Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2005., 13:23   #1
Sistematski / liječnički pregled

Molim preporuke; gdje se moze obaviti dobar sistematski pregled? moze privatnik

Ja uopce ne znam gdje bih trazila i koga bih pitala.

Takodjer, zna li netko gdje se moze otici na, mislim da su to, genetska testiranja za rak?
Hvala!
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:22   #2
Nije to baš tako jednostavno - ne postoji skener poput onog u "Star Treku", da u njega uguraš pacijenta, a zatim izađe dijagnoza.

Sistematski pregledi su također ciljani - njima se može evaluriati opće stanje organizma, krvožilnog sistema, pluća, bubrega, a zatim na osnovu eventualnog odstupanja od normale proširiti obradu.

"Testiranje na rak" ne postoji....postoje određeni markeri koji su pozitivni kod određenih tipova tumora, no to su već detalji...
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:36   #3
Quote:
Riječanka kaže:
"Testiranje na rak" ne postoji....postoje određeni markeri koji su pozitivni kod određenih tipova tumora, no to su već detalji...
da, da! bas to trazim! Imala sam broj od jedne poliklinke koja to radi ali sam zaboravila ime i izgubila broj.


znas li mozda gdje bih se mogla obratiti?

sto se sistematskog tice, nasla sam na internetu web stranicu poliklinike Bates, oni kao rade kompletan sistematski za nekih 1600 kn
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:08   #4
Nas je firma slala na sistematski u Polikliniku Sunce na Jarunu tamo kod one nove crkve. Nemam broj, al potraži na netu.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 22:40   #5
kompletni sistematski pregled

interesira me gdje bi mogao obaviti veliki sistematski komplet zdravstveni pregled.?

međuostalim imo sam par jačih udaraca u glavu, pa bi htio utvrditi stanje mozga tj.glave

znači tražim savjete gdje otiči...
hvala
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 02:26   #6
pa možeš u neku privatnu polikliniku ali ne bih ti to preporučio jer će raditi testove koje možete uraditi kod vašeg liječnika obiteljske medicine koji će vam te pretrage uraditi besplatno. a možda neke ipak ćete trebat otić privatniku.
glavnina sistematskog je ipak klinički pregled koji vam može učiniti u ordinaciji, te neke osnovne pretrage krvi i urina, te EKG, osnovna mjerenja(kg, visina, BMI...)neke specijalističke pretrage,spomenuo si ozljedu glave, ti je najbolje otići u bolnicu po uputnici vašeg liječnika
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 07:08   #7
Sistematski pregled

Neki ga od nas rade godisnje, neki dvogodisnje, neki kad ih nesto zaboli, a neki....mozda niti tada.

Dakle, sto ukljucuje jedan (vas?!) sistematski pregled?! Krvnu sliku?! Urinokulturu?! Za dame, mozda cak i ginekologa?!

Ili...mozda mislite (kao nekolicina ljudi koje poznajem) da je to samo gubljenje vremena jer je medicina ionako nemocna u nebrojeno puno slucajeva i bolje je niti ne znati ako si bolestan?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:35   #8
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
Neki ga od nas rade godisnje, neki dvogodisnje, neki kad ih nesto zaboli, a neki....mozda niti tada.

Dakle, sto ukljucuje jedan (vas?!) sistematski pregled?! Krvnu sliku?! Urinokulturu?! Za dame, mozda cak i ginekologa?!

