Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2012., 18:59   #241
RADIMIR ČAČIĆ
'Povećanjem struje plaća se višak zaposlenih u HEP-u'

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...h-u-HEP-u.html
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:59   #242
Da li netko ima podatak koliko kWh struje se može kupiti sa prosječnom plaćom u RH i u zemljama EU? Kad bi imali taj podatak lakše bismo polemizirali.
SINDBAD POMORAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:00   #243
Ma bez veze paranoja, mjera je dobra ali lovu treba preusmjeriti i to je sve.
Čak je i tajming dobar.
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:01   #244
Quote:
teutaa1 kaže: Pogledaj post
pa dizanje struje je radi usklađivanja cijene sa zemljama eu

to se znalo da će ići gore već pred godinu,dvije

zar mislite da se hep privatizira da bi cijena struje bila manja?kako da ne...
...
kako jedan uspješni deutsche telecom može biti u državnom vlasništvu pitam vas ja...

a kod nas treba sve privatizirat?


molim ako tko zna zašto nama eu diktira cijenu struje?lel to istina
Zato sto smo prosle godine 40% struje kupili izvana, a za jos nekoliko desetaka posto kupili skupe energente izvana. Dakle tu uopce nema mjesta prici da mi mozemo odredjivati cijenu struje. Mogli smo, da imamo svoje izvore gdje je gorivo manja stavka (NE) i da je bila kisna godina. Kako nije, nego je bila ekstremno susna, to je problem.

Al bas me sad zanima kad se opet pokrene pitanje NE, kako ce se javljat isti ovi kojima ne pase cijena struje sa svojim protivljenjem da se nuklearka napravi na 100 km od njih, a zive 60 km od nuklearki u susjednim drzavama
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:02   #245
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post
Da li netko ima podatak koliko kWh struje se može kupiti sa prosječnom plaćom u RH i u zemljama EU? Kad bi imali taj podatak lakše bismo polemizirali.
To je potpuno nebitan podatak. Nece nitko tebi prodavat nesto jeftinije jer imas manju placu.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:09   #246
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
RADIMIR ČAČIĆ
'Povećanjem struje plaća se višak zaposlenih u HEP-u'

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...h-u-HEP-u.html
Dakle, umjesto obecanih rezova ide se za posezanjem u džepove građana radi očuvanja status quoa.
Bravo Kukuriku. I nakon HDZa, HDZ.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:09   #247
Quote:
vita_jela kaže: Pogledaj post
Ma bez veze paranoja, mjera je dobra ali lovu treba preusmjeriti i to je sve.
Čak je i tajming dobar.
Na skupi benzin, poskupiš struju i plin, povećavaju se troškovi u svim proizvodnim i uslužnim djelatnostima, što dovodi do poskupljenja SVEGA !!!.

Možda nam bude dobro ako se plaće do jeseni povećaju za 20%.
U tom slučaju bi tajming bio odličan.
Ovako...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:11   #248
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Dakle, umjesto obecanih rezova ide se za posezanjem u džepove građana radi očuvanja status quoa.
Bravo Kukuriku. I nakon HDZa, HDZ.
Ha eto, sad nek oni koji su potpisivali peticiju za ocuvanje vjecnih kolektivnih ugovora lupaju glavom u zid.
Mi ostali, nadjimo nekog tko je to potpisao pa lupajmo njegovom glavom u zid.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:14   #249
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Na skupi benzin, poskupiš struju i plin, povećavaju se troškovi u svim proizvodnim i uslužnim djelatnostima, što dovodi do poskupljenja SVEGA !!!.

Možda nam bude dobro ako se plaće do jeseni povećaju za 20%.
U tom slučaju bi tajming bio odličan.
Ovako...
Struja je ostala ista. Plin je smanjen za 6.75%.

Place nece rasti, jer nas standard ide dolje. Jako brzo. Bar za jos nekoliko desetaka posto.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:14   #250
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Od 1.5. ide smanjenje doprinosa za zdravstvo za 2 postotna poena
Smanjen je vodni i sumski doprinos, smanjena je indirektna spomenicka renta za 50%.
Povecana je neoporeziva osnovica s 1800 na 2200 kn i sve ono sto izlazi iz toga (oslobodjenje za djecu 900-1100 itd.)
Smanjen je i PDV na neke stvari.

Nije to bas toliko vise prihoda.

