Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 08:56   #1
Iskon TV

Ima li ga ko? Kakva su vam iskustva/komentari?

Zadnje uređivanje Vincent V : 06.05.2009. at 09:02.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 16:37   #2
izgleda, nula bodova, kifla.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 20:39   #3
Evo ja već tjedan dana imam Iskon TV.

Uređaj je Motorola VIP1910-9 s daljinskim upravljačem koji me ugodno iznenadio jer je programabilan. Može se programirati da uz STB kontrolira TV i tuner/pojačalo, i to na dva načina: odabirom pred-programiranih templatea (prema proizvođaču i tipu uređaja) i pazi sad - direktnim učenjem kodova za uređaje koje ne poznaje. Ovo radi odlično.

Inače, u zadnjem Vidi-ju su napisali svašta loše o tom daljincu, kao ne radi im ako ga ne usmjere točno prema STB-u, što je glupost (valjda su imali stare baterije), jer meni radi bez obzira gdje ga usmjerim, a soba je povelika.

STB je minimalistički dizajniran, naprijed ima samo dvije lampice - crvenu i zelenu, koje se ne vide kad je ugašen, tako da izgleda ko crni sjajni monolit koji odlično prima prašinu. Od izlaza ima jedan HDMI, SCART, component video, composite video, optički SPDIF i koaksijalni SPDIF, analog stereo audio. Ima i 2 USB porta odostraga, koji su neaktivni. Hard disk nema u sebi, jer se snimanje odvija na Iskonovom serveru. Troši 6W kad radi i kad je u stand-by-u, što je super. HDMI koristi HDCP zaštitu od kopiranja, pa ako ga želite preko HDMI-DVI kabla spojiti na stariji LCD TV koji nema HDMI, neće raditi ako TV ne podržava HDCP (vidjet će se samo prilikom bootanja STB-a, ali čim se boot završi, slika nestane). Meni HDMI-DVI radi s novim LG monitorom, ali ne radi sa 4 godine starim Quadro LCD-TV-om.

Listanje kanala radi ok, cca 1-1.5 sek da se pojavi slika nakon što se zaustavi na nekom kanalu, a naziv kanala se odmah vidi. Raspored kanala može se mijenjati po želji. Softver ima bugova: zna se zamrznuti ako se prebrzo brlja po daljincu - premotavanje naprijed-natrag, stani-kreni i to... Onda se sam reboota i to traje cca 2 minute. Inače, iz stand-by-a se pali trenutno. I tu ima nezgodan bug - glasnoća STB-a, iako na ekranu pokazuje vrijednost koja je bila kod isključivanja, kod uključivanja bude na maksimumu. To je nezgodno ako je na TV nafrljeno glasno, zato što je na STB-u bilo postavljeno tiho.

Programa ima 40 i sitno, ali su svi odreda (bar meni) gledljivi i ne mogu reći da mi koji nedostaje. Srećom, nema nikakvih Pink-ova, Folk-TVa, TV-Čmarovci Donji i sl. Uostalom, popis se vidi na Iskonovoj stranici.

Kvaliteta slike je ok, moram reći vidljivo bolja nego ona koju sam imao preko DVB-T-a, pogotovo kod brzih promjena na ekranu i crvenih površina. Problem je što se izgubi po par frameova otprilike jednom u sat vremena (slika se na trenutak smrzne).

Prva 4 kanala (HTV1, HTV2, Nova, RTL) snimaju se automatski zadnjih 48 sati, tako da se može uvijek pregledati bilo koji dio programa, bez eksplicitnog podešavanja snimanja. Problem je što EPG ne odgovara stvarnom programu, a djelomično je kompenzirano time što se za svaku emisiju snima 10-tak min prije i 10-tak minuta nakon službenog vremena. To je OK za emisije koje su po defaultu snimljene, ali bed je što za one koje se ručno želi snimiti (te se za razliku od automatski snimljenih čuvaju 10 dana), mora snimiti i emisija prije i emisija poslije. Time se uludo troši raspoloživi prostor za snimanje, jer ga ima samo za 10 sati programa. Podešavanje snimanja prema zadanom vremenu nije podržano, što je koma. Također, snimati se mogu samo neki programi, odn. samo neke emisije. HBO, Cartoon network, MTV i to - ne da snimati!