Ili...mozda mislite (kao nekolicina ljudi koje poznajem) da je to samo gubljenje vremena jer je medicina ionako nemocna u nebrojeno puno slucajeva i bolje je niti ne znati ako si bolestan?!
Na sistematski idem svake godine (firma nam plaća dodatno osiguranje, pa u sklopu toga ima i sistematski).
Radim kompletnu krvnu sliku i urinokulturu. Fizički pregled (ono tlak, disanje, pluća, srce, vaga,...). EKG i Ultrazvučni pregled unutrašnjih organa. U sistematski mi je uključen i kontrola vida, a kako to obavljam odvojeno rađe tražim da mi rade ultrazvučni pregled štitnjače. I tako, to je približno moj sistematski pregled koji obavljam svake godine. S obzirom da sam se u zadnjih par godina zbuckao , a malo mi je povišen tlak (140/90) od ove godine sam počeo trošiti lijekove za snižavanje tlaka -to je jedan od direktnih koraka koji su sljedili kod mene kao posljedica sistematskog.
Mislim da nije gubljenje vremena (kolegi s posla su našli nešto na štitnjači i izvadili mu štitnjaču na vrijeme i sad je sve OK s njim, a ko zna kak bi bilo da nije bio na sistematskom...).
Lesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 12:35   #9
Quote:
Lesh kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam se u zadnjih par godina zbuckao , a malo mi je povišen tlak (140/90) od ove godine sam počeo trošiti lijekove za snižavanje tlaka -to je jedan od direktnih koraka koji su sljedili kod mene kao posljedica sistematskog.
Nadam se da se necete naljutiti na moj komentar. Tlak 140/90 je gornja granica normalnog tlaka i svakako zahtijeva kontrolu, a najvise modifikaciju zivotnih navika i ishrane (smanjiti unos soli, prakticirati fizicku aktivnost nekoliko puta tjedno, smanjiti tjelesnu tezinu, prestati s pusenjem ukoliko ste pusac) cime se i tlak moze dosta znacajno spustiti. Znam da je uzimanje antihipertenziva jednostavnija i laksa solucija, ali to ne bi smjelo biti tako, i stovise, uz navedenu vrijednost tlaka nije niti indicirano. Njima snizujete tlak, ali pomocu navedenih stvari uz to smanjujete i druge cimbenike rizika za oboljenja kardiovaskularnog sustava. Zahtijeva vise truda, ali, vjerujte mi, i isplati se.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 15:40   #10
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Nadam se da se necete naljutiti na moj komentar. Tlak 140/90 je gornja granica normalnog tlaka i svakako zahtijeva kontrolu, a najvise modifikaciju zivotnih navika i ishrane (smanjiti unos soli, prakticirati fizicku aktivnost nekoliko puta tjedno, smanjiti tjelesnu tezinu, prestati s pusenjem ukoliko ste pusac) cime se i tlak moze dosta znacajno spustiti. Znam da je uzimanje antihipertenziva jednostavnija i laksa solucija, ali to ne bi smjelo biti tako, i stovise, uz navedenu vrijednost tlaka nije niti indicirano. Njima snizujete tlak, ali pomocu navedenih stvari uz to smanjujete i druge cimbenike rizika za oboljenja kardiovaskularnog sustava. Zahtijeva vise truda, ali, vjerujte mi, i isplati se.
Ma neću se ljutiti, dapače. Dugo sam razmišljao o tome da li početi ili ne trošiti lijekove, a kako me uz tlak pogodilo još nekoliko sr...nja, pa sam trenutno sudionik i teme o epilepsiji u dogovoru s lječnikom počeo sam s najmanjom dozom, a da pokušam skinuti kile (spustio sam težinu sa 118 na 102 kg), pa ćemo vidjeti kod sljedeće kontrole. Upravo sad se počelo događati da mi ljekovi za tlak počinju predstavljati probleme (pijem 1 tbl Ormidola 25 mg), 2-3 sata nakon uzimanja hvata me vrtoglavica, umor i mjerio sam tada tlak i kreće se oko 110/65. Sutra idem doktoru, pa da vidimo kako dalje, možda je sada i zbog gubitka kila drugačija situacija.
Lesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 21:36   #11
Ja jednom godišnje odem na vađenje krvi,znači kompletna krvna slika,urinokultura,ginekolog,odem si poslikat sinuse ili barem na bris,dermatolog zbog madeža i to je to.A inače sam kod doktora stalno,ok kod psihijatra zato što moram ići iako to ne želim,ali i za najmanju virozu trčim u bolnicu jer si ne želim dopustiti da dobijem temp.iznad 38.5,jer imam problema sa skidanjem...
Potrebno je voditi računa o tome ali opet,kada vidim koliko su određene pretrage loše...Poznanica je nedavno rodila bebača koji je odmah morao na operaciju jednjaka,jadno malo stvorenje,hvala Bogu sad mu je dobro,a zašto-jer je u nekom tjednu trudnoće morala na rentgen (mislim,ne mora biti da je 100% od toga,ali vjerojatno je...)
Kada bi postojala jedna pretraga na kojoj bi se vidjelo sve,to bi već bilo nešto.Iskreno,mislim da ni sistematski 1 godišnje nekim ljudima ne znači puno.Koliko žena znam koje su otkrile da imaju rak dojke iako su redovito išle na preglede...Možda današnja medicina zaista ne znači puno :-(
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 11:30   #12
Nas firma šalje na sistematski svake 3 godine i obuhvaća ovo:

1. krv i urin
2. EKG
3. ultrazvuk abdomena
4. rentgen pluća i srca
5. ginekolog (papa test + pregled dojki)
6. okulist
7. pregled kod dr. opće prakse

Mislim da je to ok, ne znam jedino da li bi nas trebali slati češće?!
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 02:55   #13
Quote:
new member kaže: Pogledaj post
ne znam jedino da li bi nas trebali slati češće?!
kaj nije preporuceno da se papa test radi godisnje?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 10:54   #14
Mom suprugu sistematski je spasio život. Radio je: pretrage krvi i urina, rentgen, ekg i ultrazvuk srca koji je pokazao da se nešto događa. I tad su ga poslali hitno u Vinogradsku i tamo je sve krenulo...

