Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2015., 23:23   #881
O boze, ne opet. Po tisuciti put, to je strizibuba ili neka varijacija iste.

Sent from my D5503 using Tapatalk
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 20:34   #882
A čujte, u strahu su velike oči.
Uglavnom, hvala na objašnjenju, jako ste me razveselili
__________________
ja sam rođen namrgođen
tonkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:03   #883
Radi li se o žoharima? Hvala.

DwightSchrute is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 23:16   #884
Quote:
DwightSchrute kaže: Pogledaj post
Radi li se o žoharima? Hvala.

Rekao bih da da.

EDIT :

Mislim da je to ovaj.

https://en.wikipedia.org/wiki/American_cockroach

http://www.ekocijan.hr/saznajte-vise...iki-zohar.html
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 22:00   #885
Ma kakav americki zohar,takvi na nasu radost jos nisu doletjeli u hr. To je germanski zohar. Ili eventualno njemu jako slican azijski,ali on pak leti na svijetlo. Ja sam opet ovo ljeto vidjela par tih letecih, oni navodno imaju duza krila i kote se van ali tu i tamo ulete u stan i nisu ni blizu invazivni ko germanski. Ali to definitivno je zohar.
mahasadhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 16:07   #886
Quote:
m4dm4n123 kaže: Pogledaj post
O boze, ne opet. Po tisuciti put, to je strizibuba ili neka varijacija iste.

Sent from my D5503 using Tapatalk
hvala! Kao sto kaze Tonkić, u strahu su velike oci, vjerujte mi da sam se nagledala buba po netu da nadjem ovu i nisam nasla, ali stavili smo mrezice na prozore i nema ih vise, prema tome, lazna uzbuna!

lp
pingvinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 03:52   #887
Na moru u vikendici sam u zadnjih par dana naisla na 3 smeda zohara. Dva su nadena po danu, a jedan upravo sada po noci na zidu u spavacoj sobi. Kat vikendice je ureden prije dva mjeseca, sve je novo, od instalacija, zidova, namjestaja. U okolici nema drugih kuca (naslonjenih) na nasu. Prizemlje kuce je "staro", zohari nikad prije nisu videni (sad ih ustvari vidim prvi put u zivotu uopce).
Od aparata imam samo frizider, mikrovalnu i vesmasinu.
Za desetak dana vracam se u Zagreb, do iduceg ljeta nitko nece boraviti u kuci.
Ima li smisla necime sada tretirati zohare ili ce sami od sebe "izumrijeti" obzirom da iducih 10 mjeseci nece nikoga tu biti, dakle ni hrane ni grijanja zimi??
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:13   #888
Pozdrav svima,
Proslo ljeto u ovo vrijeme sam prvi put nasla zohara u dnevnom boravku I to jednog na komodi I jednog na zidu..te jednog u kuhinji ..naravno izgorila sam jer sam.nekad davno kad sam bila podsranar imala iskustvo sa gamadi I nisam mogla vjerovat da se nocna mora ponavlja.Napravila sam generalku I sve posprejala sa biokilom I cak I prozore ..vrata..I cijelu zimu nista..I sad nadem jucer ponovno jednog, znaci nakon tocno godinu dana I danas jednog na istom mjestu..kod sudopera u kuhinji..medutim on se bas stvorio kad sam upalila svijetlo i nije bio bas brz..I mislim si ...o ne opet I naravno ide sve van iz ormarica I u jednom di drzim ljekove nadem mrtvog.Sad ne kuzim zasto mi se pojavljuju uvijek krajem ljeta..I onda ih nema..I.kako to da je ovaj crko sam.od sebe ..vise sad ne znam jel imam ili nemam zohare.Da li.jevto tipicno..ili ja cijelu zimu ne vidim..??
Tia32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 18:13   #889
sutra je dan D

babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 18:19   #890
Quote:
Tia32 kaže: Pogledaj post
I.kako to da je ovaj crko sam.od sebe ..vise sad ne znam jel imam ili nemam zohare.Da li.jevto tipicno..ili ja cijelu zimu ne vidim..??
pa živi 6 mjeseci maks, morebit da je umro prirodnom smrću

čim vidiš živog vrijeme je za novo prskanje inače opet velike nevolje
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 18:22   #891
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Za desetak dana vracam se u Zagreb, do iduceg ljeta nitko nece boraviti u kuci.
Ima li smisla necime sada tretirati zohare ili ce sami od sebe "izumrijeti" obzirom da iducih 10 mjeseci nece nikoga tu biti, dakle ni hrane ni grijanja zimi??
počistit sve generalno, zavrnut vodne ventile , ništa im nemoj ostavit , ja misilm da je 10 mjeseci dovoljno nestanu sami od sebe
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:04   #892
Tri godine živim u stanu nikad nikakvog žohara nisam vidjela, a paranoična sam jer sam imala traumu iz jednog stana...prije par dana se pojavio jedna na zidu drito na svjetlu i bio miran, stajao tamo dok ga nismo ubili. Drugi puta je bio u dnevnoj, na svjetlu, opet na zidu. Spremili smo stan, pregledali sva mjesta koja su sumnjiva, kao leđa frižidera i to..nigdje ništa, ni mrtvi ni živi...i sada se vraćam u stan i opet na svjetlu u predvorju zgrade hoda jedan, ja ga odme pogledat kad on poleti. I nastavi letjeti???
I leti dugo??
Dođem doma, a na plafonu u kuhinji jedan stoji.

