Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2004., 04:44   #1
Brat-sestra, sestra-brat i sve varijacije na temu...

Kakvi su vam odnosi sa braćom ili sestrama ili što god?

Je li vam teško reći volim te osobi koju znate otkad znate za sebe?

Meni je bilo i još uvijek je, možda zbog razlike u godinama, možda zbog dugogodišnje tišine i izgubljenog vremena.

Svejedno je obožavam i volim do neba.
Ovim putem joj to i poručujem.



Što mislite o svojim sestrama ili braći?

Ono što ja mogu reći o svojoj sestri, onako od srca, je da je ona najdivnija osoba koju znam, isto tako i najteža.

Osoba za koju bi sve dala iako nas hrpa stvari naizgled razdvaja.
Osoba sa kojom, što više vrijeme prolazi , nalazim nešto zajedničko, nešto više.

Osoba koju poštujem najviše od svih i svega.
Jedina osoba koja me šorala iz ljubavi i čije batine gledam s poštovanjem.

Oda voljenoj sestri

Uglavnom, kakav vam je odnos sa inima?
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 08:22   #2
ja imam dvije sestre i brata

sa roditeljima nemam kontakta vec evo 14-a godina
a poshto su mi brat i sestre bili klinci kad sam otishla od roditeljske kuche bili su duugo pod njihovim utjecajem
kako su odrastali i pocheli razmisljati svojim glavicama tako ponovo uspostavljamo kontakt:
sa srednjom sestrom sam vech 2 godine u kontaktu
sa bracom sam prekjuche razmijenila prve sms-ove ( za pochetak )
prva seka josh uvijek razmishlja maminom i tatinom glavicom

mi nashe odnose tek pochinjemo razvijati
oni su bili djeca kad sam ih zadnji put vidjela a sad su odrasle osobe
malo je chudno otvoriti se i pokazivati osjechaje prema "strancima" ali mic po mic ...
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 15:49   #3
Ja sa svojim bratom, koji je inače šest godina mlađi od mene, imam sasvim poseban odnos koji mnogi naši prijatelji nikada nisu mogli skužiti. Istina, jedno vrijeme, dok sam bila u pubertetu, on mi je bio smetnja u mnogim situacijama. Ali kasnije kada je i ta faza završila, razvili smo do danas fantastičan odnos. Gotovo smo kao blizanci. Često se samo pogledamo i shvatimo kao da si čitamo misli.
Meni je moj buraz najbolji prijatelj na svijetu i volim ga svom silinom kojom čovjek čovjeka može voljeti. Isto tako on razmišlja o meni. Iako smo sada oboje u dvadesetim godinama, još uvijek znamo izaći zajedno, pogotovo na koncerte, a kada se negdje sretnemo, uvijek se cmoknemo i zagrlimo, jer ne živimo više u istom kućanstvu.
Voljela bih da svi imaju tako divan odnos sa svojom braćom i sestrama.
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 18:46   #4
Kod mene je kao kod Pegasusa, jedino sto nismo vise u dvadesetima nego u tridesetima i sto je razlika izmedju nas 7 godina (ja sam starija). Bezuvjetna ljubav i totalno razumijevanje. On je doslovce jedina osoba na svijetu kojoj mogu apsolutno sve reci.

U djetinjstvu je bilo malo keckanja kad sam bila u pubertetu, ali kad sam navrsila 15, postali smo takva kompa da su se roditelji za glavu hvatali .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 01:01   #5
ja sam solo
zavidim vama koji se imate bar s nekim posvadjat

a kad sam bila mala sam tlacila mamu da ja hocu brata... i to STARIJEG! haha jesam biser
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 13:25   #6
ja imam brata. starijeg.
mi također imamo jedan specifičan odnos kojeg teško mogu opisati a drugi me teško mogu razumijeti. obično nas promatraju kao luđake...
uglavnom, vrlo malo razgovaramo, nikad nismo izašli zajedno, nismo si nikad rekli da se volimo - makar je to tako očito i prešutno dogovoreno da je zapravo suvišno to još i riječima izraziti.
meni je dovoljno da ga pogledam i vidim u kakvom je stanju, ljut, bolestan, sretan, tužan...
mislim da on isto tako i mene kuži.
osim toga, znam da u bilo koje doba dana i života mogu računati na njega i na njegovu pomoć.
kad je u problemima, ne želi ih dijeliti ni s kim ali ja jednostavno ne mogu a da ne patim zajedno s njim. kad mu je teško i meni je teško.
a volim ga, možda ću ce pokajati što ću ovo napisati, ali više i od svog MM...to je jednostavno tako i tako će uvijek biti. život bih mogla dati za njega.
baš je pravi stariji brat!
ponekad se pitam...jesam li ja dovoljno dobra sestra za njega...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 13:38   #7
Zavidim vam, ljudi

Jedinac sam i citav sam zivot zelio brata/sestru. Sad sam u dvadesetima, a jos uvijek zelim. Iako znam da to ne bi vise bilo to.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 15:13   #8
Fascinantno je kako dobra većina tu bratsku ljubav podrazumijeva pod riječ, zna se. Kako je dobra većina u tom prešutnom filmu, pa valjda je očito, pa se ne mora reći, i sve te glupe norme s kojima su nas šopali ko klince.

Mene i moju sestru, osim zemljopisne dužine, djeli i 10 godina i različita životna iskustva. I tek sad, nakon sto godina uspijevamo ostvariti super odnos, što ne znači da se prije nismo slagali. Reći, volim te svojoj sestri, ili bratu, stvarno ne bi trebao biti nikakav problem, oni koji nemaju brata i sestru, nemaju ni tu mogućnost.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 15:15   #9
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Zavidim vam, ljudi

Jedinac sam i citav sam zivot zelio brata/sestru. Sad sam u dvadesetima, a jos uvijek zelim. Iako znam da to ne bi vise bilo to.
Kužim tvoj point of wiew, no, kako se ono kaže, da bogda ti to bio jedini problem u životu.

