Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2010., 08:43   #1
Smile Modna revija

Molim Vas pomoć!

Idem fotkati modnu reviju a nisam baš siguran koju blednu i ekspoziciju koristit za to. Od opreme imam
Canon EOS 400D
objektiv 18-55mm;f3,5-5,6
objektiv 18-200mm;f 3,5-6,3
objektiv 50mm; f1,8
molim Vas savjet za to i da koristit ću blitz speedlite 430.
Hvala.
Posavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 09:33   #2
50mm 1.8 zatvoren na 2.8, Av i poslije kropaj
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 09:45   #3
Quote:
Posavac kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć!

Idem fotkati modnu reviju a nisam baš siguran koju blednu i ekspoziciju koristit za to. Od opreme imam
Canon EOS 400D
objektiv 18-55mm;f3,5-5,6
objektiv 18-200mm;f 3,5-6,3
objektiv 50mm; f1,8
molim Vas savjet za to i da koristit ću blitz speedlite 430.
Hvala.
Moras pazit kod blitza, moze se desit ovisi o udaljenosti pozadine od modela, da ti model bude preosvjetljen. Posto canon objektivi ne prenose podatke blitz o udaljenosti izostrenog objekta kako to ima Nikon, Sony i Minolta. Poslje prve snike vidis pa onda rucno smanjis jacinu blitz(imas na blitzu-1,-2 itd). ako je blitz 430EX(ako je 430EZ analogni onda imas jedan problem mozda i dva). Gledas ako mozes da koristis 50mm ako zelis da slike budu donekle dobre kvalitete. O blendi i ekspoziciji tesko je rec ovisi sta zelis i kakva je tamo rasvjeta, ali na primjer sa 50mm za svaki slucaj 1/125s, blenda 2.8 ako je rasvetla slaba ako je jaca 4.5 (mozes stavit i na automatiku blende), nezaboravi da mozes dignuti i ISO ako zelis da ti pozadina bude svjetlija, savjetujem ISO 200 do 800 moras isprobat, WB stavis na blitz.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 10:28   #4
ovogodišnji Cro-A-Porter sam fotkao s pentax DA*50-135mm f/2.8 objektivom, i bio mi je taman. držao sam fotić u Tv modu, shutter na 1/160-1/180, ISO 800-1000, zbog pokreta - sa sporijim ekspozicijama su noge i ruke ispadale zamućene. kolko vidim, blenda je bila između f/2.8 i f/4 - što znači da bi mogao imati problema s nedostatkom svjetla s objektivima koje imaš. također, 50mm bi ti moglo biti preširoko, koristio sam cijeli raspon od 50-135mm (dobro bi došlo malo šire, ali uže od 135mm - nikako), al to ovisi o prostoru, i mjestu s kojeg ćeš slikati.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 14:23   #5
aj da se ja ustekam. Neki dan sam slikao prvi put reviju, a za nefalit bile su vjencanice tako da je bio opci kupus Za pocetak pripremi se da to ide dosta brze od ocekivanog.
Inace sam koristio e-410 + 40-150 (kit) + FL-36 sa manjim izmjenama.
Nakon prve 3 slike sam skuzio da je TTL blago receno za quratz i brlja na vjencanicama ko veliki tako da je prebacen na manualu i bio je oko 1/4 ili cak 1/8 da popuni sjene (iso 400). Glava je prelomljena u portrait orjentaciju pa jedan zub prema podu i stavljena je moja intrepretacija bounce carda koji moze stajat u tom polozaju. Naravno sve je zagelirano za fulll CTO gelom da se sklopi sa njihvom rasvjetom.
I sta god radio, ispod 1/200 ne ic, jer ce pokreti bit mutni.
Evo ti par slija sa te revije pa vidi:





chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:04   #6
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Moras pazit kod blitza, moze se desit ovisi o udaljenosti pozadine od modela, da ti model bude preosvjetljen. Posto canon objektivi ne prenose podatke blitz o udaljenosti izostrenog objekta kako to ima Nikon, Sony i Minolta. Poslje prve snike vidis pa onda rucno smanjis jacinu blitz(imas na blitzu-1,-2 itd). ako je blitz 430EX(ako je 430EZ analogni onda imas jedan problem mozda i dva). Gledas ako mozes da koristis 50mm ako zelis da slike budu donekle dobre kvalitete. O blendi i ekspoziciji tesko je rec ovisi sta zelis i kakva je tamo rasvjeta, ali na primjer sa 50mm za svaki slucaj 1/125s, blenda 2.8 ako je rasvetla slaba ako je jaca 4.5 (mozes stavit i na automatiku blende), nezaboravi da mozes dignuti i ISO ako zelis da ti pozadina bude svjetlija, savjetujem ISO 200 do 800 moras isprobat, WB stavis na blitz.
za blic na reviji se leti van, a u normalnoj i uredenoj drzavi vise revije ne bi vidio, al kod nas se samo leti van.

iso 200-800 je wishfull thinking. 800-kolkoide za ove sporije objektive, 400-640 na pedesetici. wb na tungsten obicno, ili fluo, ovisno o svjetlima, al 90% tungsten.

50 nije presiroko ako radis za web, pa poslije mozes kropat. empirijski dokazano da pedesetica kropana daje bolje fotke nego spori telac. naravno ak ti ne trebaju ogromni printovi, jer ipak poslije izrezujes.
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:09   #7
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
50 nije presiroko ako radis za web, pa poslije mozes kropat. empirijski dokazano da pedesetica kropana daje bolje fotke nego spori telac. naravno ak ti ne trebaju ogromni printovi, jer ipak poslije izrezujes.
ovo definitivno stoji.

