Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2012., 16:41   #61
Quote:
andjeo123 kaže: Pogledaj post
hitno mi treba savjet..neznam da li je itko bio u ovakvoj situaciji..trudna sam 24 tj i 3 dana..prije 3 tjedna sam bila na kontroli i otkriveno je da nemam gotovo nista plodne vode afi je bio 1 pa je porastao na 3 i tako stoji sada..navodno bubrezi su mali a jedan je homofobican,mjehur je takodjer mali..jedva da se vidi..pronasla je i neko prosirenje na malome mozgu..zbog manjka plodne vode rijetko kada osjetim bebu kako se mice i to jedva..skoro nikako..a sve prije na kontrolama je bilo super..moja ginekologica me poslala u bolnicu na pregled u split,tamo su me pregledala 5 ginekologa i oni cak nisu mogli pronaci bubrege i mjehur jedva..kao mjehur je minijaturan..dali mi inekciju neku kao od nje cu ja morati mokriti pa ce i beba mokriti..ali kao nije djelovala..nije nista pomogla..rekli mi da se odlucim na inducirani odnosno na pobacaj jer beba nece prezivjeti..ali posto sam tada bila na granici sa zakonom pa mi nece biti vjerojatno odobren pobacaj ja sam i odustala od njega..rekli su da nema sanse da prezivi da ce umrijeti ili pak ako se rodi da ce umrijeti ili ako prezivi nekim cudom da nece biti dobro da ce biti tesko bolesno..evo vec je proslo 3 i pol tjedna beba je jos ziva..kuca joj srce normalno bez ikakvih smetnji ,super dobiva na tezini sa 23 tjedna na kontroli imala je 600g..i pomalo se mice..protok kroz pupcanu je uredan..u bolnici me nisu zadrzali jer su rekli da nema pomoci da su im ruke vezane..da samo cekam kuci cta ce se desiti i svaki tjedan na kontrolu..
hrabra si i ne gubi nadu....
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 16:56   #62
draga, nažalost moja kuma je imala gotovo isti slučaj, ali nije dobro završilo jer je u 39.tt bebi srce stalo jedino da vidiš da te porode ranije, da se tako nešto spriječi....njena beba nije imala nijedan bubreg i vjerojatno ne bi preživjela, ali ako oni za tvoju misle da ima to je dovoljno da učine neko čudo kad se rodi..samo obavezno traži raniji porod i to na carski da se ni ti ni beba ne mučite...sretno!!!
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:00   #63
Pozdrav! Evo trudnoča je sada točno 23tj+4 u bolnici sam od 21 tjedna, isto manjak plodne vode. Kod mene se uočila u 18tj kontrola je bila za 2 tj plodne vode nema, ostajem u bolnici. Beeba ne zaostaje i sve je na svom mjestu. naravno vjerojatno se pluča nisu razvila zbpg manjka plodne vode. rađena kordocenteza i čekam nalaz i da svjesna sam da dolazi do prekida trudnoče ali neznam kada jer srce još uvijek uredno kuca. Neznam ništa ležim i čekam.
tilgova is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:20   #64
jeli imao ko problema da nema nikako plodne vode? u 17toj nedelji trudnoce
minka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 05:58   #65
Dizem temu.
Jucer sam hospitalizirana zbog manjka plodne vode, beba mala (cca 1900 g), trudna sam 35+4
Nemam nalaze kod sebe pa da prepisem kolki je afi i to, budem cim stignem.
Zasad ne znaji zasto je tako malo vode. Radjeni su bris na steptokok i i cervikalni brisevi, cekam nalaze...kolko vidim i bakterije mogu biti uzrok manjku?

Meni je dr rekla da je mozda u pitanju neka disfunkcija posteljice, pretjerano starenje ili nesto. Beba ima uredan mokracni mjehur, bubrege i sve.
Zanima me koliko ima istine u tome da se unosom vece kolicine tekucine moze utjecati i na kolicinu plodne vode?
Jel to samo neki mit ili je zbilja tako?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 08:14   #66
Dodatak: sad je bila vizita pa je dr procitala. Afi je 2,9.
To mi se cini uzasno lose
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 17:57   #67
ne znam koliko će te utješiti ovo što ću ti reći
meni je inače istekla voda negdje na početku 34. tjedna
i u bolnici naravno, infuzije i sve
i nisu mi rekli da moram više piti, niti išta takvog
samo su mi dali onu injekciju za sazrijevanje djetetovih pluća
beba bila procijenjena na 2.200, rodio se 1.700g u 35+1
nisam imala nikakve bakterije niti slično jer su me odmah i na to sve testirali
ali nešto nije bilo u redu s posteljicom, i zato se beba nije razvijala dovoljno, ali nije bilo ovo da je posteljica ostarila, nešto drugo je bilo u pitanju, ali se nikad nije analiziralo točno što
ja sam inače imala dosta veliki miom, pa možda i radi toga
a možda i radi godina

no, i ja sam bila u panici, da kako će beba sad bez vode, ali su mi rekli da može dosta dugo izdržati tako
a možda mi i nije sve otišlo, to ne znam točno, baš ono, da je beba na suhome

i na kraju kad sam pitala da zašto se to sve skupa desilo, rekla mi je jedna od dr. da je bebi očito bilo loše unutra i da je htjela van :-) da je procijenila da će joj vani biti bolje nego kod mene

htjela sam ti reći, ne boj se, današnja medicina je savršena, to su super tjedni i sve će biti ok
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 18:02   #68
Evo apdejt: ja rodila danas, hitnim carskim, zbog te niske kolicine plodne vode i ocito prestare posteljice.
1700 g, 43 cm, ja u 35+5.
Ziva je, zdrava, kazu pedijatrica i ostali da je skroz ok (apgar 9/10) i da ce se udebljati bez problema.

Hvala ti na dugom postu i iskustvu i rijecima podrske
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 21:19   #69
baš mi je drago što je sve ok
naravno nije nikad zgodno roditi nedonošće, ali vidiš da i dr. vele da će sve biti ok
sad pazi na sebe, još više na nju, sve oko sebe upregni da ti pomažu, a ti se samo njoj posveti
za par mjeseci neće se niti vidjeti razlika

i, da, u c&a imaš male robice za kupiti, ono 43 i 47 broj. ili tako nešto, uglavnom malo, ali prerastati ćete vi te brojeve brzinom munje, budeš vidjela, mm se čudio ko picek glisti kad sam ja svakih par mjeseci objavila da moramo u shoping, pa opet 10 bodića i sve ostalo u kompletu.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.