Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2011., 13:39   #241
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
tako je. Podznak u raku i mars u prvoj kući će dati tebi kao osobi i rakovski i ovnovski "štih", što znači da ćeš biti osjećajna, nježna, brižna i prilagodljiva (rak), kao i borbena, poduzetna, okrutna i sebična (mars). te energije će se tebi u polju ličnosti cijeli život miješati. A vladar 1.k. u 3.k. znači prvenstveno da je tvoj interes kao osobe u 3.k. a tu spada tvoja bliža okolina za koju si vezana, učenje, čitanje, pričanje, braća i sestre, automobili, kompjuteri, telefoni, mobiteli, itd..sve ti je to kao osobi od izuzetne važnosti
da, baš je to tako, nisam ja baš tipični i slabi mars u raku, te dvije energije se
stalno isprepliću, a u mladosati sam bila jako pod utjecajem prijatelja, vl. 11. u prvoj kući.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:56   #242
...to što je meni mars-vladar 11. kuće u prvoj , da li to znači da ja jako volim prijatelje-druženje, ili da oni na mene negativno djeluju tj. da mi oduzimaju energiju.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 02:43   #243
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...to što je meni mars-vladar 11. kuće u prvoj , da li to znači da ja jako volim prijatelje-druženje, ili da oni na mene negativno djeluju tj. da mi oduzimaju energiju.
... vladar 11. u 01. općenito može značiti da uvijek stavljaš sebe ispred prijatelja, da su ti vlastiti stavovi, mišljenja i pogledi (01.) prioritet u odnosu na zajedničke ciljeve (11.) ili da preko prijatelja (11.) pokušavaš ostvariti vlastite (individualne) ciljeve.

S jedne strane su ti potrebni, ali te istovremeno i iscrpljuju.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 03:40   #244
a kad je vladar 11.(isto mars) u 4.kući?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:43   #245
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... vladar 11. u 01. općenito može značiti da uvijek stavljaš sebe ispred prijatelja, da su ti vlastiti stavovi, mišljenja i pogledi (01.) prioritet u odnosu na zajedničke ciljeve (11.) ili da preko prijatelja (11.) pokušavaš ostvariti vlastite (individualne) ciljeve.

S jedne strane su ti potrebni, ali te istovremeno i iscrpljuju.
pa nisam imala neke koristi od njih, više sam ja njima morala pomagati, makar svojom energijom, koja uglavnom ide naprijed, čini mi se da su mi oduzimali energiju, ali je činjenica da strijelac ne može bez prijatelja i druženja...tek sada znam s kime i kako ću se družiti s drugima...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 03:11   #246
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
mi je donio najvecu srecu ikad.kad mi je uran i jupi usao ponovo u cetri umrla sam i tu imas pravo,te transformacije su paklene,nemam druge rijeci a sa osmom u raku znas koliko tuga traje.jedino me tjesi da sam taj ciklus imala i da je bio stvaran sa neptunom na faci je tako i tako strasno tesko viditi stvarnost.voda me topi
... uh, a još ti je Mjesec u Ribama, pogledala sam ti kartu. Znam da to nije svima razumljivo, teško je to za shvatiti, ali kada imaš jaku 12. tuga je jednostavno podsvjesna potreba, ona je čovjeku pomoć - kanal kojim dolazi do sebe i do onih sadržaja koji se nalaze u 12. polju. Iza kiše uvijek dolazi vedrije vrijeme, prije ili kasnije.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 03:24   #247
da,kao u economy

break even point,ne sanjam da iza njega jos nesto ima,tu me vise ni neptun ne moze zamagliti.vidim samo realnost ali ona je za tipove moje karte tesko izdrzljiva,srecom ima dosta idealizma i utopije,inace nebi vise islo,tome sam potpuno jasna.i ja sam nekad mislila 12. kuca je nesto kao carolija,ne mora svako......ali sve trpiti sam,tu ti mogu biti ledja sa kvadratima dobro funkcionalna,naprosto dodjes u fazu gdje sam sebi moras iz odgovornosti da priznas,ne mozes sama iako si uvjek hrabrija i snaznija od drugih.ali to mi opet nije lom,i to je snaga sebi reci slomilo te .
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 03:49   #248
... najveća zamka 12. polja je samosažaljevanje, kada se čovjek prikloni tomu na lošem je putu. 12. polje je polje borbe sa samim sobom, neizvjesnosti na psihološkom nivou, borbe u kojoj postoji samo jedan sudionik - čovjek sam. I zbog toga je samoća neophodna, ali ne radi samosažaljevanja već radi samospoznaje koja postaje oslonac za dalje.

