Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 10:28   #21
a ček....kad bi se taj manjak plodne vode već trebao vidjeti?

ako sam u 23em tjednu trudnoće bila u Petrovoj na ultrazvuku, jesu mi oni mogli već tad reći da ima manjak plodne vode?

ili se voda može smanjiti s vremenom?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 10:58   #22
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a ček....kad bi se taj manjak plodne vode već trebao vidjeti?

ako sam u 23em tjednu trudnoće bila u Petrovoj na ultrazvuku, jesu mi oni mogli već tad reći da ima manjak plodne vode?

ili se voda može smanjiti s vremenom?

smanjuje se pred kraj trudnoće, najčešće oko 30 tjedna.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 11:41   #23
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
smanjuje se pred kraj trudnoće, najčešće oko 30 tjedna.
može se smanjiti ili povečavati bilo kada, al najčešće se smanji pred sam porod a ne oko 30. kolko sam ja čula
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 12:42   #24
.....

kakve ste simptome imale ....?i kako ste doznale....meni je ne eho gledao i rako plodne vode ima dovoljno? jeli eho dovoljan?
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 00:22   #25
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ajmo cure, nabacite iskustva, ja sam 33.tj i reko mi gin danas da imam premalo plodove vode...:
Kod manjka plodne vode trebao bi ginekolog provjeriti prokrvljanost posteljice, rad bubrega i mozak (povećane komore, hidrocefalus). Traži drugo mišljenje, to nije bezopasno.
ciciban3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 00:37   #26
Mucka
nema simptoma, izmjere ti na ultrazvuku
ako kaže da je dovoljno-dovoljno je, ak kažu da je premalo-premalo je

Ciciban
sve je u redu, ipak je bilo samo privremeno... popravilo se...
poslana sam hitno u Petrovu iz DBK, bila sam 2puta u 2 tjedna na pregledu i sve je savršeno

idem sad opet u srijedu
to će mi biti 5. put u 5. tjedana
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 20:59   #27
da vratim ovu temu...
već zadnja dva pregleda mi doc kaže da imam plodne vode na donjoj granici, AFI prije dva tjedna je bio 9, danas 8,2 i kao smanjuje se i to nije dobro, a i beba je sitnija i na donjoj granici s kilažom i kao sve to ukazuje na mogući početak zastoja u rastu.
za dva tjedna moram na kontrolu u bolnicu a možda će me i hospitalizirati...
naravno da mi nije svejedno, sva sam nikakva...
inače, svi protoci su ok, sada sam 30 tj. i beba teži oko 1400gr, što je dosta malo....
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 21:00   #28
jel bilo sličnih iskustava???
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 21:05   #29
Quote:
nikkay kaže: Pogledaj post
jel bilo sličnih iskustava???
moje iskustvo:
I ja sam imala manjak plodove vode koji je otkriven u 30 tj. afi je bio 9/10, pa je narastao na 11, a kada je bio 7 su me hospitalizirali. Od 32-36 tjedna sam ležala na sv.duhu, dobila 2 inekcije deksamethasona za razvijanje djetetovih pluća, jednom dnevno su radili ctg i jednom tjedno uzv, gledali su težinu djeteta, mjerili glavicu, bedrenu kost, želudac i protoke kroz pupkovinu i posteljicu, meni je sve bilo ok.osim težine koja je malo zaostajala. radili su i uzv dječjeg srca.Povremeno sam imala lagana stezanja i malo je curkala plodova voda. U 36+4 je počela baš curiti plodova voda, ne jako već su mi gaće bile stalno mokre i ctg je pokazao trudove, pa sam završila na carskom i na kraju je sve ispalo ok. Moj mali miš Patrik je rođen 2630 g i 47 cm, a rođen je 3 tjedna ranije. Da je došao do termina sigurno bi bio bebonja od 3 kg.
Inače sam imala prije streptokok b i nitko mi nije rekao da bi mi od toga moglo biti, već su rekli da je idiopatski razlog manjka plodove vode.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 21:08   #30
nije bas malo, moja je sa 33+3 imala 1900 i ni ja nemam bas bogznakaj plodne. nemoj se samo uzrujavati, sve ce bit ok, ako i bude kakva frka (sto sumnjam, ja sam sa losim nalazima takvim trcala po bolnicama od 23-eg tjedna i evo nas u 36) oni ce bebu (koja je sad vec bome dovoljno velika) prije izvadit van nego da dopuste da joj se sta desi. zato ides na redovite kontrole, i da je neka panika, ne bi ti stavili kontrolu u razmacima od 2 tjedna. ne brini se, stvarno.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 22:23   #31
maza1, hvala na iskustvu, vidim da si i ranije pisala isto...ja se nadam da će se plodna voda povečavat, a ak ne, nek me i i hospitaliziraju, samo da se beba rodi živa i zdrava i s kolko tolkom kilažom