Odlično je to što se na prva 4 programa može gledati trenutna emisija u time-shift modu, tako da se iz EPG-a odabere trenutna emisija i odabere "Pokreni". Tada će raditi pause, back i forward - sve do "sadašnjeg" trenutka.

Tolko za sad od mene... Živili.

Zadnje uređivanje jonnieZG : 14.05.2009. at 20:48.
jonnieZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:00   #4
Quote:
jonnieZG kaže: Pogledaj post
Evo ja već tjedan dana imam Iskon TV.

Uređaj je Motorola VIP1910-9 s daljinskim upravljačem koji me ugodno iznenadio jer je programabilan. Može se programirati da uz STB kontrolira TV i tuner/pojačalo, i to na dva načina: odabirom pred-programiranih templatea (prema proizvođaču i tipu uređaja) i pazi sad - direktnim učenjem kodova za uređaje koje ne poznaje. Ovo radi odlično.

Inače, u zadnjem Vidi-ju su napisali svašta loše o tom daljincu, kao ne radi im ako ga ne usmjere točno prema STB-u, što je glupost (valjda su imali stare baterije), jer meni radi bez obzira gdje ga usmjerim, a soba je povelika.

STB je minimalistički dizajniran, naprijed ima samo dvije lampice - crvenu i zelenu, koje se ne vide kad je ugašen, tako da izgleda ko crni sjajni monolit koji odlično prima prašinu. Od izlaza ima jedan HDMI, SCART, component video, composite video, optički SPDIF i koaksijalni SPDIF, analog stereo audio. Ima i 2 USB porta odostraga, koji su neaktivni. Hard disk nema u sebi, jer se snimanje odvija na Iskonovom serveru. Troši 6W kad radi i kad je u stand-by-u, što je super. HDMI koristi HDCP zaštitu od kopiranja, pa ako ga želite preko HDMI-DVI kabla spojiti na stariji LCD TV koji nema HDMI, neće raditi ako TV ne podržava HDCP (vidjet će se samo prilikom bootanja STB-a, ali čim se boot završi, slika nestane). Meni HDMI-DVI radi s novim LG monitorom, ali ne radi sa 4 godine starim Quadro LCD-TV-om.

Listanje kanala radi ok, cca 1-1.5 sek da se pojavi slika nakon što se zaustavi na nekom kanalu, a naziv kanala se odmah vidi. Raspored kanala može se mijenjati po želji. Softver ima bugova: zna se zamrznuti ako se prebrzo brlja po daljincu - premotavanje naprijed-natrag, stani-kreni i to... Onda se sam reboota i to traje cca 2 minute. Inače, iz stand-by-a se pali trenutno. I tu ima nezgodan bug - glasnoća STB-a, iako na ekranu pokazuje vrijednost koja je bila kod isključivanja, kod uključivanja bude na maksimumu. To je nezgodno ako je na TV nafrljeno glasno, zato što je na STB-u bilo postavljeno tiho.

Programa ima 40 i sitno, ali su svi odreda (bar meni) gledljivi i ne mogu reći da mi koji nedostaje. Srećom, nema nikakvih Pink-ova, Folk-TVa, TV-Čmarovci Donji i sl. Uostalom, popis se vidi na Iskonovoj stranici.

Kvaliteta slike je ok, moram reći vidljivo bolja nego ona koju sam imao preko DVB-T-a, pogotovo kod brzih promjena na ekranu i crvenih površina. Problem je što se izgubi po par frameova otprilike jednom u sat vremena (slika se na trenutak smrzne).

Prva 4 kanala (HTV1, HTV2, Nova, RTL) snimaju se automatski zadnjih 48 sati, tako da se može uvijek pregledati bilo koji dio programa, bez eksplicitnog podešavanja snimanja. Problem je što EPG ne odgovara stvarnom programu, a djelomično je kompenzirano time što se za svaku emisiju snima 10-tak min prije i 10-tak minuta nakon službenog vremena. To je OK za emisije koje su po defaultu snimljene, ali bed je što za one koje se ručno želi snimiti (te se za razliku od automatski snimljenih čuvaju 10 dana), mora snimiti i emisija prije i emisija poslije. Time se uludo troši raspoloživi prostor za snimanje, jer ga ima samo za 10 sati programa. Podešavanje snimanja prema zadanom vremenu nije podržano, što je koma. Također, snimati se mogu samo neki programi, odn. samo neke emisije. HBO, Cartoon network, MTV i to - ne da snimati!

