Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2006., 18:08   #61
Quote:
nakmuay kaže:
da ali udara ljude koji su fizicki spremni do te granice da ih je nemoguce usporedivat sa obicnim ljudima
Slijepoočna kost je valjda manje-više ista kod svake odrasle osobe
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 18:55   #62
Quote:
happyman kaže:
moze li doci do ozbiljnije ozljede kod udara dlanom ( doljnjim dijelom) u vilicu odozdola, i tako dode do zabacivanja glave unatrag?
Atemi...Razbijeni zubici, pregrizen jezik, blagi potres mozga, dode ti ko nokaut
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 19:04   #63
Jedan od bolnijih smrtonosnih udaraca je i onaj sa dva prsta u ocne jabucice.
Shane Diesel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 20:38   #64
Quote:
Shane Diesel kaže:
Jedan od bolnijih smrtonosnih udaraca je i onaj sa dva prsta u ocne jabucice.
treba to pogoditi.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 00:09   #65
Quote:
juanpablom kaže:
Slijepoočna kost je valjda manje-više ista kod svake odrasle osobe
pa zato i padaju,procitaj moj post iznad
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 00:24   #66
Quote:
happyman kaže:
moze li doci do ozbiljnije ozljede kod udara dlanom ( doljnjim dijelom) u vilicu odozdola, i tako dode do zabacivanja glave unatrag?
teoretski, možeš slomit 2. vratni kralježak na taj način i ubit čovjeka. Teoretski. Juji je obradio praktično moguće posljedice.
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 14:13   #67
oke, da sumiram:
recimo sjedimo ja i cura ili ekipa ili štajaznam negdje u disku/bircu/na fešti, i naiđe pijana velika budala i počne srat / napadat. Pijan je i agresivan.

Ako se moram obranit, momak je velik i nemam šanse protiv njega.
Znači, ako ću lupit, moram lupit gdje boli i onda uhvatit laganu šturu (ili cipelarku, ako nisam sam)

Eh sad: ako ja njega svom snagom kresnem u grlo ili pleksus, ja njega ne mogu ubit? To su znači dozvoljene mete? (Udarac u prepone, još jednu zanimljivu metu, afaik, nije smrtonosan?)
thx
shoki
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 14:17   #68
ugrlo nemoj gadati, mozes ga ubiti na taj nacin. pleksus ti nikako nebi preporucio, tesko ga je pogoditi, pogotovo ako je lik jak.
a sad ovo za jaja, ako je puno jaci, to je jedno od mjesta koje bi gadao.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 15:35   #69
gadaj nos
to ce ti kupiti par sekundi i moze ti koristiti za bjezanje ili daljnji napad
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 17:19   #70
Mislim da je najopasniji udarac u potiljak. No događale su se situacije da je frajer dobio i desetak puta u potiljak pa se digao nakon par sekundi.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 17:32   #71
Quote:
juanpablom kaže:
Koje su točke na tijelu na kojima se udarcem može izazvati smrt?


Inače fakat neznam zašt bi nekog ubijao udarcem...al ono...whatever turns you on...

No uglavnom, od svih tih pizdarija najrealnije mi izgleda da ćeš ubit nekog ako mu iskasapiš par žila na vratu, štajaznam ugrizom, okačiš ga prstima (al za to bi se morao malo brutalnije uvježbati, a i imat stisak šake za drobit kamenje).
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 10:27   #72
Quote:
Kex Doomlich kaže:
[img]
Inače fakat neznam zašt bi nekog ubijao udarcem...al ono...whatever turns you on...
A ja fakat ne znam kad sam rekao da bi nekog ubijao. Btw. scena iz filma je morbidn
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 13:32   #73
Quote:
Shoki kaže:
oke, da sumiram:
recimo sjedimo ja i cura ili ekipa ili štajaznam negdje u disku/bircu/na fešti, i naiđe pijana velika budala i počne srat / napadat. Pijan je i agresivan.

Ako se moram obranit, momak je velik i nemam šanse protiv njega.
Znači, ako ću lupit, moram lupit gdje boli i onda uhvatit laganu šturu (ili cipelarku, ako nisam sam)

Eh sad: ako ja njega svom snagom kresnem u grlo ili pleksus, ja njega ne mogu ubit? To su znači dozvoljene mete? (Udarac u prepone, još jednu zanimljivu metu, afaik, nije smrtonosan?)
thx
shoki
Jaja, brada, koljena...udarac u navedena mjesta nogom, laktom, dlanom sake (ovo dvoje je za glavu - najmanja mogucnost da se ozlijedis.
Govorili su tu negdje decki kako se "kupuje" pocetna prednost tako da mu npr. skrenes paznju, a onda kresnes za sto ti uopce netreba neka vjestina vec muda i razum. Isto tako mos koristit sto ti se nade pri ruci...
Theres no limit, bitno da si svjestan situacije, da se ne zblokiras i da te ne preuzme strah
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:14   #74
Evo neko s kim se slazem. Dakle kad je frka ,MUDA , ZDRAV RAZUM I HLADNA GLAVA ce te spasiti vise od ikojih "smrtonosnih tehnika" i kvazitaktiziranja....
__________________
"Do, or do not. There is no 'try'."
~ Yoda
vey... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:23   #75
Quote:
vey... kaže:
Evo neko s kim se slazem. Dakle kad je frka ,MUDA , ZDRAV RAZUM I HLADNA GLAVA ce te spasiti vise od ikojih "smrtonosnih tehnika" i kvazitaktiziranja....
tako je.
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:32   #76
A dim mak?
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 16:50   #77
bolesno jak šamar po uhu, noga u jaja, šaka u grkljan, palicom po sljepoocnici...
smrtonosna kombinacija

ps. okani se smrtonosnih udaraca i tuca i fajti i šora.. jer ces se ozljedit..
__________________
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 20:56   #78
Ako se nekom da nek pročita http://tkdtutor.com/07defense/EffectsOfBlows.htm i komentira
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 23:42   #79
Quote:
juanpablom kaže:
Ako se nekom da nek pročita http://tkdtutor.com/07defense/EffectsOfBlows.htm i komentira
Pogledao sam video clip na toj stranici. Sve to lijepo izgleda, ali udarci u glavu sa skokovima na ulici teško prolaze. Prije će pasti taj koji udara nogom u glavu i čak možda gore prođe nego protivnik.
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:04   #80
Quote:
juanpablom kaže:
Ako se nekom da nek pročita http://tkdtutor.com/07defense/EffectsOfBlows.htm i komentira
javlja mi 404 error.
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.