imi18, a kolika je sada kilaža tvoje bebe u 36 tjednu??jer ja si sve mislim ako dobiva cca 300gr u dva tjedna, pa ni sa 37 tjedana neće biti nešto zadovoljavajuća kilaža ( jedva 2 i pol kile ) kada bi trebala biti s obzirom da je beba jelti već u terminu.
sada ću prvi puta u bolnicu ići, jer me moraju imati pod nadzorom s obzirom da nije baš sve idealno u mojoj trudnoći, a nadam se da će biti sve dobro...
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 00:07   #32
Quote:
nikkay kaže: Pogledaj post
maza1, hvala na iskustvu, vidim da si i ranije pisala isto...ja se nadam da će se plodna voda povečavat, a ak ne, nek me i i hospitaliziraju, samo da se beba rodi živa i zdrava i s kolko tolkom kilažom

imi18, a kolika je sada kilaža tvoje bebe u 36 tjednu??jer ja si sve mislim ako dobiva cca 300gr u dva tjedna, pa ni sa 37 tjedana neće biti nešto zadovoljavajuća kilaža ( jedva 2 i pol kile ) kada bi trebala biti s obzirom da je beba jelti već u terminu.
sada ću prvi puta u bolnicu ići, jer me moraju imati pod nadzorom s obzirom da nije baš sve idealno u mojoj trudnoći, a nadam se da će biti sve dobro...
sa 35 i nesto sitno je bila 2300. sve preko 2 i pol se vise ni ne smatra malom porodjajnom tezinom, tak da se fakat ne moras brinut, samo nek se beba razvija kak treba a kolko je velika vise-manje, ne mogu sve bebe bit u prosjeku.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 07:54   #33
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
sa 35 i nesto sitno je bila 2300. sve preko 2 i pol se vise ni ne smatra malom porodjajnom tezinom, tak da se fakat ne moras brinut, samo nek se beba razvija kak treba a kolko je velika vise-manje, ne mogu sve bebe bit u prosjeku.
ma da, najbitnije da se razvijaju sve funkcije kod bebe i da dobiv na težini, a govore mi otpočetka da neće biti prevelika, kao nisam ni ja, ja sam 1, 67cm pa nije ni to tak sitno, ok imam sada 61kilu, sa 7 kila viška,al nisam premršava, taman sam po sebi:-))
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 10:40   #34
pozdrav svima....moj problem tj supruga mi je oko 25 tj. trudnoce juce su joj radili cirklazu bila je otvorena 2 prsta sve proteklo dobro ali nakon 15 min. pocela curit plodna voda ...hitno prevezena u petrovu bolnicu i sad je na nekij infuziji i naravno prate stanje ....doktor mi je rekao da ima izgleda jer se plodna voda puni ali i odlazi prije toga imala je dva spontana pobacaja ukratko zanima me dali ima tko kakvog iskustva i ima li kakvih posljedica.....ja sam jako zabrinut zbog nje znam prije kroz sto je prolazila ....ali mislim da je u dobrim rukama
li - la is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 10:45   #35
Quote:
li - la kaže: Pogledaj post
pozdrav svima....moj problem tj supruga mi je oko 25 tj. trudnoce juce su joj radili cirklazu bila je otvorena 2 prsta sve proteklo dobro ali nakon 15 min. pocela curit plodna voda ...hitno prevezena u petrovu bolnicu i sad je na nekij infuziji i naravno prate stanje ....doktor mi je rekao da ima izgleda jer se plodna voda puni ali i odlazi prije toga imala je dva spontana pobacaja ukratko zanima me dali ima tko kakvog iskustva i ima li kakvih posljedica.....ja sam jako zabrinut zbog nje znam prije kroz sto je prolazila ....ali mislim da je u dobrim rukama
Nadam se da će curkanje stati i da će beba biti što duže u buši!
Sad joj ne gine extremno ležanje i ne micanje.
Jedva na WC.
Sretno!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 10:50   #36
hvala ...da lezi nema nikud najgore ni posjeti ne mogu jel je u pred radjaoni .....
li - la is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:11   #37
Quote:
li - la kaže: Pogledaj post
hvala ...da lezi nema nikud najgore ni posjeti ne mogu jel je u pred radjaoni .....
Da, nažalost ništa ne možeš.
Zbog čega joj curi voda?
Jesu joj slučajno prokinuli vodenjak?
Jesu bakterije u pitanju?