... mislim da smo već par postova off topic ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 03:58   #249
nekad je

i zivot veliki offtopic,imamo moderatore,hvala ti.
a sta se tice samozaljavanja,jel se tako kaze,tu mi se smije,budi u toj situaciji pola godine i onda napisi nesto o samosazaljivanju,onda cu se ja smijati.to nije 12,to je tragedija,ne moja licna nego ali to necu sonima djeliti koji to misle.iako sad o meni misle sazaljuje se,boli me.

Zadnje uređivanje shopgirl : 11.06.2011. at 04:22.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:37   #250
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
i zivot veliki offtopic,imamo moderatore,hvala ti.
a sta se tice samozaljavanja,jel se tako kaze,tu mi se smije,budi u toj situaciji pola godine i onda napisi nesto o samosazaljivanju,onda cu se ja smijati.to nije 12,to je tragedija,ne moja licna nego ali to necu sonima djeliti koji to misle.iako sad o meni misle sazaljuje se,boli me.
... nekako uvijek razmišljam da od lošeg postoji još i gore i valjda je to dovoljan razlog da se čovjek trzne i ne predaje. Svatko ima nekakav oblik nesretnih okolnosti u nekom životnom području, tebi je primjerice odnos s prijateljima i na poslu dobar, kako pišeš, to isto treba cijeniti, nekomu je u toj sferi života pakleno, a raditi se mora. Želim reći da uvijek ima više perspektiva od naše vlastite i dobro je ponekad potruditi se pogledati okolnosti i iz drugog kuta ... nisam te mislila uvrijediti kada sam spomenula samosažaljevanje, ali ono uistinu jest jedan oblik ponašanja kojem osoba s jakom 12. često zna prikloniti, a to ničemu ne vodi ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:26   #251
Što predstavlja venera u 12. kući u strijelcu? U toj 12. kuci još imam i sunce i mjesec.
__________________
I nogom u dupe je korak naprijed!
Crazy_red_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 13:10   #252
Teorijsko pitanje

Pozdrav svima,

Početnik sam u astrologiji i imam jedno pitanje koje me dosta zbunjuje.

Radi se o planetima i kućama - donekle sam shvatila značenje planeta u kućama: planete su (recimo) ŠTO (se izražava), znaci u kojima se nalaze KAKO a kuće GDJE (u kojem području). (Jel je? )
E sada, onaj dio koji mi je u magli - kako je svaka kuća u određenom znaku, što nam točno govori smještaj vladara tog znaka u karti? Tj. kako tumačimo tu poveznicu vladara znaka u kojem je kuća i kuće i znaka u kojoj se taj planet uistinu i nalazi? Npr. vladar 1. kuće je u 9.
Ili kada u nekoj kući nema planeta, onda tu kuću tumačimo tako da gledamo gdje se nalazi vladar.
Znači u svakom slučaju gledamo gdje se nalazi vladar određene kuće, ali nikako ne mogu skontati tu poveznicu, što nam to točno govori, kada vladar "ode" u neku drugu kuću.
Zahvaljujem!
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 21:35   #253
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Početnik sam u astrologiji i imam jedno pitanje koje me dosta zbunjuje.

