Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2010., 21:16   #1
Naljepnica - vozač početnik L

Trazim naljepnicu da da bas naljepnicu,nekidan setam psa i na jednom autu iza na gepeku pise VOZAČ POČETNIK L i sad me zanima gdje ima kupit tih naljepinica? Jel zna tko?
__________________
:)
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:20   #2
Daj napraviti u nekoj od reklamnih firmi. Ne bi te došlo više od 30-40 kuna..valjda
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:00   #3
Ako si u Zagrebu imaš dućan s naljepnicama u Horvaćanskoj iza Baschiere (u istoj zgradi, ali prođeš kroz zgradu u dvorište)! Dali imaju tu naljepnicu ne znam, ali oni imaju svakakvih naljepnica!
Ako imaš sreće, možeš naći i magnetsku, tako da ju možeš skinuti sa auta dok ne voziš, ili ti se ne da uništavati lak!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:26   #4
Quote:
Megy kaže: Pogledaj post
Trazim naljepnicu da da bas naljepnicu,nekidan setam psa i na jednom autu iza na gepeku pise VOZAČ POČETNIK L i sad me zanima gdje ima kupit tih naljepinica? Jel zna tko?
Šta će ti to vozač početnik luzer
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:28   #5
Ajde Ryder, nemoj zezati, ako si ti odvozio XXXXXXX km, ne znači da su i drugi! Bolje da poštuje zakon, nego da se ponaša svakako, pa da čitamo o njoj u novinama!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:36   #6
A možda uopće ne kupuje za sebe,nego hoće nekom od svojih naljepiti
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:49   #7
Quote:
Megy kaže: Pogledaj post
Trazim naljepnicu da da bas naljepnicu,nekidan setam psa i na jednom autu iza na gepeku pise VOZAČ POČETNIK L i sad me zanima gdje ima kupit tih naljepinica? Jel zna tko?
znaš što je još bolje (simpatičnije)?! Vidio sam par puta i baš m ije bilo super i korektno. Napiši ili isprintaj nešto tipa "Vozačica početnik, molim vas lijepo za strpljenje " i onda će ti se svi osmijehnut i bit odmah bolje volje
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 10:07   #8
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Napiši ili isprintaj nešto tipa "Vozačica početnik, molim vas lijepo za strpljenje " i onda će ti se svi osmijehnut i bit odmah bolje volje
Sve je to lijepo i pohvalno!

Ali moš ti napisati i nalijepiti šta kod oš kad svejedno ima kretena u prometu koji če ti trubiti i psovati. Kalibar ljudi koji trube autoškolama i skaču ti na sirenu sa suvozačkog mjesta.
Tomy-87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:04   #9
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
znaš što je još bolje (simpatičnije)?! Vidio sam par puta i baš m ije bilo super i korektno. Napiši ili isprintaj nešto tipa "Vozačica početnik, molim vas lijepo za strpljenje " i onda će ti se svi osmijehnut i bit odmah bolje volje
A ovo je isto cool to bih mogla napraviti to mi treba za moje auto-jer krecem ponovo voziti poslje 5 god stanke...
__________________
:)
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:11   #10
Quote:
Tomy-87 kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo i pohvalno!

Ali moš ti napisati i nalijepiti šta kod oš kad svejedno ima kretena u prometu koji če ti trubiti i psovati. Kalibar ljudi koji trube autoškolama i skaču ti na sirenu sa suvozačkog mjesta.
Ako ima naljepnicu, trubit ce cim je uoce, a inace tek kad ih iznervira prtljanjem...ako prtlja.

Hasnfefer, nisam siguran da sam shvati osto zelis reci, no taj zakon o nosenju naljepnica za pocetnike postoji u BiH, ne kod nas.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:27   #11
Iskreno, ja mislim da ti to nije baš pametno stavljati, jer onda će ti trubit i prije nego nešto pogriješiš, a da ne pričam tek ako pogriješiš nešto

Znaš mentalitet ovdje, čim vide to da si početnik (i još žena ) još će više udarit po trubi neovisno o tome što ti radila...

Evo neki dan, vozi moja cura (doduše ona je položila prije 2 godine isto, ali nije vozila do sad) i stojimo mi u koloni, dva auta ispred nas, a neki baja iza pokušava pored kolone proć ali ne može pa trubi ko nenormalan u sred kolone ... Pa dođe stvarno čovjeku da izađe iz auta i lupi mu šamarčinu.. Takvi tipovi općenito čim vide ženu da vozi odmah po trubi, vikanje i sl. stvari... I đžaba naljepnica, samo još gori efekt postižeš...