Odlično je to što se na prva 4 programa može gledati trenutna emisija u time-shift modu, tako da se iz EPG-a odabere trenutna emisija i odabere "Pokreni". Tada će raditi pause, back i forward - sve do "sadašnjeg" trenutka.

Tolko za sad od mene... Živili.
kak si skužio kako aktivirati time-shift
ja jučer klikam po onoj pauzi ali ništa....

mogu potvrditi sve što si napisao, ali u dlaku.
Zamijenio sam MaxTv sa Iskonom i za sada (tek jedan dan) sam vrlo zadovoljan. Daljinski mi je odličan (kako ga programiram - jel to u uputama ili...još se nisam bacio dovoljno duboko u sve to), odlično leži u ruci, a komunikacija sa STB-om mu je vrhunska.

A evo imam i jedan dodatak na tvoj post - meni HBO i HBO Comedy snima bez problema na snimalicu.

eto ukratko, ima li još kojih korisnika Iskon.tv-a? nekako mi je premrtav ovaj topik
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:08   #5
Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
Daljinski mi je odličan (kako ga programiram - jel to u uputama ili...još se nisam bacio dovoljno duboko u sve to)
Dobio sam original upute s daljinskim. Ukratko:
  1. "SET" >> "TV" / "STB" / "AUX" - ovisno što želiš programirati
  2. "000"
  3. Uperiš daljinski u daljinski i na originalnom stisneš bilo koju tipku (da skuži frekvenciju)
  4. Klikneš tipku na Motoroli koju želiš programirati
  5. Klikneš odgovarajuću tipku na originalnom
  6. Još jednom klikneš tu istu tipku na originalnom, i ako na Motoroli ostane svijetiliti upaljena lampica, znači da ga je dobro ulovio. Ako ne, onda ponoviš od točke 4
  7. Za kraj stisneš tipku uređaja ("TV" / "STB" / "AUX")
  8. Ta-daaaaa!
jonnieZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:52   #6
iskon tv - trio

Quote:
jonnieZG kaže: Pogledaj post
Evo ja već tjedan dana imam Iskon TV.

Uređaj je Motorola VIP1910-9 s daljinskim upravljačem koji me ugodno iznenadio jer je programabilan. Može se programirati da uz STB kontrolira TV i tuner/pojačalo, i to na dva načina: odabirom pred-programiranih templatea (prema proizvođaču i tipu uređaja) i pazi sad - direktnim učenjem kodova za uređaje koje ne poznaje. Ovo radi odlično.

Inače, u zadnjem Vidi-ju su napisali svašta loše o tom daljincu, kao ne radi im ako ga ne usmjere točno prema STB-u, što je glupost (valjda su imali stare baterije), jer meni radi bez obzira gdje ga usmjerim, a soba je povelika.

STB je minimalistički dizajniran, naprijed ima samo dvije lampice - crvenu i zelenu, koje se ne vide kad je ugašen, tako da izgleda ko crni sjajni monolit koji odlično prima prašinu. Od izlaza ima jedan HDMI, SCART, component video, composite video, optički SPDIF i koaksijalni SPDIF, analog stereo audio. Ima i 2 USB porta odostraga, koji su neaktivni. Hard disk nema u sebi, jer se snimanje odvija na Iskonovom serveru. Troši 6W kad radi i kad je u stand-by-u, što je super. HDMI koristi HDCP zaštitu od kopiranja, pa ako ga želite preko HDMI-DVI kabla spojiti na stariji LCD TV koji nema HDMI, neće raditi ako TV ne podržava HDCP (vidjet će se samo prilikom bootanja STB-a, ali čim se boot završi, slika nestane). Meni HDMI-DVI radi s novim LG monitorom, ali ne radi sa 4 godine starim Quadro LCD-TV-om.

