Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2014., 15:12   #1601
pozzz

Drustvo da Vam se javim....imam problem sa dermatitisom! Isao sam kod dva dermatologa i reklu su mi da je seboroicni i dali mi terapiju za njega. Medjutim lice mi je bilo sve gore i gore (pogotovo radi pogresne terapije) i na kraju odem kod treceg dermatologa. Ustanovio mi je da je perioralni dermatitis i evo primam terapiju vec sedam dana i lice mi ide na bolje. Ne krivim ova dva dermatologa prije sto sam im isao, jer su dermatitisi slicni i tesko ih je razlikovati, ali su mi samo trebali napomenuti ako mi ne bude djelovala terapija da im obavezno dodjem i da nesto promjene. Sreca pa sam otisao trecem. A to je Farah iz Tuzle i preporucujem ga svakome i uopste nije skup, 30 KM je pregled a po volji ti je gdje ces kupovati kreme ili sta vec. A imao sam trip da je preskup ili sta vec kao sto sam i na internetu nalazio postove od ljudi sto su bili kod njega. I jos nesto, ako Vam krema na bazi kostikosteroida ne pomogne kroz 5 dana, ni slucajno da je stavljate vise, jer sam ja lice bio unistio. To je jedno moje iskustvo i nadam se da ce nekome pomoci. Pozdrav
schljuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:15   #1602
seboreicni dermatits

POSTOVANJE cjenjeni pisem vam u nadi da ce moja poruka stici do vas i da cu dobiti zadovoljavajuci odgovor ,,, moj problem je sledeci Kod mog supruga prije godinu dana u predjelu glave tacnije cela pojavile su se dvije crvene flekice koje su se blago ljuskale otisli smo dr dao nam je travokort mast mazali smo nista nije pomoglo zatim je skocilo na donjem dijelu leda na gornjem izmedu ramena jedna na prsima i jedna na nozi posto ne svrbe ne ljuste se tako smo mazali raznim kremam tipa afloderm , beloderm belogent , elocom,, belosalic , itd ,,, ali blago se povuce i tako stoji pa se vrati otisli smo u klinicki snadom da ce nam neko pomoci rekli su kao moze da bude psorijaza moze da bude dermatitis ali nema na laktovima nema na koljenima pa isljucujemo zasad psorijazu dali su belosalic mast i losion trenutno bolje ali isto muku mucimo evo drugu godinu neznajuci vise sta da radimo culi smo neki dan za pregled vlasista u apoteci otisli smo gdje nam je receno da je gljivica tacnije seboreicni dermatitis dali su nam neki sampon s+l i kapi f+s i mycocur kremu receno nam je da smo to potiskivali u nutra da mora izac van da se ocisti reakcija je uslijedila sve se jako zacrvenilo i pocelo nenormalno svrbjet koristimo lijekove te osmi dan flekice se blago ljuste kao da se suse a u kosi je kos crveno nalaze po domu zdravlja smo sve radili uredu brisevi uredu uz abdomena uredu niko nas nije uputio na pregled odnosno uzorak koze da ustanovimo konkretnu dijagnozu stoga molim vase savjete i ukolik mozete da mi kazete dali seboreicni dermatitis moze da bude na donjem dijelu leda izmedu lopatica ispod pazuha na vrhu cela ponekad u usima na prsima i na nogama hvala
mojiproblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:19   #1603
pozdrav moze li neki broj kod dr iz faraha imas li neki broj moras li se narucivat hvala
mojiproblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:32   #1604
Quote:
mojiproblemi kaže: Pogledaj post
pozdrav moze li neki broj kod dr iz faraha imas li neki broj moras li se narucivat hvala
Procitao sam Vas post i ne znam iskreno sta da Vam odgovorim. Svaka osoba drugacije podnosi i takoreci bolest i terapiju. Br od Faraha je 035/255-555 i termin se dobije za nekih 10-15 dana. Nadam se da sam pomogao. Pozz
schljuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:37   #1605
Quote:
mojiproblemi kaže: Pogledaj post
pozdrav moze li neki broj kod dr iz faraha imas li neki broj moras li se narucivat hvala
NIPOSTO NE ICI U FARAH, NIPOSTO. JA SAM ISAO 3 PUTA, ODERAO ME KO KONJA A NISTA NIJE URADIO, SAMO PREPISE LIJEKOVE OD APOTEKA SA KOJIMA IMA UGOVOR.
confusedBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 00:16   #1606
napast!

