMS-ovi su inace skupi (48 lipa) da ne govorim o pozivima van i unutar hrvatske (brrr!) pa sam u potrazi za nekim operaterom koji bi bio povoljniji u tom pogledu.Skoro sam presao na Tomato,cijene su sjajne, vec sam se skoro bio odlucio no slucajno sam naletio na ovaj podatak sa ove njihove stranice dolje,podatak koji se odnosi na cijenu SMS poruka prema medjunarodnim odredistima (tu se valjda misli i na slanje poruka korisnicima koji koriste strane operatere?) sto je meni presudno, a to je 5o lipa sto ispada jos skuplje nego kod VIP-a?! Bas sam se razocarao kad sam to ugledao uh... Sve druge stavke iz ponude su mi apsolutno odgovarale a isto tako vjerujem da ne bi bilo tehnickih problema sa slanjem/primanjem tih SMS-ova s obzirom da Tomato koristi VIP-ovu mrezu ali s obzirom da na stavku slanje/primanje SMS-poruka iz inozemstva potrosim najvise vremena i novca ova stavka sa ovom cijenom dolje na slici mi nikako ne odgovara. 50 lipa je previse. Steta ali bas steta..

emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:33   #166
a koliko ti je sms iz vipa? 89lp. svi, ali baš svi su digli sijenu sms prema inozemstvu cca 100%
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:08   #167
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Ako na stranici korisničke podrške http://www.tomato.com.hr/tomato/show...&idnews=628350 pod točkama 17. i 18. piše slijedeće:

17. mogu li slati SMS poruke hrvatskim operaterima u inozemstvo?
da, naravno. sa svog tomato broja u Hrvatskoj, možeš slati SMS poruke bilo kojem hrvatskom broju u inozemstvu. cijena ovog SMS-a ista je kao i cijena regularne SMS poruke.

18. mogu li slati SMS poruke stranim operaterima?
da, naravno. sa svog tomato broja u Hrvatskoj možeš slati SMS poruke bilo kojem mobilnom broju u svijetu, bez obzira kojem operateru pripada.


onda možemo pretpostaviti da je omogućeno i primanje SMS poruka iz inozemstva. Ako baš hoćeš znati o toj mogućnosti za nekog stranog mobilnog operatera, posjeti njegovu Web stranicu i provjeri informaciju.
Pa zar oni u Tomatu (ovo se odnosi na sve operatere) ne bi sami trebali omoguciti takvu informaciju svojim korisnicima? Osim toga nisu sve te strane web stranica na Engleskom jeziku pa je jako tesko naci informaciju koju trazis.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:23   #168
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
@kriek
Na zalost najsigurniji ces biti da zamolis tu osobu iz Engleske da proba poslati sms na neki vip ili tomato broj (ako ima neki tvoj prijatelj)!
I odmah da te upozorim ovo nije Tele2 greska vec tog operatera u Engleskoj, koji ocigledno nije u svoj sms server upisao +38595 prefiks pa onda ne zna kome treba prosljediti sms!
Vjerojatno je tako.Ali ako i nije greska u Tele 2 meni kao hipotetskom korisniku njihove mreze ta spoznaja nije od neke pomoci. U nacelu to znaci da koristenje njihove mreze ima defekt gledano od strane korisnika. A ako je to tako onda su svakako krivi. Jer nisu transparentni. Svakako bi to oni prvi trebali provjeriti i obavijestiti svoje korisnike koji su im uputili upit. Pa zar bi mi korisnici trebali unaprijeđivati njihove odnose sa drugim operaterima odnosno u smislu bolje korespondencije izmedju 2 operatera?

