Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2007., 10:55   #1
Trudovi

ja tražila ali nigdje nema konkretne teme o trudovima
ja sam 36+3 i u 35 tj sam već imala divljake kako doc kaže iliti lažne trudove ali meni se to javilo ko menstrualna bol,držalo par sati pa prošlo al zadnjih dana ih imam gotovo svaki dan,uglavnom navečer,a sinoć me držalo oko pola sata i to tako jaki bolovi da su mi krenule suze i bilo mi je muka

zanima me kako idu ti trudovi svakih nekoliko minuta kad mene uhvati to bude po pola sata
u srijedu idem u bolnicu na ctg
molim one koje su imale iskustva s tim da mi pojasne što mi se događa i da opišu svoja iskustva s trudovim
i napišite koliki je razmak bio kad ste prvi put imale lažnjake pa do poroda
ne volim kad mi se događa nešto o čemu nemam pojma i kako ću ja uopće znati kad mi je red da odem u bolnicu
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 11:36   #2
Mirjana ja sam imala lažnjake i do dosta dugo...od 35 tjedna pa do 41...i isto su trajali na početku po pola sata /sat pa sve do pred porod kada su znali i par sati trajati...pravi trudovi se razlikuju od tih lažnih po tome što pravi popuste i u pravilnom razmaku se jave a ovi lažnjaci ne..bude trud pa 10 min ništa pa trud pa 20 minuta ništa po trud pa 5 minuta ništa..a pravi ne tako divlje..i eto ja sam ih imala skoro do poroda samog...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 11:38   #3
Wink

Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
ja tražila ali nigdje nema konkretne teme o trudovima
ja sam 36+3 i u 35 tj sam već imala divljake kako doc kaže iliti lažne trudove ali meni se to javilo ko menstrualna bol,držalo par sati pa prošlo al zadnjih dana ih imam gotovo svaki dan,uglavnom navečer,a sinoć me držalo oko pola sata i to tako jaki bolovi da su mi krenule suze i bilo mi je muka

zanima me kako idu ti trudovi svakih nekoliko minuta kad mene uhvati to bude po pola sata
u srijedu idem u bolnicu na ctg
molim one koje su imale iskustva s tim da mi pojasne što mi se događa i da opišu svoja iskustva s trudovim
i napišite koliki je razmak bio kad ste prvi put imale lažnjake pa do poroda
ne volim kad mi se događa nešto o čemu nemam pojma i kako ću ja uopće znati kad mi je red da odem u bolnicu

vidim da ti nitko ništa ne odgovara,zato ću te ja pokušat koliko-toliko, smirit,iako je i meni ovo prva trudnoća.Isto sam kao i ti u 35-om tj.Slične su mi se stvari počele događati prije 4-5 dana,nagla oštra bol u donjem dijelu maternice,pritisak..i sve to tako da me zabrinulo.Jučer sam bila kod svog gin.napravio je pregled i uzv i kako ona kaže sve je Ok.nisam niti malo otvorena,beba je glavicom već u pripravničkom položaju a bolovi se javljaju kako se beba spušta,ništa ćudno sam što je kod prvorotkinja bol jače izražena.Svejedno ti pođi na pregled i vidi što će ti tvoj gin.reči.Eto nadam se da sam te malo utješila iako nemam nikakvih prethodnih iskustava.
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 13:19   #4
Koliko je meni medicinska objasnjavala a i uvjerila sam se osobno prvorotkinje bole krsta i zdjelica pri trudovima i pojavljuju se u relativno pravilnim razmacima, dok kod drugog poroda i svakog sljedeceg bol je u prednjem djelu apsolutno me kriza ni jednom nisu zabolila,pri drugom porodu, samo naprijed sve ce proci brzo
Maryanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 20:24   #5
Ja sam 37+4, cetvrta beba. Isto imam vec neko vrijeme te lazne trudove. Trbuh mi se jako utvrdi i ponekad me boli a ponekad ne. Razlika od pravih trudova je u tome sto lazni prestanu kada promjenis polozaj tijela, npr; ako sjedis ustani i malo proseci i obrnuto, dok se kod pravih bol ne smanjuje vec se ponekad i povecava sa kretanjem. Kod laznih trudova boli bas trbuh, tj. donji dio trbuha, dok kod pravih bol ide kroz donji dio leda, ponekad i u noge, a manje u trbuh, slicno kao kod isijasa. I normalno ne javljaju se u pravilnim razmacima. Ali lazni se zovu i pripremni, pa ako su stvarno cesti javi se docu. Meni je moja rekla da pijem puno magnezija, cak do 700 mg dnevno. I to mi pomaze. Mada isto ponekad nisam sigurna sto se dogada.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:51   #6
hvala svima
moji ponoćni opet počeli,bar me podsjećaju kako je to imati menzu
samo što sam prije to riješavala lijekovima
dao mi doc uputnicu za ctg u bolnici,idem 15.08
što bi voljela da mi kažu GOSPOĐO KRENULO JE MORATE OSTATI
al valjda ću skužiti kad krene za pravo
makar kad mali turi glavu van i kaže BOK MAMA
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:53   #7
mene je bolilo ko jaca menstruacijska bol al nisam nikud isla dok nije krenula ko sukrvica a to je od otvaranja usca maternice i to je onda to.Tak je pisalo u knjizi i ja sam to cekala i tak je i bilo
Sve dok ta ko krv ne krene to nije to!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:54   #8
inace sam os sedmog mjeseca imala ko te lazne trudove drzali me po pol sata.Al bez sukrvice nista.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:52   #9
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
inace sam os sedmog mjeseca imala ko te lazne trudove drzali me po pol sata.Al bez sukrvice nista.
to nisam znala,a šta još piše o tome i koja je to knjiga?
ovi zadnji tjedni su najgori,nikako ga dočekati,sve si ne mogu smiriti živce trba mi čarobni štapić,svaki put kad me jače zaboli ponadam se da je krenulo a to još ništa
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 08:13   #10
[QUOTE=Mirjana.P.;9688539]to nisam znala,a šta još piše o tome i koja je to knjiga?

