Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2006., 17:53   #21
Quote:
xy99 kaže:
To je onda bas nesto sto meni treba. Jer ja sad ima veliku brajdu koja pravi veliki hlad ali mi je previse za odrzavanje. prezahtjevna je. mislim da kiwi nije tako ili se mozda varam. i svidja mi se sto brzo raste a voda uopce nije problem. a gdje si ih kupio jel ima nesto blize osijeku?

Ja sam ih kupio u Crikvenici(imao sam prijevoz), ali bi ih trebalo biti u svakom rasadniku i cvjećarni.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 17:31   #22
Quote:
dado33 kaže:
Ja sam ih kupio u Crikvenici(imao sam prijevoz), ali bi ih trebalo biti u svakom rasadniku i cvjećarni.
puno hvala za sve savjete. malo ću se raspitati po Osijeku ovih dana. ima do proljeća dosta vremena.
xy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 02:12   #23
Imam kivi vec 15 godina,ne stitim ga nesto posebo, malo nagrnem zemlje i lisca oko debla.
U Osijeku ima dosta kivija, i dobro se drži.
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 02:16   #24
Nemoj vaditi vinovu lozu, steta je.
Kivi ce narasti koliko mu dozvolis, a moze narasti jako.
Orezuje se u proljece, i to mora biti stručno izvedeno, ako se hoće imati ploda.
Inace je moj kivi vec natkrio pola dvorista i morat cu nesto uciniti da ga malo obuzdam...
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 10:38   #25
mislim da ipak može
karmela_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 16:05   #26
može, može... veliki listovi, dobra hladovina i super plodovi
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 02:46   #27
Oj pitanja....
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 01:53   #28
Unhappy Kiwi

U vrtu imamo kiwije.
U zadnjih par godina, obrezuju ga po mome osobe koje nemaju o tome pojma. Nema plodova, a ako ih i bude, bude ih jako malo i nikakvi su. Stabla su stara više od 20 godina, možda i 25.
Da li me netko može uputiti gdje da nađem priručnik za obrezivanje kiwija?
Plitvice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 21:19   #29
Nema ti potrebe kupovati priručnik.Kivi režeš na 3-4 pupa i to u kasnu zimu ili početak proljeća.Provjeri stanje muškog kivija.On može biti uzrok slabe oplodnje /loša vegetacija,mali broj cvjetova usljed loše ili neadekvatne gnoidbe tj. nedostatak kalija i fosfora pa i kalcija/. Navedi svoju klimatsku regiju.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:42   #30
Hvala na odgovoru. Kiwiji su u Dalmaciji, na obali. Moram priznati da ne znam, tj. ne razumijem podrezivanje ni na 3, 4 pupa, kako ste Vi rekli. Meni bi baš trebao nekakv priručnik jer ne znam ni način na koji da provjerim stanje muškog kiwija.
Plitvice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 13:13   #31
Onome tko ti bude rezao kaži da ti ostavi duže lastare nego što se ostavlja na lozi. Možda ti je problem ove godine bio u manjku vode,jer je bila suša a kivi traži vodu redovito ali ne u velikim količinama. Što se literature tiče potraži u antikvarijatu jer neznam da je u zadnjih 18 godina izašlo na tu temu.Potraži i pod nazivom "Aktinidia".
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 17:00   #32
Kivi - muški/ženski

kako razlikovati muški kivi od ženskoga, anravno, prije stadija ploda? razlikuju li im se cvjetovi?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:57   #33
ja sam na google slike upisao 'kiwi flower male' i 'kiwi flower female' i bilo dobrih rezultata.

pokusaj s tim pojmovima na google web, ma 100% mozes pronac odgovor.

toliko od mene, mozda ce netko dodati nesto konkretnije.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 23:01   #34
Ne znam ih razlikovati, ali sam sad išla tražiti u gugl i vidjela da smo mi krivo posadili

Rekli su nam 3 ženske sadnice na jednu mušku, u prvom linku koji sam otvorila piše 5 ženskih, a u drugom čak 6.

A valjda će uspjeti i ovako, za sada izgleda dobro
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 23:14   #35
da i ja sam procitao da samo jedan muski moze dosta oplodit.

ako pise da treba 5 ili 6, a vi ste posadili 3 pa onda to ne bi trebalo biti nikakav problem. bit ce viska peluda i to je to, zar ne?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:07   #36
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
ja sam na google slike upisao 'kiwi flower male' i 'kiwi flower female' i bilo dobrih rezultata.

pokusaj s tim pojmovima na google web, ma 100% mozes pronac odgovor.

toliko od mene, mozda ce netko dodati nesto konkretnije.
ma jesam, prvo sam guglao sat vremena, ali su slike izmiješane. piše da je muški, a zapravo je ženski i obratno u x slučajeva. tak da nije korisno. evo, na wikipediji je takav slučaj npr. tak da sam zato temu psotavio ukoliko netko zna. naime, ja imam 2 kivija, ali ne znam kojeg su spola
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:56   #37
Mi smo ovog proljeća , kako smo orezivali ogromne kiwie kod suprugove kuće jednu grančicu piknuli u zemlju tu kod mene. Sve super, krenulo evo se loza na veliko i raste već ima sigurno dva metra...ali - on ne zna kojeg je uzeo muškog ili ženskog
I sad čemo čekati pa nagodinu da uzme druge grančice i popikati kaj nam drugo preostaje?'
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 21:47   #38
Imamo 2 ženska i jednog muškog i izgleda da muški ni ove godine neće dat cvijeta. A ženke su u naponu snage,svake godine daju 30ak kila ploda,oprašivali smo ih ručno s granom muškog. Sad je taj muški iz bližeg susjedstva posječen i cure su bez sposobnog partnera. Ima tko iz Zagreba razvijenu mušku biljku,ne treba mi više od dvije grane s cvijetom za nekih tjedan-10 dana kad se rascvjetaju?
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 11:53   #39
Nitko?
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 23:34   #40
kiwi u zagrebu?

dakle radi se o podsljemenskoj zoni, zaštićen vrt zidom od sjevera, dosta osunčan, ni s jedne strane nije izložen vjetru itd....čini mi se ok mikrolokacija.

postoji li mogućnost uzgoja kiwija? znate li nekoga u tom djelu grada da uzgaja kiwi?

gdje kupiti sadnice u zagrebu?
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.