PS: ove packe ne idu tebi nego na Tele 2 naravno,ti sam si dao jednu korisnu tehnicku informaciju za koju evo ja nisam ni znao.Thanks.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:39   #169
sad vidim da je tomato počeo naplaćivat i poruke prema 4092 i sličnim br. stvarno su svi isti, nešto na početku kao daju, a poslije samo naplaćuju i naplaćuju. onako odokativno cijene usluga u svim mrežama od 1.10. su krešile barem 20%.
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:53   #170
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
a koliko ti je sms iz vipa? 89lp. svi, ali baš svi su digli sijenu sms prema inozemstvu cca 100%
Grozno. Trebao bih ti se sad pokloniti za ovu informaciju jer nisam je bio svjestan do ovog momenta. Sad zvao VIP SZK i tamo mi rekose da se cijena sms-a prema inozemstvu promijenila od 01.Listopada i da je sad 89 lipa?! A ja se pitao kako mi se konto naglo smanjuje i zasto,nisam shvatio razlog,racunao sam ne pozivam cesto ni dugo osim sto sms-am vrlo cesto ali sms je "samo" 48 lipa pa kako onda majku mu..gdje idu pare, no sa ovih 89 lipa sve je jasno.Sad mi se ova Tomato cijena sms-a prema inozemstvu ne cini tako strasna : )) Nakon ove spoznaje 99% je sigurno da odlazim sa VIP-a a sanse da se prebacim na Tomato su rapidno porasle.Hvala jos jednom.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 20:05   #171
od 1.10. svako malo nešto se mijenja(na gore po korisnike). ne žele odjedanput mijenjat, vjerovatno psihologija. svaki tjedan trebaš pratit što se mijenja da bi bio u trendu. to ipak nije vrijedno toga truda i zajebancije. oni vjerovatno i idu na to. sjećam se kad su me dečki pitali kao koja je mreža najbolja; ja kažem trebaš završit pet fakulteta i opet nećeš skužit šta je najpovoljnije. trebaš imat barem 2 kartice da bi se mogle koristit neke mogućnosti. ali ruku na srce ovo je još uvijek bagatela u odnosu prije kad je bio sam t-mobile(ali bogami svi se lagano primiču cijenama koje su bile prije) lijep pozdrav
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 20:56   #172
Obracunske jedinice?

Moze li mi netko objasniti razlike izmedju ovih obracunskih jedinica:

1. obracunska jedinica 1 minuta.
2. obracunska jedinica 60 sekundi.
3. obracunska jedinica 15 sekundi.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:25   #173
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Meni je sama činjenica da je Tomato ustvari Vip dovoljan razlog da se ne upuštam u nikakve doticaje sa Tomatom.
A i očito je da je Tomato stvoren sa samo jednim ciljem - shebati Tele2.
A uostalom, meni je i vrlo bitan roaming, jer sam često u inozemstvu, pa mi za to najbolje odgovara pretplata.

Činjenica je da su svi oni pljačkaši i ako malo pogledamo unatrag, stvari su se počele "mijenjati" (i to je upitno koliko se što promijenilo) od kada je došao Tele2.
Do tada su Vip i T-Mobile zajednički pljačkali kako im se sprdnulo sa cijenama poziva preko 1 kn/minuti.

Osobno imam pretplatu na Tele2 i zadovoljna sam. Mjesečni račun mi je oko 100 kn.
Prije dolaska Tele2 u Hrvatsku nisi mogao imati pretplatu a da te ne ispadne minimalno 300 kn mjesečno račun.

Stoga, da mi sada bilo Vip, bilo T-Mobile ne znam što ponude, ne dolaze mi u obzir, ako ništa drugo, onda iz principa.
A pogotovo ne zbog 1 lipe jeftinijeg razgovora.
Prije nego sam procitao ovaj tvoj post dosla mi u glavu ista misao. Danas sam u postu napisao da cu sigurno napustiti VIP jer su me cijelo vrijeme bahato pljackali svojim cijenama (doduse ja to dozvoljavao svojom inertnoscu) i da cu za inat otici u Tomato. No shvatio sam da je to bas ono sto oni zele,zato su i izmislili Tomato zbog ovakvih kao sto sam ja. Ja bih mislio,evo pobjegao sam im a u stvari nisam se makao nikud. I dalje u VIP-u. Lukavi su nema sta. Pitam danas na VIP SZK ima li Tomato veza sa VIp-om a cura kaze ne nema,oni kao samo korista nasu infrastrukturu. Mozes misliti. Shvatio sam da je bas kao sto i ti kazes Tomato smisljen kako bi se ponudila alternativa onima koji bjeze sa VIP-a a da sve ipak ostane u familiji,jer siguran sam da je upravljacka struktura u Tomato-u i VIP-u ista,isti su to ljudi a zarada ide u iste djepove. Mogao bih lako u inat tom komplotu VIP-ovog managementa otici na Tele 2 unatoc eventualnim nepovoljnijim tarifama tamo ako ih i bude. Samo iz inata.

