Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2015., 18:23   #1101
Zanima me pripravnički staž za prvostupnike sestrinstva.

Konkretno iskustva sa staža - zagrebačke bolnice i okolica, koje izbjegavati,
koje su poželjne, uvjeti rada i sl.

Može i prljavog veša
__________________
Take me to New York, I'd love to see L.A.
Lola. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 01:01   #1102
Pozdrav
zanima me dali jebilo kakve izmjene u zakonu.
ima li kakav rok za staziranje nakon zavrsetka srednje skole?
ja sam zavrsila medicinsku prije pet godina i nisam odstazirala
i sada u slucaju da zelim na staz dali bi to bilo moguce?
marina_sb_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 19:13   #1103
Bok!

Molim vas mišljenje, savjet i neku sliku trenutne situacije tržišta rada od strane djelatnika u zdravstvu.

Maturirao sam u gimnaziji 2005. Zbog životnih problema (gubitak posla kod članova obitelji, bolesti ukućana), 2007. sam prekinuo redovan studij, na koji nažalost mogu sada zaboraviti.

Planiram upisati vanredno studij sestrinstva u Bjelovaru - s gimnazijom sam ništa (poslove koje sam do sada radio za preživljavanje da ne spominjem)!

Taj studij bih financirao putem studentskog kredita (10500 kn god.), uz mogućnost odgode plaćanja do 12 mjeseci nakon završetka studija. Želim samo odvagnuti rizik uzimanja studentskog kredita i mogućnosti zaposlenja unutar godinu - dvije po završetku studija.

Da li ima mnogo med. tehničara/sestara na burzi? Koliko se, u nekom prosjeku, čeka za dobivanje prilike za odradu pripravničkog staža? Ima li posla vani? Biste li se vi osobno odlučili na kredit za ovaj studij (vaše osobno mišljenje). Mogu li ponegdje očekivati diskriminaciju pri zapošljavanju kao gimnazijalac sa završenim studijem sestrinstva (eg. - "instant med tehničar"), u odnosu na one koji imaju med. srednju - pogotovo u pogledu pripravničkog staža?

Neizmjerno hvala!
BigGreenSquid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 02:35   #1104
Prvo se pomoli da politika ne s*hebe zdravstvo.Pogledaj pm,za pitanje o kreditu ti nemam odgovor.
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:00   #1105
Ako nekog interesira ..... REGISTERED NURSE required; STAFF position in a care home in ABERDEEN/ OBAN/ GLASGOW/ YORK/ SHEFFIELD/ BIRMINGHAM/ WOKING ; please, contact me for details; [email protected]
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 13:32   #1106
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Ako nekog interesira ..... REGISTERED NURSE required; STAFF position in a care home in ABERDEEN/ OBAN/ GLASGOW/ YORK/ SHEFFIELD/ BIRMINGHAM/ WOKING ; please, contact me for details; [email protected]
a prije toga treba nostrificirati diplomu što traje ohoho vremena.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:40   #1107
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
a prije toga treba nostrificirati diplomu što traje ohoho vremena.
Ja sam samo stavio oglas ..... ova vrsta posla će se tražiti i dalje .... nije da trebaju tri med. sestre i finish .
Ali ako netko ima volje i želje za ovaj posao vani a gleda na to kao sada ti i iskomentira da nostrifikacija traje ohoho vremena onda bolje da ni ne počinje tražit posao vani . Jer pokraj nostrifikacije ima tu još dosta papirologije za riješiti . Ali vidim da frendu i frendici nije bio problem potrudit se sredit sve te papire u par mjeseci i maknut se iz ovog našeg čumeza .
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 14:35   #1108
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Ja sam samo stavio oglas ..... ova vrsta posla će se tražiti i dalje .... nije da trebaju tri med. sestre i finish .
Ali ako netko ima volje i želje za ovaj posao vani a gleda na to kao sada ti i iskomentira da nostrifikacija traje ohoho vremena onda bolje da ni ne počinje tražit posao vani . Jer pokraj nostrifikacije ima tu još dosta papirologije za riješiti . Ali vidim da frendu i frendici nije bio problem potrudit se sredit sve te papire u par mjeseci i maknut se iz ovog našeg čumeza .
papirologija je manji problem, dok nostrifikacija traje i traje, i pojede poprilično novca. znam iz iskustva

ne želim nikoga obeshrabriti, ali mislim da ljudi trebaju znati da neće u startu raditi kao med sestre/tehničari jer to ni zakonski ne smiju. čisto da ne bi bilo neugodnih iznenađenja.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 12:09   #1109
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
papirologija je manji problem, dok nostrifikacija traje i traje, i pojede poprilično novca. znam iz iskustva

ne želim nikoga obeshrabriti, ali mislim da ljudi trebaju znati da neće u startu raditi kao med sestre/tehničari jer to ni zakonski ne smiju. čisto da ne bi bilo neugodnih iznenađenja.
U to kaj budu a kaj ne radili se ne uplićem . Mislim da pojedinosti moraju sami znati ako su već u toj branši .
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 16:05   #1110
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
U to kaj budu a kaj ne radili se ne uplićem . Mislim da pojedinosti moraju sami znati ako su već u toj branši .
u pravu si, trebali bi ljudi dosta toga znati, općenito govoreći, pa isto donose odluke neinformirani nego puf, pa šta bude
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 09:29   #1111
Kako komentirate povećanje plaća u zdravstvu http://www.sszssh.hr/