Napokon sam pronašla formulu za vlasište , ulje od jojobe od marke Primavera utrljam u vlasište , nakon toga operem sa Alverde šamponom od koprive ,i na prosušenu kosu utrljam losion Prunaks( koji je prirodani ne sadrži nikakve kemije) , ljuskica nema niti malo ...e sad je problem što mi kosa drastično opada pa koristm šampon Fitoval! Ako netko zna nešto bolje neka kaže

Za lice korstim micelarnu, i La Roche Posay Effeclar Duo + za crvenilo, problem je što su se ljuskice pojavile na korjenu nosa i ispod očiju, u ušima i iza uha , ČIME SE MOGU TOGA RIJEŠITI???!!!
matejushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:06   #1607
bepanthen krema preko dana i nistatin mast prije spavanja i nakon 3 dana ok. Bar 10-ak dana
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:37   #1608
Pozdrav

sve i svasta pokusavao ali pomoci nema,na ivici sam i sve sto mi treba je prijatelj...kako ovo zvuci zalosno ali tako je kako je,,,ako je bilo ko dobre volje neka se javi u PP da se nadjemo na fbu i razmijenimo koju rijec,to ej sve sto trazim...drug il drugarica nebitno lijep pozzz za sveeee
crvenilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 13:44   #1609
Unhappy s*anje kojeg se nemozes rijesit

Pozz svima evo i mene kao pacijenta seborejee nisam bas previse citao sto ste pisali prije no ugl eto imam seboreju vec 3 godine a do tada sam imao i dosta puno akni koje su me isto mucile nenormalno no to sam uspio sredit jer dobijem neki eritromicin sto mi doktorica pusti bespla u ljekarni no to nije bitno. Prije nekih 2 godine sam tek otišao doktorici svojoj ( godinu dana poslje sto sam dobio seboreju na kosi i lagano crvenilo na licu ) i rekla mi da je to seboreja i dobro nije me nista zabrinjavalo no sto se vise perut pocela siriti i biti veca i jos gore crvenilo na licu vise mi nije bilo do zezancije i tako sam ja isprobo sto kremi koje su mi samo pogorsale stanje i gluposti i idiotarije i nisam znao sto radit i cak jedno vrijeme sam odusto od svega i nisam nicim mazao ni nista radio i uvijek mi je bilo isto ta seboreja perut nekad je bilo vise nekad manje a crvenilo lica isto vec 3 god ni jaca ni slabija potpuno isto.a to crvenilo se nalazi na cijelom celu,nosu i pored nosa i to je to.kao sto sam rekao isprobavo pi*darije i nedavno sam htio prirodno nesto pa sam vidio da ljudi koriste prirodni jabucni ocat pa sam se obradovao mislio pomoci ce al kad ono nista , mazo tjedan dana i apsolutno nista ni bolje ni losije, a vidio sam da je drugima pomoglo smao nakon par dana , a one price sa zdravim zivotom me samo zivciraju. Ja pokusavam sto zdravije jesti, u teretani napravim poplavu svojim znojem i sto manje se zivciram ali lice i perut u kosi ostaje isto.. jednostavno neznam sto vise koristiti,isprobavati muka mi od svega . Dok su svi moji prijatelji uzivali dotle sam ja muku mucio sa svojim koznim s*anjima i tako stalno -.- . NEZNAM JEL IMA TU UOPCE SREDSTVO KOJE BI POMOGLO -.- ako imate kakvu ideju samo recite. A seboreja nije jaki slucaj to moram reci, perut mi je najvise na zulufima i malo tu pri pocetku kose , a crvenilo sam rekao vec, na celu,nosu i pokraj nosa. Sto je jos gore u gradu ni nevidim ljude da su crveni kao ja niti ista slicno ..
perkoperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 22:57   #1610
Nisam doktor ali smatram da ako ste zaista regulisali prehranu, izbacili cigare, alkohol, sto manje mesa, dosta voca, ulja cicka ovog onog i tako duze vrijeme...da je problem u kozi, vanjskom dijelu. Duže vrijeme sam se borio sa aknama( jos uvijek) te odvratnom seborejom. Znaci t zona katastrofa od vremena srednje skole pa u dvadesete. Nema sta nisam probao da ne nabrajam.
Obrazi, nos, CELO, znaci u isto vrijeme masno a i an mjestima se ljuskalo, praceno crvenilom. Akne iskakale po nahodjenu.

Perut u glavi je isprva bilo pomasna, mjenjanjem sampona postala suha, bijela, sitna. Operem glavu vichijem, rekonazolom...osusim, odmah sitna perut.