ja ću se ubiti. OD KUDA SAD TI LETEĆI ŽOHARI

Šta mi je činiti, kakvi su to?
telence is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 11:00   #893
Quote:
telence kaže: Pogledaj post
Tri godine živim u stanu nikad nikakvog žohara nisam vidjela, a paranoična sam jer sam imala traumu iz jednog stana...prije par dana se pojavio jedna na zidu drito na svjetlu i bio miran, stajao tamo dok ga nismo ubili. Drugi puta je bio u dnevnoj, na svjetlu, opet na zidu. Spremili smo stan, pregledali sva mjesta koja su sumnjiva, kao leđa frižidera i to..nigdje ništa, ni mrtvi ni živi...i sada se vraćam u stan i opet na svjetlu u predvorju zgrade hoda jedan, ja ga odme pogledat kad on poleti. I nastavi letjeti???
I leti dugo??
Dođem doma, a na plafonu u kuhinji jedan stoji.

ja ću se ubiti. OD KUDA SAD TI LETEĆI ŽOHARI

Šta mi je činiti, kakvi su to?

To su ti neke šumske bube koje jako sliče žoharima. Bez brige ja sam se uplašila kad smo se uselili u novogradnju kad sam ih vidla. Koliko ja znam žohari ne lete

I ima ih samo sad nekak u kasno ljeto, ostatak godine ih nisam vidjela. Tako da nemaš brige!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 03:55   #894
Znači ljudi moji, katastrofa. Dignem se na wc, upalim svijetlo u kuhinji i imam šta za vidjet. Dva smeđa žohara osrednje veličine kako brzinom munje hodaju po sudoperu. Nikad prije nisam imala problema s tim, ali izgleda da je i na mene došao red.

Nema više spavanja za mene. Molim neku dobru dušu da mi odgovori na ova pitanja.

1. Koje je trenutno najučinkovitije sredstvo u borbi protiv te gamadi?
2. O čemu ovisi brzina njihovog širenja/množenja?
3. Što sve trebam detaljno pregledati osim kuhinje i što bi sve trebala izbaciti van iz stana?

Hvala.
MelindaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 20:05   #895
Quote:
MelindaZg kaže: Pogledaj post
Znači ljudi moji, katastrofa. Dignem se na wc, upalim svijetlo u kuhinji i imam šta za vidjet. Dva smeđa žohara osrednje veličine kako brzinom munje hodaju po sudoperu. Nikad prije nisam imala problema s tim, ali izgleda da je i na mene došao red.

Nema više spavanja za mene. Molim neku dobru dušu da mi odgovori na ova pitanja.

1. Koje je trenutno najučinkovitije sredstvo u borbi protiv te gamadi?
2. O čemu ovisi brzina njihovog širenja/množenja?
3. Što sve trebam detaljno pregledati osim kuhinje i što bi sve trebala izbaciti van iz stana?

Hvala.
1.navodno taj draker 10.2 , ja sam ga iskoristio prije tjedan dana, nisam se ni s njim usrećio
2. o toplini, vlazi, dostupnosti hrane , ljeti se recimo duplaju duplo brže nego zimi
3. sve i svašta, ni u mašti nemoš zamisliti di se oni sve mogu prikriti . najbolje je renovirati cijeli stan i izbaciti svu drvenariju
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 16:01   #896
nedavno sam bila u jednom stanu u novom zagrebu...gdje ima zohara...
a neboder ko neboder, pa sam gledala iskustva po internetu...
tako da sam sve detaljno pretrazila. i izgleda da ima jedan vrlo ucinkovit i prirodan otrov protiv tih stetocina.
prirodan ukoliko nadjes ovu stvar iz prirode, a izgleda da se kod nas tesko moze naci, a mogla se prije kupiti bez problema u ljekarnama, ali je izgleda farmakoloski lobi to sve pozabranjivao.
no, nadje se na internetu nekud izvana, platis postarinu, vrijedi!

ta prirodna stvar se zove borax ili acidi borici ili borna kiselina. kazu najbolji otrov je staviti 50 gr te kiseline (u prahu) u razmuceni zutanjak, napraviti kuglice, pa ih razbacat po kuci, to mijenjat dok ne nestanu, a i sporadicno opet stavljat da budes siguran. to je za njih super otrov, ako samo i nogama kroce preko malo tog praha ili polizu, yuck, dovoljno je da uginu oni i cijelo leglo, jer se odmah otruju, a nogama donesu u leglo pa i oni tako....

