Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 19:41   #81
a koji je to najgori slucaj?
omerta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:41   #82
Uklještenje živca

Naime, već duže vrijeme imam bolove u desnoj nozi... prije 2.god. sam operirala vratnu kralježnicu (imala sam cistu) i otada mi se pojavljuju ti bolovi. Na početku mi je noga bila utrnuta, i nije toliko bolilo, bol se javljala na promjene vremena i nije bila konstantna. Prije nekih 3. mj. mi se javila bol, ali bol koja ne prolazi, (imala sam grčeve i onaj osjećaj probadanja duž cijele noge skroz do palca). Sada to nije više toliko izraženo,no noga me i dalje boli, ali više ne trne. Najviše me boli kod oslanjanja na tu nogu odnosno kod hodanja.
Bila sam i kod raznih alternativaca koji su mi rekli da mi je uklješten živac, pa me zanimaju vaša iskustva kod uklještenja živca. Pila sam magnezij (grčevi su prošli), i pijem B vitamin za živac.
Doktori mi nisu više od neke pomoći - smatraju da sam dobro prošla, (jer je operacija bila rizična, i moglo je biti puno gore), ali ja vjerujem i nadam se da ta bol mora proći. Što još mogu napraviti? Molim vas pomagajte...
scorpio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:57   #83
Bol koju opisuješ upućuje na tzv.išijas.Kreće iz lumbalnog dijela kralješnice i širi se kroz bokove , do koljena, pa sve do palca.
Osim klasične terapije tbl protiv upale i bolova,te mazanja najbolnijeg dijela gelom protiv bolova, od izuzetne je pomoći medicinska masaža. Mene spašava i omogućuje mi da lakše radim.
Nisi ništ navela koje pretrage su ti radili, i koji stupanj oštećenja ishialnog živca imaš.Možda nije uklješten,već upaljen?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 15:09   #84
Od pretraga sam napravila rendgen lumbalnog dijela kralježnice, pa sad moram otići svojoj doktorici s tim nalazom... Da li se na rendgenu takve stvari uopće mogu vidjeti? Na nalazu piše: "Sinistroskolioza održana visina trupova i i.v. prostora prikazanih dijelova kralježnice. Dobra mineralizacija i struktura prikazanih kostiju. Ne nalazim osteoliza ili znakova akutne traume."
Koja je razlika uklještenog živca i upale živca?
scorpio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 15:17   #85
Iz ovog nalaza ništa se ne zna o stanju ishiadicusa.Moguće je da te dr pošalje na EMNG (elektromioneurografija), iliti mjerenje provodljivosti živca i njegovog oštećenja.

Na www.antireuma.com pogledaj više o išijasu..

Fizijatar odredi koju fizikalnu terapiju primijeniti..

Zadnje uređivanje mimoza40 : 18.08.2011. at 15:32.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 10:53   #86
imam i ja problem...u pon se probudim, jastuk mi se zgurao,ugl spavao nezgodno,glava bila u zraku, od pon.me vrat na spoju s glav0m samo sa desne strane boli, preko dana samo kad napravm nagli potez u određenu stranu a poslje 21h konstantno boli i spoj sa vratom i glava sama,danas je cetvrt.nema poboljsanja...kad stavim nesto pod vrat tvrdje onda zaspem bez bolova no ujutro se proudim, bolovi
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 14:40   #87
isto sranje..
znaci ležim u krevetu gledam film kad odjednom puff bol nenormalna..haha
gledam šta je ovo, kad jedva da pomaknem vrat, a o lijevoj ruci da i ne pričam..
na mazo sam s nekom kremom mislim da je vražja kanđa malo je bolje ali svejedno jos uvjek iritira i boli..
punko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 09:54   #88
ukljestilo me ispod lijeve lopatice prije vise od mjesec dana i ne prolazi.. nije to tako neizdrzivo ali smeta i lijeva ruka mi je postala barem 30% slabija od desne.. kao da oce propasti prije kad nesto vjezbam.. bio sam na 1 masazi i malo kiropraktike kod ovlastenog kiroprakticara i nije bas proslo..pio sam i ibuprofene ali nista posebno mozda zato jer nisam uzimao vise dana zaredom.. jel ima netko kakav ucinkovit savjet? inace imam 37 g
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2022., 08:42   #89
Pozdrav
s pojavom hladnijih dana i noći imam bolove u lijevome ramenu i ruci. prvo sam pomislila da je od treniranja, ali sam primjetila da me rame jače boli ako sam na hladnoći bez kape. najjače bolove sam imala preko noći kad sam spavala u sobi koju ne grijem. tada sam odlučila pokriti glavu sa dekom i boli nema ukoliko se deka sama ne pomakne i dopusti dotok hladnog zraka.

Da li je to povezano sa lijevim uhom, živcima ili nešto treće?
hvala na pomoći
fajolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.