Radi se o planetima i kućama - donekle sam shvatila značenje planeta u kućama: planete su (recimo) ŠTO (se izražava), znaci u kojima se nalaze KAKO a kuće GDJE (u kojem području). (Jel je? )
E sada, onaj dio koji mi je u magli - kako je svaka kuća u određenom znaku, što nam točno govori smještaj vladara tog znaka u karti? Tj. kako tumačimo tu poveznicu vladara znaka u kojem je kuća i kuće i znaka u kojoj se taj planet uistinu i nalazi? Npr. vladar 1. kuće je u 9.
Ili kada u nekoj kući nema planeta, onda tu kuću tumačimo tako da gledamo gdje se nalazi vladar.
Znači u svakom slučaju gledamo gdje se nalazi vladar određene kuće, ali nikako ne mogu skontati tu poveznicu, što nam to točno govori, kada vladar "ode" u neku drugu kuću.
Zahvaljujem!
... pa prema ovome što si napisala si okvirno shvatila.

Najprije je važno znati da je natal jedna nedjeljiva cjelina i da je svaki dio natala dio nas samih.
Ako promatraš primjerice 12.polje (psiha, podsvjest, snovi, skriveni problemi ...) i u 12. nema planeta, pogledaš koja planeta vlada 12. (vladar) i gdje je smještena, pa primjerice ako je na vrhu 12. polja Vaga, a vladar Venera je u 04. u znaku Raka tumačiš ovako:
Vaga na vrhu 12. polja pokazuje da u čovjeku postoji podsvjesna kočnica ili problem (12.) koji se tiče odnosa, osobnih i društvenih (Vaga), poteškoća u stvaranju partnerstava bilo koje vrste ili uspostavljanja ravnoteže u odnosima. Taj problem ostaje uglavnom skriven od očiju i drugih ali i osobe same (jer je 12. polje sve ono što živimo dok ne otvorimo oči i ne pogledamo ispred sebe), a osoba ga postaje svjesna kada se aktivira simbolika 04. polja jer je vladar 12. polja - Venera u 04. polju. Kada se taj problem manifestira osoba pokazuje jaku osjetljivost i reagira naglašeno emotivno (jer je Venera - vladar 12. u vodenom znaku Raka).
U ovom primjeru osoba problem koji postoji "duboko iznutra" rješava kroz odnose oko sebe - "van" jer je vladar 12. (nutrina) prešao ASC (točku "prvog pogleda na van"), izašao na vidjelo i smjestio se u 04. polju. Da je situacija obrnuta (da je vladar 04. u 12.), osoba bi situacije iz simbolike 04. polja rješavala duboko u sebi, spoznajama do kojih bi došla tišinom, samoćom, šutnjom, razmišljanjem i vjerovanjem (pošto se sadržaji 12. polja ne mogu vidjeti okom).
Opet bih naglasila da je najvažnije shvatiti da se sva polja natala unatoč tomu što u u grafičkom prilazu natalne karte razdvojena, u samom čovjeku zapravo stapaju u jedno jer je natal cjelina. Pitanje je samo što i kada djeluje naglašenije u odnosu na ono drugo.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 16:50   #254
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pa prema ovome što si napisala si okvirno shvatila.