Sto se toga tice problem sam rijesio sodom bikarbonom, perem 2,3 puta sedmicno sve super, nigdje peruti. Jednom u 15,20 dana operem rekonazolom da drzim maleseziu pod kontrolomo. Sve 5.
Da, sisam se nakratko, svakod 20 dana otprilike.
Lice sam ocistio za 80% tretmanima, radiotalasi, neablativni laser, nanostruje...to kombinujem. U zadnjih godinu i pol kostalo me oko 1200 eura sve skupa, bio sam na 15-ak tretmana sigurno.
Seboreje vise nemam, oziljke sam dobro smanjio, izdjednacio tonus lica...akne vise nemam na obrazima, brada, strane, izuzev na celu, uz liniju kose kada se iznerviram ili smece pojedem vise puta.

Kad smo kod toga izbacio sam mlijeko( obavezno) mlijecne produkte( trapist, sireve i sl), Jogurt moze. Alkohol izbacen duze vrijeme( to mi je **ebalo drustveni zivot al...).
Meso crveno slabije jedem al se omakne. Moras nekada.

Jos uvijek imam masniji nos, malo obrazi, celo nije masno ali jedino tu zna iskociti akna Pore dobro smanjenje i sl.

Zadnjih dana kontam uzeti i rocutan da ovo dovrsim ali kako vise citam strah me je. Nadam se da ce se zadrzati ovakvo stanje ili poboljsati.
Ponekad napravim masku od sode bikarbone , dobra stvar za masnu kozu.
Nekada uzmem i morsku sol pa se tim umijem, isparim i sl.

Nadam se da ce nekome bar malo pomoci.
xRossoneRx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:32   #1611
postoji li jos uvijek locasalen krema i ako ne znate li koja je zamjena?
__________________
.
nyky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:10   #1612
Ja ne znam točnu dijagnozu jer pri odlasku dermatologici, dotična se oglušila na moje vapaje i utvrdila da je nužnije pregledati SVE madeže koje imam na tijelu
Dakle, ja već više godina muku mučim s peruti. Nije to tipična perut koje ima na ramenu svugdje, nego je uz tjeme i posebice na području uz rub kose i oko uha.Osim toga, tu je stalna svrbež, ali i ispadanje kose. Vezano za lice, zna mi se oljušititi područje oko obrva. I za razliku od vas, nemam crvena područja (koja su tipična), tako da stvarno ne znam koja mi je dijagnoza, znam da već više godina muku mučim s time.
Čitajući vaše priče, moje se čini bezazleno, ali eto. Ako netko ima slične simptome ili se prepoznaje u mojoj priči, please, do tell
Probala sam i s prehranom, ne jest ovo, izbjegavati ono. Nisam ništa konstruktivno zaključila
Od šampona koje se sjećam da su mi pomagali su bili neka Tar čisteća pjena koju sam kupila na preporuku na pregledu vlasišta i Neutrogena T-gel. Trenutno koristim Krone i malo sam tužna da mi nije dobar kao što ga svi hvale ono šta svima preporučam i stvarno pomogne u roku 10 dana kad mi se stanje užasno pogorša su biljne kapi od MB Travara
Vezano za lice- Avene Skin Recovery
cinnamon bun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 14:01   #1613
seborea

dali je tko koristio nesto od ovog lika www.kozniproblemi.com.hr nudi rjesenja za svasta nesto od seboreje do psorijaze,kao da su mu svi zadovoljni preko 3000 tisuce osoba a nitko ga nespominje.
kadcenaciljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 21:59   #1614
Quote:
kadcenaciljek kaže: Pogledaj post
dali je tko koristio nesto od ovog lika www.kozniproblemi.com.hr nudi rjesenja za svasta nesto od seboreje do psorijaze,kao da su mu svi zadovoljni preko 3000 tisuce osoba a nitko ga nespominje.
ja sam čak išla naručiti, no došlo je do nekog zastoja u brzini komunikacije preko maila, te sam na kraju i odustala. uglavnom, nakon 20+ godina muke i pokore sa seborejom mirim se s tim da mi nitko neće pomoći, već će mi samo izbiti još para iz džepa... :/
ako se odlučiš uzeti, javi jel ti barem išta pomoglo..makar na neko vrijeme..
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:16   #1615
Quote:
cinnamon bun kaže: Pogledaj post
Ja ne znam točnu dijagnozu jer pri odlasku dermatologici, dotična se oglušila na moje vapaje i utvrdila da je nužnije pregledati SVE madeže koje imam na tijelu
Dakle, ja već više godina muku mučim s peruti. Nije to tipična perut koje ima na ramenu svugdje, nego je uz tjeme i posebice na području uz rub kose i oko uha.Osim toga, tu je stalna svrbež, ali i ispadanje kose. Vezano za lice, zna mi se oljušititi područje oko obrva. I za razliku od vas, nemam crvena područja (koja su tipična), tako da stvarno ne znam koja mi je dijagnoza, znam da već više godina muku mučim s time.
Čitajući vaše priče, moje se čini bezazleno, ali eto. Ako netko ima slične simptome ili se prepoznaje u mojoj priči, please, do tell
Probala sam i s prehranom, ne jest ovo, izbjegavati ono. Nisam ništa konstruktivno zaključila
Od šampona koje se sjećam da su mi pomagali su bili neka Tar čisteća pjena koju sam kupila na preporuku na pregledu vlasišta i Neutrogena T-gel. Trenutno koristim Krone i malo sam tužna da mi nije dobar kao što ga svi hvale ono šta svima preporučam i stvarno pomogne u roku 10 dana kad mi se stanje užasno pogorša su biljne kapi od MB Travara
Vezano za lice- Avene Skin Recovery
Ja imam slicne simptome, ali za razliku od tebe znam uzrok: cesanje. To mi je glupa navika slicno kao grizenje noktiju. Kad mi se pojave ljuskice, onda koristim Belosalic, ta mast mi je najbolje sto sam do sad isprobao. Ali cuo sam da ce se uskoro moci kupovati samo na recept.
atmos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:32   #1616
Probajte problematicna podrucja mazati nistatinom (prije spavanja) i bepanthen kremom (ujutro). 3, 4 dana tako i na miru ste 2 tjedna (mozda i vise). Nije nesto, al...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 00:30   #1617
seboroicni dermatits vlasista

