Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 10:18   #1941
Pozdrav svima!
Ne znam da li stavljam pitanje na pravo mjesto, pa ako nije - molim da me preusmjerite
Dakle, ovako...
Imamo 2 kuce na dvije susjedne parcele. U naravi, to je jedno veliko dvoriste s dvije kuce - "novom" i starom. Eh, sad, sve to skupa je uvuceno od ceste cca 50m prilaznim putom od 6m. Pa tako druga parcela (na kojoj je stara kuca) uopce nema svoj put (osim preko parcele s novom kucom ili kroz dvorista susjeda). Obje parcele i obje kuce su na istog vlasnika.
Zanima me da li postoji legalna mogucnost da se stara kuca srusi i da se radi nova na toj parceli? I sto bi sve u tom slucaju trebalo napraviti?
Hvala unaprijed (i pardon ako sam fulala temu)
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 13:15   #1942
Najbolje bi ti bilo uzeti kopiju plana iz katastra ili interneta https://oss.uredjenazemlja.hr/public...treParcel=true i s njom otići do nekog projektanta kojemu ćeš reći svoje želje. A on će otići do ureda za prostorno uređenje i provjeriti jel to moguće izvesti. Ovako na slijepo je teško reći što se može, a što ne.
GOONIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:31   #1943
Molim pomoć.
Da li se vlasnički list za nekretninu na Krku može dignuti u gruntovnici u Zagrebu?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 20:37   #1944
Ne. Na internetu možeš skinuti neslužbenu kopiju, a original u nadležnom ZK odjelu.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 20:51   #1945
Daj provjeri svejedno. Ja sam nedavno dizala za drugo mjesto i moglo se.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 21:21   #1946
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Daj provjeri svejedno. Ja sam nedavno dizala za drugo mjesto i moglo se.
Ma budem, ali htjela sam pitati prije sutra.
Nestrpljiva sam.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 21:36   #1947
@gupy Može, ako znaš podatke o nekretnini- znači , koji je zk odjel, općina, uložak i/ili zkč. Ako ne znaš te podatke, onda ti se u Zg ne može izdat za Krk, jer se ne mogu pretraživati podaci za nekretnine izvan nadležnosti suda.
asprah is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:17   #1948
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
@gupy Može, ako znaš podatke o nekretnini- znači , koji je zk odjel, općina, uložak i/ili zkč. Ako ne znaš te podatke, onda ti se u Zg ne može izdat za Krk, jer se ne mogu pretraživati podaci za nekretnine izvan nadležnosti suda.
Mislim da imam sve to. Nismo uspjeli naći online, ali valjda oni u gruntovnici mogu.
Koliko košta vlasnički list? jel treba biljege imati?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:26   #1949
20kn biljega. Mislim da neće ići iz Zagreba jer Krk još nije u sustavu ZIS-a. Pitaj obavezno (i) Novi Zagreb, to je poseban sud koji je u ZIS-u.

Z.k. izvadak se mora moći naći online, a može se kupiti i preko e-građana.
Original košta 20kn biljega. Pošalji mi podatke na PM pa pogledam...
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:51   #1950
Sigurno možeš dobit i u Zg-u, samo, kao što rekoh , trebaš znat podatke o nekretnini sve- to je sigurno točna informacija.
iako,kao što Fitz kaže, mislim da bi se to i online trebalo vidjet.
asprah is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 23:01   #1951
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
20kn biljega. Mislim da neće ići iz Zagreba jer Krk još nije u sustavu ZIS-a. Pitaj obavezno (i) Novi Zagreb, to je poseban sud koji je u ZIS-u.

Z.k. izvadak se mora moći naći online, a može se kupiti i preko e-građana.
Original košta 20kn biljega. Pošalji mi podatke na PM pa pogledam...
Poslan pp.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 01:18   #1952
Fitz puno puno hvala na pomoći.
Uspješno riješeno.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 10:36   #1953
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
Molim pomoć.
Da li se vlasnički list za nekretninu na Krku može dignuti u gruntovnici u Zagrebu?
mi smo nedavno u zagrebu podizali vlasnicke za podrucje krapine, pa bi se vjerojatno mogao i krk.
20kn biljega a ako je u svrhu ostavinske rasprave onda je besplatno ali vam treba poziv za ostavinsku
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 20:24   #1954
Evo jedno "bedasto" pitanje, ali kako nemam iskustva s tim, volio bih znati.
Mogu li ja izvadit ZK izvadak za kuću koje nisam vlasnik, ili je nužna punomoć? Naime, radi se o obiteljskoj kući, ali član obitelji koji je vlasnik neko vrijeme neće moći biti prisutan u Zagrebu.
grawlix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:43   #1955
Zemljišna knjiga (i katastar) su javne knjige te svatko može iste dobiti na uvid te izvaditi izvatke.

Moraš znati broj čestice ili z.k. uloška da bi mogao dobiti uložak.

Da bi pokrenuo neku promjenu unutar uloška, moraš imati pravni interes, dakle ili osobno ili punomoć, ali izvadak može dobiti svatko.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:46   #1956
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Zemljišna knjiga (i katastar) su javne knjige te svatko može iste dobiti na uvid te izvaditi izvatke.

Moraš znati broj čestice ili z.k. uloška da bi mogao dobiti uložak.

Da bi pokrenuo neku promjenu unutar uloška, moraš imati pravni interes, dakle ili osobno ili punomoć, ali izvadak može dobiti svatko.
Puno hvala.
grawlix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:24   #1957
Quote:
grawlix kaže: Pogledaj post
Puno hvala.
Zaboravljeno ti je nadodat da takve podatke nazalost tesko dobivas ako nisi odvjetnik. Ovo ti je tako u praksi, zakon i nacela su nest drugo pa nemoj uzet zdravo za gotovo ako mislis bas ici u zeemljišnoklnjižni odjel.

Inaće sve možeš i preko interneta vidjet(podatke o nekoj čestici) i tu ti načelo javnosti vrijedi 100%
ako ne znas sam pogledati, slobodno se javi porukom
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:41   #1958
U kojem to zemljišnoknjižnom uredu ne žele izdati izvadak ako znaš broj čestice ili broj uloška?! Ako i pitaju razlog (iako nemaju što pitati), kažeš da bi želio kupiti tu česticu i ima da budu kuš.

Kupovina e-izvatka preko e-građana je novitet i malo ga ljudi koristi. Ne znam jel u praksi netko radi probleme oko toga, ali stvar je prva liga. Platiš izvadak 50 lipa više, a ne moraš nigdje ići i još i k tome si isprintaš originala koliko god želiš .
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 22:00   #1959
Gdje se na netu moze naci pregled gruntovnice? Ne znam jesam li se pravilno izrazila (vjerojatno ne), stvar je u tome da razmisljamo o kupovini necega za sto smo dobili pregled iz ZK, medutim podaci na netu se ne poklapaju pa pretpostavljam da se vodi pod brojevima iz gruntovnice.

Poprilicno sam uvjerena da je s papirima sve ok (uostalom, prije kupovine bi se sve detaljno provjerilo), ali mene zanima cestica od susjeda jer bismo otkupili jednu njihovu cesticu, no geoportal i ZK nisu uskladeni pa ne znam kako da drukcije dodem do vlasnika. Ne zive tamo, inace bismo ih pitali direktno...

Hvala
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 23:03   #1960
Pošalji podatke na PM
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.