Tako da najtoplije preporučam: 1 godišnje kompletan sistematski!
fajterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:52   #15
detaljni sistematski pregled

pozdrav svima!

namjeravam obaviti jedan sveobuhvatni "top to toe" pregled, sa svim mogucim krvnim i ostalim testovima. Cula sam da postoje klinike u zagrebu gdje takvi sistematski pregledi ukljucuju i razgovor sa psihologom.
Moze li me netko uputiti na pravu adresu? iskustva? cijene? na google-u nisam bas nasla previse informacija...

hvala
SimpleWoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:05   #16
ukucaš u google 'poliklinika' pa biraj ja sam bila u p. dr.bates, ali samo na jednom pregledu i nisu me se baš dojmili
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:25   #17
Ja sam već dva puta unatrag par godina bila na takvom nečemu u poliklinici u Nemetovoj. Između ostalog je uključivalo i razgovor s psihologom koji po mojoj laičkoj procjeni nipošto nije normalan

Ali što se tiče svih pretraga, moram reći da su jako profesionalni, obavila sam mnogo toga a za sve sam izgubila jedno jutro
top secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:12   #18
Quote:
top secret kaže: Pogledaj post
Ja sam već dva puta unatrag par godina bila na takvom nečemu u poliklinici u Nemetovoj. Između ostalog je uključivalo i razgovor s psihologom koji po mojoj laičkoj procjeni nipošto nije normalan

Ali što se tiče svih pretraga, moram reći da su jako profesionalni, obavila sam mnogo toga a za sve sam izgubila jedno jutro
a koliko te to sve kostalo? cisto onako informativno jer i ja to planiram obaviti u skorijoj buducnosti
__________________
Život je ovdje i sada, a ne ondje i poslije.
zloćka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 10:33   #19
Gdje napraviti sistematski pregled?

Čini mi se da me hvata lagana hipohondrija, sve me nešto probada, boli, smeta, a dok listam Liječnik u kući, redovito se prepoznajem pod nejtežim simptomima

Zato sam odlučio pod hitno napraviti jedan kompletni sistematski pregled.
Firma to ne pokriva, nemam dodatno zdravstveno, pa me zanima možete li preporučiti, bilo iz vlastitog iskustva ili preko trača, gdje bi bilo najbolje to odraditi - (u obzir dolaze Zagreb, Varaždin, Čakovec)?
Hvala i lijepi pozdrav svima.
zaphodhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:50   #20
Pozdrav!
Moj prijedlog bi ti bila Poliklinika Nemetova http://www.poliklinika-nemetova.hr
Poliklinka ima tradiciju dužu od 30 godina, izuzetno medicinsko osoblje i najkvalitetniju opremu... a i atmosfera je odlična, jako je lijepo sređeno, u svakom slučaju ne škodi

INDIVIDULANI PREGLEDI



Ukoliko trebate preventivni i sistematski pregled ili jednostavno želite provjeriti svoje zdravlje, a ne želite uzimati brojne uputnice od svog izabranog liječnika i provesti u dugim čekanjima na preglede koje morate obavljati na više mjesta, onda je tzv. Individulani pregled idealno rješenje za vas. Ono uključuje slijedeće:

1. Klinički pregled

2. RTG srca i pluća- na liječničku indikaciju

3. Spirometrija

4. Pregled specijaliste fizijatra ili ortopeda
5. EKG s očitanjem

6. Laboratorijska dijagnostika
- SE
- KKS
- urin kompletan
- GUK
- kolesterol, HDL, LDL, trigliceridi
- ALT, AST, gama GT, AF
- bilirubin
- kreatinin, acidum uricum
- elektroliti (K, Na)
- PSA na liječničku indikaciju

7. Ultrazvuk abdomena (žučnog mjehura, žučnih vodova,jetre, gušterače i slezene)

8. Ultrazvuk oba bubrega. mokraćnog mjehura ( i prostate kod muškaraca)

9. Pregled specijaliste ginekologa
- pregled vaginalnog sekreta sa očitavanjem
- uzimanje razmaza za citološku dijagnostik
- očitavanje nalaza po Papa-Nicolaou

10. Ultrazvuk dojki

11. Mamografija - na liječničku indikaciju

12. Psihološka anketna obrada stresnog stanja

13. Zaključno mišljenje i razgovor sa svakim pregledanim pacijentom

Nadam se da će biti od pomoći!
__________________
Ucini ono sto mozes, s onim sto imas, tamo gdje jesi...
Tycoon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.