Vise je to plod uvodjenja poreza na isplatu dividende i udjela u dobiti, jer je porez na dobit bio s najvecim povecanjem, kad si je ekipa pozurila isplatit dobit prije 1.3.
kaj mlataris ko maksim po onom organu? kome je smanjen vodni doprinos? oces da ti to prezentiram napismeno racunima? k vragu zasto uopce placam taj vodni doprinos kad nikog nije briga za moje poplave, kanale si saniram na terenu sama, ma cekaj jel ti to prcas malo?


na koje je to stvari smanjen pdv? na djecju hranu? mam sutra idem radjat pod hitno blizance ili trojceke jer je djecja hrana pojeftinila. ako pod djecojom hranom mislis na cokolino i ostale podravkine divote.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:19   #251
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ha eto, sad nek oni koji su potpisivali peticiju za ocuvanje vjecnih kolektivnih ugovora lupaju glavom u zid.
Mi ostali, nadjimo nekog tko je to potpisao pa lupajmo njegovom glavom u zid.
Ako su postojeći kolektivni ugovori zapreka za rezove, a oni su postojali prije ovih izbora, onda su kukurikavci svjesno lagali i obmanjivali narod prije izbora kao što obmanjuju i nakon sjedanja u fotelje.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:21   #252
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Struja je ostala ista. Plin je smanjen za 6.75%.
Sto trabunjas? Govoris za industriju? E pa sta da je cijena ostala ista,ili da je cak i pala,pa cak i da padne cijena proizvoda,kad ce opet taj proizvod bit skup gradjanima jer je njihova kupovna moc ravna nuli!? Daj molim te,objasni mi tu svoju logiku.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:21   #253
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
kaj mlataris ko maksim po onom organu? kome je smanjen vodni doprinos? oces da ti to prezentiram napismeno racunima? k vragu zasto uopce placam taj vodni doprinos kad nikog nije briga za moje poplave, kanale si saniram na terenu sama, ma cekaj jel ti to prcas malo?


na koje je to stvari smanjen pdv? na djecju hranu? mam sutra idem radjat pod hitno blizance ili trojceke jer je djecja hrana pojeftinila. ako pod djecojom hranom mislis na cokolino i ostale podravkine divote.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...6_78_2242.html

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_19_519.html

Ulje, masti, voda? Pa i djecja hrana.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:38   #254
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Dakle, umjesto obecanih rezova ide se za posezanjem u džepove građana radi očuvanja status quoa.
Bravo Kukuriku. I nakon HDZa, HDZ.
Meni su najluđa obrazloženja - kao cijene su manje nego u EU. A jeli mu netko "došapnuo" da se u Britaniji uopće ne plaća PDV na rezidencijalne račune - ni na struju, ni na plin, ni za vodu - Gordon Brown ga je htio ukinuti i za broadband internet, Konzerve su najavile isto, ali tek nakon što isfinanciraju još neke projekte vezano uz opću dostupnost.

I općenito mi se čini da su moji računi za struju, obzirom na potrošnju, niži od onih koje mi rodbina plaća u HR - ja ih plaćam kvartalno, pa bi morao malo računati, ali čini mi se da su ipak nešto niži. Britanija baš zbog nulte stope PDV-ea za komunalije možda nije reprezentativan primjerak, a i inače se smatra državom u kojoj su sve komunalije najjeftinije u EU - no bilo kako bilo olake izjave tipa "cijene nam kaskaju za evropskim" su najvjerojatnije jeftina demagogija.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:46   #255
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Struja je ostala ista. Plin je smanjen za 6.75%.
U tom slučaju, za neiformiranost, mea culpa.
Znači, kao poduzetnik ću bolje proći al kao građanin moram u prosvjede tipa: "Stegnite vi remen, bando lopovska.
__________________
Danas je jučer...

Zadnje uređivanje ZorroD : 27.04.2012. at 19:51.
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:50   #256
ne pada mi na pamet linkati nn.

ulje? pa jel ides ti u ducan kaj ti jedes jel ti znas koliko kosta najjeftinije ulje - akcijska cijena? odi do plodina i kupi onaj uzas na kome pise ulje plodine. e dam se ebat ovakva stara na jelacic placu ako bus nasel litru ispod 10 kuna. masti? koje masti? znas posto je voce, povrce, jaja, secer, sol? koja voda? mineralna? ja pijem vodu iz vodovoda. znas posto je meso?