Najprije je važno znati da je natal jedna nedjeljiva cjelina i da je svaki dio natala dio nas samih.
Ako promatraš primjerice 12.polje (psiha, podsvjest, snovi, skriveni problemi ...) i u 12. nema planeta, pogledaš koja planeta vlada 12. (vladar) i gdje je smještena, pa primjerice ako je na vrhu 12. polja Vaga, a vladar Venera je u 04. u znaku Raka tumačiš ovako:
Vaga na vrhu 12. polja pokazuje da u čovjeku postoji podsvjesna kočnica ili problem (12.) koji se tiče odnosa, osobnih i društvenih (Vaga), poteškoća u stvaranju partnerstava bilo koje vrste ili uspostavljanja ravnoteže u odnosima. Taj problem ostaje uglavnom skriven od očiju i drugih ali i osobe same (jer je 12. polje sve ono što živimo dok ne otvorimo oči i ne pogledamo ispred sebe), a osoba ga postaje svjesna kada se aktivira simbolika 04. polja jer je vladar 12. polja - Venera u 04. polju. Kada se taj problem manifestira osoba pokazuje jaku osjetljivost i reagira naglašeno emotivno (jer je Venera - vladar 12. u vodenom znaku Raka).
U ovom primjeru osoba problem koji postoji "duboko iznutra" rješava kroz odnose oko sebe - "van" jer je vladar 12. (nutrina) prešao ASC (točku "prvog pogleda na van"), izašao na vidjelo i smjestio se u 04. polju. Da je situacija obrnuta (da je vladar 04. u 12.), osoba bi situacije iz simbolike 04. polja rješavala duboko u sebi, spoznajama do kojih bi došla tišinom, samoćom, šutnjom, razmišljanjem i vjerovanjem (pošto se sadržaji 12. polja ne mogu vidjeti okom).
Opet bih naglasila da je najvažnije shvatiti da se sva polja natala unatoč tomu što u u grafičkom prilazu natalne karte razdvojena, u samom čovjeku zapravo stapaju u jedno jer je natal cjelina. Pitanje je samo što i kada djeluje naglašenije u odnosu na ono drugo.
Još uvijek ne kontam. Ovaj primjer koji je objašnjen mi je jasan, tj. iz tvog objašnjenja mogu vidjeti zašto je djelovanje takvo kakvo jest, no još uvijek mi izmiče ono AHA! shvaćanje veze između vladara polja i izražavanje teme tog polja kroz polje u kojem se nalazi vladar.
Ipak, hvala na pomoći i objašnjenju, 12. kućo!
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:12   #255
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Još uvijek ne kontam. Ovaj primjer koji je objašnjen mi je jasan, tj. iz tvog objašnjenja mogu vidjeti zašto je djelovanje takvo kakvo jest, no još uvijek mi izmiče ono AHA! shvaćanje veze između vladara polja i izražavanje teme tog polja kroz polje u kojem se nalazi vladar.
Ipak, hvala na pomoći i objašnjenju, 12. kućo!
... možda ti nije sasvim jasno što zapravo predstavlja samo polje, što znak, a što planeta. Polje je određeno područje života, znak na vrhu opisuje energiju koja ispunjava to područje života, atmosferu tog dijela nas i način na koji pristupamo tom životnom području, a planeta (točka u kojoj se nalazi) koja vlada tim znakom (na vrhu polja) pokazuje kako će se okolnosti dalje odvijati, gdje se to područje života (na način opisan znakom) najjače ispoljava, a to može biti kroz bilo koje drugo područje života jer su sva polja zapravo dijelovi jedne nedjeljive cjeline - nas samih.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:03   #256
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... možda ti nije sasvim jasno što zapravo predstavlja samo polje, što znak, a što planeta. Polje je određeno područje života, znak na vrhu opisuje energiju koja ispunjava to područje života, atmosferu tog dijela nas i način na koji pristupamo tom životnom području, a planeta (točka u kojoj se nalazi) koja vlada tim znakom (na vrhu polja) pokazuje kako će se okolnosti dalje odvijati, gdje se to područje života (na način opisan znakom) najjače ispoljava, a to može biti kroz bilo koje drugo područje života jer su sva polja zapravo dijelovi jedne nedjeljive cjeline - nas samih.

Bilo mi je jasno ali ne u potpunosti, kako da kažem, falilo mi je neki središnji dio koji povezuje tu cjelinu polje-znak-planet u nešto koherentno.
Ovo što si napisala mi je sad napokon odškrinulo ta vrata i neke su se niti u glavi/intuiciji počele, ako ne spajati, a onda barem približavati jedna drugoj. Vjerojatno ću ovo što si napisala vrtiti u glavi dok mi ne dođe onaj bljesak spoznaje i "ahaaa, a tako je to!".
Pogotovo ovo s poljima, imala sam do sada tendenciju tretiranja polja kao odvojenih ladica a ne kao jedne cjeline. Mhm, tu je problem bio, razdvajala sam područja života i djelove gledala kao cjeline same po sebi, umjesto zajedno kao jednu cjelinu - ali i inače to radim, i u svom životu pa tko bi me krivio? Promjenit pristup dakle...Hvala!
Hvala još jednom!
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits

Zadnje uređivanje Tritogeneia : 15.07.2011. at 11:04. Reason: Sintaksa
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 23:33   #257
Zamolio bih nekoga ako mi može pobliže objasniti to "loše" značenje kada je neki aspekt u 12. kući? Koliko sam uspio tu pohvatati 12. kuća nije dobra, znači neko kočenje.. Meni su konkretno sunce i merkur u ovnu u 12. kući... I Kiron mi je također u 12. kući u biku, ne znam koliko se on gleda...
Hvala.
Lost in... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 23:37   #258
imam jedno teoretsko pitanje. na koji način se razlikuje princip služenja koji opisuje 12. kuća i princip služenja koji opisuje 6. kuća?
ovih dana to dosta anliziram ali mi je dosta mutno. koliko sam shvatila 12. kuća prvenstveno predstavlja suosjećanje s patnjom pa time služenje "patnicima" da im se umanji bol. također, tu bih svrstala i služenje nekom višem cilju, idealu.
eh sad, budući da imam dosta jakog neptuna, jako teško mogu pojmiti služenje u sklopu šeste kuće. znam da je tu bitna određena distanca i racionalnost, da je to kuća slugu i robova, ali na koji se način to razlikuje od 12. kuće? ako u 12. kući pomažem patnicima, kome pomažem u šestoj? šefu, nadređenom, vladaru?
Uranovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:43   #259
Quote:
Uranovka kaže: Pogledaj post
imam jedno teoretsko pitanje. na koji način se razlikuje princip služenja koji opisuje 12. kuća i princip služenja koji opisuje 6. kuća?
ovih dana to dosta anliziram ali mi je dosta mutno. koliko sam shvatila 12. kuća prvenstveno predstavlja suosjećanje s patnjom pa time služenje "patnicima" da im se umanji bol. također, tu bih svrstala i služenje nekom višem cilju, idealu.
eh sad, budući da imam dosta jakog neptuna, jako teško mogu pojmiti služenje u sklopu šeste kuće. znam da je tu bitna određena distanca i racionalnost, da je to kuća slugu i robova, ali na koji se način to razlikuje od 12. kuće? ako u 12. kući pomažem patnicima, kome pomažem u šestoj? šefu, nadređenom, vladaru?
... odgovor leži u prirodi 06. i 12. polja.
06. polje je materijalne prirode, sasvim konkretno, opipljivo, sve u njemu je okom vidljivo i sasvim razumljivo. Služenje u kontekstu 06. polja obavlja se s ciljem postizanja preciznosti, čistoće, discipline u svakodnevici ili na poslu, dakle služimo konkretnom cilju koji je vidljiv jer se nalazi "ispred nas". Naravno, o znaku na vrhu i planetama u polju ovisi način tog služenja.
12. polje je nešto sasvim drugo, čista suprotnost. Ako je točka ASC točka kada otvaramo oči i vidimo vanjski svijet, 12. polje joj prethodi pa je ono zapravo sve ono što sadržimo i "vidimo" dok ne otvorimo oči. Naši duboki podsvjesni sadržaji. U 12. polju nema nikakve konkretnosti, opipljivosti, sve je nevidljivo, nedokučivo i nerazumljivo. Ali tamo opet nešto postoji i to nešto možemo raspoznati samo vjerom jer 12. polje je svijet nama "iza leđa". Da bismo služili u 12. polju, moramo se najprije smjestiti u njega, a kako je ono nama iza leđa, moramo se "povući unazad" i na taj način se odreći nečeg "ispred sebe", a to ispred je naša svakodnevica - 06. polje. Kada "korakom unatrag" uđemo u 12. polje i dalje ništa ne vidimo jer taj svijet nam je i dalje iza leđa, ali ipak vjerujemo da taj svijet postoji, da je sačuvan od "stvarnog "svijeta i da je time idealan, kao dijete u majčinoj utrobi. I radi vjere u to dijete, u taj ideal spremni smo se povlačiti unatrag i odricati materije iz 06. polja da bismo bili bliskiji sa tim djetetom, sa savršenošću 12. polja koje i dalje ne vidimo, ali vjerujemo da postoji.