Samnom je u sobi bila ženska koji je su isto tako negdje bakterije smazale vodenjak, pa su joj održavali plodnu vodu još jedno mjesec dana.
Eno dećkić je sad veliki i buco , ma sve će biti 5!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 17:00   #38
Supruzi su dana ustanovili manjak plodne vode, ali doktori u Kc neznaju baš radit sa 3d ultrazvukom, pa jedan vidi bubrege drugi ne, nije nam jasno kako bi dijete živjelo bez bubrega, fetus je po težini i veličini ok, 20 tjedan je trudna iako mislimo da je doktorica fulala za 3 do 4tjedna, jer supruga nije mogla doći do rijeći d joj kaže točan dan začeća, znači dijete odgovara težini i veličini za 20 tjedana, preplašili su nas i poslali za 2 tjedna u Zagreb u Ilicu? Ovaj dan nam je stvarno težak od čekanja od jutra do podneva, pa do doktorica i doktorice koji se prepiru jedan vidi 2 točkice (bubrege), drugi ne, još nisu naučili baratat sa 3D ultrazvukom???Mislim stvarno?Mjaka ploden vode je ispod donje granice?nadamo se da će puno tekućine pomoći?
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 17:03   #39
Quote:
Trip into Drumm kaže: Pogledaj post
Supruzi su dana ustanovili manjak plodne vode, ali doktori u Kc neznaju baš radit sa 3d ultrazvukom, pa jedan vidi bubrege drugi ne, nije nam jasno kako bi dijete živjelo bez bubrega, fetus je po težini i veličini ok, 20 tjedan je trudna iako mislimo da je doktorica fulala za 3 do 4tjedna, jer supruga nije mogla doći do rijeći d joj kaže točan dan začeća, znači dijete odgovara težini i veličini za 20 tjedana, preplašili su nas i poslali za 2 tjedna u Zagreb u Ilicu? Ovaj dan nam je stvarno težak od čekanja od jutra do podneva, pa do doktorica i doktorice koji se prepiru jedan vidi 2 točkice (bubrege), drugi ne, još nisu naučili baratat sa 3D ultrazvukom???Mislim stvarno?Mjaka ploden vode je ispod donje granice?nadamo se da će puno tekućine pomoći?
Ajte vi lijepo kod nekog renomiranog privatnika koji zna koristit sve te moderne naprave pa da vam kaže kako stvari stoje.
Nemojte čekat dva tjedna.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 20:35   #40
Quote:
Trip into Drumm kaže: Pogledaj post
Supruzi su dana ustanovili manjak plodne vode, ali doktori u Kc neznaju baš radit sa 3d ultrazvukom, pa jedan vidi bubrege drugi ne, nije nam jasno kako bi dijete živjelo bez bubrega, fetus je po težini i veličini ok, 20 tjedan je trudna iako mislimo da je doktorica fulala za 3 do 4tjedna, jer supruga nije mogla doći do rijeći d joj kaže točan dan začeća, znači dijete odgovara težini i veličini za 20 tjedana, preplašili su nas i poslali za 2 tjedna u Zagreb u Ilicu? Ovaj dan nam je stvarno težak od čekanja od jutra do podneva, pa do doktorica i doktorice koji se prepiru jedan vidi 2 točkice (bubrege), drugi ne, još nisu naučili baratat sa 3D ultrazvukom???Mislim stvarno?Mjaka ploden vode je ispod donje granice?nadamo se da će puno tekućine pomoći?
Ja sam imala manjak plodne vode u 24 tjednu a nakon 27 tjedna skoro nimalo,beba je imala malformacije bubrega,a bez plodne vode i s bubrezima koji nisu funkcionirali sam rodila u 41 tjednu,znači očito može živjeti i bez jednog ili drugog dok god su protoci u redu.
Preporučam dr.Kosa ili dr.Večeka u Petrovoj-on mi je jedini vidio da nešto nije u redu dok su drugi samo odmahnjivali rukom i govorili da on vidi "bijele miševe".
Slobodno mi piši na pp ako te nešto zanima!
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.