Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 21:09   #61
Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
Dakle ovako...
prije koji dan sam se se slućjno protiv svoje volje okupao zajedno sa mobitelom,radi se o Nokiji E65.
od tada naravno neradi i sada me zanima dali se isplati popravljati ga,tko bi to mogao napraviti i naravno koliko bi kostalo otprilike??
P.S.
voda je bila slatka
ukoliko nisi odma reagirao i pokusao spasiti mob najvjerovatnije nece proraditi. Mozes pokusati ocistiti ga alkoholom,al to je gnjavaza i s obzirom da je incident bio prije dva dana nema smisla.

Što se tiće popravka sumnjam da postoji serviser koji bi ga htjeo popraviti, a kamoli mogao. Naime hrđa će nastupiti na manje više svim djelovima moba. Također nemoj ni pokušavat uvalit mob u servis s nekom izlikom "jednostavno ne radi mob" jer ispod poklopca,a i na brojnim drugim mjestima postoje testovi vlage. Sa njih je vrlo jednostavno saznati da li je mobitel izložen dovoljnoj kolicni vlage ( u tvom slucaju vode) da bude trajno ostecen (iako se uz neke mjere moze spasiti ukoliko se reagira u nekih 30 minuta do sat i po nakon incidenta makar test oznacavo trajno ostecenje u tvom slucaju je prekasno) te ukoliko je test pozitivan na veliku kolicinu vlage serviser ga najcesce odbija popraviti.Koliko sam cuo u T-mobilea ti rastave mob i slikaju hrđu te ti potom te fotke zajedno s mobom vrate.

Ono što bih ja napravio je ozbiljno razmislio o kupovini novog mobitela.
__________________
You don't get what you deserve, you get what you get.
ArmedDragonLV11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:08   #62
Quote:
Što se tiće popravka sumnjam da postoji serviser koji bi ga htjeo popraviti, a kamoli mogao. Naime hrđa će nastupiti na manje više svim djelovima moba. Također nemoj ni pokušavat uvalit mob u servis s nekom izlikom "jednostavno ne radi mob" jer ispod poklopca,a i na brojnim drugim mjestima postoje testovi vlage. Sa njih je vrlo jednostavno saznati da li je mobitel izložen dovoljnoj kolicni vlage ( u tvom slucaju vode) da bude trajno ostecen (iako se uz neke mjere moze spasiti ukoliko se reagira u nekih 30 minuta do sat i po nakon incidenta makar test oznacavo trajno ostecenje u tvom slucaju je prekasno) te ukoliko je test pozitivan na veliku kolicinu vlage serviser ga najcesce odbija popraviti.Koliko sam cuo u T-mobilea ti rastave mob i slikaju hrđu te ti potom te fotke zajedno s mobom vrate.
Da, ako imaš garanciju...
Svaki servis (privatni- da se tako izrazim, znači ne Mobis, Agram, Samsung...) će pokušati.
Boli njih briga što je indikator pocrvenio, indikatori znaju i za puno manje količine od one "smrtne" pocrvenjeti.
Indikatori su tamo tako da ne možeš podvaliti popravak pod garanciju, da nije tako- bili bi lako vidljivi tako da i sam znaš da je mobitel "umro".

Usput, ne postoji T- mobile servis.
Postoje Mobis (Nokia), Agram (SE), Samsung (valjda ne trebam pisati za koje mobitele )...
Ja sam vidio slučajeve da u Mobisu tako slikaju kvar- makar, slikaju kod svakog većeg oštećenja koje garancija ne pokriva.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 10:09   #63
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Da, ako imaš garanciju...
Svaki servis (privatni- da se tako izrazim, znači ne Mobis, Agram, Samsung...) će pokušati.
Boli njih briga što je indikator pocrvenio, indikatori znaju i za puno manje količine od one "smrtne" pocrvenjeti.
Indikatori su tamo tako da ne možeš podvaliti popravak pod garanciju, da nije tako- bili bi lako vidljivi tako da i sam znaš da je mobitel "umro".

Usput, ne postoji T- mobile servis.
Postoje Mobis (Nokia), Agram (SE), Samsung (valjda ne trebam pisati za koje mobitele )...
Ja sam vidio slučajeve da u Mobisu tako slikaju kvar- makar, slikaju kod svakog većeg oštećenja koje garancija ne pokriva.
Ja sam svoj mob (Motorola Krzr K1) isto tako okupao i naravno probao sam sve i svašta da oživim mobitel i uspio sam. Radio je nekih mjesec dana, ali nakon toga ga je crknuo. Mobitel sam prvo odnjeo u T-mobile centar u Dubrovniku gdje sam objasnio što smatram uzrokom kvara. Prodavačica mi je lijepo odgovorila da ukoliko se mobitel smočio nema ga smisla uopće pokušavati popraviti. Ono što ona može napraviti jest poslati mobitel u Zagreb na servis (s tim sam mislio pod "T-mobileov servis" - onaj servis na koji oni pošalju mobitel na popravak jer znam da T-mobile ne popravlja mobitele) i oni će ga tamo rastaviti i pregledati te potom slikati hrđu te mi te slike zajedno s mobitelom vratiti u Dubrovnik.