Ja sam basneki dan citala da sukrvica, Tj. sluzavi cep moze izaci i tjedan- dva prije poroda, a nekad tik prije poroda. Pa si ti sad misli. Ja sam isto cekala dok me nisu bas rasturali trudovi i onda nije bilo greske koji su to, a jednom mi je puko vodenjak pa su mi rekli da dodem u bolnicu iako nisam imala trudove. Ali znate kako kazu, kada krene, znat ces!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 09:38   #11
Danas sam ušla u 38. tjedan i mogu vam reći da uopće do sada nisam osjećala te lažne trudove
Pa me sada zanima imaju li ti lažni trudovi ikakve veze s time hoćeš li roditi prije ili kasnije
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 10:02   #12
ma to je knjiga zaboravi kak se zove al je sve super opisano i stara je
Mene je bolilo i onda sam ja hodala dok ta ko krv lagano mi nije krenula a nije bilo ni p od poroda
jos mi gin reko da cu garant prenjet trudnocu a ja poludila
bila sam u 39tom tjednu trudnoce i rodila sam 7 dana prije termina
al ja sam hodala i hodala danima jer mi je vise dopizdilo sve
rodila sam 23.10.2006 zdravog djecaka teskog 4 kg i dugog 53 cm
sta mislis koliki bi bio jos da sam cekala?
i ovo jedva izadje
za dva sata sam rodila svoje prvo djete
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 10:37   #13
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Danas sam ušla u 38. tjedan i mogu vam reći da uopće do sada nisam osjećala te lažne trudove
Pa me sada zanima imaju li ti lažni trudovi ikakve veze s time hoćeš li roditi prije ili kasnije
pa ja bi rekla,prema dosadašnjim saznanjima da nema veze,moja volja kaže da ih je imala od 35tj do 41tj
toliko baš ne bih voljela čekati
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 10:45   #14
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
bila sam u 39tom tjednu trudnoce i rodila sam 7 dana prije termina
al ja sam hodala i hodala danima jer mi je vise dopizdilo sve
čitala sam da se treba (al mm neće ni pod razno i kaže da sam ja bezobrazna što ga želim izbaciti van, neznam tko je tu bezobrazan
očito njega ne zanima mali kad ga ima strpljenja čekati) da porod krene
a nisam znala da šetnja pomaže
koliko ti je pomogla?????????
samo neznam kako ću to izvesti jer dok odem do pekare mi je zlo
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 11:14   #15
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
čitala sam da se treba (al mm neće ni pod razno i kaže da sam ja bezobrazna što ga želim izbaciti van, neznam tko je tu bezobrazan
očito njega ne zanima mali kad ga ima strpljenja čekati) da porod krene
a nisam znala da šetnja pomaže
koliko ti je pomogla?????????
samo neznam kako ću to izvesti jer dok odem do pekare mi je zlo
u pomaze i to dobro.Evo,ja sam isla petkom gin koji je reko nist otvorena nisam da necu rodit ni na termin i da dodjem ak nerodim na termin 4ti dan poslje do njega pa ce vidit sta ce.Ja razocarana uzas,od petka pa sub i ned sam samo hodala hodala,bilo mi tesko al sam picila.I u ned navece dok sam setala sa muzem morala sam stajat svakih 5 min jer sam osjecala pritisak dole ko da cu se da prostis i popisat i posrat u isto vrijeme. i ljepo ujutro u ponedjeljak u 6 sati zaboli mene i ja cekala krv jer kao to nije to dok nekrvari malko. i nakon sat i to krene i ja sva sretna u 10 sati odem i iza podne legnem na stol a u 15.oo rodim bebije.eTO!sAMO HODAJ I HODAJ
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 16:03   #16
Uf...čuj...ta krv što vesnic spominje ti je cervikalni čep..to ti izgleda kao ''balac'' prošarano s kapilaricama , krvi...to ti može kao meni početi ispadati u 38-39 tjednu i moeš roditi za 24h pa do 14 dana...ništa ti nije 100% isto kao kod drugih...a ako budeš dočekala da ti rade amniocintezu(gledanje plodne vode) taj čep če ti ispadati poslije svakog pregleda...eto..100% sigurno pravilo da češ roditi u dogledno vrijeme su ti trudovi i oni ne moraju nužno boljeti u leđima ..mene nisu ...bolio me stomak kao pred menzu samo miliom i petsto tisuća puta jače...i da lažni se smire kada prošetaš a pravi ne...ma ne brini nečeš ti još imaš joaš dva tjedna do tada..ajde ajde
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 16:14   #17
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
pa ja bi rekla,prema dosadašnjim saznanjima da nema veze,moja volja kaže da ih je imala od 35tj do 41tj
toliko baš ne bih voljela čekati
Ja do sada ništa nisam skužila... Ili ih imam al mislim da to nije to
Ali ne vjerujem, ništa me ne bolucka
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 16:17   #18
Znači hodati, hodati i samo hodati? Evo već sam se uputila
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 19:00   #19
samo hodaj i hodaj...To ti nece skodit a moze ti pomoc da brzo rodis. i lako.Mada ce sad opet neko rec da ni to nema veze sa nicim,e a onada hebiga!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 18:45   #20
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
što bi voljela da mi kažu GOSPOĐO KRENULO JE MORATE OSTATI
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.