Ili na primjeru ... sretneš bosono dijete ostavljeno vani na snijegu. Ako ga povedeš doma, okupaš, ogriješ i daš mu da jede nešto zdravo, služiš u simbolici 06. polja. Prljavo je - okupat ćeš ga, promrzlo je - ogrijat ćeš ga, gladno je - nahranit ćeš ga. S druge strane, sretaš to isto dijete, gladno i boso na snijegu, a gladna i bosa si i ti. No što si gladnija to je tvoja vjera da ćeš preživjeti sve jača. S vjerom u preživljavanje sjedaš pored djeteta vjerujući da će tvoja vjera učiniti da i dijete unatoč gladi preživi. Hrane uistinu nigdje, hladnoća ne jenjava, ali tvoja vjera grije i tebe i dijete. Ovakvom žrtvom služiš u simbolici 12. polja.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:57   #260
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... odgovor leži u prirodi 06. i 12. polja.
06. polje je materijalne prirode, sasvim konkretno, opipljivo, sve u njemu je okom vidljivo i sasvim razumljivo. Služenje u kontekstu 06. polja obavlja se s ciljem postizanja preciznosti, čistoće, discipline u svakodnevici ili na poslu, dakle služimo konkretnom cilju koji je vidljiv jer se nalazi "ispred nas". Naravno, o znaku na vrhu i planetama u polju ovisi način tog služenja.
12. polje je nešto sasvim drugo, čista suprotnost. Ako je točka ASC točka kada otvaramo oči i vidimo vanjski svijet, 12. polje joj prethodi pa je ono zapravo sve ono što sadržimo i "vidimo" dok ne otvorimo oči. Naši duboki podsvjesni sadržaji. U 12. polju nema nikakve konkretnosti, opipljivosti, sve je nevidljivo, nedokučivo i nerazumljivo. Ali tamo opet nešto postoji i to nešto možemo raspoznati samo vjerom jer 12. polje je svijet nama "iza leđa". Da bismo služili u 12. polju, moramo se najprije smjestiti u njega, a kako je ono nama iza leđa, moramo se "povući unazad" i na taj način se odreći nečeg "ispred sebe", a to ispred je naša svakodnevica - 06. polje. Kada "korakom unatrag" uđemo u 12. polje i dalje ništa ne vidimo jer taj svijet nam je i dalje iza leđa, ali ipak vjerujemo da taj svijet postoji, da je sačuvan od "stvarnog "svijeta i da je time idealan, kao dijete u majčinoj utrobi. I radi vjere u to dijete, u taj ideal spremni smo se povlačiti unatrag i odricati materije iz 06. polja da bismo bili bliskiji sa tim djetetom, sa savršenošću 12. polja koje i dalje ne vidimo, ali vjerujemo da postoji.

Ili na primjeru ... sretneš bosono dijete ostavljeno vani na snijegu. Ako ga povedeš doma, okupaš, ogriješ i daš mu da jede nešto zdravo, služiš u simbolici 06. polja. Prljavo je - okupat ćeš ga, promrzlo je - ogrijat ćeš ga, gladno je - nahranit ćeš ga. S druge strane, sretaš to isto dijete, gladno i boso na snijegu, a gladna i bosa si i ti. No što si gladnija to je tvoja vjera da ćeš preživjeti sve jača. S vjerom u preživljavanje sjedaš pored djeteta vjerujući da će tvoja vjera učiniti da i dijete unatoč gladi preživi. Hrane uistinu nigdje, hladnoća ne jenjava, ali tvoja vjera grije i tebe i dijete. Ovakvom žrtvom služiš u simbolici 12. polja.
ok, znači ako sam dobro shvatila, služenje u šestoj kući opisuje konkretnu pomoć, korisnu, materijalnu, preciznu, u smislu: ne cmizdri i poduzmi to i to?

a pomoć u 12. je suosjećanje, tješenje, tapšanje po ramenu i govorenje "bit će bolje"?
Uranovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.