Listanje kanala radi ok, cca 1-1.5 sek da se pojavi slika nakon što se zaustavi na nekom kanalu, a naziv kanala se odmah vidi. Raspored kanala može se mijenjati po želji. Softver ima bugova: zna se zamrznuti ako se prebrzo brlja po daljincu - premotavanje naprijed-natrag, stani-kreni i to... Onda se sam reboota i to traje cca 2 minute. Inače, iz stand-by-a se pali trenutno. I tu ima nezgodan bug - glasnoća STB-a, iako na ekranu pokazuje vrijednost koja je bila kod isključivanja, kod uključivanja bude na maksimumu. To je nezgodno ako je na TV nafrljeno glasno, zato što je na STB-u bilo postavljeno tiho.

Programa ima 40 i sitno, ali su svi odreda (bar meni) gledljivi i ne mogu reći da mi koji nedostaje. Srećom, nema nikakvih Pink-ova, Folk-TVa, TV-Čmarovci Donji i sl. Uostalom, popis se vidi na Iskonovoj stranici.

Kvaliteta slike je ok, moram reći vidljivo bolja nego ona koju sam imao preko DVB-T-a, pogotovo kod brzih promjena na ekranu i crvenih površina. Problem je što se izgubi po par frameova otprilike jednom u sat vremena (slika se na trenutak smrzne).

Prva 4 kanala (HTV1, HTV2, Nova, RTL) snimaju se automatski zadnjih 48 sati, tako da se može uvijek pregledati bilo koji dio programa, bez eksplicitnog podešavanja snimanja. Problem je što EPG ne odgovara stvarnom programu, a djelomično je kompenzirano time što se za svaku emisiju snima 10-tak min prije i 10-tak minuta nakon službenog vremena. To je OK za emisije koje su po defaultu snimljene, ali bed je što za one koje se ručno želi snimiti (te se za razliku od automatski snimljenih čuvaju 10 dana), mora snimiti i emisija prije i emisija poslije. Time se uludo troši raspoloživi prostor za snimanje, jer ga ima samo za 10 sati programa. Podešavanje snimanja prema zadanom vremenu nije podržano, što je koma. Također, snimati se mogu samo neki programi, odn. samo neke emisije. HBO, Cartoon network, MTV i to - ne da snimati!

Odlično je to što se na prva 4 programa može gledati trenutna emisija u time-shift modu, tako da se iz EPG-a odabere trenutna emisija i odabere "Pokreni". Tada će raditi pause, back i forward - sve do "sadašnjeg" trenutka.

Tolko za sad od mene... Živili.
Imam problem pa ako možete pomoći bio bih zahvalan jer dok ovi iz iskona se pojave krepat ću. Uglavnom samoinstalacija paketa iskon trio je pala, mene zanima da li mogu koristiti HDMI kabel te ga spojiti radi bolje slike sa STB na TV ? U Iskonu vele da ne jer samo SCART cabel prolazi s obzirom na određene teh.pretpostavke.Uglavnom nakraju cijele priče nemam slike ali zvuka imam, sliku je moguće dobiti tek kad upalim teletext!
done is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:32   #7
Quote:
done kaže: Pogledaj post
Imam problem pa ako možete pomoći bio bih zahvalan jer dok ovi iz iskona se pojave krepat ću. Uglavnom samoinstalacija paketa iskon trio je pala, mene zanima da li mogu koristiti HDMI kabel te ga spojiti radi bolje slike sa STB na TV ? U Iskonu vele da ne jer samo SCART cabel prolazi s obzirom na određene teh.pretpostavke.Uglavnom nakraju cijele priče nemam slike ali zvuka imam, sliku je moguće dobiti tek kad upalim teletext!
Imam jedno vezano pitanje. Dali ako spojim HDMI kabel neću dobiti puno bolju sliku nego sa Scartom?
podlac29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 17:45   #8
Quote:
podlac29 kaže: Pogledaj post
Imam jedno vezano pitanje. Dali ako spojim HDMI kabel neću dobiti puno bolju sliku nego sa Scartom?
da, ovo i mene zanima, jel bolja slika sa HDMI?
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 07:43   #9
DVD UREĐAJ