A inače, ja mislim da te naljepnice uopće nisu loša ideja, čisto da ostali vozači malo više pripaze kad to vide, jer ipak je netko tko je totalni početnik skloniji napraviti nekakvu grešku u prometu... ali kažem, ovdje na našim prostorima sumnjam da bi to ičemu koristilo...
Dr.sc. forumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:29   #12
Ja mislim da mu je bolje bez toga... to ti samo stvara nervozu svima iza tebe, i svatko te želi što prije prestić. Bolje ti je bez, ako već imaš vozačku, naučio si valjda vozit jebemu
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:39   #13
Te naljepnice su fenomenalne! U prometu kod nas ih većina nema i onda ljudi se čude jedni drugima kako voze.Ovako kad imaš naljepnicu ljudi će pripazit (naravno idiota uvijek ima-ali u ovom slučaju manje) i imaš izgovor,tj. "daju" ti za pravo da malo sporije voziš i radiš "male" početnićke greške-to i jest svrha tih naljepnica. Postoje i naljepnice tipa "dijete u vozilu",sve ima svoju svrhu.Pusti ove koji briju da su naljepnice bez veze,posebno takvi ti ne znaju voziti.

P.S. postoji Privremena vozačka dozvola (vozačka za mlade) pa nema razloga da oni nemaju naljepnicu na autu dok ne postanu "hard-core" vozači.
SEILON is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:13   #14
Privremena ne postoji više. Ja imam onu šta su dijelili koja 2 godine valja ali sad opet dijele one 10 godišnje.
Gramzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:10   #15
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Ako ima naljepnicu, trubit ce cim je uoce, a inace tek kad ih iznervira prtljanjem...ako prtlja.
neće.
vjerovali ili ne, ja sam sa svojom naljom imala samo pozitivna iskustva. lijepo sam si isprintala slovo L i zakeljila ga s unutarnje strane stražnje šajbe. u donji desni kut. što je sigurno, sigurno je - neka ljudi znaju s kim imaju posla.
onaj tko je izašao iz autoškole ili nakon autoškole nije dugo vozio jednostavno nema sigurnost koja se stječe praksom. ovo što neki tvrde može se okačiti mačku o rep. yea right, nije vam ni trebala autoškola, nikad vam se nije ugasio auto niti ste napravili grešku, vama je eurosuper 95 potekao žilama odmah po rođenju.
uglavnom, smatram i smatrala sam da je korektno i odgovorno upoznati druge vozače sa svojom nesigurnošću u prometu, kao i s mogućim pogreškama. pojačani oprez s više strana na cesti nipošto nije višak.
odmah nakon polaganja uključila sam se u zagrebačku džunglu i svakako mi je trebalo malo razumijevanja. nakon lijepljenja L-a, ljudi su manje agresivno reagirali na, primjerice, gašenje auta pri startu, a i prestrojavanje (kojeg sam se užasavala) je bilo lakše obaviti.

@megy - isprintaj si L.
jednostavno slovo L, bez naljepnica, romana, isprika, pozdrava i nepotrebnih džidža i kerefeka. osim što je kratko i jasno, nećeš ga na autu voziti godinama, pa nema ni potrebe za dodatnim naručivanjem i lijepljenju po laku.

u trenutku kad, umjesto da se spetljaš, trubljenjem odgovoriš seronji koji ti nepotrebno trubi, skidaj nalju, to je to!
__________________
little piglet ebay <3
ish-mish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:19   #16
Tako je ish, slažem se s tobom. Ima dosta normalnih vozača koji će obratiti pažnju na tebe ako imaš takvu oznaku ( evo ja prvi ). Isto tako ima i onih čobana koji su isfrustrirani svim i svačim i oni će trubiti i vikati svakome - takve ignorirati.
Megy, isprintaj si L ,zalijepi i voziiiiiiiiiiiiiiiiiii
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:57   #17
Mi u BiH moramo po zakonu nositi naljepnicu P kao pocetnik pune dvije godine otkad si dobio vozacku..Sad ne bitno vozis li te dvije godine il ne vozis..Al brate rijetko koga ces vidjeti da ju je stavio na auto..Ja sam svoju stavljala pozadi samo onako da se malo vidi u slucaju da me policija zaustavi..Na njoj imas slovo P i broj svoje vozacke..Da ne pricam o respektu ljudi, kad te vide s tim slovom..Iako vozis normalno oni pocnu divljat jer odmah kontaju da si neki sporach ili sta li vec...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 15:19   #18
Quote:
Megy kaže: Pogledaj post
Trazim naljepnicu da da bas naljepnicu,nekidan setam psa i na jednom autu iza na gepeku pise VOZAČ POČETNIK L i sad me zanima gdje ima kupit tih naljepinica? Jel zna tko?
Evo ovdje ima magnetna, vozač početnik 30 kn

http://www.pravi-smjer.hr/katalogproizvoda.aspx?gid=19
Kelner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 14:34   #19
Quote:
Megy kaže: Pogledaj post
Trazim naljepnicu da da bas naljepnicu,nekidan setam psa i na jednom autu iza na gepeku pise VOZAČ POČETNIK L i sad me zanima gdje ima kupit tih naljepinica? Jel zna tko?
Meni ne treba, ali ako se dobro sjećam, zar to nije nekada (davno) bila čak i zakonska obaveza? Znam da je u nekim zemljama Europe (bila) obaveza...
milkman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:57   #20
"L" je oznaka za autoškolu, i nikako ne može biti oznaka za vozača početnika.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.