Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 16:03   #81
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
nije tacno,dizeli najvecu snagu razvijaju veoma rano oko 2000rpm neki ispod neki iznad,a benzinci od 3200rpm do 4500rpm i tu je najveca snaga znaci tu ce najbolje povuc!!nece nijedan dizel povuc od 4000rpm pa nadalje,nijedan!
www.google.hr

pa kreni:
1. razlika između momenta i snage.
2. karakteristike dizel motora
3. o čemu ovisi potrošnja goriva i kako se mjeri i izražava

kad proučiš sve detaljno, onda komentiraj bubine postove jer čovjek zna daleko više od tebe po tim pitanjima.
I wonder is offline  
Old 22.09.2009., 16:04   #82
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post

....

Inace tu je rijec o 560 sel, koji ima 275 ks sa katalizatorom, 300 bez, a on vozi u zadnjoj brzini pri 60, a vasi fiati se guse :rolf:
Prije nego nastaviš s raspravom - ja imam Fiata koji možeš vozit 60 u ŠESTOJ. Na nekih 1400 o/min. Naglasak je na MOŽEŠ.
CDRW is offline  
Old 22.09.2009., 16:06   #83
Pri laganoj vožnji gotovo svi noviji automatici, u autima sa 6 i više cilindara, u 6. brzinu prebacuju oko 80 km/h...
terza is offline  
Old 22.09.2009., 16:06   #84
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Koliko si para spreman staviti da to baš i nije točno?

Ozbiljan sam...
Pa normalno da nije. Nemoze se generalizirat tako.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Prije nego nastaviš s raspravom - ja imam Fiata koji možeš vozit 60 u ŠESTOJ. Na nekih 1400 o/min. Naglasak je na MOŽEŠ.
Eto vidis, a zasto ga nebi vozio ako ne osjetis da se masina buni? Nista protiv fiata naravno, samo sam ga uzeo kao primjer auta sa slabijim masinama. Rijetko koji fiat ima preko 3000ccm.
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 16:10   #85
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Pri laganoj vožnji gotovo svi noviji automatici, u autima sa 6 i više cilindara, u 6. brzinu prebacuju oko 80 km/h...
Ali isto tako imas razne modove prebacivanje. Race, normal, economic (svaki proizvodac ima svoje nazive) i auti koje sam ja vozio sa automatik mjenjacem, vecinom mercedesi prebacuju pri 60 km/h u krajnju brzinu. Novije mece nisam vozio tako da nemogu o ovim mjenjacima sa 7 stupnjeva, ali pretpostavljam da ni oni neidu puno vise od 60 kad ubace u zadnju.
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 16:10   #86
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Prije nego nastaviš s raspravom - ja imam Fiata koji možeš vozit 60 u ŠESTOJ. Na nekih 1400 o/min. Naglasak je na MOŽEŠ.
jebatga, imam i ja fiata koji možće vozit 30 u 5. ne znam broj okretaja, ali možda i bolje... i, da, nije se tresao... imam osjećaj da su, makar 8v FIRE podešeni dobro i na manje okretaje
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 22.09.2009., 16:11   #87
Evo i kako mece trose

http://www.spritmonitor.de/de/uebers...e_Modelle.html
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 16:12   #88
Quote:
zdenko.vukovic kaže: Pogledaj post
1. brzina 20 kmh
2. brzina 45 kmh
3. brzina 65 kmh
4. brzina 85 kmh
5. brzina 100 kmh

To je ispravno mjenjanje, i tako će motor trajati dugo. Nije dobro voziti auto 60 u petoj. ili 100 u drugoj.
Vidim da imaš viška para za gorivo...

Zašto recimo ne bi kad namjeravaš 80 km/h voziti duže vrijeme po ravnom ubacio u V. brzinu i ušparao nešto goriva, nego ga držiš do 100 u IV???
moril is offline  
Old 22.09.2009., 16:13   #89
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Rijetko koji fiat ima preko 3000ccm.
Rijetko koji Fiat ima veći i jači motor od ovog: 2.0 20V Turbo 220KS

edit: Ima ovaj: 2,2 MPI 16V ali samo 147 KS
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Old 22.09.2009., 16:18   #90
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Pa normalno da nije. Nemoze se generalizirat tako.
Eto, htjedoh zaraditi par sto kuna na brzinu, a ti mi ne daš...

Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Ali isto tako imas razne modove prebacivanje. Race, normal, economic (svaki proizvodac ima svoje nazive) i auti koje sam ja vozio sa automatik mjenjacem, vecinom mercedesi prebacuju pri 60 km/h u krajnju brzinu. Novije mece nisam vozio tako da nemogu o ovim mjenjacima sa 7 stupnjeva, ali pretpostavljam da ni oni neidu puno vise od 60 kad ubace u zadnju.
U svom originalnom postu sam rekao 'pri laganoj vožnji', čime sam zapravo želio poduprijeti tvoju tvrdnju da u krajnju brzinu slobodno možeš ubaciti što prije, samo moraš imati malo sluha i osjećaja i vidjeti da se motor ne muči pri toj turaži... I to bi bilo to.
terza is offline  
Old 22.09.2009., 16:35   #91
Ma jasno. Nema potrebe za batrljanjem i postavljanjem nekih grafova iz 5 razreda fizike.

Brzo u zadnju i onda u niskim okretajima = min. potrosnja

Nemoze jednostavnije
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 16:48   #92
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
In Position E fährt der 560 SEL nur bei Kickdown im ersten Gang an, schaltet früher hoch und setzt oberhalb von 60 km/h bevorzugt die vierte Fahrstufe ein. Daraus resultiert eine betont weiche, nervenschonende Fahrweise, ohne daß man sich über einen Mangel an Leistung zu beklagen hätte.[/I]

Svaki kojeg sam ja vozio.

Inace tu je rijec o 560 sel, koji ima 275 ks sa katalizatorom, 300 bez, a on vozi u zadnjoj brzini pri 60, a vasi fiati se guse :rolf:
Spomenio si 500 SEL. Ponovo te pitam, koji 500 SEL? Jer, 560 SEL je imao znatno KRAĆI diferencijal od 500 SEL, kako bi imao što bolja ubrzanja. Tako da, s navođenjem 560 SELa si zajebo temu!

Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
I onda hoces reci koji ti to auto trosi 17 litara po gradu? Kladim se da nije nema vise od 2000ccm
Izgubio okladu! 2300.

Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Di si nestao miško? Sta od argumenta boli glava? Lako ti je lupetat sine, a kad treba argumentirat onda si mi nesto tih. Drz se ti ovog kompjutera u autu
Rekoh ja da si se ti razmahao! Odrijemo poslije posla! A sad, nemoj zamjerit, idem na odbojku.

Btw, ti vjeruješ šta je koja šuša napisala na spritmonitor? Jesi imao koji auto?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 22.09.2009., 16:57   #93
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Koliko si para spreman staviti da to baš i nije točno?

Ozbiljan sam...
cekaj jel ti mislis da sam ja reko da dizel od 4000rpm do 5000rpm neide nikako? nekazem to,nego da je totalno slab..evo juce vozio passat 2003 pd 96kw,lijepi za sic naspram mojih 140benzinskih konja,ali lijepi od nekih 2000 do 3500,a od 4000 pa nadalje je mrtav nema da potegne muski,nego ko benzinac od 800 do 1500 sto vuce.
nisam spreman davati pare na takve stvari nikad!!!ali da me pitas da stanemo na crtu sa benzinskim i dizelskim motorom iste snaga i tezine do 50kg razlike to vrlo rado volim uvijek.
jasmin16v is offline  
Old 22.09.2009., 17:04   #94
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Prije nego nastaviš s raspravom - ja imam Fiata koji možeš vozit 60 u ŠESTOJ. Na nekih 1400 o/min. Naglasak je na MOŽEŠ.
Da, ti vjerovatno voziš punto sa 6 brzina. Moj punto sa 5 brzina podnosi isto tako te obrtaje u petoj brzini. 1600 o/min je u 5. 60 km/h. A može i malo niže po ravnom. Bez ikakvih problema Tako se štedi gorivo.
Lesli Eldridž is offline  
Old 22.09.2009., 17:04   #95
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Potpuno promasena logika. Stetno je auto vozit u nepotrebno visokim okretajima. Kod svakog auta je drugacije. Ispravno je vozit auto u sto nizim okretajima,naravno ne preniskim da se masina ne pocne zagusavat, a i da ti auto ne stane, jer bez okretaja se auto ni ne krece.