Naravno ja tada nisam odustao. Probao sam u jednom privatnom servisu zatražiti popravak mobitela. Čim sam spomenuo vodu tip me zaustavio tu i reko da ne popravljaju mobitele koji su bili "okupani" jer je to u 95% slučajeva gubitak vremena. To je barem moje iskustvo iako to ne znaći nužno da će svaki serviser odbiti popravak. Ukoliko si uspio osušit mobitel na neki od brojnih načina da ga spasiš od oštećenja od vode postoji šansa da je popravak moguć i da će ga neki serviser primit. Na žalost to kod tebe nije slučaj. Nakon 3 sata mislim da je i glupo uopće pokušavati spasiti mob, a kamoli tek nakon par dana.

Kao što rekoh mislim da tvoj mob nema smisla nosit k serviseru,ali eto ukoliko se osjećaš izuzetno srećnim danas odi probat.
Ono što bih ja učinio jest razmislio o kupovini mobitela i naravno dobro se educirao o tome kako spasiti mobitel od vode ukoliko ti se takvo što ponovo dogodi.Za početak evo par linkova:
http://www.wikihow.com/Save-a-Wet-Cell-Phone
http://www.popularmechanics.com/tech...o/4269047.html

Ukoliko te još što zanima pitaj
__________________
You don't get what you deserve, you get what you get.
ArmedDragonLV11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 10:25   #64
Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
Dakle ovako...
prije koji dan sam se se slućjno protiv svoje volje okupao zajedno sa mobitelom,radi se o Nokiji E65.
od tada naravno neradi i sada me zanima dali se isplati popravljati ga,tko bi to mogao napraviti i naravno koliko bi kostalo otprilike??
P.S.
voda je bila slatka
Meni je jednom mob pokisnuo do daske. Padala je kisa po njemu cijeli dan. Nakon nekoliko dana, odnio sam ga kod maruna, on ga je stavio u ultrazvucnu kadicu i isti dan kasnije ili drugi dan (ne sjecam se) me nazvao da dodem po njega. Radio je kao da mu nista nije bilo.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:34   #65
ovako,ja sam mobu odmah skinuo masku i stavio ga na sunce da se suši,kada sam stigao doma sušio sam ga sa fenom što ovdje vidim na linku i nije baš preporučljivo...ovaj štos sa rižom nisam čuo do tada.
i da,mob sam uzeo na pretplatu od 3 godine i imam garanciju na njega i kada sam ga donio u T-mobile i rekao sta se je dogodilo odmah su me odbili i rekli da to nemas smisla više.
i tako je meni ostala pretplata na još skoro 3 godine...

P.S
i ja mislim da mom mobu vise nema spasa tako da cu sada kupiti drugi (jeftiniji) mob
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:08   #66
Exclamation Pao mi mob u wc!

pao mi je mob u wc školjku,prije oko 2 sata,nemam dobre kacavide(šarafciger,odvijač))da ga rastavim skroz,
do sad sam ga sušila fenom i stavila u rižu da pokupi vodu.
ima li tko još neki savjet,molim vas!?
bad&mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:33   #67
pa to je to. samo izvadiš bateriju i šta god možeš rastavi.

osim ako nije bilo popišano, bit će ok jer je čista voda.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:36   #68
Quote:
Dare-Devil kaže: Pogledaj post
pa to je to. samo izvadiš bateriju i šta god možeš rastavi.

osim ako nije bilo popišano, bit će ok jer je čista voda.
nije bilo popišano
a koliko triban čekati da to proradi???
dan,dva ????

jel moran stajati non stop nad njim s fenom??



ne mogu rastaviti više nego jesan,jer neman alat dobar.
bad&mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:59   #69
Kakve to veze ima sa podforumom "Mobiteli s povećalom"...
No dobro.

Nemoj baš previše sa fenom- ni previše vrućine nije dobro. Koliko si rastavila- rastavila.
Pročitaj ostale teme ljudi sa istim problemom- zaključak je da pričekaš recimo dva dana, ako radi- radi, ne- ne (nema nikakve garancije koliko će raditi i hoće li uopće).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:04   #70
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima sa podforumom "Mobiteli s povećalom"...
No dobro.

