Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 14:07   #41
Moju sestru tak boli kad ima mengu onda od bolova uopće nemože na wc.
mislim tako ju probada kroz crijevo onda joj je doktorica rekla da ima čudna crijeva mislim anatomiju crijeva.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:29   #42
marijeta izvoli doktoru i ne filozofiraj s crijevima se nije za zezat!
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:02   #43
pogledaj na temi hemoroidi o kakvim smo sve problemima raspravljali i odi što prije dr.
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 17:44   #44
Quote:
Bani kaže:
marijeta izvoli doktoru i ne filozofiraj s crijevima se nije za zezat!

Jedini pravi savjet
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 20:54   #45
Quote:
Bani kaže:
marijeta izvoli doktoru i ne filozofiraj s crijevima se nije za zezat!
Upravo tako... to može biti i divertikuloza, a to je onda već akutno stanje....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 11:10   #46
Quote:
marijeta kaže:
vec otprilike 2 tjedna imam bolove u podrucju debelog crijeva. kako sam imala problema s hemeoroidima, pomislila sam kako je rjec o tome, no ni najjaci cepici mi u ovom slucaju ne pomazu, te pretpostavljam da nije rijec o hemoroidima.
sve je pocelo kao ostra, probadajuca bol, od koje mi se najezi cijelo tijelo, no koja traje ne vise od 10 sekundi. nakon toga slijedi tupa bol u podrucju debelog crijeva, koja se intenzivira dugotrajnim sjedenjem, dok hodanje i bilo koji drugi uspravni polozaj smanjuju pritisak i bol. zadnjih dana bol se smanjila, no danas je opet neizdrzivo, pritisak i tupa bol su jaci nego ikad. stolica nije krvava, no nekad se pojavi sluz.
ima li tko slicnih iskustava?
hvala svima unaprijed.

I ja imam isti problem. Čak sam išla na kolonoskopiju zbog toga (sve ok).
Imala sam povremeno krvavu stolicu i sluz dosta često.
Dok sjedim, bol je jača, toliko me to zna boljeti, da mi se bol širi u lijevu nogu i lijevi dio trtice...
Luda sam već od toga što ne mogu skužiti od čega je to...
Tak da znam kak ti je
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 11:14   #47
Quote:
BBlue kaže:
Upravo tako... to može biti i divertikuloza, a to je onda već akutno stanje....

Divertikuloza, šta je to?
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 23:11   #48
Quote:
iman kaže:
Divertikuloza, šta je to?
Divertikuli su izbočine na crijevu, nastaju zbog naprezanja crijeva, loše prehrane (nedovoljno vlakana). Većinom nastaju s godinama, ali nisu rijetki ni kod mladih. Ne moraju praviti nikakve probleme, ali se mogu upaliti, mogu krvariti, a tada je to akutno stanje... dakle obavezno liječniku.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 10:29   #49
Dugogodišnji sam crijevni bolesnik..
ali ne želim nagadjati i nedaj Bože preplašiti te ... (sluz hm...hm...)


Moj savjet, OBAVEZNO POSJETI LIJEČNIKA!!!!
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 11:17   #50
Tako je meni počelo,pa sam obolila od Ulceroznog kolitisa,ne mora biti da je to isti slucaj kod tebe ali nije se igrati sa debelim crijevom.
Trazi uputnicu za rektoskopiju,nije nista strasno.Odmah ce ti vidjeti sta ti je sa debelim crijevom,nemoj dugo cekati.
Javi se ako te nesto zanima.Imam puno iskustva s tim.
ena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 16:22   #51
malo podizem staru temu

Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Vermox protiv glista i trakavica,pa ako ne pomogne,dalje na pretrage.
pa sta se lijekovi daju tako bez recepta ili je to nesto sta inace ide bez recepta?

Quote:
LaHana kaže: Pogledaj post
Juce sam uradila test na crevne bakterije, gljivice i parazite.
mozes malo objasnit kakav je to test? samo das stolicu na pregled ili?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:29   #52
Boli me anus..

Evo da kratko i jasno, ovo je već po neznam koji put da sam dobila nekakve grčeve od kojih sam jedva stajala, morala sam sjest, al me svejedno bolilo.

Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne. Šta se tiče probave ona je ubrzana,ali mislim da to nema veze, jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet.
Ivanka0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 08:03   #53
Quote:
Ivanka0000 kaže: Pogledaj post
Evo da kratko i jasno, ovo je već po neznam koji put da sam dobila nekakve grčeve od kojih sam jedva stajala, morala sam sjest, al me svejedno bolilo.

Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne. Šta se tiče probave ona je ubrzana,ali mislim da to nema veze, jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet.
možda su hemeroidi a što se tiče grčeva ja ih imam jako često,valjda što stolicu imam dva puta tjedno ali meni za grčeve pomaže čaj od stolisnika,doslovno dva gutljaja čaja i sve je mirno
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 18:54   #54
Quote:
Ivanka0000 kaže: Pogledaj post
.... jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet.
Ne smijem sigurno tvrditi, ali moguće je da se radio upravo ginekološkim problemima...nema ti druge nego po redu od ginekologa pa na dalje ako nedajbože treba...
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 02:05   #55
Meni to zvuči kao bol u debelom crijevu.
Obavezno odi liječniku.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:34   #56
Ako si imala porod i još k tome težak, moguće da postoji razderani mišić koji zna jako boliti - to se meni dogodilo, nisu me zašili kako treba - znaš kako je u bolnicama - ko na traci!
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:51   #57
Quote:
Ivanka0000 kaže: Pogledaj post
Evo da kratko i jasno, ovo je već po neznam koji put da sam dobila nekakve grčeve od kojih sam jedva stajala, morala sam sjest, al me svejedno bolilo.

Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne. Šta se tiče probave ona je ubrzana,ali mislim da to nema veze, jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet.
hehe,, daj decku da ti procisti anus, pa ce prestat. lol jk
Sex-machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 14:23   #58
Quote:
Ivanka0000 kaže: Pogledaj post
Evo da kratko i jasno, ovo je već po neznam koji put da sam dobila nekakve grčeve od kojih sam jedva stajala, morala sam sjest, al me svejedno bolilo.

Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne. Šta se tiče probave ona je ubrzana,ali mislim da to nema veze, jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet.
kontraktibilnost misica karlice i bolovi se javljajuu kao nekakvi grcevi mogu se javiti kod problema sa probavom , kod promena vremena, kod dugog sedenja
i fizioloskih mehanizama tipa ovulacije naravno.
Ako dobro razmislis i setis se kad te je to "dole" bolelo tj grcilo se shvatices mozda i pravi uzrok.
Do tada ne uzbudjuj se samo ti ganglioni u karlici malo cudnije reaguju.
Doktoru uvek mozes otici ali se dobro seti kad , kako i koliko cesto se to javja da ti ne postavlja cudna pitanja a ti odgovaras jao nisam uporedjivala..
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 15:21   #59
Jooooj, nemrem odoljet, nemrem ali moram, možda je nešto ozbiljno. Odi kod doktora. Da sam bar prvi bio.
Shifty Gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 08:45   #60
Quote:
Ivanka0000 kaže: Pogledaj post
...Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne...
Kada ti se to dogodi prvo odi na WC (tamo znaš što moraš obaviti ), zatim sjedni na stolicu, noge podvuci što više ispod stolca, a tijelo nagni prema naprijed i nasloni se na stol (kao da si zaspala za knjigom), ubrzo ćeš osjetiti poboljšanje, a bolovi će proći kroz par minuta.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.