Pitanje!!
Kako da spojim DVD uređaj(obični za gledanje cd. i dvd medija) na motrolu vip 1910??
Sve sam spojio kako treba ali na daljinskom kada stisnem aux ili dvd dugme neradi mi odnosno nemože mi naći sliku sa dvd-a
jakobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 16:47   #10
hvalaaaa!!!
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 21:39   #11
Imam ja ISKON i MAXTV

MAXTV je daleko bolji od Iskon TV-a, što se tiče samog uređaja i sučelja koji je preglednije i jednostavnije, ponude kanala, HD-a, videoteke i mogućnosti instalacije na fiksnu liniju te mogućnost prikazivanja na 2 TV-a.

Iskon je tek krenuo i ima dosta bug-ova, videoteke još nema, nema nekih standarnih hr kanala i sl., ali to pokušava opravdavat cijenom.

Ionako MAXtv će uvijek biti napredniji i bolji od Iskon-a jer T-Com mora kontrolirat Iskon kao svoju konkurenciju. Ako se kod iskona te neke stvari poprave i otvore još te neke mogućnosti koje MAXtv ima mogao bi biti vrlo konkurentan MAXTV-u.
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 00:49   #12
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
Imam ja ISKON i MAXTV

MAXTV je daleko bolji od Iskon TV-a, što se tiče samog uređaja i sučelja koji je preglednije i jednostavnije, ponude kanala, HD-a, videoteke i mogućnosti instalacije na fiksnu liniju te mogućnost prikazivanja na 2 TV-a.

Iskon je tek krenuo i ima dosta bug-ova, videoteke još nema, nema nekih standarnih hr kanala i sl., ali to pokušava opravdavat cijenom.

Ionako MAXtv će uvijek biti napredniji i bolji od Iskon-a jer T-Com mora kontrolirat Iskon kao svoju konkurenciju. Ako se kod iskona te neke stvari poprave i otvore još te neke mogućnosti koje MAXtv ima mogao bi biti vrlo konkurentan MAXTV-u.

ali Iskon je u sklopu HT-a!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 19:17   #13
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
ali Iskon je u sklopu HT-a!
pa zato i velim da će ga kontrolirat i uvijek biti broj2 ...
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 13:52   #14
možeš spojit kabelom jos jedan tv, ali kad šalta onaj kod kojeg je prijamnik i tebi se mjenjaju programi.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 17:21   #15
Max je jači...vidi se da je dominantan u grupaciji.
Osobno mi se čini da če obadvoje raditi paralelno (kao recimo kod automobila istočne tvrtke koje su kupili jači europski proizvođači).
Naime tako je bilo sa sučeljem koje je tek nakon kontrole u IsknTVu prešlo na MAxTV.(provjerena informacija - ne sučelje nego core)
Shile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 01:31   #16
Može li se uzeti ISKON TV bez ostalih paketa internet i telefon, i ako da, koliko se mjesečno plaća ISKON TV?
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:09   #17
Lakše ti je to pitanje postavit tu i čekat odgovor... umisto da odeš na službeni site i sam vidiš?
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:54   #18
ja imam iskon tv vec nekoliko dana i moram priznati da sam zadovoljan sa samim radom uređaja i brzinom odaziva. jedino programi nisu nesto
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 19:47   #19
Meni snimalica stalno šteka. Tj. radi ok par sati, a onda se krene ponašat nenormalno. Kad stisnem play dobim crni ekran (sa zvukom), a ponekad i bez. Nekad se slika samo smrzne a Motorola ne reagira na nikakve inpute sa daljinskim. Nekad, kad uključim EPG, ne nađem se na trenutnom vremenu (npr. u 14:30h), već kasno navečer, pa trebam scrolat unazad da vidim koje su sad emisije na redu.. il da pogledam nešto šta je snimljeno kontinuiranom snimalicom.

Svi se ti problemi, naravno, riješe resetiranjem STB-a. Samo šta podizanje sustava traje i traje... a to ŽIVCIRA!!!
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:27   #20
Ona snimalica je prejebena stvar. To si mortam obqavezno ostavit dok mi je HBO koma. Sve filmove sam daleko prije pogledao na DIVX-u.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.