Registrovala sam se prije svega da podijelim sa vama svoje iskustvo sa seboroicnim dermatitisom. Nakon pregleda vlasista kod dermatologa, dobila sam neku kremu koju sam potrosila ali bez ikakvih rezultata, iako je nije bilo lako nanosit na vlasiste Probala sam ispirat vlasiste sa cajem korijena cicka i donekle je pomoglo ali nije rijesilo problem...Upoznala sam djevojku koja je uspijela se izborit sa psorijazom, lijecio je neki travar a posto je izgubila kosu zbog psorijaze koristila je recept koji je i meni preporucila i zahvaljujuci kojem sam izlijecila dermatitis vlasista. Recept glasi otprilike 1l rakije, 5,6 klincica moze otprilike se staviti i 1,2 cehna bijelog luka. Trebalo bi stojati mjesec dana prije upotrebe al ja nisam mogla cekat toliko. Napravila sam sebi pola litra da probam prvo i skoro sam opet napravila pola jer dugo traje. Natopi se vlasiste i ostavi da stoji koliko god imate vremena, ja sam nekad i nocila tako pa sutra ispirala.Uglavnom kosa smrdi cak i kad se opere dok je vlazna, ali miris ispari kad se osusi kosa skroz.Eto zao mi je sto je ovako dug post al nadam se da ce nekom pomoci kao i meni jer znam kako je tesko s tim se nositi, i koliko utice na samopouzdanje..pozz
sreca123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 12:22   #1618
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Probajte problematicna podrucja mazati nistatinom (prije spavanja) i bepanthen kremom (ujutro). 3, 4 dana tako i na miru ste 2 tjedna (mozda i vise). Nije nesto, al...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2
nistatin je za gljivice. ok je za one koji uz seboreju (slučaj čest na tjemenu) imaju i taj probem. no samo za seboreju nistatin nema što liječiti. kamo sreće da je drugačije...

bepanthen koristila - nula bodova (u mom slučaju čak ni privremeno).

Belosalic - kortikosteroid. hvala, ali ne hvala. znači liječi (privremeno) seboreju, a posljedica koliko hoćeš (neke i trajno).

ovaj recept sa rakijom još najbolje zvuči. i bez klinčića.čisto logički - nema toga što litra rakija ne bi izliječila

uglavnom...nema lijeka za tu seboreju. od uzimanja ničega i uzimanja skupih krema/masti/kortikosteroida i čega sve ne, nema previše razlike što se seboreje tiče. uglavnom, i ono što pomogne, traje, nažalost, kratko...

valjda treba izdvojiti neke malo veće pare i napravit ona pusta alergo testiranja i doći do izvora problema :/
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:11   #1619
Znam da je nistatin za gljivice, al pomaze i ovako (mnogi lijekovi su za nesto specificno, al pomazu i u nekim drugim slucajevima) . Probaj. Nije trajno rjesenje, al u kombinaciji s bepanthen kremom pomaze na krace vrijeme. Vise ljudi potvrdilo

Rakija.. je, ubija sve

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 15:56   #1620
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post

Belosalic - kortikosteroid. hvala, ali ne hvala. znači liječi (privremeno) seboreju, a posljedica koliko hoćeš (neke i trajno).
O kakvim posljedicama pricas? Ja nisam imao nikakvih problema.
atmos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.