PS: sad sa VIP-a nazvao T-comovu fiksnu mrezu samo na par sekundi i ode 2.75 kuna. Ma dosta je bilo.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:42   #174
Osim ako i Tele 2 nije neka VIP-ova podruznica u upravljackom smislu hehe,ali to bi vec bio ludi scenarij zavjere.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 17:24   #175
Ja sam sa Vip-a otišla na Tele2 prije 2 mjeseca i nisam požalila. Kod Vip-a sam imala prepaid, sa uključenom vip0 opcijom. Kad sam sve sračunala, ispalo je da trošim 150kn mjesečno s tim da je 90% poziva bilo unutar Vipove mreže. Nisam puno zvala ostale mreže jer su bahato skupi. Sad sam na pretplati kod Tele2, 50kn, sa doplatom od još 49kn za opciju Zero (pozivi unutar Tele2 mreže 25lp/poziv) i mjesečno mi je račun 120-150kn, s tim da bez straha zovem sve druge mobilne i fixne mreže.
Sve u svemu pun pogodak!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 23:06   #176
Tomato je zakon! Prebacio sam svoj broj na Tomato i stvarno je OK! Signal i kvaliteta zvuka mi je bolja nego na Tele2, a i cijena je niža. Meni je telefon potreban samo za telefoniranje i SMS.
ZAGIMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:39   #177
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Ja sam sa Vip-a otišla na Tele2 prije 2 mjeseca i nisam požalila. Kod Vip-a sam imala prepaid, sa uključenom vip0 opcijom. Kad sam sve sračunala, ispalo je da trošim 150kn mjesečno s tim da je 90% poziva bilo unutar Vipove mreže. Nisam puno zvala ostale mreže jer su bahato skupi. Sad sam na pretplati kod Tele2, 50kn, sa doplatom od još 49kn za opciju Zero (pozivi unutar Tele2 mreže 25lp/poziv) i mjesečno mi je račun 120-150kn, s tim da bez straha zovem sve druge mobilne i fixne mreže.
Sve u svemu pun pogodak!
Drago mi je da ima ljudi koji pametno razmišljaju!
online is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 17:05   #178
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Ja sam sa Vip-a otišla na Tele2 prije 2 mjeseca i nisam požalila. Kod Vip-a sam imala prepaid, sa uključenom vip0 opcijom. Kad sam sve sračunala, ispalo je da trošim 150kn mjesečno s tim da je 90% poziva bilo unutar Vipove mreže. Nisam puno zvala ostale mreže jer su bahato skupi. Sad sam na pretplati kod Tele2, 50kn, sa doplatom od još 49kn za opciju Zero (pozivi unutar Tele2 mreže 25lp/poziv) i mjesečno mi je račun 120-150kn, s tim da bez straha zovem sve druge mobilne i fixne mreže.
Sve u svemu pun pogodak!
Nego, ako ti je 90% poziva bilo unutar VIP-ove mreže, gdje si našla računicu za opciju Zero ili si uspjela nagovoriti i neke svoje frendove da zbrišu na Tele2?
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:24   #179
je li netko zna je li ova tarifa 0,29lipa/min vrijedi samo za nove korisnike ili ih mogu aktivirati i postojeći korisnici?
rigoleto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:48   #180
Quote:
rigoleto kaže: Pogledaj post
je li netko zna je li ova tarifa 0,29lipa/min vrijedi samo za nove korisnike ili ih mogu aktivirati i postojeći korisnici?
"Tarifu mogu uključiti Tomato korisnici koji su prvi poziv uspostavili najranije 13.11.2009." (link)

Dakle, vrijedi samo za nove korisnike.
I potrebno je svakih 30 dana nadoplatiti račun bonom od 100kn.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.