Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2009., 23:38   #1
Poreč ili Rovinj?

Di je po vama bolje ići na dan? Plaže,sadržaji i to? Slični su a moram odabrat pa evo ako netko zna puno bi pomogao..
lovacmaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 00:20   #2
Plaze i smjestaj Poreč, izgled grada Rovinj, izalazak jednako. Uostalom, treba ti 20 minuta od jednog do drugog, ako si s autom...
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 00:23   #3
Meni je puno drazi porec. I zbog plaza i zbog sadrzaja..
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 06:32   #4
Poreč (lagune) preferiram.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 09:55   #5
rovinj je veci grad i saren je grad-kuce iimaju fasade u raznim bojama itd..
porec je tipican mediteranski grad-ulice su kamene i fasade kuca itd..
oba grada su predivna, al sto se tice plaža-rovinj je bolji-ima i sljuncanih i pjescanih plaza oko rovinja..u porecu pretezno betonske i stijene iako je prekrasna suma uz more (isto kao i u rovinju)
sto se tice nocnog zivota za mlade (tj. partijanja), mozda je bolji porec jer ima byblos..iako i rovinj isto ima puno birceva, koncerat, budu i izlozbe itd.
ma bilo da se ide u porec, svakako bi trebalo onda i obici rovinj ili obratno jer su blizu jedan drugoga.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:11   #6
Volim cijelu Istru, ali mi je ipak draži Poreč nego Rovinj...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:46   #7
plaže u poreču bolje od onih u rovinju
živjela betonizacija
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:14   #8
Nijedan
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:18   #9
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
rovinj je veci grad i saren je grad-kuce iimaju fasade u raznim bojama itd..
porec je tipican mediteranski grad-ulice su kamene i fasade kuca itd..
oba grada su predivna, al sto se tice plaža-rovinj je bolji-ima i sljuncanih i pjescanih plaza oko rovinja..u porecu pretezno betonske i stijene iako je prekrasna suma uz more (isto kao i u rovinju)
sto se tice nocnog zivota za mlade (tj. partijanja), mozda je bolji porec jer ima byblos..iako i rovinj isto ima puno birceva, koncerat, budu i izlozbe itd.
ma bilo da se ide u porec, svakako bi trebalo onda i obici rovinj ili obratno jer su blizu jedan drugoga.
ne bi se bas slozio s ovim da je rovinj veći od poreča, dapače obrnuto je
sa plažama se slažem
što se tiče nocnog zivota, u poreču je kao izbor veći. Osim byblosa (koji radi doslovce jednom tjedno i to kad je neko jače ime, ostale dane zjapi prazan) tu je i villa club, club plava + barovi. Dok u rovinju imas samo monvi centar (koji u svom kompleksu nudi raznoliku glazbu - od cajki, rocka, elektronike, commerciale , itd..) + lounge barovi u gradu..

Uglavnom my vote goes to rovinj
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:15   #10
grad rovinj ima vise stanovnika nego porec..a i zimi se to vise vidi, rovinj je "zivlji" od poreca po zimi..necu oftopicariti, al stvarno rovinjske plaze su puno bolje nego porecke...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:05   #11
Ne bi se štel mešat ali prema popisu iz 2001. Rovinj ima 14234 st. a Poreč 17460 st.
Izvor: wikipedia :štreber:

Uglavnom... selo sim selo tam
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:19   #12
a ..ebote wikipediu. stvarno streberski
aj dobro, povukao si me za jezik..happy?
nisam mislila na tocan broj stanovnika, nego za djir po gradu-tu je rovinj nekako veci-a za otklanjanje daljnjih nesporazuma, mislim djir po centru grada bez djiranja po predgrađima s obiteljskim kucama
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:35   #13
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
a ..ebote wikipediu. stvarno streberski
aj dobro, povukao si me za jezik..happy?
nisam mislila na tocan broj stanovnika, nego za djir po gradu-tu je rovinj nekako veci-a za otklanjanje daljnjih nesporazuma, mislim djir po centru grada bez djiranja po predgrađima s obiteljskim kucama
Ma da... izmijerio sam na google eart đir po centru Rovinja (karera, obale, šetalište b.gnot) i po centru Poreča (decumanus, obale, trg j.rakovca...) i oba dva đira su ispala po 2km.
U tvoju obranu mogu samo reći da je Rovinj ljepši
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:40   #14
au bogati, skidam ti kapu kak ti se dalo izmjeriti, a nisi racunao djir po svim ulicicama rovinja i poreca..mozda bi tu ipak primat mogao uzeti rovinj, a?
jos ak racunas da se treba popeti do sv. eufemije (jest da nije himalaja al ipak je uzbrdica) a u porecu sve ravno -onda je duzi djir (vremenski)...
cekam sad kontraargument
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:42   #15
Bio vise puta, turisticki, u jednom i drugom gradu. Mogu reci da mi je Rovinj lipsi za prosetat gradom, i te stvarcice.. Za plaze nemam pojma.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:44   #16
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
... kak ti se dalo izmjeriti, ...
Besposlen pop i jariće krsti

U Poreču se možeš popeti na zvonik bazilike i ako se usudiš klepiti s nečime po zvonu (ja jesam nakon čega su se moji pratioci razbježali )
A u Poreču nisam ubrojao ni onaj đir malo dalje po obali prema marini a šta se još uvijek ubraja u centar grada.

Eto ti ga na, izgubljena ti je ovo bitka



@aircanada, za plaže naravno treba znati plivati
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje aaston : 08.06.2009. at 17:52.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:58   #17
au, kak to da ti se nije dalo izmjeriti metrazu svih ulicica/kala,skalina rovinja i poreca?-ja ocekivala da ce ti to biti kontraargument..a koliko ima skalina do zvonika u porecu (i ja bila gori) a koliko do eufemije ako cemo picajzlati? ..eh da, jos si zaboravio onu kulu u porecu, tj. 2 kule...
tesko predajem bitku, treba vrimena i jos argumenata

..al dobro, na kraju balade (ne znaci da se predajem) na istoj smo strani, slozili se da je rovinj ljepsi..

a tko kaze da treba znati plivati za plaze?
ipak ima plicaka
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:58   #18
Ma kakva ista strana, ti si ovdje Rovinj proglasila megalopolisom a ja sam ti dokazao da nije tako
Kulu sam izostavio jer sam bio dobre volje, a sad idem brojati škaline pa se vratim čim obavim posao
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 11:13   #19
Quote:
Ne bi se štel mešat ali prema popisu iz 2001. Rovinj ima 14234 st. a Poreč 17460 st.
Fora je u tome da u ovoj statistici navedene brojke uključuju i okolice samih gradova (županija je podijeljena u gradove i općine), tj. za Poreč nekih 200 (!) sela i zaseoka, a za Rovinj tek Rovinjsko Selo i još par sela u Rovinjštini. Zato prema ovoj statistici Poreč izgleda veći od Rovinja, a zapravo nije!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 16:50   #20
hura!!!!!
ipak sam u pravu , grad rovinj je veci od grada poreca!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.