Sto nizi okretaji znace manja potrosnja goriva, dijelova i manja emisija stetnih plinova, tako da netreba nista gledat na koliko okretaja je najbolje i najzdravije vozit, nego jednostavo vozit na najnizim okretajima mogucim za zeljenu putnu brzinu.

Ja vozim u 5 brzini vec pri 60 km/h. Nekima cudno, ali njima golf, ili neki fiat trosi koliko moj mercedes sa skoro 2t. Pametnom dovoljno da zakljuci tko je u pravu.
Wow, zanimljivo da ima jos ljudi koji se voze "logicno". Ni ja nisam jedan od onih koji se zaletavaju bez razloga, pa na kocnicu.
Ovak, vozim auto iz '93, benzinac, 65kW, 1200kg, ima 225tkm (najmanje, heh). Odovzio sam cca. 110tkm s njim, max. potrosnja 9l (8.8/100km), minimalna (to postizem ljeti) je 6.6 (6.56)! Meni je nekako normalno voziti se recimo na (po kazaljci obrtomjera) na 2000-2250o/min, 70-80km/h u petoj. Ne osjecam da se nesto trese, da ne moze vuci (inace sam u ravnici, ono, totalnoj), a moze s te brzine i ubrzavati bez saltanja.. sporo ali IDE! Kocnica mi je prilicno strani pojam (ponekad se cudim kakva sve kocenja vidim ispred sebe, a u konacnici dolazimo prakticki u isto vrijeme na cilj), tako da sam do sad mijenjao 2x prednje plocice (jer mi je neki "klip zacvikao"?), i to ono, samo s jedne strane. Da nastavim i dalje voziti taj auto, mislim da bi mi diskovi trajali do 1mil. km (ali masina ne bi valjda). Ulje trosi, ali trosio je od dana kad je kupljen. Ali i dalje s godinama potrosnja goriva se ne povecava. Promijenjeni dijelovi na masini... hm, NISTA! Najskuplja investicija, auspuh pred 6 godina, pa nekakve spone (bla, bla) sprijeda, akumulator pred 7,5 godina (Exide, malo jaci nego deklariran).
E, da, tankam samo na INI (mozete ju pljuvati koliko god hocete), S95 ili ES95.
Malo sam zbrda-zdola natipkao, ali... eto, imao sam volje, pa kako mi je sto palo na pamet tako je izletjelo i na ekran!

P.S. Sto se tice ubrzanja, moj sistem je "po gasu" i sto prije na odrzavanje konstantne putne brzine, naravno, ako je otvorena cesta i uvjeti dopustaju. A sto se tice gradova, rijetko sam u ZG, a ovi kojima sam okruzen su 25-50k stanovnika.
LP&NHF

Zadnje uređivanje dimosphobos : 22.09.2009. at 17:12.
dimosphobos is offline  
Old 22.09.2009., 17:06   #96
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Ma jasno. Nema potrebe za batrljanjem i postavljanjem nekih grafova iz 5 razreda fizike.

Brzo u zadnju i onda u niskim okretajima = min. potrosnja

Nemoze jednostavnije
Lesli Eldridž is offline  
Old 22.09.2009., 17:08   #97
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
www.google.hr

pa kreni:
1. razlika između momenta i snage.
2. karakteristike dizel motora
3. o čemu ovisi potrošnja goriva i kako se mjeri i izražava

kad proučiš sve detaljno, onda komentiraj bubine postove jer čovjek zna daleko više od tebe po tim pitanjima.
ma mrsko mi trazit a i kad nadjem opet ces isto pricat
jasmin16v is offline  
Old 22.09.2009., 17:34   #98
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Koliko si para spreman staviti da to baš i nije točno?