Nije ni solašima tako loše, bar ne moraju dijeliti igračke.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 16:07   #10
Oh, ne zalim se ja na svoj zivot. A sto se tog dijeljenja tice, ne znam bas. Uvijek mi svi navode taj argument (igracke, dzeparac, sve je u tome). Ali svi se podsmjehuju dok govore, tako da bas ne mislim da su nesto uvjereni u vlastite rijeci....
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 16:09   #11
Quote:
Bercana kaže:
Fascinantno je kako dobra većina tu bratsku ljubav podrazumijeva pod riječ, zna se. Kako je dobra većina u tom prešutnom filmu, pa valjda je očito, pa se ne mora reći, i sve te glupe norme s kojima su nas šopali ko klince.
pa baš obratno, nas su šopali "normama" da se moramo izražavati na klasičan način, ljubi brata, ljubi seku...
no, nas dvoje to nikad nismo prevladali...kaj ja znam...ne kažem da mi to ne fali ili da to ne bih htjela, jednostavno toga nema i kvit.
ali ljubavi ima.a to mi je ipak najbitnije.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 18:29   #12
ja imam starijeg brata koji je veliki ego triper i mislim da bi mu trebala profesionalna psihološka pomoć da dođe k sebi
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 19:20   #13
Imam tri godine mlađeg brata s kojim se nisam slagala nikako do svoje 18te, 19te. Meni je on očajno išao na živce jer je radio sranja koja su se onda odražavala i na mene doma i bila sam uvjerena da je nepodnošenje uzajamno. Nismo razgovarali, nismo se čak ni sretali pretjerano po kući jer smo oboje skitnice. Onda sam jednom slučajno koz prozor čula njega kako se hvali frendovima sa sekom (tad sam išla na neka natjecanja) i totalno se šokirala.
Malo kasnije počeli smo i izlazit skupa, priuštio mi je niz genijalnih izleta, niz genijalnih tuluma, razgovora, i danas se, generalno, ponaša kao stariji brat. Baš taj mali me naučio komunicirat s ljudima i naučio da s vremena na vrijeme imam pravo da me boli ***** za sve.
Poštujem ga iako smo skroz različiti i volim ga baš
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 02:06   #14
Silajn, svida mi se sig. Bas je dobar Mislim da opisuje mene.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 02:47   #15
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Silajn, svida mi se sig. Bas je dobar Mislim da opisuje mene.
Što misliš, opisuje ono kako ti gledaš na situaciju , ili ono kako očekuješ da ljudi gledaju tebe
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 02:57   #16
Quote:
funkster kaže:
ja imam starijeg brata koji je veliki ego triper i mislim da bi mu trebala profesionalna psihološka pomoć da dođe k sebi
hiiiiihihihihihihihi
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 03:57   #17
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Zavidim vam, ljudi

Jedinac sam i citav sam zivot zelio brata/sestru. Sad sam u dvadesetima, a jos uvijek zelim. Iako znam da to ne bi vise bilo to.
I ja isto. Uvijek sam htjela brata ili sestru. Moj decko ima brata i dvije sestre, i svi se slazu i vole (ima i dva necaka i necakinju!) pa kad mu kazem da mi je zbog toga jako drago, on samo slegne ramenima, kao razumije se samo po sebi da je to tako.

Da mi je samo znati na koji se nacin vole braca i sestre! Znam kako se vole roditelji, bake i djedovi, ujak, a saznat cu i kako se vole vlastita djeca (sigurno vise od jednog), ali ovo za bracu i sestre nikad necu... ne, nije mi to najveci problem u zivotu, jasno, ali nikad nisam htjela biti jedinica.
Mayflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 03:57   #18
Quote:
Silajn kaže:
Imam tri godine mlađeg brata s kojim se nisam slagala nikako do svoje 18te, 19te. Meni je on očajno išao na živce jer je radio sranja koja su se onda odražavala i na mene doma i bila sam uvjerena da je nepodnošenje uzajamno. Nismo razgovarali, nismo se čak ni sretali pretjerano po kući jer smo oboje skitnice. Onda sam jednom slučajno koz prozor čula njega kako se hvali frendovima sa sekom (tad sam išla na neka natjecanja) i totalno se šokirala.
Malo kasnije počeli smo i izlazit skupa, priuštio mi je niz genijalnih izleta, niz genijalnih tuluma, razgovora, i danas se, generalno, ponaša kao stariji brat. Baš taj mali me naučio komunicirat s ljudima i naučio da s vremena na vrijeme imam pravo da me boli ***** za sve.
Poštujem ga iako smo skroz različiti i volim ga baš
Bjutiful
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 12:51   #19
Quote:
funkster kaže:
ja imam starijeg brata koji je veliki ego triper i mislim da bi mu trebala profesionalna psihološka pomoć da dođe k sebi
Ja mislim da je tvoj brat uzaludan slučaj
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 12:59   #20
Ja najstarija od cetvero.
Sestra mladja 4,5 godine.
Jedan brat mladji 10 godina.
Drugi brat mladji 17 godina.

Velika steta sto je to jedna fucked up familija pa tek sad ucim i trudim se pronalaziti dobre strane, tj. lose medjuodnose pokusavam pretvoriti u bolje.
No nikad nece biti kako treba.
Jebi ga.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.