Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2016., 17:13   #1
Što skuhati kao testno jelo za posao pomoćnog kuhara?

Pozdrav svima,

dakle danas sam se vratio s intervjua za posao pomoćnog kuhara. Posao bi bio u hotelu i glavni kuhar me želi za 2 dana testirati da mu spremim jelo po svom izboru da vidi kako se ja snalazim u kuhinji.
Prije nego uopce krenemo u raspravu što bih mu mogao skuhati ja sam jasno naznacio da u ugostiteljskim/hotelskim/restoranskim kuhinjama nemam iskustva i on to zna. Posao je za pomocnika a ne za glavnog kuhara a ja se po kuhinji snalazim i nekoliko godina živim sam i sebi kuham i imam nekakve vještine s noževima itd.
Uglavnom sad sam u situaciji da neznam kako da postupim, ono šta sam ja kuhao sebi je bilo dovoljno dobro no ja neznam kakva on ocekivanja ima.

Da skratimo cijelu pricu iznenadio me jer to se nije trazilo u natjecaju, neznam da li da pokusavam ili ne, kao i svaki covjek imam strah od neuspjeha i to me sad najvise koci ali i opcenito neznam da li sam tome dorastao. Samo sam htio biti pomocnik i uciti...

Da pokusam i imate li kakve ideje za jelo?
Kzaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 12:25   #2
složi jelo po izboru - nemaš kaj izgubiti
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 18:41   #3
ne ekspirementiraj, skuhaj nešto što si več kuhao.
Da ti ja moram ocijeniti rad ne bi baš volio da mi pripremiš bečki i pomfrit ali ne bi ni očekivao ni komplicirano jelo.
Moja preporuka je jelo u umaku , po mogučnosti sa dva priloga
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 18:59   #4
ivica, dva priloga? zakaj? mislim da opcenito "stara" skola pati od previse priloga.

meni se cini da zeli vidjeti kak se snalazis s kombinacijama okusa, tektura, zacinima... imas li smisla/potencijala za kuhanje... sumnjam da ocekuje nesto savrseno, vjerojanto zeli vidjeti imas li uopce zicu za to da ne gubi vrijeme na nekoga koga se ne moze nauciti.
drzi se onoga kaj znas. napravi nesto jednostavno,ali fino i kak spada.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 19:11   #5
Quote:
Kzaar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

dakle danas sam se vratio s intervjua za posao pomoćnog kuhara. Posao bi bio u hotelu i glavni kuhar me želi za 2 dana testirati da mu spremim jelo po svom izboru da vidi kako se ja snalazim u kuhinji.
Prije nego uopce krenemo u raspravu što bih mu mogao skuhati ja sam jasno naznacio da u ugostiteljskim/hotelskim/restoranskim kuhinjama nemam iskustva i on to zna. Posao je za pomocnika a ne za glavnog kuhara a ja se po kuhinji snalazim i nekoliko godina živim sam i sebi kuham i imam nekakve vještine s noževima itd.
Uglavnom sad sam u situaciji da neznam kako da postupim, ono šta sam ja kuhao sebi je bilo dovoljno dobro no ja neznam kakva on ocekivanja ima.

Da skratimo cijelu pricu iznenadio me jer to se nije trazilo u natjecaju, neznam da li da pokusavam ili ne, kao i svaki covjek imam strah od neuspjeha i to me sad najvise koci ali i opcenito neznam da li sam tome dorastao. Samo sam htio biti pomocnik i uciti...

Da pokusam i imate li kakve ideje za jelo?
He... Je li ti rekao koliko novaca i koliko vremena imas na raspolaganju za to jelo? Mislim da je bez tih podataka prilicno nerealno davati savjete.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 02:20   #6
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ivica, dva priloga? zakaj? mislim da opcenito "stara" skola pati od previse priloga.

meni se cini da zeli vidjeti kak se snalazis s kombinacijama okusa, tektura, zacinima... imas li smisla/potencijala za kuhanje... sumnjam da ocekuje nesto savrseno, vjerojanto zeli vidjeti imas li uopce zicu za to da ne gubi vrijeme na nekoga koga se ne moze nauciti.
drzi se onoga kaj znas. napravi nesto jednostavno,ali fino i kak spada.
no krasno , sad si me nazvala starim a uopće nisam (još) tak stari
pa čisto da jelo dobije na težini a lakše je dva priloga napraviti nego dva mesa
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 01:07   #7
Meni je ovo jako cudno. U vecini vrhunskih restorana ne radis takve stvari. Jedino sam bio cuo da se kod Sakote mora skombinirat neki meni i da dobijes tri cetiri namirnice da slozis jelo.

Al ako je to tako ja bi ti preporucio da skombiniras nesto sezonsko. Tipa laksu salatu s nekim proteinom i zitaricom.
__________________
Pić kondišin satisfektori.
masterchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 11:38   #8
I šton si kuhao? kako je prošlo? baš me zanima
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.