Ozbiljan sam...
hoces ovako vozimo u drugoj ti na 4000obrt sa dizelom i ides nekih 70kmh a ja cu s benzincom iste snage vozit pored tebe na nekih neznam 5000obrt,koji tu idalje ima manji moment od tvog dizela stisnem ja gas stisnes ti do kraja sta mislis ko ce bolje ubrzat?tvoj i da ubrza tu mu je kraj na 90 kmh dok moj ide jos nekih 20kmh (bar tako gps mjeri).evo ponovo citam knjigu ili kako nazvat podatke bmw 3 koje dobivam direktno iz bmw minhena,i tu pise bmw 318d 105kw(143ps) od 0 do 100kmh ide za 9.3s a isti taj 318i sa isto 105kw ide za 9.1s(ista je krajnja brzina od 210kmh),kako je to mogu jebemu?koji su to konji pisali da benzinac brze ne BOLJE ubrzaje od dizela iste snage?? 320d(177ps,350nm) ubrzaje za 7.9 a 320i(170) za 8.2,po vasem ovaj 320d bi trebo ubrzat za 5 sec a 320i za 150 jer ima duplo manje momenta..cc
jasmin16v is offline  
Old 22.09.2009., 17:46   #99
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
hoces ovako vozimo u drugoj ti na 4000obrt sa dizelom i ides nekih 70kmh a ja cu s benzincom iste snage vozit pored tebe na nekih neznam 5000obrt,koji tu idalje ima manji moment od tvog dizela stisnem ja gas stisnes ti do kraja sta mislis ko ce bolje ubrzat?tvoj i da ubrza tu mu je kraj na 90 kmh dok moj ide jos nekih 20kmh (bar tako gps mjeri).evo ponovo citam knjigu ili kako nazvat podatke bmw 3 koje dobivam direktno iz bmw minhena,i tu pise bmw 318d 105kw(143ps) od 0 do 100kmh ide za 9.3s a isti taj 318i sa isto 105kw ide za 9.1s(ista je krajnja brzina od 210kmh),kako je to mogu jebemu?koji su to konji pisali da benzinac brze ne BOLJE ubrzaje od dizela iste snage?? 320d(177ps,350nm) ubrzaje za 7.9 a 320i(170) za 8.2,po vasem ovaj 320d bi trebo ubrzat za 5 sec a 320i za 150 jer ima duplo manje momenta..cc
Ej... Pa ti si sad otišao skroz, skroz daleko...

Bio si rekao jest da nijedan diesel ne vuče iznad 4.000 RPM, a to je krivo i ja sam se samo na to referirao.

VW TDI motori, pogotovo legendarni 1.9 koji si vozio u pasatu, su poznati da su mrtvi iznad 4.000 rpm i to je točno, ali ima i drugih diesel motora, jebemu miša...
Nekima krivulja momenta ne opada tako rapidno iza 4.000 RPM i oni sasvim fino vuku skoro do 5.000 RPM, za razliku od spomenutog 1.9 TDI.
Samo sam to želio reći...

A ove ostale stvari koje si ti sad uveo u raspravu se tiču prijenosnih omjera i ostalih varijabli koje nisam komentirao i oko toga se nema što raspravljati kad se zna da benzinac okretajima nadoknađuje deficit u okretnom momentu. Može se gledati i obrnuto - dizelaš okretnim momentom nadoknađuje deficit okretaja.
terza is offline  
Old 22.09.2009., 18:07   #100
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Da, ti vjerovatno voziš punto sa 6 brzina. Moj punto sa 5 brzina podnosi isto tako te obrtaje u petoj brzini. 1600 o/min je u 5. 60 km/h. A može i malo niže po ravnom. Bez ikakvih problema Tako se štedi gorivo.
Pa to sam i rekao (i to ne jednom) - današnje elektronike su čudo. Da si to napravio na staroj ferg mašini trokirala bi sva u 16. Danas ie mašine trpe 1500 o/min. Čak možeš i ubrzavat bez da cuka ili trokira. Jest da će vrojeme ubrzanja bit Biblijsko ali će bit jednoliko i bez "gunđanja".
CDRW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.