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 18:52   #1112
Zna li netko zbog čega više ne postoji mogućnost prekvalifikacije za SSS medicinsku sestru? Imam prijateljicu koju zanima ta prekvalifikacija, ali kaže da već dvije godine ne upisuju polaznike u medicinskim školama u RH. Napominjem, radi se o prekvalifikaciji, tj. obrazovanju odraslih.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 22:45   #1113
Bok, dal ima tko da je završil višu i prvostupnik je, a zaposlio se na natječaju gdje su tražili sestru/tehnučara SSS?
Krevet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 16:26   #1114
Pozdrav,ima li tko iskustva s poliklinikom aksis.Sutra imam razgovor.hvala
molly11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:59   #1115
Pozdrav, i mene zanima da li ima prekvalifikacija za med sestru. Osim u Vž gdje košta 18000kn.
strumfeta333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:21   #1116
Kolika je placa prvostupnice sestrinstva koja radi u smjenama?
Meni dodje da se nakon nesto manje od 10 god vratim u smjenski rad jer mi je placa mizerna. Znam da je u bolnicama stanje kaoticno, no zanima me koliko su za taj kaos prvostupnice placene?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:55   #1117
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Kolika je placa prvostupnice sestrinstva koja radi u smjenama?
Meni dodje da se nakon nesto manje od 10 god vratim u smjenski rad jer mi je placa mizerna. Znam da je u bolnicama stanje kaoticno, no zanima me koliko su za taj kaos prvostupnice placene?
pitanje je bi li ti kao prvostupnici uopće dozvolili rad u smjeni, i bi li ti ga platili prema tom koeficijentu. znam dosta sestara koje rade smjene, imaju bacc, a plaćene kao sss.

ne znam točno, ali mislim da ispod 6 000 nije.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:49   #1118
Pretpostavljam da su ovi svi natjecaji, gdje se traze bacc.ms, iskljucivo za smjenski rad, da pokrpaju rupe, jer svi masovno odlaze van.
Nekako mi se cini da im nije bas u interesu da ih zaposle samo u jutarnjim smjenama.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 02:12   #1119
Pozdrav svima...
neznam dali itko jos posjecuje ovu temu ali puno bi mi znacilo kada bih dobila
odgovor...znaci ovako..
prije 6 godina sam stazirala ali nisam izasla na drzavni ispit..
zanima me dali je moguce da nakon 6 godina idem na polaganje...
i zanima me dal trebam ucit samo njegu ili i medicinu...ljudi ispala sam iz stosa...udana sam i imam dijete,neznam odakle krenit...sto vise gledam po
internetu sve sam zbunjenina...
hvala unaprijed na bilo kakvom odgovoru
tinanina49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 14:33   #1120
Većina medicinskih radnika se vraća iz Njemačke u Hrvatsku; u Hrvatskoj iz ekonomskih (finacijskih) razloga:

Razočaranje u inozemstvu: U Njemačkoj mu snizili status i dali 600 eura manju plaću

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke – ispričala je članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara

dok prema podacima Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i tehničara velik broj tog osoblja odlazi raditi u inozemstvo, mnogi se, čini se, ipak na kraju vrate u Hrvatsku.

Članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara, koja je željela ostati anonimna, rekla je za Glas Slavonije da je točno da velik broj medicinskih sestara odlazi u inozemstvo, no da se rijetko tko tamo zadržava. Rekla je da se radi o mladim ljudima koji nisu u radnom odnosu, a u inozemstvo odu nakon što dobiju licenciju.

– Problem nastaje u tome što zemlje Europske unije ne poznaju srednju i višu sestru, već je medicinska sestra ondje s trogodišnjim studijem i prvostupnica je sestrinstva, dok srednje sestre sukladno obrazovanju dobivaju licenciju ili odobrenje za samostalan rad, no u inozemstvu ne može dobiti status kao prvostupnica sestrinstva. Činjenica je da srednja sestra može dobiti odobrenje za rad, ali primjerice ne može je dobiti za rad u elitnoj klinici. Zato EU omogućuje doškolovanje – ispričala je članica županijskog HKMS-a.

Dodala je da je medicinskim sestrama rad omogućen u staračkim domovima, a one to uglavnom izbjegavaju i žele ući u bolnički sustav. Problem je, primjerice, što u europskim zemljama transfuziju pacijentu uključuje liječnik, a ne medicinska sestra, što kod nas nije slučaj. Prema tome, venoznu terapiju medicinske sestre u inozemstvu mogu dati u domovima za starije, dok im to u bolnicama nije dozvoljeno.

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke. Imam kolegu na odjelu koji je završio Medicinsku školu u Osijeku. Molila sam ga da ne da otkaz i naposljetku je otišao u Njemačku, no ostao je tamo samo nekoliko dana. Kako dobro govori njemački jezik, odmah je zamijetio da mu je poslodavac u ugovoru uz medicinski brat dodao riječ ''pomoćni'', a plaća nije prvotno rečenih 2000, već 1400 eura. Kad je uzeo u obzir koliko ga stoji smještaj i kredit za automobil, vratio se u Osijek. Rekao je kako ne bi imao novca ni da si kupi poštenu zimsku jaknu – ispričala je ova članica HKMS-a.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/razo...B+page+statusi
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.