sto je najbolje, taj stan je bio potpuno prazan kad sam u njega dosla, a ipak je bilo zohara!?? oni se hrane onom smrdljivom stvari iz odvoda vode, sifona i tako to. to se mora redovito cistit, ko moze....ne moraju oni jesti mrvice, to im je samo raznovrsnost u prehrani, ostanu oni na zivotu i bez toga.
dakle taj borax....to je ono sto ima i deterdjent za pranje robe....samo ne znam koliko tamo ima boraksa. dakle, nekoc na forumima govorilo se da toga ima u zagrebu u ljekarnama, pa probajte naci, a ako ne, internet!
ima neki internet website na hr. ali se tamo nitko ne javlja. ja trenutno nemam problema sa zoharima, jer nisam vise u tom stanu.
al ova info s letecima je zanimljiva, jer je istina da su bili negdje visoko uvijek...cudna vrsta, po slikama slice na orjentalne...
fuj
sprejevi, raid, onaj u tubastoj plastici otrov(petri...nesto), raid kucice, nista to ne koristi. samo gubljenje love, ni cistoca ne vrijedi puno, ako su vec tu...tako samo na duge staze. al te gamadi svatko se zeli rijesit ODMAH.
A evo, jedna blogerica kaze: "Boraks u Zagrebu možete nabaviti u Ivero trgovini, Žitnjak bb. Tamo ga prodaju na veliko, ali postoje manje trgovine koji otkupljuju od njih i prodaju boraks po kilogram. Takva trgovina je "Kemo spektar" u Ilici 73 u Zagrebu. Najisplativije se udružiti s nekim i kupiti vreću od 10 kg i Ivero. Boraks nema roka trajanja i osigurat ćete zalihu za jako dugo vremena." inace se taj boraks koristi i kao prirodno sredstvo za ciscenje...

Zadnje uređivanje iskljucivo123 : 13.09.2015. at 16:35.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 07:39   #897
I mene su dočekali pri useljenju , prijetoga par godina nikog nije bilo živit u stanu , bilo ih je povremeno po nekoliko , nisam pridavao nužnu pozornost

da postoji neko univerzalno učinkovito sredstvo , dobar glas bi se proširio i u skorom vremenu nitko nebi imao problema
I nebi u mom kvartu bile prazne police s raidom za žohare

Ja sam se u potpunosti povuka na pričuvne položaje , jedem poskrivećki, zaljevam radne površine drakerom ,ali broj im se ne smanjuje

Čak su mise toliko razbahatili da su jajašca počelo polagati na otvorenom , na svjetlu bez ikakvog zaklona
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 15:24   #898
Jučer vidjela obavijest na zgradi da će u srijedu radit dezinsekciju zajedničkih prostorija i stanova. Raspitala sam se kod predstavnika stanara i kaže da ima žohare. Mene to odmah iztraumatiziralo iako iste nisam vidjela u stanu. Stan nam je u prastaroj zgradi sa svakakvim stanarima, svoj stan smo u potpunosti renovirali, ali baš u potpunosti (ne znam jeli to važno za kontekst). Od jučer sam prekopala i pogledala sve što mi palo na pamet (u kuhinjskim elementima i iza njih koliko sam mogla, cijelu kupaonu, u ormarima i ispod njih, iza kauča, provjerila komode i police za knjige) i ništa nisam pronašla. Gdje još da pogledam?

Također, koliko sam shvatila iz postova, preporučljivo je da se tretiraju svi stanovi, dakle i oni u kojima ih nema. E sad, ja imam malog klinca koji puže i liže i stavlja u usta sve i svašta pa me zanima jel se moram organizirat za taj dan ili više njih da ode klinac negdje drugdje? Da maknem ili prekrijem njegove igračke, odjeću, tepih, krevet? Trebam li napravit/pripremit što drugo? Unaprijed hvala na informacijama.
AnarhoVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 21:52   #899
Evo na forumu je na drugoj temi netko komentirao kako su se u zgradi rijesili zohara pomocu Bumortina.
http://www.bumortin.eu/
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 00:01   #900
Quote:
AnarhoVila kaže: Pogledaj post
Od jučer sam prekopala i pogledala sve što mi palo na pamet (u kuhinjskim elementima i iza njih koliko sam mogla, cijelu kupaonu, u ormarima i ispod njih, iza kauča, provjerila komode i police za knjige) i ništa nisam pronašla. Gdje još da pogledam?
ne boj se , da ih imaš vidjela bi ih i bez traženja pa s obzirom da ih nemaš ne vidim ni svrhu prskanja čistog prostora bez nametnika (problem su oni koji ih imaju a tvrde da ih nemaju i izbjegavaju prskanje)
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.