Nemoj baš previše sa fenom- ni previše vrućine nije dobro. Koliko si rastavila- rastavila.
Pročitaj ostale teme ljudi sa istim problemom- zaključak je da pričekaš recimo dva dana, ako radi- radi, ne- ne (nema nikakve garancije koliko će raditi i hoće li uopće).
ja sam tražila sličnu temu,ali je nisam našla...piše pomoć pa došla tu,no hvala na odgovorima puno.
da shvatila sam da ne smijem previše,rastopiće se sve.
bad&mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:50   #71
ostavi ga u riži tjedan dana.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:52   #72
cekaj i duze od dan dva

znam slucajeva sa n95 gdje je full proradila nakon kojih tjedana dana sto je bila izlozena kisi ^^
Furma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 00:21   #73
Nikakva riža, fen i slično, mislim u prvom trenutku je dobro sve, ali treba mob što brže odnijeti u servis i reći da se okupao (obavezno napomenuti u čemu). Oni će ga tamo osušiti i očistiti od kamenca i ostalih nečistoća koje ostaju kad voda ishlapi.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:40   #74
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Nikakva riža, fen i slično, mislim u prvom trenutku je dobro sve, ali treba mob što brže odnijeti u servis i reći da se okupao (obavezno napomenuti u čemu). Oni će ga tamo osušiti i očistiti od kamenca i ostalih nečistoća koje ostaju kad voda ishlapi.
Ma šta nikakva riža

Riža kupi vlagu, doslovno je izvlači vanka. A da možeš rastaviti mob, uzemš sprej za čipove i nasprejaš ga malo i radi opet...
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:29   #75
Joj to se meni dogodilo, izvadila bateriju, osusila sam ga fenom i ostavila tjedan dana na miru i eto i danas radi bez problema
Kasnije sam cula za rizu, ali eto nije bilo potrebno
~Pepper~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 01:20   #76
Quote:
Dare-Devil kaže: Pogledaj post
Ma šta nikakva riža

Riža kupi vlagu, doslovno je izvlači vanka. A da možeš rastaviti mob, uzemš sprej za čipove i nasprejaš ga malo i radi opet...
Ajd pročitaj još jednom molim te, riža kupi vlagu to je istina, ali neće pokupiti ni kamenac, ni sol ni ostale nečistoće. Nisu svi tako spretni i sigurni u sebe da će rastavljati mob, pogotovo ako se radi o slide ili preklopnom mobitelu. Sprej za čipove daj molim te objasni što je to. Po mom osobnom iskustvu najbolje su se pokazala lako hlapljiva organska otapala.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:25   #77
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Nikakva riža, fen i slično, mislim u prvom trenutku je dobro sve, ali treba mob što brže odnijeti u servis i reći da se okupao (obavezno napomenuti u čemu). Oni će ga tamo osušiti i očistiti od kamenca i ostalih nečistoća koje ostaju kad voda ishlapi.
eto kao sto i je receno....
-mob u servis i tamo ce ga tretirat isopropanolom u ultrazvucnoj kadici i elemente koje ostanu u slusu slozit....
-jedno je posusit mob a drugo eliminirat minerale koji mu rade kratke spojeve kad je on vec suh....
zeljko2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:33   #78
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Sprej za čipove daj molim te objasni što je to. Po mom osobnom iskustvu najbolje su se pokazala lako hlapljiva organska otapala.
Kontaktni sprej- tipa ovaj.
Dosta se koristi kod servisiranja mobitela (i ostale "sitne" elektronike).
A, imaš i ovako neki za čišćenje oksidiranih spojeva.
Quote:
zeljko2905 kaže: Pogledaj post
eto kao sto i je receno....
-mob u servis i tamo ce ga tretirat isopropanolom u ultrazvucnoj kadici i elemente koje ostanu u slusu slozit....
-jedno je posusit mob a drugo eliminirat minerale koji mu rade kratke spojeve kad je on vec suh....
Kod novijih mobitela se ne koristi ultrazvučna kadica.
Prenatrpani su vodovi i čipovi da bi bila učinkovita.

bad&mad- i, što je na kraju bilo?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:46   #79
Sprej za čipove - CRC sprejevi, posebno za osjetljivu elektroniku.

Možeš ga naći u svakom dućanu te vrste.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:10   #80
Quote:
bad&mad kaže: Pogledaj post
pao mi je mob u wc školjku,prije oko 2 sata,nemam dobre kacavide(šarafciger,odvijač))da ga rastavim skroz,
do sad sam ga sušila fenom i stavila u rižu da pokupi vodu.
ima li tko još neki savjet,molim vas!?
najgora moguća pogreška!
XPS-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.