sve je otislo saptom prema gore. a ti ocito ne ides po ducanima ne stojis za stednjakom kuhajuci. k vragu, nekad je grah bio sirotinjska hrana. odi u ducan pa vidi posto je onaj kineski uzas od nejestivog graha. malo ga potopi pa gledaj kaj bu isplivalo. lako je s tudjim po plotu mlatariti.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:53   #257
Ja sam se cijelu zimu grijao na struju i plaćao cijenu uz koju je taman ostalo da mogu svakodnevno jesti i imati za normalan život. Sada sa skupljom cijenom struje možda ću se malo smrzavati, možda malo gladovati jer posao s boljom plaćom ne ću dobiti budući da nisam rod sa Čačićem, ali što god bilo otrpjet ću to sa smješkom znajući da je narod zadovoljan jer je želio i dobio teške & bolne rezove a riješio se i proklete kradljive hadezeovske bagre i vještice Jace. Sada konačno imamo urbanu europsku vladu i gospodu a ne kamenjarce. Već se polako govori da treba na prosvjede i da nam trebaju novi izbori ali mislim da ipak treba omogućiti vladi da odradi cijeli mandat. Pa tek su jučer izabrani!
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:57   #258
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Meni su najluđa obrazloženja - kao cijene su manje nego u EU. A jeli mu netko "došapnuo" da se u Britaniji uopće ne plaća PDV na rezidencijalne račune - ni na struju, ni na plin, ni za vodu - Gordon Brown ga je htio ukinuti i za broadband internet, Konzerve su najavile isto, ali tek nakon što isfinanciraju još neke projekte vezano uz opću dostupnost.

I općenito mi se čini da su moji računi za struju, obzirom na potrošnju, niži od onih koje mi rodbina plaća u HR - ja ih plaćam kvartalno, pa bi morao malo računati, ali čini mi se da su ipak nešto niži. Britanija baš zbog nulte stope PDV-ea za komunalije možda nije reprezentativan primjerak, a i inače se smatra državom u kojoj su sve komunalije najjeftinije u EU - no bilo kako bilo olake izjave tipa "cijene nam kaskaju za evropskim" su najvjerojatnije jeftina demagogija.
Ma ovo sa EU cijenam je obična demagogija. Razumio bi da je HEP u gubicima pa ga treba spašavati dizanjem cijene struje ali ovo je samo pandan HDZ haraču.
Eto, Linić sipa demagogiju - poskupljenjem struje do novih radnih mjesta.
Ja ne bi rekao a da je ova skupina pseudopolitičara imala muda i prije par mjeseci govorila građanima da je jedino što ima trenutno mogu ponuditi rast cijena i pad standarda.
No, treba zasjest na vlast lijepim željama, zar ne?
Ipak, građani mogu biti mirni jer im Kukuriku nudi projekt "grad na Savi" kao novi New Deal.
Lijepa 4 mjeseca vladavine - rušenje standarda, pokušaji uhljebljivanja potencijalnih kriminalaca i likova sa nepravimoćnim presudama uz "shit happens" obrazloženje i nekakvi projekti kojih se ne posramio ni profesor Baltazar.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 20:13   #259
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ne pada mi na pamet linkati nn.

ulje? pa jel ides ti u ducan kaj ti jedes jel ti znas koliko kosta najjeftinije ulje - akcijska cijena? odi do plodina i kupi onaj uzas na kome pise ulje plodine. e dam se ebat ovakva stara na jelacic placu ako bus nasel litru ispod 10 kuna. masti? koje masti? znas posto je voce, povrce, jaja, secer, sol? koja voda? mineralna? ja pijem vodu iz vodovoda. znas posto je meso?

sve je otislo saptom prema gore. a ti ocito ne ides po ducanima ne stojis za stednjakom kuhajuci. k vragu, nekad je grah bio sirotinjska hrana. odi u ducan pa vidi posto je onaj kineski uzas od nejestivog graha. malo ga potopi pa gledaj kaj bu isplivalo. lako je s tudjim po plotu mlatariti.
Ja ti pokazem da je vodna naknada smanjena, tebi opet ne odgovara, sad pak narodne novine su problem. Uglavnom nisi u pravu.

Ne kupujem bosansko ulje - a vecina robnih marki je iz bosne.
Jaja su ista vec godinama. Kunu. Jabuke kupujem za 2.5 kune kila u vocnjaku, granny smith po 3 kune, nekad 3.5. Vidjet cemo sto ce bit ove godine doduse, i meni su moje jabuke na karlovackom podrucju malo smrzle, iako sam srecom ja visoko pa nisu toliko rano ni procvjetale.
Voda iz vodovoda je po novom PDV 10%. Evo gledam u racun.
Piletinu kupujem na Tresnjevackom placu kod Blagusa, nisam primjetio vece cijene.
Kuham barem 3 rucka tjedno, nekad i 5, hvala na pitanju.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 20:16   #260
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Dobro je netko rekao što ste čekali proteklih 8 godina rodoljubne krađe i otimačine?
Nije još bila postignuta kritična masa siromašnih. Siti nisu gladnima vjerovali.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.