(al nemoj ni pokušavati žestoko kropati 50icu na tijelima od 6mpx - probao ja prošlu jesen. )
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:38   #8
ovo da za blitz letis vani... hmmmmm.... od svih koji su ga koristili, a to je 10ak ljudi, ja sam jedini koji ga je bounce-ao, ostali su direktno
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:41   #9
Zato i padaju manekenke po pisti
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:54   #10
a dobro, ovisi o kakvim revijama pricamo. jel to fashion.hr ili revija tradicionalnih nosnji i nakita u starim perkovcima... al ak nitko drugi, ostatak fotografa ce te sterat u kurac. em sjebes ekspoziciju, em sjebes wb, sjebes sve, a di bi dosli da svi flashaju.

da ni ne spominjem kolko te fotke ocajno izgledaju
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:46   #11
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
za blic na reviji se leti van, a u normalnoj i uredenoj drzavi vise revije ne bi vidio, al kod nas se samo leti van.

iso 200-800 je wishfull thinking. 800-kolkoide za ove sporije objektive, 400-640 na pedesetici. wb na tungsten obicno, ili fluo, ovisno o svjetlima, al 90% tungsten.

50 nije presiroko ako radis za web, pa poslije mozes kropat. empirijski dokazano da pedesetica kropana daje bolje fotke nego spori telac. naravno ak ti ne trebaju ogromni printovi, jer ipak poslije izrezujes.
Psavec je premalo informacija upisao o kakvoj es reviji radi, a vjerojatno ni sam nezna sta ga ceka. Ja nisam nikad nikakvu reviju snimao ali predpostavlja da su od revije do revije razliciti uvijet, tako da posedavac mora i sam isprobat na licu mjesta.

Ja mu nisam savjetovao da koristi blitz nego je to on rekao.
"molim Vas savjet za to i da koristit ću blitz speedlite 430."

Ako nebi mogao blitz koristit, za njega je bolje odmah sa 50mm ISO na 800, posto mu barem 125s treba, i da koristi automatiku blende. Ako vidi da su slike ok i dobija vecu blendu 3.5-4. Moze dici za sigurnost expoziciju na 200s.

Zadnje uređivanje amadeus65 : 08.04.2010. at 20:00.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 00:30   #12
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Psavec je premalo informacija upisao o kakvoj es reviji radi, a vjerojatno ni sam nezna sta ga ceka. Ja nisam nikad nikakvu reviju snimao ali predpostavlja da su od revije do revije razliciti uvijet, tako da posedavac mora i sam isprobat na licu mjesta.

Ja mu nisam savjetovao da koristi blitz nego je to on rekao.
"molim Vas savjet za to i da koristit ću blitz speedlite 430."

Ako nebi mogao blitz koristit, za njega je bolje odmah sa 50mm ISO na 800, posto mu barem 125s treba, i da koristi automatiku blende. Ako vidi da su slike ok i dobija vecu blendu 3.5-4. Moze dici za sigurnost expoziciju na 200s.
'nough said
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 09:35   #13
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
a dobro, ovisi o kakvim revijama pricamo. jel to fashion.hr ili revija tradicionalnih nosnji i nakita u starim perkovcima... al ak nitko drugi, ostatak fotografa ce te sterat u kurac. em sjebes ekspoziciju, em sjebes wb, sjebes sve, a di bi dosli da svi flashaju.

da ni ne spominjem kolko te fotke ocajno izgledaju
Gle klinka od buraza nosi reviju to ce biti u hotelu, ja isto neznam za sto je revija i kakvi ce uvjeti biti i dali cu smjet blitz koristiti ili ne.
Posavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 01:53   #14
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
za blic na reviji se leti van, a u normalnoj i uredenoj drzavi vise revije ne bi vidio, al kod nas se samo leti van.

iso 200-800 je wishfull thinking. 800-kolkoide za ove sporije objektive, 400-640 na pedesetici. wb na tungsten obicno, ili fluo, ovisno o svjetlima, al 90% tungsten.

50 nije presiroko ako radis za web, pa poslije mozes kropat. empirijski dokazano da pedesetica kropana daje bolje fotke nego spori telac. naravno ak ti ne trebaju ogromni printovi, jer ipak poslije izrezujes.
da ali vanka imas odlicno osvjetljenje.
Pomagala sam u organizaciji revije vjencanica u Austriji i imali su dizajnera rasvjete i probnu reviju sa najvaznijim fotografima.
Osobno sam slikala samo jednu reviju u Cro i slike su mi bile dosta lose upravo zbog osvjetljnja.Vise su brigu vodili kak bu padalo osvjetljenje na Pokosicu neg kaj je pet revija poslije pol modela bilo u mraku, a pol je imalo sam osvjetljene noge.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 07:42   #15
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
da ali vanka imas odlicno osvjetljenje.
Pomagala sam u organizaciji revije vjencanica u Austriji i imali su dizajnera rasvjete i probnu reviju sa najvaznijim fotografima.
Osobno sam slikala samo jednu reviju u Cro i slike su mi bile dosta lose upravo zbog osvjetljnja.Vise su brigu vodili kak bu padalo osvjetljenje na Pokosicu neg kaj je pet revija poslije pol modela bilo u mraku, a pol je imalo sam osvjetljene noge.
Ma zna dnohla vopi da je vani sve lakse, a kod nas sve teze (samo se malo pravi englez). Ja neznam engleski, tako da ga nekuzim kaj sve hoce rec.

Zadnje uređivanje amadeus65 : 10.04.2010. at 07:51.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.